Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > ליידי אסיא

ליידי אסיא

מרכז לרפואת שד

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.

פתרון כולל תחת גג אחד
בליידי אסיא תוכלי ליהנות משירותיהם של מיטב הרופאים בארץ הפועלים בתחום, ומהמכשור הרפואי (ממוגרפיה, אולטרסאונד) המתקדם והטוב ביותר ברפואת השד. המרכז מאגד תחת גג אחד מחקר וגישות טיפול המתקדמים ביותר בתחום רפואת השד ובריאות השד, זאת יחד עם מערך תמיכה משולב בשיתוף כל הגורמים המקצועיים הנוגעים לטיפול הרפואי. לצד כל אלה, מערך אדמיניסטרטיבי יעניק לך ולמשפחתך ליווי אישי ופרטני בכל שלבי הטיפול הרפואי. אנו מבטיחים מקסימום דיסקרטיות ומינימום זמן טיפול.

 • אבחון מיידי של ממצא חשוד בשד
  בדיקת כירורג מומחה, הדמיה לפי המלצתו (ממוגרפיה, אולטרסאונד או שניהם) וביצועה בזמן קצר. פענוח מהיר של ההדמיה, ואם יש צורך, ביצוע ביופסיה של הממצא תחת הדמיה. על מנת לסייע בהפחתת המתח והחרדה המלווים את התהליך, קיצרנו למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תשובות הבדיקה. תשובה פתולוגית סופית מתקבלת תוך זמן קצר מרגע הבדיקה.
 • מעקב שד שגרתי
  מעקב שגרתי, בדיקות תקופתיות כולל בדיקה גופנית על ידי כירורג מומחה, והדמיה לפי הצורך. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע. הבדיקה מתבצעת על ידי כירורג מומחה ברפואת שד בלבד, בזמינות גבוהה ביותר, ובאווירה נינוחה ודיסקרטית. במידה וישנו ממצא חשוד הדורש המשך מעקב, ניתנת לך האפשרות להדמיה במקום על ידי רופא רדיולוג מומחה. תוצאות ההדמיה יוחזרו לכירורג המטפל בך בו ביום, לקבלת החלטה משותפת לגבי המשך הטיפול. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע.
 • ייעוץ משלים לאחר אבחנה
  ייעוץ עם כירורג שד ותכנון ניתוח במידת הצורך, ייעוץ עם פלסטיקאי לבחינת אפשרות לניתוח אונקופלסטי או שחזור מיידי.  אונקולוגית המרכז, אשר עיקר התמחותה היא בתחום השד, תבנה בשיתוף עם הרופא המטפל שלך את תוכנית הטיפולים האופטימאלית, המותאמת אישית עבורך. הייעוץ והמעקב האונקולוגי ניתנים בשיתוף מלא עם הייעוץ והמעקב הכירורגי, וכך נבנית סביבך המעטפת הטיפולית המקצועית, שעיקר מטרתה היא להביאך להחלמה מלאה ולרפואה שלמה.
 • ייעוץ גנטי
  לנשים היודעות על מקרים של מחלה במשפחתן או נשים בעלות נטייה גנטית ידועה או חדשה יתבצע יעוץ גנטי ע"י גנטיקאי רפואי מומחה.
 • חוות דעת שנייה
  בדיקות הדמיה נוספות וביופסיות במקום, חוות דעת כירורג מומחה, פלסטיקאי או אונקולוג.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך
כל מטופלת אשר מאובחנת עם ממצא חשוד, זוכה לליווי של כל צוות המרכז. אנו משלבים במרכז את כל הגורמים הרפואיים הדרושים לצורך מתן אבחנה (דיאגנוזה) מדויקת ככל הניתן, ולבניית תוכנית טיפול במידת הצורך (ו/או לשלילת מחלה באחוזי הסבירות הגבוהים ביותר שבנמצא). הליווי של צוות המרכז את המטופלת מתחיל כבר עם שלב האבחון, ממשיך דרך בניית תוכנית טיפול, בשיתוף כל הגורמים, ולאורך כל תקופת הטיפול ו/או הניתוח, עד להחלמה.

בליידי אסיא – המטופלת היא המרכז
אשה שחוששת מממצא בשד היא אישה שחווה חרדה רבה. החשש העצום ממחלת הסרטן, ההיכרות עם חולות בסביבה הקרובה, והפן הרגשי המיוחד הקשור לשד כמייצג את הנשיות ותפיסת הגוף, מעצימים את החרדה, לעתים מעבר לבעיה האבחנתית לכשעצמה.

אנו בליידי אסיא מבינים זאת. שנים רבות של התמחות בתחום השד סייעו לנו לבנות את התפיסה המיוחדת שלנו, שגורסת כי המענה הטוב ביותר שניתן לקבל אינו תלוי ברופא מומחה אחד, אלא בצוות שהוא זמין ומקצועי. צוות שיש בידיו את כל הכלים שמאפשרים לו לתת לך מענה מהיר, איכותי וגם מחבק.

המרכז מתמחה במחלות של השד כולל גידולים שפירים וסרטן השד. המרכז מציע אבחון כוללני ומהיר מאד של גושים בשד, טיפולים הכוללים ניתוחים להרחקת גידולים, ניתוחי שחזור מיידי או מאוחר, וכן מעקב פרטני במטופלות לכל סוגיהן. במרכז מנתחי שד ופלסטיקאים הפועלים בשיתוף פעולה כדי להתאים את הטיפול או הניתוח המיטבי למצבה של המטופלת. מול הנתונים המדאיגים של העלייה באחוז החולות בסרטן השד – המחלה הממארת השכיחה בעולם המערבי, יש גם נתונים מרגיעים. האגודה למלחמה בסרטן מדווחת כי מספר הנשים המחלימות מסרטן השד, עולה בהתמדה (!) בזכות שלושה גורמים מרכזיים:

 1. הגילוי המוקדם
 2. שיפור דרכי הטיפול
 3. הגברת המודעות.

אלמנט הזמן, מסכימים המומחים, הינו קריטי ויכול להיות מציל חיים. ככל שהמחלה מאובחנת בשבלים מוקדמים יותר, כך עולים סיכויי הריפויי לעד 90%. המסקנה מנתונים אלה אחת: בריאות השד שלך בידייך.

מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית
כדי להקל עלייך ככל האפשר את ההתמודדות עם האתגרים הנובעים מהמחלה, ליידי אסיא מעמיד לרשותך מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית, על פי רצונך, שתהיה שם עבורך לתמיכה רגשית ולסיוע בכל שלבי הטיפול.

הטיפולים הפסיכולוגיים של ליידי אסיא יאפשרו לך להניח לזמן מה את ההיבטים הרפואיים של המחלה, ולהתמקד בשקט בגופך, ברגשותייך ובהתמודדות האישית שלך. בטיפולים נלמדות טכניקות של הרפיה, דמיון מודרך, מודעות ותנועה, והם מעניקים בסיס להתמודדות בריאה ומציאותית עם מתח, חרדה ואי-ודאות. התמודדות זו עשויה להביא גם לחיזוק המערכת החיסונית ולגישה מקדמת יותר כלפי הטיפול כולו. את הטיפולים האישיים והקבוצתיים מנחות נשות מקצוע בעלות ידע וניסיון רב בתחום, המאמינות כי הריפוי קשור בכל המישורים המרכיבים אותנו: נפשי, גופני, רגשי ורוחני.

 • אריאלה בר דוד – פסיכותרפיסטית כ-35 שנה, מתמקדת בפסיכותרפיה גופנית, טיפול בתנועה ודמיון מודרך, מומחית בהנחיית טכניקות רגיעה ושיטת פלדנקרייז.

קבוצות הטיפול:

 • קבוצת טיפול לנשים שהחלימו מסרטן השד
 • קבוצת טיפול לנשים המתמודדות עם טיפולים
 • קבוצות טיפול לזוגות: לנשים המחלימות מסרטן השד, המתמודדות עם תהליך ההחלמה בתוך המשפחה, ובני זוגן.

יצוין כי הטיפול ניתן כחלק ממעטפת השירות לכל מטופלת בליידי אסיא, ויכולות להיעזר בו גם נשים שאינן מטופלות על ידי הצוות הרפואי של המרכז. הטיפולים והקבוצות מתקיימים במרכז הרפואי אסותא, רמת החייל, תל אביב, בסביבה חמה ומטופחת.

למחלקת ייעוץ ביטוחי וטרום ניתוח
לקבלת יעוץ אודות זכויות המימון וכיסוי כספי לבדיקות ולטיפולים 

 

מומחים

מחלות

 • רירית הרחם – צניחת רחם

  מעוניינים לקבל מידע על רירית הרחם ? צניחת רחם ? הגעתם בדיוק אל המקום הנכון.  צוות המומחים של אסיא מדיקל ישמח לעזור לכם בכל שאלה על רירית הרחם ולתת לכם אינפורמציה ופגישת היכרות עם מומחה לטיפול בבעיות צניחת רחם.  אסיא מדיקל המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית "אסיא מדיקל" הוא פרי חזונם המשותף של טובי המנתחים בישראל,… למידע נוסף »

 • רחם מוגדל – גידול ברחם

  גידול ברחם בדרך כלל מופיע בגילאים מתקדמים אצל האישה ועלול לגרום לבעיות בלתי הפיכות וגם למוות במידה ולא מטפלים בו בזמן וכראוי. רחם מוגדל הוא תופעה אשר במרבית מהמקרים מחייבת התערבות כירוגית מיידית שבמידה ולא מתבצעת על ידי צוות רפואי מקצועי עם ניסיון סיכויי ההחלמה יהיו נמוכים בהרבה.  ניתן להסיר רק את הגידול עצמו באמצעות… למידע נוסף »

 • נוזלים ברחם – פוליפ ברחם

  פולים ברחם ( או נוזלים ברחם) הוא יחסית שכיח ויכול לגרום לדימומים בלתי סדירים בנרתיק האישה. אפשר להבחין בבעיית נוזלים ברחם בעזרת אולטרה סאונד אשר מציגה פוליפ ברחם בצורה ברורה לחלוטין.  למרות שהגילוי והטיפול של פוליפ ברחם הם יותר "קלים" מתופעות ומחלות אחרות, חשוב מאוד שאת הבדיקה והטיפול תבצעו במרכז רפואי מקצועי מחשש למניעת רשלנות… למידע נוסף »

 • ניתוח רחם

  סרטן הרחם הוא מצב קריטי אשר לרוב מחייב ניתוח רחם ! הסימפטומים של סרטן הרחם משתנים בהתאם לכל אישה ולעיתים גם מורגשים ע"י כאבי רחם עזים. הרבה נשים בישראל וגם בעולם כולו חוששות מרשלנות רפואית בעקבות מקרים רבים של ניתוח רחם כושל.  כאבי רחם כל כך חזקים שלעיתים יכולים להשפיע עלינו ולגרום לנו לבצע פעולות פזיזות מדי…. למידע נוסף »

 • מיומה ברחם – שרירן ברחם

   מיומה ברחם (שרירן ברחם) הינו גידול שפיר (לא סרטני) אשר מתפתח ברקמות השריריות של רחם האישה.  עד חמישים אחוז מהנשים בגיל הפוריות יסבלו מבעייה של מיומה ברחם , ברוב המוחלט של המקרים המיומה לא תגרום לבעיה כלשהי.  לפעמים התסמינים יהיו חמורים יותר וידרשו טיפול מיוחד.  אין גודל אופייני של מיומה ברחם ! לעיתים היא יכולה… למידע נוסף »

 • סרטן שד גרורתי

  סרטן שד גרורתי דורש התייחסות רצינית וטיפולים רפואיים אינטנסיביים בכדי להעלות את סיכוי ההישרדות של המטופלות. סרטן שד הינו אחד מהסוגים הכי נפוצים היום של סרטן בקרב נשב בישראל ולכן גילוי מוקדם יכול להציל חיים. אסיא מדיקל המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית "אסיא מדיקל" הוא פרי חזונם המשותף של טובי המנתחים בישראל, שנועד לספק שירותי רפואה… למידע נוסף »

 • פוליפ בשחלות – ציסטה בשחלה

  סובלים מבעית פוליפ בשחלות ? בדרך כלל ההופעה של ציסטה בשחלה הוא דבר די שכיח ולפעמים בגלל מחלות כמו אנדומטריומה ולפעמים גם בעקבות טיפולים בפוריות. ברוב המקרים פולים בשחלות הוא שפיר והטיפול האופייני הוא בסך הכל מעקב. למרות זאת, חשוב מאוד שהמעקב של פוליפ בשחלות יתבצע על ידי מומחים. אסיא מדיקל המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית "אסיא… למידע נוסף »

 • סרטן השחלות – סרטן השחלה

  הסטטיסטיקה מראה על 70 אחוזים של גילוי מאוחר של סרטן השחלות ! כאשר המחלה נמצאת בשלב גרורתי.  אילו סימפטומים יש בשלב זה ?  כאבי בטן נפיחות צריבה בעת השתן תחושה כללית לא טובה טיפול מוקדם בסרטן השחלה יכול להציל חיים !  כיום קיימים טיפולים הורמונליים וטיפולים ביולוגים, נהוג לחלק את החולות בסרטן השחלות ל-3 קבוצות…. למידע נוסף »

 • ציסטה ברחם

  ציסטה ברחם היא סינוס (חלל תת עורי הנפתח לעור) באזור עצם הזנב. החלל יכול להזדהם או להתמלא בלכלוך ושער ומכונה בלשון העם גם "שערה הפוכה". קיימת מחלוקת האם מדובר במצב מולד או נרכש. זיהום הסינוס גורם לכאבים הפרשות מוגלתיות ולעיתים גם חום גוף גבוה. המוגלה יכולה להצטבר ליצירת מורסה (אבצס). המורסה יכולה להתנקז עצמונית ואז הכאבים… למידע נוסף »

 • סרטן השד

  בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. מטרת הבדיקות לאתר במידה ויש גושים סרטניים בטרם הם מתקדמים לבלוטות הלימפה, שלב בו טיפול אונקולוגי… למידע נוסף »

טיפולים

 • ניתוח סרטן השד

  מתי מועדף ניתוח כריתה מלא של השד ומתי כריתה חלקית משמרת שד? מה הם סיכויי ההחלמה בשני המקרים? טיפול הניתוחי בסרטן השד התאפיין לאורך ההיסטוריה שלו בניסיון להקטין את היקף הניתוח, תוך צמצום הנזקים הגופניים והנפשיים העלולים להיגרם בעקבותיו, וזאת ללא פגיעה בסיכויי הריפוי. הניתוח כולל טיפול בגידול בשד ובאותו זמן ניתוח בבית השחי לצורך כריתת… למידע נוסף »

 • סרטן השד – טיפול בהקרנות

  טיפול בהקרנות ניתן כחלק מהטיפול המקומי בסרטן שד, ונועד לצמצם את הסיכון לחזרה מקומית של המחלה. עם זאת, במצבים מסוימים יכול הטיפול לשפר את סיכויי ההחלמה (כלומר, למנוע את הופעתן של גרורות בעתיד).
  למידע נוסף »


 • ביופסיה

  מהי בדיקת ביופסיה?
  ביופסיה היא פעולה שבה לוקחים דגימת רקמה מאיבר בגוף כדי לבדוק אותה. הבדיקה מסייעת לאבחן מחלות שונות…. למידע נוסף »


מחקרים ומאמרים