אסיא מדיקל > שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

 • מדוע חשוב המעקב שלאחר הניתוח?

  המעקב הרפואי לאחר הניתוח חשוב מאוד במטרה לשמור על ירידה מבוקרת במשקל ועל בריאות תקינה. כמו כן,  בעקבות הירידה במשקל משתפרות התחלואות הנילוות להשמנה ולכן יש צורך בהתאמת מינון הטיפול התרופתי הקבוע ואף הפסקתו.

  במעקב הדיאטני ניתנות הנחיות תזונתיות והמלצות לתוספי מזון וויטמינים, התמיכה הפסיכוסוציאלית מסייעת בשינוי הרגלי האכילה וקבוצות התמיכה מסייעות בתקופה של השינוי הדרסטי בהרגלי החיים.

 • למי לא מומלץ לגשת לניתוח זה ומהם הסיבוכים שעלולים להיגרם מהניתוח?

  הסיבוכים הנובעים מניתוח בריאטרי אינם מועטים, אך הם עדין לא סיבה שלא לעבור אותו למי שאיכות חייו נפגעת באופן משמעותי כתוצאה מהשמנת היתר הקיצונית ומהמחלות הנילוות אליה, שכן ניתוחים להרזיה הינם הדרך האפקטיבית ביותר להשגת ירידה במשקל לאורך זמן ולשיפור וריפוי תחלואות נילוות להשמנה.

  הסיכונים של הניתוחים כוללים: דימום, דליפה מהקיבה או מהמעי, היצרות, כיב, בקע בדופן הבטן, הווצרות קרישי דם, יצירת אבנים בכיס המרה, חסרים תזונתיים ולעיתים גם תופעות נפשיות כגון דיכאון וקושי להסתגל למצב החדש.

  לפיכך יש לאמוד לקראת ניתוח את הסיכון מול התועלת ולהעריך היטב את בריאותו של המטופל ואת חוסנו הנפשי.

 • מהי הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר?

  הניתוח מעניק תחושה חדשה של שובע כך שאוכלים פחות, אולם במקביל יש ללמוד כיצד להסתגל לאורח חיים חדש ובריא כדי לשמור על המשקל החדש לאורך זמן. צוות רב תחומי הכולל רופא, דיאטנית ותמיכה פסיכוסוציאלית מלווה את המטופלים לפני ולאחר הניתוח. דיאטנית, פסיכולוגית, קבוצות תמיכה, מאמני כושר כולם מסייעים מאד בלימוד דרך חיים חדשה ומסייעים להצליח  לשנות את אורח החיים ולמצות את המירב מהניתוח.

 • מה בעצם מטרתו של הניתוח הבריאטרי ומה מבוצע בו מבחינה טכנית?

  כיום, הניתוחים להרזיה מבוצעים באופן זעיר פולשני דרך חורים קטנים מבלי לפתוח את הבטן. מספר ניתוחים מודרניים להרזיה פותחו בשנים האחרונות ובכולם מקטינים את נפח הקיבה. בחלקם גם עוקפים חלק מהמעי. הניתוחים הנפוצים הינם:

  שרוול קיבה – ניתוח בו יוצרים קיבה ארוכה וצרה בצורת שרוול בגודל של כ 50 סמ"ק, כך מגבילים את כמות האוכל לחמישית מנפח ארוחה רגילה. ניתוח זה גם מפחית את רמת הורמון הרעב גרלין שמקורו בקיבה וכך מושגת תחושת שובע.

  מיני מעקף קיבה – ניתוח בו יוצרים כיס קיבה ארוך וצר בדומה לחצי שרוול ואותו מחברים למעי הדק. בצורה זו משיגים גם תחושת שובע והקטנת נפח הארוחות וגם תת ספיגה של חלק מהמזון.

  ישנם גם ניתוחים נוספים כגון טבעת, מעקף קיבה ומעקף תריסריון. בחירת הניתוח המתאים ביותר לך הינה מלאכה מורכבת ויש לעשותה במלוא תשומת הלב. לפני הניתוח יש לדון עם  כירורג בריאטרי על סוגי הניתוחים השונים, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם ומידת ההתאמה האישית לניתוח. ההחלטה על סוג הניתוח המיטבי נעשית בשיתוף פעולה עם המטופל  לאחר שלמד את היתרונות והחסרונות של כל ניתוח.

 • האם לפני ואחרי הניתוח נדרש לאכול תפריט מזון מיוחד?

  שבועיים לפני הניתוח מומלץ לאכול דיאטה דלה בפחמימות, כדי להקטין את גודל הכבד, התפריט מותאם למטופל באופן אישי במפגש עם הדיאטנית לפני הניתוח.

  יום לפני הניתוח מומלץ לעבור לכלכלה נוזלית בלבד הכולל שתיה מרובה, מרק צח, תה, קרטיבים, ג'לי. שמונה שעות לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט.

  יום לאחר הניתוח מתחילים שתיה וכעבור כשלושה ימים עוברים לתזונה נוזלית הכוללת מעדנים ויוגורט. כ 10 ימים לאחר הניתוח ניתן לאכול גבינות, פירה, קרקרים עם ממרחים. החזרה לתזונה רכה כעבור 3-4 שבועות וכלכלה רגילה כעבור חודש חודשיים. ההתקדמות בתזונה הינה אישית ומונחית על ידי הדיאטנית. חשוב להפריד בין אוכל לשתיה ולאכול מנות קטנטנות כל 3 שעות. חשוב מאד לשתות הרבה במהלך היום כ 10-14 כוסות נוזלים ליום.

 • מה משך ההחלמה מהניתוח?

  האשפוז אורך בדרך כלל יומיים שלושה ולאחר מכן חופשת מחלה של שבועיים שלאחריה ניתן לחזור בהדרגה לפעילות רגילה. תקופת ההתאוששות מן הניתוח משתנה מחולה לחולה, ותלויה רבות במצבו הפיזיולוגי טרם הניתוח.

 • כיצד יש להתכונן לניתוח הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינה רפואית?

  לקראת ניתוח בריאטרי על המטופל לעבור סדרת בדיקות בקופת החולים. הבדיקות בקופת החולים כוללות צילום חזה, אקג, צילום ושט קיבה או גסטרוסקופיה, אולטרה סאונד בטן עליונה ובדיקות דם מקיפות, כמו כן בדיקת רופא והערכת דיאטנית. אנשים הסובלים ממחלות נילוות להשמנה נידרשים לייעוץ רופא מומחה בתחום לפני הניתוח.

  לאחר מכן על המטופל לעבור ועדה בריאטרית בבית החולים בו הוא עומד להינתח. אם אושר לניתוח יופנה לכירורג בריאטרי לבדיקה ובחירת סוג הניתוח המתאים לו.

 • מיהו מועמד פוטנציאלי לניתוח בריאטרי?

  מועמד פוטנציאלי לניתוח בריאטרי הוא מי שחישוב מסת הגוף שלו, ה BMI, גבוה בהרבה מהנורמה המומלצת. BMI הוא מדד השמנה המחושב על ידי חלוקת משקלו של הנבדק בקילוגרמים בגובהו במטר בריבוע. כך לדוגמה ה – BMI של אדם בגובה 1.70 מטר, השוקל 120 ק"ג, הוא 41.5.

  אדם שה – BMI שלו גבוה מ- 40, הוא מועמד מתאים לניתוח בריאטרי. גם אנשים עם ערכי BMI  הנע בין 35-40 יכולים לעבור ניתוח אם הם סובלים מאחת התחלואות הקשות הנילוות להשמנת יתר כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם או תשניק נשימה בשינה. הניתוח הבריאטרי הוכח כיעיל מאד בהפחתת משקל וכן בהטבה או ריפוי של מחלות נילוות ובכללן סוכרת.

 • מהם הניתוחים המוצעים על ידי אסיא מדיקל ?

  המרכז מתמחה בכל תחומי הכירורגיה הכללית ובהם כירורגיה אנדוסקופית, כירורגיה של מערכת העיכול, פרוקטולוגיה, כירורגיה אונקולוגית.
  רשימת הניתוחים המבוצעים באסיא מדיקל מקיפה את מגוון תחומי הכירורגיה

  לתשומת לבכם יתכנו גם ניתוחים נוספים אשר אינם מופיעים ברשימה-לקבלת מידע נוסף אנא פנו אלינו בטלפון: 074-7050130

 • האם ישנם החזרים מקופות החולים ?

  כל הטיפולים מבוצעים באופן פרטי, וכרוכים בתשלום.
  במקרים רבים ניתן בעזרת הביטוחים שלך, לדאוג לכך שעלות הניתוח תהיה אפסית. לעתים תוכל אף לקבל פיצוי כספי עבור הניתוח מאחד הביטוחים. הדבר רלוונטי במיוחד אם יש לך ביטוח בריאות משלים של קופת החולים, ואם יש ברשותך ביטוח בריאות פרטי מאחת מחברות הביטוח.

  כל מטופל במרכז זוכה, טרם האשפוז, לייעוץ ביטוחי מקיף, המאפשר לו בדיקה מקיפה של מגוון אפשרויות הכיסוי הביטוחי העומדות לרשותו, על מנת לאפשר לצמצם עד למינימום את הוצאות הניתוח, ולעתים אפילו לקבל פיצוי כספי בסף אלפי שקלים בגין הניתוח.

  חלק משירות הליווי האישי אותו מעניק המרכז, כולל גם טיפול בכל מהלך התביעה הביטוחית או אישור הקופה, המביא לחסכון משמעותי בזמן ובעוגמת נפש למטופלים.

  אנו עומדים לרשותך בכל עת, ונשמח להעניק לך ייעוץ ביטוחי מקיף – כדי שתוכל לדעת מה גובה ההחזר שתוכל לקבל, אם בכלל, מקופת החולים או חברת הביטוח שלך.
  תוכל לפנות אלינו דרך האתר בצורה דיסקרטית או באמצעות הטלפון 074-7050130.

  .

 • כיצד ניתן לקבוע אצלנו תור להתייעצות?

  ניתן להתקשר אלינו בטלפון 074-7050130 או בטופס צור קשר.
  אנו עומדים לרשותכם בטלפון רב קווי זה ונשלח לסייע ולהתאים לכם את הפגישה הטיפולית המקדימה הראשונה במהירות וביעילות.

  התקשרו עכשיו, אל תהססו!
  אנחנו כאן לשירוכתם, בשבילכם ולמענכם ולמען בריאותכם.

 • איך אפשר לדאוג לכך שעלות הטיפול תהיה מינימלית?

  עלויות הטיפולים "מפחידות אתכם" אל דאגה, ניתן להוזיל את עלויות הטיפול למינימום האפשרי. צוות היועצות ישמח ליעץ לכם  טלפונית או באופן אישי לאחר פגישת רופא, בהתאם לכיסויי הבריאות שברשותכם.

 • האם אתן עוסקים בכירורגיה פלסטית?

  כן!! – מרכז אסיא מדיקל עוסק בכירורגיה פלסטית.

 • היכן מתבצעים הניתוחים?

  כל הטיפולים מבוצעים באופן פרטי במרכז לכירורגיה – בקמפוס בית החולים "אסותא" רמת החייל, וכרוכים בתשלום, על פי טובת המטופל ובהתאם לכיסוי הביטוחי שלו .