Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > המרכז לגסטרואנטרולוגיה

המרכז לגסטרואנטרולוגיה

מערכת העיכול

המרכז מתמחה בכל תחומי מערכת העיכול החל מייעוץ ומעקב ועד לפעולות אנדוסקופיות פולשניות מתקדמות. ERCP, EUS, גסטרוסקופיות, קולונוסקופיות. במסגרת המרכז פועלת גם מרפאת מעקב ייחודית לאחר כל ניתוחי מערכת העיכול לטיפול ובירור סימפטומים שונים ושיפור באיכות החיים.

מומחים

 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »


  שליחת שאלה
 • פרופ' אבירם ניסן

  מנהל המחלקה הכירורגית בבי"ח תל השומר, מנתח בכיר באסיא מדיקל, מומחה בכירורגיה כללית ואונקולוגית בתחום ממאירויות חלל הצפק וסרטן המעי הגס. יו"ר החברה לכירורגיה אונקולוגית…. למידע נוסף »


  שליחת שאלה

מחלות

 • תסמונת בארט

  ושט על שם בארט (Barrett's esophagus) הוא מצב הקשור לחשיפה כרונית של הוושט לחומצה עקב רפלוקס החזר ושטי הוא מצב בו תוכן הקיבה עולה לוושט. בעיה זו שכיחה ביותר בתחום מחלות דרכי העיכול ושכיחותה עולה גם ככל שהגיל עולה. כתוצאה מכך עלול להופיע שינוי ברירית ובתאים של הקצה התחתון של הוושט שהופכים דמויי רירית מעי…. למידע נוסף »

 • פרוקטיטיס כתוצאה מהקרנות

  נזק לרקטום מהקרנות קורה ב 5-20% מאנשים לאחר הקרנות לאגן – בין אם זה הקרנות לערמונית או ממאירויות אחרות (כגון רקטום, שלפוחית שתן, צוואר רחם, רחם ואשכים). רבים מהמקרים חולפים עצמונית, את חלקם יכולים להוביל לסימפטומים כרוניים מגבילים ביותר הכוללים שלשול, תחושה מתמשכת ליציאה, תכיפות, דימום רקטלי עם אנמיה מחסר ברזל הדורשת אף עירויי דם…. למידע נוסף »

 • וושט על שם בארט

  ושט על שם בארט (Barrett's esophagus) הוא מצב הקשור לחשיפה כרונית של הוושט לחומצה עקב רפלוקס
  החזר ושטי הוא מצב בו תוכן הקיבה עולה לוושט. בעיה זו שכיחה ביותר בתחום מחלות דרכי העיכול ושכיחותה עולה גם ככל שהגיל עולה. כתוצאה מכך עלול להופיע שינוי ברירית ובתאים של הקצה התחתון של הוושט שהופכים דמויי רירית מעי. … למידע נוסף »


טיפולים

 • הרחבת ושט לטיפול בצרבת כרונית

  מהי הרחבת ושט? הרחבת ושט זו פעולה שבו הרופא מרחיב חלק צר של הושט (צינור בליעה). ישנם טכניקות שונות לעשות זאת ובדרך מבוצע כחלק מאנדוסקופיה תחת הרדמה. מדוע מרחיבים את הושט?… למידע נוסף »


 • גסטרוסטום אנדוסקופי PEG – צינור הזנה לקיבה

  גסטרוסטום אנדוסקופי – צינור הזנה לקיבה- באנגלית percutaneous endoscopic gastrostomy – PEG או בעברית "פג" הוא צינור המוחדר דרך חתך קטן בדופן הבטן אל הקיבה. זו פעולה של הכנסת צינורית האכלה לתוך הקיבה, דרך העור. הצינורית עוקפת את הפה, מגנון הבליעה והוושט והשימוש בה מיועד עבור מטופלים שאינם מסוגלים לאכול דרך הפה…. למידע נוסף »


 • כריתת קיבה אונקולוגית

  סרטן הקיבה מאוד קטלני – ונגרם בדרך כלל בעקבות תזונה לקויה. קשה מאוד לאתר את המחלה בשלב מוקדם, אך טיפול מתקדם הכולל כריתת קיבה עשוי להציל חיים
  למידע נוסף »


 • הייפק – כימותרפיה לחלל הבטן

  סרטן קשה בחלל הבטן המצוי כבר בשלב 4? לפני שמתייאשים, כדאי לשקול ניתוח הייפק, במהלכו ניתנת כימותרפיה מחוממת ישירה לגרורות… למידע נוסף »


 • אולטרה סאונד אנדוסקופי – בדיקת EUS

  אולטרה סאונד אנדוסקופי מאשפר בדיקה על קולית של לבלב ממרחק של מילימטרים ספורים עם רזולוציה גבוהה מאוד…. למידע נוסף »


 • מרפאת מעקב לניתוחי מערכת העיכול

  מספר האנשים לאחר ניתוחים או טיפולים במערכת העיכול עם השפעה ניכרת על איכות החיים שווה למספר האנשים המאובחנים מדי שנה במחלות דלקתיות של המעיים. אך, לעומת אנשים עם מחלות דלקתיות של המעיים, רוב המטופלים אינם מופנים להערכה של מומחה בגסטרואנטרולוגיה (מחלות דרכי עיכול). רופאים שבדרך כלל רואים קהל זה של מטופלים, בדרך כלל אינם ערים… למידע נוסף »

 • גסטרוסקופיה

  אנדוסקופיה של דרכי העיכול העליונות או גסטרוסקופיה מאפשר לרופא לבחון את החלק העליון של מערכת העיכול, שכוללת את הושט, קיבה ותרסריון (החלק הראשון של המעי הדק). הרופא ישתמש בצינור דק וגמיש הנקרא אנדוסקופ, שיש לו מקור אור משל עצמו ויראה של התמונה כל גבי מסך.
  למידע נוסף »


 • קולונוסקופיה וסיגמואידוסקופיה

  מהי קולונוסקופיה?  קולונוסקופיה (או באנגלית Colonoscopy) היא בדיקה רפואית ממשפחת הבדיקות האנדוסקופיות, שבה נבדקת מערכת העיכול התחתונה (ובפרט המעי הגס) באמצעות צינור פלסטי גמיש שבקצהו מצלמת וידאו זעירה, אשר מכיל סיב אופטי לצורך תאורה. בבדיקה זו מוחדר האנדוסקופ דרך פי הטבעת ומאפשר הסתכלות ישירה אל תוך חלל המעי הגס עד לחיבורו עם המעי הדק. בדיקת… למידע נוסף »

 • הדמיה לאחור של דרכי המרה ולבלב ERCP

  הדמיה לאחור של דרכי המרה המובילות מן הכבד אל התריסריון ושל צינור הלבלב (ERCP) לשם אבחון וטיפול במחלות של דרכי מרה ולבלב.  הבדיקה מתבצעת על ידי מכשיר אנדוסקופי עם סיב אופטי בצורת צינור גמיש אשר מוחדר דרך הפה, עובר בקיבה ומגיע לתריסריון לפתח צינור המרה והלבלב (הנקרא פפילה) הנמצא בדופן של התריסריון (התחלת המעי הדק)…. למידע נוסף »

 • סיבוכים לאחר ניתוח בריאטרי

  טיפול ומעקב פוסט-ניתוחי (לאחר הניתוח) מעקב גסטרואנטרולוגי לאחר ניתוח להשמנת יתר מתמקד בעיקר בשני מישורים: הערכה וטיפול של סיבוכים גסטרואינטסטינליים של הניתוח עצמו  סגירת דליפות לאחר ניתוחים הרחבת היצרויות במערכת העיכול הוצאת טבעת שחדרה לקיבה טיפול בדימומים והתכייבויות הוצאת אבני מרה מדרכי המרה ב-ERCP מעקב וטיפול של הסיבוכים התזונתיים כתלות בניתוח הסיבוכים במערכת העיכול בדרך… למידע נוסף »

 • בלון קיבה

  השימוש בבלון תוך קיבתי הוא פעולה מוכרת שתוארה לראשונה ב-1982. הרעיון מאחורי השימוש הוא במכשיר שתופס מקום בקיבה, שייתן תחושת שובע, וזאת בכדי לנסות ולטפל בהשמנת יתר…. למידע נוסף »


מחקרים ומאמרים