אורולוגיה ופריון הגבר

המרכז האורולוגי מטפל בגידולים במערכת השתן ומערכת המין הגברית, ניתוחים רובוטיים באמצעות רובוט דה וינצ'י, וניתוחים לפרוסקופיים ופתוחים מורכבים לטיפול בסרטן ערמונית, סרטן שלפוחית וסרטן אשכים.

במקרים של צורך באבחון מהיר של גידול בערמונית ניתן לבצע ביופסיות מונחות MRI בטכניקות החדשניות ביותר.

להפרעות במתן שתן על רקע של הגדלה שפירה של הערמונית אנו מציעים גם טיפולים לא ניתוחיים חדשניים, בהם מטפלים בבעיה באידוי האזור המוגדל בערמונית בפעולה באשפוז יום.  

בנוסף אנו מפעילים מרפאה ייחודית לפוריות הגבר, המציעה טיפולים מתקדמים להשגת פוריות ושיפור הסיכוי להריון: יעוץ וטיפול בזוגות עם בעיות פריון הגבר לרבות טיפולים שמרניים לא ניתוחיים ותרופתיים, וניתוחיים מקרוסקופיים לשיפור איכות הזרע, ייעוציים וניתוחים בנושא שימור זרע במחלות שונות, לרבות סרטן, מחלות כרוניות ולפני התחלת טיפולים הורמונליים\ניתוחיים, טיפול בחסר טסטוסטרון, ותפקוד מיני במטופלים המעוניינים בשימור פריון, טיפול בכאבים באשכים- תרופתיים/ ניתוחיים ובהפקת זרע בגברים פגועי עמוד שדרה/ ללא יכולת הפקת זרע.

כ-12% מהגברים חווים בעיית אי פריון, רבים מהם מדווחים על בעיה בתפקוד המיני סביב ניסיונות הכניסה להריון.

כ-70% מהגברים מדווחים על ירידה בחשק המיני וחוסר שביעות רצון מחיי המין סביב תקופת הניסיונות להרות.

מחקרים שונים אשר השוו זוגות עם בעיות פוריות לזוגות ללא בעיות פריון הראו, ששיעור הבעיות בתפקוד המיני הן בנשים והן בגברים, גבוה יותר בזוגות המתמודדים עם קושי להרות בהשוואה לזוגות ללא בעיות פריון.

אחד מכל 6 גברים אשר מתמודד עם בעיית פריון, במערכת הזוגית (הן מצידו או בת זוגו) ידווח גם על: בעיית זקפה, שפיכה מהירה, וחוסר סיפוק בעת קיום יחסי מין.

גברים החווים בעיית פריון ידווחו על בעיות במצב רוח, סטרס גדול ותסכול. בעיות פריון יכולות להדגיש או להציף ולהחמיר בעיות בתפקוד המיני שקיימות כבר, או לעורר בעיות חדשות.

כמו כן, מחלות כרוניות שונות או בעיות בריאותיות נלוות יכולות לתרום גם כן לבעיה בתפקוד המיני וכתוצאה מכך לבעיית פריון.

מחקרים שונים לאחרונה, מצביעים על כך שבעיות פריון או בעיות בתפקוד המיני יכולות להיות תסמין מקדים לבעיות בריאות שונות. כמו כן נטילת תרופות שונות, ויטמינים ואו תוספי מזון יכולים לעיתים לפגוע הן בזקפה ובתפקוד המיני והן בכמות הזרע ואיכותו.

מצבים כגון: חסר בטסטוסטרון , מסיבות שונות (גנטיות, תרופתיות, מחלות שונות ואחרות) יכולים לגרום לבעיות בתפקוד המיני וכן לבעיות פריון.

לפיכך, חשוב מאוד בעת האבחון, לקחת בחשבון את בריאותו הכללית של המטופל. אבחון נכון, בדיקה גופנית מקיפה, בדיקות מעבדה, הדמיה ובדיקות נוספות בהתאם לצורך הן המפתח לטיפול בבעיית פריון שמקורה בגבר.

כמו כן, מאחר מדובר לפעמים בתהליך ארוך, המערב את שני בני הזוג, יש לקחת בחשבון מרכיבים נוספים, נפשיים וזוגיים העשויים גם הם להשפיע על התקדמות הטיפול והצלחתו וכן בריאותו ונתוניו של בת\בן הזוג השותפים.

סוגיית התפקוד מיני סביב טיפולי פריון הנה חלק אינטגרלי מההערכה והטיפול במרפאתנו.