אסיא מדיקל > מרכזים > המרכז לגניקולוגיה

המרכז לגניקולוגיה

כירורגיה גינקולוגית ואורוגניקולוגיה

המרכז מטפל ברוב תחומי הכירורגיה הגניקולוגית כולל בבעיות של שרירנים רחמיים, סטיבוליטיס- כאבים בעת קיום יחסי מין, צניחה אברי האגן, דליפת שתן, תסמונת השלפוחית הרגיזה, כאבי אגן כרוניים, דימומים רחמיים לא סדירים וציסטות שחלתיות.

הרופאים מתמחים בניתוחים גניקולוגיים ואורוגניקולוגיים ושיפור איכות החיים, הקשר שבין תפקוד המערכת העצבית לתסמונת שלפוחית רגיזה, פיתוח רשתות חדשניות לשיקום רצפת האגן. ניתוחים גניקולוגיים בגישה לאפרוסקופית, ניתוחים רובוטים והשתלת קוצבים לשלפוחית השתן באי נקיטת שתן ואי נקיטת צואה. תחומי התמחות נוספים הם בניתוחים בגישה נרתיקית ובטנית כולל השתלת קוצב לשלפוחית השתן והזרקות בוטקוס כולל טיפולים כירורגים לתיקון דליפת שתן.

רוצה להתייעץ ? -  קבעי תור לטובי המומחים שלנו  >

מומחים

מחלות

 • דליפת שתן: אפשרויות טיפול

  דליפת שתן: אפשרויות טיפול – נשים רבות סובלות מבריחת שתן בזמן שיעול, התעטשות ואפילו צחוק. בעבר הפרוצדורה לטיפול הייתה התערבות כירורגית מרתיעה – היום ההמלצה היא פיזיותרפיה לחיזוק שרירי האגן, וגם הכירורגיה הרבה פחות פולשנית… למידע נוסף »


 • חסימת חצוצרות

  חסימת חצוצרות הינה אחת מהסיבות לבעיה של אי פיריון נשית (Female Infertility). במקרה של חסימה בחצוצרה אין אפשרות של מעבר זרע לצורך תהליך ההפריה של הביצית באזור החצוצרה. זיהוי חסימת חצוצרות ניתן לבצע בעזרת צילום רחם או לאפרוסקופיה אבחנתית…. למידע נוסף »

 • רחם שרירני

  רחם שרירני היא תופעה שכיחה בקרב נשים בשנות 40 לחייהן, ההערכה היא שאחת מתוך שתיים או שלוש נשים סובלות משרירנים רחמים.   רחם שרירני בהגדרתו מתייחס לגידול שפיר של הרקמה השרירית של הרחם. הסיכוי להתמרה ממאירה של הגידול הוא קטן ביותר. על פיר רוב שרירנים רחמים לא גורמים לתסמינים קלינים. במקרים אחרים נשים עלולות לדווח על… למידע נוסף »

טיפולים

 • כריתת חצוצרה

  כשלים בתפקודים של החצוצרות עלולים להשפיע בצורה חריגה על פריון האישה. במהלך טיפולים מהסוג הזה תוחדר לתוך הבטן מצלמה קטנה וכלים קטנים המשמשים לניתוח ובעזרתם אפשר לבצע כריתה של חצוצרות לנשים…. למידע נוסף »


 • היסטורוסקופיה ניתוחית

  כאשר מבצעים התבוננות לתוך חלל הרחם וביצוע פעולות שונות המצב נקרא " היסטרוסקופה ניתוחית " –ההיסטרוסקופיה היא פעולה פולשנית יותר שבעזרתה אפשר לטפל בדברים חריגים יותר אשר גולו לרוב בעזרת האולטרסאונד…. למידע נוסף »


 • אורודינמיקה -בדיקת עזר להערכת אי נקיטת שתן

  אורודינמיקה  הינה בדיקת עזר אשר מבוצעת ע"י אורוגניקולוג לצורך אפיון סוג דליפת השתן.  ההתוויה לביצוע הבדיקה היא על פי רוב במקרים בהם קשה לקבוע בבירור על פי היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית את סוג דליפת השתן, לקראת אפשרות של התערבות כירורגית לתיקון אי נקיטת שתן ובמקרים של קושי בריקון שלפוחית השתן.מדובר בבדיקה פשוטה אשר בוחנת את תפקוד… למידע נוסף »

 • קוצב להסדרת אי-שליטה בסוגרים

  אובדן שליטה כרוני על הסוגרים כרוך בתחושות אישיות וחברתיות קשות ביותר של השפלה, התשה, ושינוי אורחות חיים. מדובר בתופעה העולה משמעותית עם הגיל, וכרוכה בבושה ואי דיווח בעקבות תחושה זו.
  למידע נוסף »


 • הזרקת חומר מעבה לצינורית השתן

  במקרים בהם דליפת השתן נובעת מאי ספיקה של צינורית השתן ניתן לתקן את הדליפה על ידי הזרקת חומר מעבה המצר את קוטר צינורית השתן. הפעולה מבוצעת בהרדמה מקומיתואינה דורשת אישפוז לילה. לעיתים בכדי להגיע לתוצאות משפקות יש צורך ב- 2-3 הזרקות…. למידע נוסף »

 • תיקון אי-נקיטת שתן במאמץ

  שיטה ניתוחית לתיקון דליפת שתן במאמץ שהפכה לשיטת התיקון היעילה ביותר. הניתוח כולל השתלה של סרט ניילון צר מתחת לצינורית השתן. הפעולה מבוצעת בהרדמה כללית או אזורית ועורכת כ- 20 דקות בחדר ניתוח. התאוששות מהניתוח מהירה ואינה מצריכה אישפוז לילה…. למידע נוסף »

 • שחזור מבוא הנרתיק

  מבוא הנרתיק הינו החלק התחתון של פתח הנרתיק. אזור זה עובר מתיחה משמעותית במהלך לידה רגילה ועלול לא לחזור למיבנהו המקורי לאחר הלידה. במקרים אלה נוצר מבוא פעור שעלול לגרום להפרעה ביחסי מין. ניתן לתקן מבוא פעור על ידי שיחזור צורתו המקורית…. למידע נוסף »

 • תיקון שריר פי הטבעת

  שריר פי הטבעת הינו שריר מעגלי המאפשר את השליטה על מתן צואה. במקרים בהם נקרע שריר זה (בעיקר במהלך לידה) יש צורך לבצע תיקון ניתוחי וחיבור של קצות השריר הקרוע…. למידע נוסף »

 • עיצוב שפת נרתיק

  השפתיים הקטנות הם כפלי עור משני צידי פתח הנרתיק. לעיתים הם גורמות להפרעה מקומית או אינן סימטריות. במקרים אלה או מסיבה אסטתית מבוצע עיצוב מחדש של גודל וצורת השפתיים…. למידע נוסף »

 • תיקון נקב רקטלי נרתיקי בגישה וגינלית

  במצבים מסוימים נוצר קשר בין הרקטום (החלחולת) ובין הנרתיק. קשר זה מאפשר מעבר של נוזל צואתי מהרקטום לנרתיק. מקרים אלה ניתנים ברוב המיקרים לטיפול ניתוחי בגישה נרתיקית…. למידע נוסף »

 • תיקון נקב נרתיק-שלפוחית בגישה וגינלית

  במצבים מסוימים עלול להגרם קשר בין השלפוחית והנרתיק המאפשר מעבר שתן מהשלפוחית לנרתיק ודליפת שתן ממושכת. מיקרים אלה ניתנים לתיקון ברוב המיקרים על ידי סגירה של תעלת הקשר דרך הנרתיק…. למידע נוסף »

 • תיקון צניחת הנרתיק

  במקרים  בהם קיימת צניחה בדרגה גבוהה קיימת אפשרות לחזק את התיקון הניתוחי על ידי השתלה של רשת ניילון מתחת לרירית הנרתיק. הניתוח במקרה זה מורכב יותר וצריך להתבצע על ידי מנתח מיומן. שימוש ברשת נחשב לתיקון בעל הצלחה אנטומית טובה יותר אך בעל אחוז סיבוכים גבוהה יותר. הסיבכים השכיחים הם חשיפה של הרשת לחלל הנרתיק… למידע נוסף »

 • קולפורפיה קדמית או אחורית

  תיקון של צניחת קיר הנרתיק הקדמי או האחורי. בטכניקה זו מבוצע חתך בנרתיק והפרדה של הרקמה החיבורית הפגועה שגרמה לצניחה. רקמה זו עוברת שיחזור על ידי תפרים נמסים והחזרה של היקר למקומו הנורמלי. לאחר מכן מבוצעת סגירה של רירית הנרתיק. טכניקה נחשבת לטכניקה הותיקה ביותר לתיקון צניחת קירות הנרתיק. התיקון יכול להתבצע על קיר קדמי… למידע נוסף »

 • תיקון פגם צידי של הנרתיק

  לנרתיק מבנה של שרוול בעל קיר עליון ותחתון וקירות צדדים. במידה ואחיזת הקירות הצדדים מתרופפת ניתן לבצע שיחזור של הקירות הצדדיים על ידי ניתוח בגישה נרתיקית או בגישה ביטנית. הניתוח מערב תפירה של קירות הנרתיק אל צידי האגן באופן דו צדדי… למידע נוסף »

 • איחוי הנרתיק

  טכניקה ניתוחית המיועדת לתקן צניחה מלאה של אברי האגן. בניתוח מתבצעת סגירה של הנרתיק על ידי איחוי הקירות בעזרת תפרים. במקרים אלה לא ניתן לקיים יחסי מין נרתיקיים לאחר הניתוח. הניתוח נחשב לקצר מאד ובעל אחוזי הצלחה גבוהים ביותר ושביעות רצון גבוהה של המנותחות…. למידע נוסף »

 • קולפופקסיה לטיפול בצניחת כיפת נרתיק

  טכניקה ניתוחית לתיקון צניחת הנרתיק ו/או הרחם אשר מבוצעת בגישה ביטנית. הטכניקה מבוססת על קיבוע של הנרתיק בעזרת רשת ניילון אל החלק העליון של עצם עיצה (החלק התחתון של עמוד השידרה). הטכניקה ניתנת לביצוע בלפרוסקופיה או בעזרת רובוט. נחשבת לטכניקה בעלת אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר לטווח ארוך…. למידע נוסף »

 • תליית רחם אחורי

  בכ-15% מאוכלוסיית הנשים הרחם מוטה לאחור ולא קדימה. זהו מצב נורמלי. במקרים בהם הנטייה לאחור חדה עלולים להופיע כאבים במהלך יחסי מין. במקרים אלה ניתן לשנות את זוית מיקומו של הרחם על ידי פעולה פשוטה בחדר ניתוח ללא פתיחת בטן. בפעולה זו מבצעים תלייה של הרחם במנח קדמי שימנע את הכאבים…. למידע נוסף »

 • כריתת צוואר הרחם

  כריתת צוואר הרחם – במקרים בהם נכרת גוף הרחם ללא הצואר יש להמשיך ולעקוב אחר צואר הרחם ולבצע בדיקת PAP שנתית. במידה ומתגלה בעיה עם הצואר יש לבצע כריתה של צואר הרחם…. למידע נוסף »

 • כריתת רחם בגישה נרתיקית

  כריתת רחם – פעולה הכוללת כריתה של הרחם עם או בלי השחלות דרך חתך המבוצע בנרתיק. ניתוח בגישה זו יכול להתבצע בהרדמה חלקית. ההחלמה והכאבים לאחר ניתוח בגישה נרתיקית קצרים יותר מניתוח דומה המבוצע בפתיחת בטן…. למידע נוסף »


 • כריתת שחלה חד/דו צדדי

  כריתת שחלה בגישה בטנית או לפרוסקופית כריתה של שחלה לרוב יחד עם החצוצרה הצמודה אליה. הניתוח יכול להתבצע בשיטה זעיר פולשנית על ידי החדרת מכשרים ניתויים דרך פתחים קטנים בבטן וביצוע הפעולה תחת מצלמה המוחדרת דרך הטבור. אפשרות נוספת היא על ידי פתיחת בטן המצריכה אישפוז והחלמה ממושכת יותר…. למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים