Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז כירורגיה אורתופדית

מרכז כירורגיה אורתופדית

כירורגיה אורתופדית של הגפה העליונה

המרכז לכירורגיה אורתופדית מתמחה בטיפול בכירורגיה אורתופדית כללית, וכמו כן, שם דגש על כירורגית כף יד, ומפרקי המרפק והכתף. המרכז נותן מענה לפציעות ספורט, טראומה, שחיקות סחוס ופגיעות עצביות וגידים לאורך הגפה העליונה. המרכז לכירורגיה אורתופדית משתמש בגישות שונות ומגוונות, רופאי מרכז כירורגיה אורתופדית מבצעים ניתוחים כירורגיים ארתרוסקופיים או פתוחים הכוללים: תיקון חוסר יציבות הכתף, למניעת פריקות חוזרות של הכתף, בגישה ארתרוסקופית או פתוחה. תיקון קרעים מלאים או חלקיים של גידי מסובבי הכתף (Rotator Cuff Tendons), בגישה ארתרוסקופית או פתוחה. מתן מענה לפציעות בעצם הבריח ובעצמות הזרוע והאמה, פגיעות ברצועות המרפק, שורש כף היד והאצבעות, בעיות עצביות כרוניות הכוללות הרדמות לאורך היד. פגיעות חריפות בעצבים או גידים לאורך היד, שחיקת סחוס בבסיס האגודל ובעיות בגידים בשורש כף היד והאצבעות כולל דלקות כרוניות ו"אצבע הדק". המרכז מעניק יעוץ עם אורתופד מומחה לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, על הטיפולים השונים, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, ומידת התאמתו האישית של המטופל לניתוח.

מומחים

 • ד"ר ירון סלע

  מומחה בכירורגיה אורתופדית ומומחה בכירורגיה של כף היד. בעל תת התמחות בתחום הכתף והמרפק. אחראי שירות כף היד ומרפק במרכז הרפואי האוניברסיטאי הלל יפה, כרופא כירורג אורתופד בכיר…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר אייל רמו

  מומחה בכירורגיה אורתופדית ובוגר התמחות-על באורתופדיה אונקולוגית, אורתופד מנתח בכיר בחטיבה לכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי ע״ש חיים שיבא, תל-השומר. רופא בכיר באסיא מדיקל… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר אסף דקל

  מומחה בכירורגיה אורתופדית של הברך ירך וכתף. מומחה לפציעות ספורט בשיטות ניתוח וטיפול מינימליסטיות, המונעות ניתוח משמעותי כגון החלפת מפרק הכתף או הברך. מנתח החלפות מפרקים – ברכיים, פרקי ירכיים ופציעות כתף. ממציא הבלון המתנפח של חברת ORTHOSPACE.
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחלות

 • שבר אולקרנון במרפק

  מהו שבר אולקרנון ? שבר יכול להתרחש בכל עצם בגוף, ומעבר לציון שם העצם השבורה, נהוג לתאר את השבר. שבר יכול להיות פשוט במידה והוא מורכב משני חלקים, או מורכב (מרוסק) במידה וישנם יותר חלקים. שבר סגור במידה ולא היתה פגיעה בשלמות העור או פתוח במידה וקיימת פציעה של העור מעל אזור השבר. שבר יכול להיות מסובך יותר על ידי מעורבות של מפרק סמוך בשבר (שבר תוך מפרקי). לעיתים השבר הינו חלק מתמונה מורכבת יותר הכוללת בנוסף פגיעה ברקמה רכה, גידים, עצבים או כלי דם…. למידע נוסף »

 • גידים מכופפים בכף היד

  מהם גידים מכופפים בכף היד ? הגידים המכופפים הם כבלים חלקים המחברים את שרירי האמה עם עצמות כף היד ובעיקר לאצבעות והאגודל. ישנם שני גידים מכופפים לכל אצבע, וגיד אחד עבור האגודל. הגידים עוברים בתעלות בשורש היד, והם מכופפים את האצבעות באותו האופן שחוט הבלם באופניים עובד. הגידים יכולים להפגע בכל חתך העובר בחלק הכפי של שורש היד וכף היד, בעיקר בכפלי אצבעות בהם הגידים צמודים לעור. לעיתים הגידים יכולים להתלש מהעצם כתוצאה ממשיכה חזקה של האצבע…. למידע נוסף »

 • שבר רדיוס מרוחק בכף היד

  מהם הסימנים של שבר רדיוס מרוחק ? סיפור של חבלה ליד (נפילה / מכה), כאבים נפיחות, שטפי דם, אובדן תנועה יכול להיות מלווה בנימול או זרמים ביד, יכולה להיות דפורמציה (עיוות) ברורה ביד … למידע נוסף »

 • פגיעת עצב כף היד

  עצב כף היד הוא כמו כבל טלפון, המספק שירות למספר בתים שונים. ישנה מעטפת חיצונית המגנה על מספר רב של כבלים קטנים (סיבי עצב) המגיעים לכל בית. הכבלים הפנימיים הם אלו המעבירים את המידה מקצות האצבעות למוח ובחזרה. ההודעות המועברות למוח הן מידע על תחושה, כאב, חום, וההודעות המועברות מהמוח ליד הינן הוראות לשרירים…. למידע נוסף »

 • גידים מיישרים

  גידים מיישרים הם כבלים חלקים המחברים את שרירי האמה עם עצמות כף היד ובעיקר לאצבעות והאגודל. בבסיס האצבעות אל הגיד הארוך המגיע מהאמה מצטרפים גידים קטנים יותר משרירי כף היד ליצירת יריעה גידית בצד הגבי של האצבעות. … למידע נוסף »

 • אצבע הדק (היצרות דלקתית של תעלת הגיד)

  תופעת אצבע הדק יכולה להופיע בכל אחת מהאצבעות אך שכיחה יותר באצבע מספר 3 ו- 4. הסימפטומים כוללים תנועה לא חלקה של האצבע בזמן יישור עם קפיצה של האצבע "קליק" אשר בשלבים הראשונים הוא חלש וככל שעובר הזמן ה"קליק" מתגבר ומגיע למצב של כאב וחוסר יכולת ליישר את האצבע באופן ספונטני ויש צורך להיעזר ביד השניה כדי להחזיר את האצבע למצב ישר…. למידע נוסף »

 • טנוסינוביטיס בכף היד

  מחלת הדה קרווין או טנוסינוביטיס, היא דלקת במעטפת הגידים המיישרים של האגודל. זהו מצב בו קיים גירוי או נפיחות מקומי של גידים בצד החיצוני של כף היד אשר אחראים על תנועת ההרמה וההטיה של האגודל… למידע נוסף »

 • מרפק טניס – Lateral Epicondylitis – Tennis Elbow

  מרפק טניס – Lateral Epicondylitis – Tennis Elbow הוא מצב הגורם לכאב סביב חלקו החיצוני של המרפק. המונח הרפואי הוא 'דלקת בגידים הצדדיים של המרפק' (lateral epicondylitis). מרפק טניס מתפתח בדרך כלל עקב מאמץ ועומס יתר בשרירי ובגידי האמה, סמוך למפרק המרפק. האמה היא חלק היד הנמצא בין המרפק לבין שורש כף היד. הכאב יופיע בדרך כלל:… למידע נוסף »

טיפולים

 • ניתוח להחלפת מפרק שורש כף היד

  המועמד "האידיאלי" להחלפה של מפרק שורש כף היד, הוא מי שסובל מכאב ממושך, שלא מגיב לטיפול שמרני (לא כירורגי), עם שינויים ניווניים מתקדמים במפרק (לפי צילום רנטגן). האינדיקציה העיקרית של הניתוח הנה – הפחתת כאב.

  למידע נוסף »

 • ניתוח קיבוע שבר בעצם הסקפואיד, עצם הסירה – Scaphoid fracture

  שבר בעצם הסירה הוא השבר הנפוץ ביותר בעצמות הקרפליות (עצמות שורש כף היד). שבר זה, מתרחש לרוב לאחר נפילה על יד מושטת קדימה. הסיבה לעיכוב באיחוי השבר, בהשוואה לעצמות אחרות המתאחות מהר יותר, נובעת מאספקת הדם הלקויה של העצם, העלולה להיפגע במהלך השבר, וכתוצאה, נוצר סיבוך של חוסר איחוי בשבר ונמק בעצם. לרוב, ניתן לטפל… למידע נוסף »

 • ניתוח שבר אולקרנון

  ניתוח שבר אולקרנון – מהו ניתוח שבר אולקרנון ?מטרת הטיפול בכל שבר הינה להחזיר את השבר לעמדה מקובלת, ולקבעו על מנת שהגוף יוכל להחלים בעמדה זו. שבר אולקרנון עם תזוזה אינם יכולים להיות מיוצבים על ידי גבס, כיוון שהשריר התלת ראשי (טרייספס – שריר הזרוע האחורי) מפעיל כוח רב על הפיסה המקורבת של העצם ומושך אותה מהמקום. לכן על פי רוב הטיפול השבר אולקרנון הינו טיפול ניתוחי…. למידע נוסף »

 • ניתוח גידים מכופפים – ניתוח גידים חתוכים

  גידים חתוכים אינם יכולים להחלים מעצמם, המתח בגיד גורם לשני קצוות הגיד להפרד – לעיתים עם פער של מספר סנטימטרים בינהם. ללא טיפול ניתוחי אין כל סיכוי לחזרה של תפקוד האצבע. הניתוח לרוב מבוצע תחת הרדמה כללית או אזורית, החתך המקורי מורחב על מנת למצוא ולזהות את קצוות הגיד הפגוע, והגיד נתפר. בגמר הניתוח היד מושמת בסד גבס כאשר שורש היד והאצבעות כפופות מעט – על מנת להגן על התיקון…. למידע נוסף »

 • ניתוח שבר רדיוס מרוחק בכף היד

  ניתוח שבר רדיוס – מטרת הטיפול בכל שבר הינה להחזיר את השבר לעמדה מקובלת, ולקבעו על מנת שהגוף יוכל להחלים בעמדה זו. הטיפול הראשוני במיון על פי רוב יהיה ניסיון שחזור של השבר תחת הרדמה מקומית / אזורית, וקיבועו בגבס. במידה והשחזור אינו מספק, או מורכבות השבר הבסיסית אינה מאפשרת שחזור כלל – קיימת אפשרות לשחזור השבר בניתוח…. למידע נוסף »

 • ניתוח עצב כף היד

  מהו הטיפול בפגיעה בעצב כף היד ? כאשר יש חתך מעל עצבים, וחשד לפגיעה עצבית, יש צורך בביצוע אקספלורציה – כלומר ניתוח במהלכו המנתח בודק האם העצב נפגע כולו/בחלקו. אם אין חתך בעור מרבית הסיכויים שהגישה תהיה המתנה – לראות האם העצב מתאושש לבדו. במהלך הניתוח נדרשת הרחבה של החתך המקורי, על מנת לזהות את קצוות העצב הפגוע…. למידע נוסף »

 • ניתוח גידים מיישרים

  ללא טיפול ניתוחי אין כל סיכוי לחזרה של תפקוד האצבע. הניתוח לרוב מבוצע תחת הרדמה כללית או אזורית, החתך המקורי מורחב על מנת למצוא ולזהות את קצוות הגיד הפגוע, והגיד נתפר. בגמר הניתוח היד מושמת בסד גבס כאשר שורש היד והאצבעות במנח המוריד מתח מהתיקון…. למידע נוסף »

 • ארטרוסקופיה כתף

  ארטרוסקופיה כתף (Shoulder Arthroscopy) – מפרק הכתך מכוסה בקבוצת שרירים וגידים הנקראים "השרוול המסתובב" (Rotator Cuff). שרירים וגידים אלו מחזיקים את הזרוע כאשר הכדור בקצה עצם הזרוע נמצא בתוך הגומחה של עצם השכמה… למידע נוסף »

 • החלפת מפרק כתף

  החלפת מפרק כתף (Shoulder Replacement or Shoulder Arthroplasty) – מפרק הכתף מחבר בין עצם הזרוע בעלת קצה עליון עם ראש כדורי, לבין החלק הצידי של עצם השכם, אזור של גומחה בצורת שקע כדורי הנקרא ה"גלנויד"…. למידע נוסף »

 • ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית

  ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית (CTS – Carpal tunnel release surgery) – התעלה הקרפלית ממוקמת בצד כף היד של פרק כף היד. היא בנויה מעצמות שורש כף היד, מגידי השרירים הגורמים לכיווץ באצבעות, ומהעצב המדיאני העובר דרכה, ותחומה על ידי רצועה קשה (Transverse carpal ligament) שלא מאפשרת התרחבות של התעלה…. למידע נוסף »