אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז לבריאות השד – ליידי אסיא

מרכז לבריאות השד – ליידי אסיא

מרכז לרפואת שד

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.

פתרון כולל תחת גג אחד
בליידי אסיא תוכלי ליהנות משירותיהם של מיטב הרופאים בארץ הפועלים בתחום, ומהמכשור הרפואי (ממוגרפיה, אולטרסאונד) המתקדם והטוב ביותר ברפואת השד. המרכז מאגד תחת גג אחד מחקר וגישות טיפול המתקדמים ביותר בתחום רפואת השד ובריאות השד, זאת יחד עם מערך תמיכה משולב בשיתוף כל הגורמים המקצועיים הנוגעים לטיפול הרפואי. לצד כל אלה, מערך אדמיניסטרטיבי יעניק לך ולמשפחתך ליווי אישי ופרטני בכל שלבי הטיפול הרפואי. אנו מבטיחים מקסימום דיסקרטיות ומינימום זמן טיפול.

 • אבחון מיידי של ממצא חשוד בשד
  בדיקת כירורג מומחה, הדמיה לפי המלצתו (ממוגרפיה, אולטרסאונד או שניהם) וביצועה בזמן קצר. פענוח מהיר של ההדמיה, ואם יש צורך, ביצוע ביופסיה של הממצא תחת הדמיה. על מנת לסייע בהפחתת המתח והחרדה המלווים את התהליך, קיצרנו למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תשובות הבדיקה. תשובה פתולוגית סופית מתקבלת תוך זמן קצר מרגע הבדיקה.
 • מעקב שד שגרתי
  מעקב שגרתי, בדיקות תקופתיות כולל בדיקה גופנית על ידי כירורג מומחה, והדמיה לפי הצורך. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע. הבדיקה מתבצעת על ידי כירורג מומחה ברפואת שד בלבד, בזמינות גבוהה ביותר, ובאווירה נינוחה ודיסקרטית. במידה וישנו ממצא חשוד הדורש המשך מעקב, ניתנת לך האפשרות להדמיה במקום על ידי רופא רדיולוג מומחה. תוצאות ההדמיה יוחזרו לכירורג המטפל בך בו ביום, לקבלת החלטה משותפת לגבי המשך הטיפול. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע.
 • ייעוץ משלים לאחר אבחנה
  ייעוץ עם כירורג שד ותכנון ניתוח במידת הצורך, ייעוץ עם פלסטיקאי לבחינת אפשרות לניתוח אונקופלסטי או שחזור מיידי.  אונקולוגית המרכז, אשר עיקר התמחותה היא בתחום השד, תבנה בשיתוף עם הרופא המטפל שלך את תוכנית הטיפולים האופטימאלית, המותאמת אישית עבורך. הייעוץ והמעקב האונקולוגי ניתנים בשיתוף מלא עם הייעוץ והמעקב הכירורגי, וכך נבנית סביבך המעטפת הטיפולית המקצועית, שעיקר מטרתה היא להביאך להחלמה מלאה ולרפואה שלמה.
 • ייעוץ גנטי
  לנשים היודעות על מקרים של מחלה במשפחתן או נשים בעלות נטייה גנטית ידועה או חדשה יתבצע יעוץ גנטי ע"י גנטיקאי רפואי מומחה.
 • חוות דעת שנייה
  בדיקות הדמיה נוספות וביופסיות במקום, חוות דעת כירורג מומחה, פלסטיקאי או אונקולוג.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך
כל מטופלת אשר מאובחנת עם ממצא חשוד, זוכה לליווי של כל צוות המרכז. אנו משלבים במרכז את כל הגורמים הרפואיים הדרושים לצורך מתן אבחנה (דיאגנוזה) מדויקת ככל הניתן, ולבניית תוכנית טיפול במידת הצורך (ו/או לשלילת מחלה באחוזי הסבירות הגבוהים ביותר שבנמצא). הליווי של צוות המרכז את המטופלת מתחיל כבר עם שלב האבחון, ממשיך דרך בניית תוכנית טיפול, בשיתוף כל הגורמים, ולאורך כל תקופת הטיפול ו/או הניתוח, עד להחלמה.

בליידי אסיא – המטופלת היא המרכז
אשה שחוששת מממצא בשד היא אישה שחווה חרדה רבה. החשש העצום ממחלת הסרטן, ההיכרות עם חולות בסביבה הקרובה, והפן הרגשי המיוחד הקשור לשד כמייצג את הנשיות ותפיסת הגוף, מעצימים את החרדה, לעתים מעבר לבעיה האבחנתית לכשעצמה.

אנו בליידי אסיא מבינים זאת. שנים רבות של התמחות בתחום השד סייעו לנו לבנות את התפיסה המיוחדת שלנו, שגורסת כי המענה הטוב ביותר שניתן לקבל אינו תלוי ברופא מומחה אחד, אלא בצוות שהוא זמין ומקצועי. צוות שיש בידיו את כל הכלים שמאפשרים לו לתת לך מענה מהיר, איכותי וגם מחבק.

המרכז מתמחה במחלות של השד כולל גידולים שפירים וסרטן השד. המרכז מציע אבחון כוללני ומהיר מאד של גושים בשד, טיפולים הכוללים ניתוחים להרחקת גידולים, ניתוחי שחזור מיידי או מאוחר, וכן מעקב פרטני במטופלות לכל סוגיהן. במרכז מנתחי שד ופלסטיקאים הפועלים בשיתוף פעולה כדי להתאים את הטיפול או הניתוח המיטבי למצבה של המטופלת. מול הנתונים המדאיגים של העלייה באחוז החולות בסרטן השד – המחלה הממארת השכיחה בעולם המערבי, יש גם נתונים מרגיעים. האגודה למלחמה בסרטן מדווחת כי מספר הנשים המחלימות מסרטן השד, עולה בהתמדה (!) בזכות שלושה גורמים מרכזיים:

 1. הגילוי המוקדם
 2. שיפור דרכי הטיפול
 3. הגברת המודעות.

אלמנט הזמן, מסכימים המומחים, הינו קריטי ויכול להיות מציל חיים. ככל שהמחלה מאובחנת בשבלים מוקדמים יותר, כך עולים סיכויי הריפויי לעד 90%. המסקנה מנתונים אלה אחת: בריאות השד שלך בידייך.

מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית
כדי להקל עלייך ככל האפשר את ההתמודדות עם האתגרים הנובעים מהמחלה, ליידי אסיא מעמיד לרשותך מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית, על פי רצונך, שתהיה שם עבורך לתמיכה רגשית ולסיוע בכל שלבי הטיפול.

הטיפולים הפסיכולוגיים של ליידי אסיא יאפשרו לך להניח לזמן מה את ההיבטים הרפואיים של המחלה, ולהתמקד בשקט בגופך, ברגשותייך ובהתמודדות האישית שלך. בטיפולים נלמדות טכניקות של הרפיה, דמיון מודרך, מודעות ותנועה, והם מעניקים בסיס להתמודדות בריאה ומציאותית עם מתח, חרדה ואי-ודאות. התמודדות זו עשויה להביא גם לחיזוק המערכת החיסונית ולגישה מקדמת יותר כלפי הטיפול כולו. את הטיפולים האישיים והקבוצתיים מנחות נשות מקצוע בעלות ידע וניסיון רב בתחום, המאמינות כי הריפוי קשור בכל המישורים המרכיבים אותנו: נפשי, גופני, רגשי ורוחני.

 • אריאלה בר דוד – פסיכותרפיסטית כ-35 שנה, מתמקדת בפסיכותרפיה גופנית, טיפול בתנועה ודמיון מודרך, מומחית בהנחיית טכניקות רגיעה ושיטת פלדנקרייז.

קבוצות הטיפול:

 • קבוצת טיפול לנשים שהחלימו מסרטן השד
 • קבוצת טיפול לנשים המתמודדות עם טיפולים
 • קבוצות טיפול לזוגות: לנשים המחלימות מסרטן השד, המתמודדות עם תהליך ההחלמה בתוך המשפחה, ובני זוגן.

יצוין כי הטיפול ניתן כחלק ממעטפת השירות לכל מטופלת בליידי אסיא, ויכולות להיעזר בו גם נשים שאינן מטופלות על ידי הצוות הרפואי של המרכז. הטיפולים והקבוצות מתקיימים במרכז הרפואי אסותא, רמת החייל, תל אביב, בסביבה חמה ומטופחת.

למחלקת ייעוץ ביטוחי וטרום ניתוח
לקבלת יעוץ אודות זכויות המימון וכיסוי כספי לבדיקות ולטיפולים 

 

מומחים

מחלות

 • גן BRCA1 BRCA2

  שני הגנים שייכים לקבוצת הגנים האחראים לבקרת התא. גנים אלו אחראים ליצירת חלבונים שלהם תפקיד חשוב ומרכזי בתיקון נזק שנגרם לחומר התורשתי (דנ"א- DNA). כאשר ישנה פגיעה בגנים אלו (מוטציה) הם מאבדים את היכולת לעצור את הגידול הלא תקין של התאים. מצב זו עלול להביא לחלוקת תאים לא מבוקרת ולתהליך סרטני. הגורם השכיח ביותר לסרטן שד… למידע נוסף »

 • סרטן השד

  בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. מטרת הבדיקות לאתר במידה ויש גושים סרטניים בטרם הם מתקדמים לבלוטות הלימפה, שלב בו טיפול אונקולוגי… למידע נוסף »

טיפולים

 • שחזור שד אונקופלסטי

  אחת משמונה נשים בחברה המערבית יכולה במהלך חייה להיות מועמדת לניתוח בשד על רקע תהליך גידולי. כיום, ברוב המקרים, ניתן להסתפק בכריתה חלקית. במקרים אלה יש צורך בהשלמת הטיפול על ידי טפול קרינתי.
  למידע נוסף »

 • שחזור שד לאחר כריתה

  שחזור שד לאחר כריתה – השיטה השכיחה ביותר כיום לשיחזור שד היא עם שתלים. השחזור מתחיל ברגע שהכירורג הכללי מסיים את הניתוח ומשאיר מעטפת ריקה. הפלסטיקאי עתה צריך לשחזר את הצורה ולתת את הנפח של השד. את האזור הריק צריך למלא בשתל. אנחנו משתמשים ברוב המקרים של השיחזור בשתלים אנטומים, שתלים אגסיים, שאותם שמים מתחת לשריר. כלומר – קומה אחת עמוק יותר מאשר השד היה קודם. … למידע נוסף »

 • אונקולוגיה

  אונקולוגיה של סרטן השד – כיצד ניתן טיפול ההקרנות? הקרנה סטנדרטית ניתנת לרקמת השד עם תוספת המכוונת למיטת הגידול (האיזור שבו התפתח הסרטן), שם שכיחות יותר חזרות מקומיות של המחלה. הטיפול ניתן מדי יום, 5 ימים בשבוע, במשך 6 עד 7 שבועות…. למידע נוסף »

 • ניתוח סרטן השד

  מתי מועדף ניתוח כריתה מלא של השד ומתי כריתה חלקית משמרת שד? מה הם סיכויי ההחלמה בשני המקרים? טיפול הניתוחי בסרטן השד התאפיין לאורך ההיסטוריה שלו בניסיון להקטין את היקף הניתוח, תוך צמצום הנזקים הגופניים והנפשיים העלולים להיגרם בעקבותיו, וזאת ללא פגיעה בסיכויי הריפוי. הניתוח כולל טיפול בגידול בשד ובאותו זמן ניתוח בבית השחי לצורך כריתת… למידע נוסף »

 • סרטן השד – טיפול בהקרנות

  טיפול בהקרנות ניתן כחלק מהטיפול המקומי בסרטן שד, ונועד לצמצם את הסיכון לחזרה מקומית של המחלה. עם זאת, במצבים מסוימים יכול הטיפול לשפר את סיכויי ההחלמה (כלומר, למנוע את הופעתן של גרורות בעתיד).
  למידע נוסף »

 • ביופסיה

  מהי בדיקת ביופסיה?
  ביופסיה היא פעולה שבה לוקחים דגימת רקמה מאיבר בגוף כדי לבדוק אותה. הבדיקה מסייעת לאבחן מחלות שונות…. למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

 • שילוב ניתוחים בריאותיים וניתוחים אסתטיים

  מאת: אסיא 28/02/16

  כיום מאפשרת הרפואה המודרנית שילוב של ניתוחים רגילים – תיקון בקע, כריתת רחם או ביופסיה בשד – יחד עם ניתוחים אסתטיים לשיפור המראה
  למידע נוסף »

 • למה גברים שחולים בסרטן השד שורדים פחות מנשים?

  מאת: אסיא 26/10/15

  מדי שנה מאובחנים כ-50 גברים בישראל כחולים בסרטן השד – אך בשל מודעות נמוכה למחלה, רבים מהם מפספסים את ההזדמנות לגילוי מוקדם שיכול להציל חיים… למידע נוסף »

 • 5 דילמות: סרטן שד אצל נשים מבוגרות

  מאת: אסיא 22/10/15

  תוחלת החיים של בני האדם עולה ועמה שיקולים חדשים, שנכנסו למערכת הבריאות, בכל הנוגע לגבי דבר הכדאיות לטפל או לא לטפל במקרים מסוימים ומהו הטיפול המתאים ביותר עבור נשים מבוגרות…. למידע נוסף »

 • ממוגרפיה מגיל 45, ולא 40

  מאת: אסיא 22/10/15

  ארה"ב משנה את ההמלצות – בשנים האחרונות צצו שאלות סביב יעילותה של בדיקת הממוגרפיה, בעיקר בנשים צעירות. רופאים בישראל מברכים על השינוי בהמלצות ומזהירים מפני הפחדת יתר…. למידע נוסף »

 • השמנה וסרטן השד – יש קשר!

  מאת: אסיא 20/10/15

  השמנת יתר מגדילה את הסיכוי ללקות בסרטן בכלל, ובסרטן השד בפרט. ד"ר תמי קרני מסבירה מדוע עודף משקל מסוכן לגוף, מהו המשקל שמגדיל את הסיכון ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת
  למידע נוסף »

 • סרטן שד לא פולשני: האם לטפל?

  מאת: אסיא 08/10/15

  באופן מסורתי, כאשר רואים את השם: "סרטן לא פולשני", מטפלים בו כמו בסרטן רגיל: בעזרת ניתוח, הקרנות וטיפול תרופתי. אך האם באמת זהו הטיפול שנכון לנקוט בו?… למידע נוסף »

 • האם הכרחי לכרות בלוטות לימפה במקרה של סרטן שד?

  מאת: אסיא 31/08/15

  הסרה של בלוטות הלימפה יכולה לקבוע אם הסרטן התפשט בגוף, אולם מחקרים מראים כי ניתן להסתפק בבלוטת הזקיף, הקרובה ביותר לגידול…. למידע נוסף »

 • סרטן השד ופוריות – האם הטיפולים הכימותרפיים פוגעים בפוריות?

  מאת: אסיא 11/06/15

  גילוי של סרטן השד מייצר אתגר של ממש עבור נשים בתחום הפוריות. כ-8% מהנשים החולות בסרטן השד הן מתחת לגיל 40, וחלקן עדיין לא הביאו ילדים לעולם.
  למידע נוסף »

 • באמת אחת מכל 8 נשים חולה בסרטן השד?

  מאת: אסיא 22/10/13

  יחד עם העלייה במודעות ובאבחון המוקדם, עלה גם החשש של הנשים מפני סרטן השד, מה שהוביל לשלל מיתוסים בנושא. האם חייבים לטפל בסרטן שד בדחיפות ומדוע גוש שפיר לא יכול להפוך לממאיר? הכירורגית ד"ר תמי קרני עם כל התשובות לכתבה ב YNET צמד המילים "סרטן שד" הוא אולי המפחיד ביותר עבור נשים. עם המודעות הגוברת… למידע נוסף »

 • שחזור שד

  מאת: אסיא 10/09/13

  שאלה: אני בת 37, אם לשלושה ילדים. לאחרונה עברתי בדיקה גנטית והתגלה שהינני נשאית של גן BRCA. אני מעוניינת לעבור כריתה מניעתית של השדיים. ברצוני לדעת האם השחזור של השד מבחינה אסתטית נעשה מיד בניתוח הכריתה או בניתוח נוסף? אילו שיטות קיימות לשחזור ומה עדיף? תשובה: כיום יותר נשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן בוחרות… למידע נוסף »

 • כריתת ושחזור השד מלאה או חלקית?

  מאת: אסיא 13/06/13

  הטיפול בסרטן השד כולל את כריתת הגידול בניתוח וטיפול בהקרנות וכימותרפיה. אחד מהלבטים הגדולים של חולות לפני ניתוח להסרת גידול ממאיר מהשד כרוך בשאלה האם לכרות את השד כריתה מלאה או שמא להסתפק בכריתה חלקית? "ההחלטה היא בסופו של דבר רק של האישה", אומר ד"ר מיכאל קורץ, מומחה בכירורגיה כללית ובכירורגיית שד, מנהל המרכז לבריאות… למידע נוסף »

 • הגבורה של אנג'לינה ג'ולי

  מאת: אסיא 16/05/13

  הכוכבת ההוליוודית אנג'לינה ג'ולי גילתה שעברה ניתוח כריתה מניעתי של שדיה, לאחר שאובחן כי היא נמצאת בסיכון לחלות בסרטן השד. גילויי אהדה ומחלוקת סביב הצורך הרפואי. לכתבה בישראל היום אג'לינה גולי – סרטן השד… למידע נוסף »

 • כריתת שד מונעת: דילמה קשה

  מאת: אסיא 03/02/13

  מתמודדת בתחרות מיס אמריקה הצהירה כי אחרי התחרות תעבור כריתה של שני שדיה כדי לא לחלות בסרטן כמו אמה. מה היתרונות והחסרונות, ואיך מחליטים ?
  למידע נוסף »

 • שחזור שדיים לאחר סרטן השד

  מאת: אסיא 17/10/12

  לעיתים כריתת שד היא חלק בלתי נמנע מהטיפול בגידולים ממאירים של סרטן השד. איבוד של אחד השדיים יכול להוביל לפגיעה בדימוי הגופני ולתחושות מבוכה. שחזור שד הפך כיום לחלק אינטגרלי מהטיפול לאחר סרטן השד שחזור השד הפך היום לחלק אינטגרלי מהטיפול הרב תחומי בחולות עם גידולים ממאירים של סרטן השד, אבל למרות זאת רק מיעוט… למידע נוסף »

 • סרטן שד בגיל מתקדם

  מאת: אסיא 07/11/11

  איך מטפלים בחולות סרטן שד בגיל מתקדם ? נשים מגיל 70 ומעלה מהוות שליש מהנשים שנמצא אצלן סרטן שד בשנה, ועדיין הן פחות מטופלות. איזה אופציות עומדות בפני חולות סרטן שד מעל גיל 70, האם כריתת שד היא אופציה טובה ומה תורמות ההקרנות?… למידע נוסף »

 • נשים הלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה בהכנסתן

  מאת: אסיא 12/01/14

  מנתונים אשר נאספו ממחקר קנדי עולה כי נשים המאובחנות כלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה של כ 25%… למידע נוסף »

 • אספירין וסרטן השד

  מאת: אסיא 10/03/15

  סקר מחקרים שבוצע על ידי רופאים מומחים מצא כי תרופות אנטי דלקתיות עשויות להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד בשיעור של עד 20%… למידע נוסף »

 • הריון וסרטן השד

  מאת: אסיא 02/10/13

  סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בזמן הריון ולאחר לידה, אחת מכל 3,000 נשים הרות חולה במחלה. ד"ר תמי קרני, כירורגית, מסבירה מתי חשוב להחליט על ביצוע בדיקות שד בהריון והנקה, מהם הטיפולים האפשריים בתקופה זו ומהם הסיכונים הכרוכים בהם. תקופות ההריון וההנקה הן מהמיוחדות והמאושרות בחייה של כל אישה, והמחשבות על מחלות ובעיות בריאותיות… למידע נוסף »

 • סרטן השד – ההיסטוריה המשפחתית – מדד חיוני לאבחון מוקדם וטיפול יעיל

  מאת: אסיא 26/09/13

  אלת הניבוי והגילוי המוקדם מעסיקה נשים רבות. נשים רבות מבקשות לבצע בדיקה גנטית, בניסיון לברר את רמת הסיכון שלהן ללקות במחלה בעתיד. מחקר שנערך בסקנדינביה ניסה לכמת את מרכיבי הניבוי השונים נשים שיש להן אחות שאובחנה כחולת סרטן השד, נמצאות בסיכון מוגבר לפתח את המחלה במהלך חייהן, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית. הסיכון גבוה יותר אצל נשים… למידע נוסף »

 • סרטן השד: שכיחות, אבחון וטיפול

  מאת: אסיא 02/09/13

  שכיחות סרטן השד סרטן השד, הנוצר כתוצאה מחלוקה לא מבוקרת של אחד התאים המצפים את בלוטות החלב, הוא המחלה השכיחה ביותר מבין מחלות הסרטן בקרב נשים. אף על פי כן, התמותה מהמחלה נמוכה, ומהווה רק כ- 15% מהתמותה ממחלות הסרטן השונות. בשנת 2007, סרטן השד היה שכיח יותר בצפון אמריקה, צפון אירופה, אוסטרליה, ברזיל וישראל…. למידע נוסף »

 • טיפול אנטי הורמונלי כטיפול מונע באוכלוסיית סיכון לסרטן השד

  מאת: אסיא 09/07/13

  הקהילה הרפואית מסכימה: טיפול אנטי הורמונלי בנשים עם סיכון לחלות בסרטן שד עשוי להפחית ב-65 אחוז את הסיכון לחלות. ד"ר תמי קרני מציגה את כל מה שרצית לדעת על טיפול מונע ותופעות הלוואי הטיפול המונע בסרטן שד לרוב ניתן לנשים לאחר החלמה מטיפול בסרטן שד. טיפולים אלה נועדו להפחית את הסיכון לחזרתה של המחלה. הטיפול… למידע נוסף »

 • טיפול אנטי הורמונלי לסרטן השד

  מאת: אסיא 08/06/13

  בחלק מגידולי השד נמצאים קולטנים להורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון (ER, PR). במצב כזה, האסטרוגן מזרז את החלוקה של התאים הגידוליים. ניתן לחסום השפעה זו על ידי שימוש בתרופות, שהעיקרית והותיקה בהן נקראת טמוקסיפן…. למידע נוסף »

 • סרטן השד: המחלה שפוגעת בכל המשפחה

  מאת: אסיא 04/03/13

  כשאישה חולה במחלת סרטן השד לא רק היא סובלת – גם בעלה וילדיה נפגעים בצורות שונות, וסובלים מדיכאון, הפרעות התנהגות ועוד. אז מה חשים הבעלים ומה קורה לילדים. מחקרים בנושא זיהוי סרטן השד אצל אישה משפיע קודם כל כמובן עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים. עבודות מחקר שונות ורבות נערכו בעולם… למידע נוסף »

 • ההיסטוריה של סרטן השד

  מאת: אסיא 19/01/13

  מפעם לפעם מגיעה למרפאת השד חולת סרטן שד חדשה ויש לה רעיון: היא לא תטפל באופן שמציעה הרפואה השמרנית, ואולי "זה יעבור לבד". יותר מכך, לפעמים אני שומעת שאולי הביופסיות והטיפולים "שלנו" גורמים לסרטן שד או מחמירים את המצב. לכל החולות ה"חשדניות" האלו אני מספרת את ההיסטוריה של סרטן השד וממליצה להן לא להפקיר את… למידע נוסף »

 • סרטן השד – מחקר: 2,662 נבדקות, 110 מאובחנות

  מאת: אסיא 08/12/12

  יחס הגילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה בקרב הנבדקות עומד על 1:127, מחקר חדש בדק את היעילות של ביצוע בדיקות ההמשך באמצעות MRI ואולטרסאונד. ד"ר תמי קרני עם הממצאים המרתקים
  למידע נוסף »

 • לא לבד: על חשיבות הטיפול הפסיכולוגי המלווה במאבק במלחמה בסרטן השד

  מאת: אסיא 02/12/12

  אחת מתשע, או אחת מאלפי נשים בכל שנה בישראל הלוקות בסרטן השד, חשוב שלא יהיו לבד. קבלת הידיעה הלא פשוטה על התפרצותה של המחלה דורשת הערכות נרחבת מן החולה וגם מבני המשפחה המלווים אותה. אמנם ההתפתחויות הרפואיות בתחום הטיפול במחלה מבטיחים אחוזי הצלחה גבוהים במקרים רבים, אך הם לא פותרים את הצורך ביצירת מסגרת חברתית… למידע נוסף »

 • תשע ההחלטות החשובות עם גילוי סרטן שד

  מאת: אסיא 19/11/12

  אישה שהתבשרה כי לקתה בסרטן השד מתמודדת לא רק עם המחלה המאיימת על חייה, הפחד ואי הוודאות, אלא גם עם פגיעה בשלמות גופה ובנשיותה. בנוסף, עליה לקבל במהירות לפחות תשע החלטות קריטיות על אופן ובחירת אפשרויות הטיפול.
  למידע נוסף »

 • מדריך: הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

  מאת: אסיא 18/11/12

  בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה. ד"ר תמי קרני עם המדריך המלא לבדיקות השונות, ההבדלים, השימושים ומידת יעילותן איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. כל אישה מגיל 50… למידע נוסף »

 • בחירות כירורגיות בצל גילוי סרטן שד

  מאת: אסיא 02/09/12

  לחץ, פחד, אי ודאות ובלבול, הם רק חלק מהתחושות שמלוות כל אישה המגלה שחלתה בסרטן השד. מהו התהליך הכירורגי שבפתחו את עומדת, מהן ההחלטות החשובות שעלייך לקבל ומיהם אנשי המקצוע שיסייעו לך לעבור את התקופה הקשה? ד"ר תמי קרני מסבירה רגע קבלת הידיעה המבשרת שחלית בסרטן השד הוא ללא ספק רגע מפחיד. הידיעה שחלית בסרטן,… למידע נוסף »

 • משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד

  מאת: אסיא 17/08/12

  על הקשר בין משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד. המחקר, אשר פורסם בכתב העת Cancer Causes and Control, בדק את הקשר בין מדד מסת הגוף (BMI) של נשים בזמן אבחון המחלה ושינויים במשקלן לאחר האבחון, לסיכויי ההחלמה שלהן. במחקר, שהתפרש על פני 7 שנים, השתתפו 1,692 נשים עם סרטן שד בשלבים מוקדמים. הן נשאלו לגבי… למידע נוסף »

 • סרטן השד – לממש את החלום: להחלים ולהרות

  מאת: אסיא 09/08/12

  אמנם קיימת אפשרות של פגיעה בפוריות בעקבות טיפול בכימותרפיה ובהקרנות, אבל הודות לרפואה המתקדמת של ימינו ניתן לתכנן את הכניסה להריון עוד בטרם תחילת הטיפולים. התייעצי עם הרופא המטפל ובחרו את הדרך הטובה ביותר בשבילך להפוך לאם. מאת: מערכת ליידי אסיא גילוי או הופעה של מחלת סרטן השד מייצרת אתגר של ממש עבור נשים בתחום… למידע נוסף »

 • האם איתור מוקדם של סרטן השד מסייע להארכת חיים?

  מאת: אסיא 05/03/12

  נשים ורופאים רבים מעלים שוב ושוב את השאלה האם יש טעם בביצוע בדיקות סקר לסרטן שד. מבחן כלל האוכלוסייה בהולנד מאז שהחלו בדיקות לזיהוי מוקדם לסרטן שד הראו כי לבדיקות הממוגרפיה יש השפעה רבה על הירידה בתמותה מהמחלה. תוכנית הסקר הארצית הוטמעה בהולנד בהדרגה החל ב- 1989… למידע נוסף »

 • צרכים פסיכו-סוציאליים של נשים במהלך אבחון וטיפול בסרטן השד

  מאת: אסיא 09/02/12

  המחקר, אשר פורסם במגזין Health Expectations, מציג ניתוח של הצרכים העיקריים של נשים בשלב הראשון של המחלה בהתבסס על ראיונות עם מטופלות שאובחנו ב-12 החודשים האחרונים… למידע נוסף »

 • התמודדות עם סרטן השד – סרטן השד בראי הנפש

  מאת: אסיא 26/09/10

  זיהוי סרטן שד אצל אשה משפיע קודם כל עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים, והיא מושפעת חזרה מתגובותיהם. האם תגובות מסוימות של המטופלת וסביבתה ישפיעו על סיכויי החלמתה מהמחלה? … למידע נוסף »

 • סקירת חידושים בשחזור שד – אונקופלסטיקה

  מאת: אסיא 12/02/10

  סקירה על החידושים ומגמות בשחזור שד, כפי שבאו לידי ביטוי בשני כנסים חשובים בתחום שחזור השד אשר התקיימו בינואר 2010 בארה"ב. בכנסים הוצגו מספר חידושים ומגמות בתחום זה הכנס הראשון של האיגוד האמריקאי למיקרוכירורגיה שיחזורית (ASRM) שהתקיים בפלורידה והכנס השני המוקדש לכירורגיה פלסטית של השד (Breast Surgery Symposium), שהתקיים באטלנטה. שחזור שד מיידי כחלק מצוות… למידע נוסף »

 • אבחון ומעקב אחר סרטן השד

  מאת: אסיא 26/02/15

  אחד המאפיינים של גידולים סרטניים הוא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול… למידע נוסף »

 • מאיזה גיל מומלץ להתחיל לבצע ממוגרפיה?

  מאת: אסיא 09/11/13

  בספרות הרפואית קיימות כיום עדויות מבוססות ומוצקות, המצביעות על כך שבדיקות ממוגרפיה שנתיות, החל בגיל 50, מפחיתות באופן משמעותי את התמותה מסרטן השד, המחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם. המדריך המלא לממוגרפיה: כל מה שרצית לדעת על הבדיקה המלצות משרד הבריאות בישראל מבוססות על מחקרים אלו, וכוללות הנחייה לביצוע הבדיקה מגיל 50 אחת לשנתיים. אולם גופים… למידע נוסף »

 • על הקשר בין נטילת הורמונים לסרטן השד

  מאת: אסיא 03/10/13

  ההשפעה על הסיכוי ללקות בגידול שפיר בשל נטילת האסטרוגן מסוג equine אינה ברורה דיה לחוקרים.
  למידע נוסף »

 • טיפול תרופתי וכימותרפי בסרטן השד

  מאת: אסיא 24/09/13

  טיפול תרופתי ניתן במטרה להשמיד תאי גידול שהגיעו לאיברים מרוחקים דרך מערכת הלימפה ודרך זרם הדם. ניתן להעריך סבירות לנוכחות תאים כאילה על סמך מאפייני הגידול ומידת מעורבותן של בלוטות הלימפה בו. כאשר הסבירות לפיזור תאים גידוליים היא גבוהה דיה – מומלץ על טיפול תרופתי. ככל שהמחלה מתקדמת יותר, המשקל של הטיפול התרופתי גדול יותר. עם… למידע נוסף »

 • איך תדעי אם לקית בסרטן השד?

  מאת: אסיא 24/02/15

  סרטן השד יכול להסתמן ולהתגלות באופנים שונים. אופן ההסתמנות השכיח ביותר הוא גוש נמוש בשד. יותר ויותר נשים מאתרות גוש בבדיקה עצמית.
  למידע נוסף »

 • השמנה מגדילה הסיכון לסרטן השד

  מאת: אסיא 02/09/13

  מחקר שפורסם בכתב העת Cancer, ובו נסקרו נתוניהן של 44 אלף נשים, מגלה כי סיכוייהן של אלו שהעלו במשקלן בתקופת הבגרות, ללקות בסרטן השד – גבוהים יותר משל חברותיהן הצנומות יותר. המחקר החדש מצטרף לשורה של מחקרים, המצביעים בבירור על הקשר שבין השומן לסרטן. נשים שהעלו בבגרותן 27 ק"ג או יותר הכפילו את סיכוייהן ללקות… למידע נוסף »

 • גורמי סיכון לסרטן השד

  מאת: אסיא 31/08/13

  11% מהנשים, על פי הנתונים העדכניים (או 1 מכל 9) לוקות כיום בסרטן השד, הנחשב למחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם. סיכויי הריפוי של המחלה, כאשר היא מתגלה בשלביה הראשונים, יכולים להגיע ל-90% ויותר. משמעות הדברים: אם גילית בזמן שלקית בסרטן שד – יש לך סיכוי מצויין להבריא ממנו לחלוטין. חשוב להדגיש כי למרבית החולות אין… למידע נוסף »

 • השפעת נטילת אסטרוגן, פרוגסטין על גילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה וביופסיות של השד

  מאת: אסיא 25/08/13

  רקע עדיין לא הוכחה ההשפעה של טיפול חלופי הורמונלי על יכולת גילוי סרטן השד שיטה נבחנה השפעת טיפול באמצעות שילוב הורמונים על יכולת גילוי סרטן השד בניסוי הראשון של בריאות האישה, בו נדגמו 16,608 נשים הנמצאות בשלב שלאחר המנופאוזה (חדלון הווסת). ההורמונים אותם קיבלו הנדגמות הם: CEE – conjugated equine estrogens (0.625 mg/d) בשילוב עם… למידע נוסף »

 • טיפולים בסרטן השד – טיפול אנטי הורמונלי בסרטן השד

  מאת: אסיא 16/08/13

  אחד מהטיפולים המקובלים בסרטן השד הוא טיפול אנטי הורמונלי. מה כולל הטיפול, מה יעילותו, ובאילו מקרים הוא ניתן? בחלק מגידולי השד נמצאים קולטנים להורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון (ER, PR). במצב כזה, האסטרוגן מזרז את החלוקה של התאים הגידוליים. ניתן לחסום השפעה זו על ידי שימוש בתרופות, שהעיקרית והותיקה בהן נקראת טמוקסיפן. בדיקת הרצפטורים נעשית על ידי… למידע נוסף »

 • מעקב על תצלום ממוגרפיה יכול לסייע בקביעת הצורך בביופסיה

  מאת: אסיא 09/08/13

  המחקר קובע כי תקופת מעקב של שישה חודשים וחזרה על צילום הממוגרפיה במהלך תקופה זו מציע 83% רגישות גבוהה "של אחוזי הצלחה בקביעת הצורך בביופסיה בדומה לשיעורי הצלחה דומים במקרים רגילים בהם הוכרע הצורך בביופסיה בדרך הנורמטיבית, כך טוענת ד"ר ארין ג'י איילו באולס, עורכת המחקר הראשית. "רגישות גבוהה" , משמעותה זיהוי של פרופורציות גבוהות… למידע נוסף »

 • בלוטות זקיף מחוץ לבית השחי

  מאת: אסיא 07/08/13

  הניקוז הלימפטי העיקרי של גידולים בשד הוא לבית השחי, אולם לעתים קיים ניקוז לאיזורים אחרים. אחרי הזרקת סמן רדיואקטיבי ניתן לבצע מיפוי, שהוא בדיקה המזהה רדיואקטיביות. מיפוי כזה, המבוצע טרם הניתוח, יכול לעתים לזהות בלוטות לימפה אליהן יש זרימת לימפה מחוץ לבית השחי. מידע זה יכול לשפר את היכולת לזהות בלוטות לימפה נגועות ובכך לשפר… למידע נוסף »

 • סרטן השד – לשתף, זה לקבל עזרה

  מאת: אסיא 05/06/13

  רבות מן החולות בסרטן השד, מתלבטות לגבי רמת השיתוף שהן צריכות להציע לבני המשפחה ולילדים. הלבטים הללו מורכבים ממגוון רחב של שיקולים. הרצון לחלוק ברגשות שלך כשאת חולה הוא טבעי בדיוק באותה המידה כמו הרצון להפנים. כל אחת ודרכה שלה. מערכת ליידי אסיא, מסייעת לך בהתלבטות. כאימהות, אנו נוטות להגן על ילדנו באופן אינסטינקטיבי, חלק… למידע נוסף »

 • עייפה? יש לכך פתרונות

  מאת: אסיא 18/05/13

  עייפות פיזית היא תופעה מוכרת בקרב חולים בכלל, ובפרט בקרב חולים או חולות העוברים טיפולי הקרנות או כימותרפיה. מה גורם לעייפות? וכיצד אפשר להתמודד אתה?, מערכת ליידי אסיא מפרטת את הסיבות לעייפות כרונית ואת דרכי ההתמודדות המומלצות להתגבר עליה. אנו חווים שורה של שינויים פיזיולוגים בזמן תהליך ההחלמה ממחלה, בעיקר כאשר היא מציגה בפנינו כחולות… למידע נוסף »

 • תרופות כמו אספירין עשויות להקטין את הסיכון לסרטן השד ולעזור לחולים בסרטן השד

  מאת: אסיא 02/05/13

  סקר על פני 27 שנים המכסה 21 מחקרים של 37,000 נשיםתרופות אנטי דלקתיות כמו אספירין עשויות להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד בשיעור של עד 20%, כך לפי סקר מחקרים אשר נעשה על ידי רופאים מומחים בבית החולים GUY שבלונדון ופורסם בגיליון חודש מארס של ירחון IJCP – the International Journal of Clinical Practice.החוקרים מדגישים… למידע נוסף »

 • כל מה שרצית לדעת על בדיקת שד ידנית

  מאת: אסיא 15/03/13

  עד לפני שנים אחדות נהגו הרופאים להמליץ לכל הנשים על בדיקת שד עצמית מדוקדקת אחת לחודש. אבל מחקרים עדכניים הוכיחו שלבדיקה מדוקדקת כזו אין יתרון, וציבור הרופאים זנח את ההמלצה הנוקשה לבדיקה חודשית. יחד עם זאת, מאוד מומלץ לנשים להיות מודעות לשינויים בשד ולבצע בדיקה עצמית מדי פעם, בנוסף לעריכת מעקב רפואי שגרתי ומסודר. לנשים רבות… למידע נוסף »

 • ממוגרפיה: המדריך השלם

  מאת: אסיא 20/02/13

  מה זה ממוגרפיה, איך זה עובד, מה מחפשים, מה מוצאים, מתי חשוב להתחיל ואיך להתייחס לממצאים. מורה נבוכים לבדיקת הממוגרפיה לגילוי סרטן השד מה המשמעות של הכתמים הלבנים בצילום? ביטוי נוסף לגידולים בצילום הוא "הסתיידויות" – נקודות לבנות זעירות בעלות מראה אופייני (בצילום השני, מוקפות בעיגול אדום). גם כאן, קשה יותר בדרך כלל לראות הסתיידויות בנשים… למידע נוסף »

 • סרטן השד – כיצד מאבחנים בלוטות לימפה נגועות?

  מאת: אסיא 02/11/12

  למעורבותן של בלוטות הלימפה בסרטן השד יש השלכות משמעותיות על הטיפול התרופתי, הצורך בהקרנה וסיכויי ההחלמה מהמחלה, ולכן חשוב לברר ביסודיות האם הגידול הגיע אליהן. כדי לברר את מעורבותן בתהליך, היה מקובל עד לשנים האחרונות, כהליך שגרתי, לכרות חלק מהבלוטות, באמצעות פרוצדורה כירורגית מסודרת ומובניית בשם "דיסקציה אקסילרית". הדיסקציה נערכת בעת ביצוע ניתוח כריתת הגידול,… למידע נוסף »

 • סרטן שד גרורתי – אבחון

  מאת: אסיא 29/09/12

  אחד המאפיינים של גידולי סרטן שד גרורתי היא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול, ולכן יש חשיבות לבירור נוכחות ופיזור הגידול בגוף…. למידע נוסף »

 • סרטן השד – האסטרטגיה הטיפולית

  מאת: אסיא 12/03/12

  הטיפול בסרטן השד עשוי לכלול כמה שלבים. ד"ר משה כרמון מסביר מה הן האפשרויות שעומדות לרשות המטופלות, וכיצד בוחרים את הטיפול המתאים הטיפול בסרטן השד מתחלק לשלושה סוגים: טיפול ניתוחי (הסרת הגידול ובלוטות לימפה) טיפול תרופתי (הכולל כימותרפיה ותרופות "אנטי-הורמונליות") טיפול קרינתי (רדיותרפיה). הטיפול הנתפס כמרכזי הוא הטיפול הניתוחי. הטיפולים האחרים, לפיכך, הם טיפולים "נוספים"… למידע נוסף »

 • סרטן השד – דרכים להערכת חומרת המחלה

  מאת: אסיא 24/02/12

  גודל הגידול, סוג הגידול, הדרגה שלו ומעורבות בלוטות הלימפה – הם כולם אלמנטים שמשפיעים על סוג הטיפול וסיכויי ההחלמה. כיצד קובעים זאת?
  למידע נוסף »

 • סרטן השד – טיפול בבלוטות זקיף מחוץ לבית השחי

  מאת: אסיא 12/02/12

  ניקוז הלימפטי העיקרי מהשד מתבצע לבית השחי, אך לעתים קיים ניקוז לאזורים אחרים. באמצעות זיהוי בלוטות לימפה אליהן ישנה זרימה מחוץ לבית השחי, ניתן לשפר את היכולת לזהות בלוטות נגועות, ובכך לשפר את דיוק הטיפול בלוטת הזקיף היא בלוטת הלימפה הראשונה אליה מתנקז אזור הגידול הניקוז הלימפטי העיקרי של גידולים בשד מתבצע לבית השחי, אך… למידע נוסף »

 • כל מה שרצית לדעת על בדיקת שד באולטרסאונד

  מאת: אסיא 03/02/12

  האולטרסאונד היא שיטת הדמייה, המאפשרת להבחין ברקמות רכות בגוף באמצעות קליטת גלי קול שמשודרים לעבר הרקמות וחוזרים מהם אל המכשיר. הבדיקה אינה כרוכה בקרינה…. למידע נוסף »

 • אובחנתי כחולה בסרטן השד. מה עלי לעשות עכשיו?

  מאת: אסיא 25/03/15

  מדובר בגוף שלך ובחיים שלך, ולא ייגרם לך כל נזק רפואי אם תדחי את תחילתו לזמן קצר, שיאפשר לך לשקול את החלופות השונות בצורה שקולה… למידע נוסף »

 • האם חשוב לבצע ביופסיית בלוטת זקיף לפני כימותרפיה?

  מאת: אסיא 12/09/13

  המלצה לכימותרפיה עשויה להתקבל על סמך נתוני הגידול בלבד, כולל גודלו ומאפייניו הביולוגיים. במצב בו אין נתוני הגידול מכוונים לצורך בכימותרפיה, נוכחות בלוטות לימפה נגועות בגידול יכולה להביא להמלצה כזו.
  למידע נוסף »

 • סרטן השד- האם את בקבוצת סיכון?

  מאת: אסיא 12/01/14

  מחלה שהגילוי המוקדם שלה מגביר את אחוזי הריפוי שלה, הגברת המודעות לגבי שיוך לקבוצת סיכון ספיציפי היא חיונית. כדאי לך לבדוק את עצמך … למידע נוסף »

 • אילו סוגי גידולים סרטניים קיימים בשד?

  מאת: אסיא 02/01/14

  גידולים סרטניים של השד הם כמעט תמיד (ב-95% מהמקרים) ממקור של תאי אפיתל – אותם תאים הנמצאים בעור וברירית של מערכת העיכול… למידע נוסף »

 • חשיבותה של ביופסיית בלוטת הזקיף

  מאת: אסיא 02/01/14

  ביופסיה של בלוטת הזקיף היא טכניקה רפואית חדשנית שהחליפה בשנים האחרונות את הדיסקציה האקסילרית בחולות אצלן אין בלוטות לימפה נגועות. אצל 70% מחולות סרטן השד אין מעורבות של בלוטות לימפה בגידול… למידע נוסף »