Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז לניתוחי בקע

מרכז לניתוחי בקע

בקעים ודופן הבטן

המרכז מתמחה ניתוחים בשיטות מגוונות לתיקון בקעים ופגמים בדופן הבטן. בקעים עשויים להיות יחסית פשוטים לתיקון, כמו בקע מפשעתי או בקע טבורי קטן, או מאד מורכבים כמו בקעים אחרי ניתוחים קודמים בחלל הבטן, אחרי חבלות קשות או בקעים במקומות קשים ליקון כמו אחרי ניתוחים קיסריים או במותן. צוות המרכז מתמחה בגישות מגוונות לתיקון בקעים, החל בתיקון בקע מפשעתי בהרדמה מקומית או איזורית, תיקוני בקע לפרוסקופיים ושחזורים מורכבים של דופן הבטן בעזרת שתלים סינטטיים ומתלי רקמה מתקדמים, והטיפול מותאם לחולה ולחומרת מחלתו.

מומחים

 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר בן יהודה

  מומחה לכירורגיה כללית ובוגר התמחות על בכירורגיה אונקולוגית של מערכת עיכול עליונה (Foregut surgery). כירורג בכיר ומנתח בחטיבה הכירורגית בבית החולים "אסף הרופא". כירורג בכיר באסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר ברק בר-זכאי

  כירורג בכיר ומנתח באסיא מדיקל. מנהל היחידה לניתוחי כבד, לבלב ודרכי מרה בבית החולים קפלן רחובות.

  למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר יורי מנוסקין

  מנהל היחידה ללפרוסקופיה מתקדמת בבית החולים אסותא אשדוד. מומחה במגוון רב של ניתוחים בתחומי הכירורגיה הכללית, מומחה בניתוחים בשיטה לפרוסקופית
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחלות

 • בקע צלקתי בדופן הבטן Incisional Hernia

  בקע צלקתי בדופן הבטן נוצר בשל של איחוי לא טוב של חתך ניתוחי, כתוצאה מכך אברי בטן פנימיים, כמו מעיים או שומן תוך בטני, עוברים דרך אותו פתח אל מתחת עור. הלחץ שאיברים אלו מפעילים על דופן הבטן עשוי לגרום לכאב חזק ולעיתים אף לכליאה של האיבר הבטני בפתח וצורך בניתוח דחוף למניעה של נמק האיבר. תיקון בקע צלקתי אפשרי רק בניתוח…. למידע נוסף »

 • בקע כלוא – קילה

  מהו בקע כלוא? בקע כלוא הוא מצב של בקע המחייב ניתוח דחוף ומהווה סכנה ממשית. במרבית המקרים במצב זה קטע מהמעי הדק נדחף דרך פתח צר בדופן הבטן (כמו בבקע). כתוצאה מהלחץ קיימת סכנה ממשית, נפגמת אספקת הדם לאזור והתוצאה היא נמק רקמות, גרימת נזק בלתי הפיך וזיהום רב מערכתי, שעלול אף להסתיים במוות‏. בדרך כלל… למידע נוסף »

 • בקע אפיגסטרי: בקע בבטן

  מהו בקע אפיגסטרי? (Epigastric Hernia) בקע אפיגסטרי נגרם עקב חולשה מולדת של דופן הבטן באזור רום הבטן בין עצם החזה לטבור, שכיח בעיקר בגילאי 20-50. הבקע מאפשר לרקמות שומניות או איברים בחלל הבטן, כמו המעיים, לחדור דרך דופן הבטן ולבלוט מתחת לעור. הדבר עלול לגרום לכאב ולאי נוחות במקום. במקרים נדירים עלול המעי להיכלא באזור הבקע,… למידע נוסף »

 • בקע בסרעפת

  מצב בו קיימת חולשה בדופן הסרעפת. הדופן משוחרר מידי ושסתום הושט חלש. בזמן בליעה האוכל עולה למעלה. בניתוח מחזקים את שסתום הושט ומתקנים את הבקע הסרעפתי… למידע נוסף »

 • בקע שפיגליאני

  בקע שפיגליאני – בקע מעל המפשעה בדופן הבטן… למידע נוסף »

 • בקע טבורי

  בקע טבורי הוא מצב שבו רקמות ואיברים בבטן נדחקים כלפי העור החיצוני דרך האזור הסמוך לטבור. מבחינים בין שני סוגים: בקע מולד ובקע נרכש. בקע טבורי מולד – חבל הטבור הוא צינור חזק וגמיש המזרים את הדם משליית האם לעובר וסופג ממנו את חומרי ההפרשה. … למידע נוסף »

 • בקע מפשעתי

  בקע (הרניה, קילה) הוא פגם בשרירי הבטן המתפתח בגלל היחלשות נקודתית של הדופן, כאשר התוצאה היא התבלטות מקומית או פתח בדופן הבטן. מצב זה דומה למצב בו חלקו הפנימי של גלגל אופנים מתבלט דרך קרע בצמיג – שכבות הבטן הפנימיות נדחפות מבעד לפגם ויוצרות התבלטות דמוית בלון או שק. הפגם בדופן הבטן עשוי לאפשר ללולאת מעי או איבר תוך-בטני אחר ל"התקע" בשק ולגרום לכאבים או אף לסיבוכים שידרשו ניתוח.
  למידע נוסף »

טיפולים

 • תיקון בקע לפרוסקופי

  תיקון בקע לפרוסקופי הוא ניתוח שנועד לתקן בקעים, או פגמים בדופן הבטן תוך שימוש בטלאי מלאכותי. ניתוחים אילו מאפשרים חזרה מהירה יותר לפעילות יומיומית ולעבודה, כאב מופחת ובחלק מהמקרים גם שיעור הישנות קטן יותר של הבקע. מדי שנה מבוצעים בארץ אלפי ניתוחים לתיקון בקעים שונים. רבים מבוצעים בדרך המסורתית, ה"פתוחה," ומספר גדל והולך מבוצע בדרך… למידע נוסף »

 • אכלזיה: ניתוח לפרוסקופי

  מהי אכלזיה?

  אכלזיה הוא מחלה של הסוגר בין הוושט לקיבה. בחולים הלוקים באכלזיה הסוגר התחתון נותר מכווץ כאשר גל הבליעה מגיע אליו, ולכן נוצרת חסימה מכנית בוושט התחתון ודיספגיה(Dysphagia) -קושי בבליעה…. למידע נוסף »

 • ניתוח רובוטי

  רובוט דה וינצ'י נכנס לא מכבר לשימוש ברפואה המודרנית ושינה את פני עולם הכרורגיה, במיוחד בתחום הניתוח הזעיר פולשני בכלל, והשיטה הלפרוסקופית בפרט. ניתוח רובוטי לוקח את הלפרוסקופיה צעד אחד קדימה… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

 • שילוב ניתוחים בריאותיים וניתוחים אסתטיים

  מאת: אסיא 28/02/16

  כיום מאפשרת הרפואה המודרנית שילוב של ניתוחים רגילים – תיקון בקע, כריתת רחם או ביופסיה בשד – יחד עם ניתוחים אסתטיים לשיפור המראה
  למידע נוסף »

 • ניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

  מאת: אסיא 13/04/15

  בקע מפשעתי הוא הבקע הכי נפוץ אצל גברים. מדוע הוא מופיע? מה הקשר שלו ללידה? ואיזה ניתוח הכי מתאים: פתוח או סגור? וגם: בקע פמורלי אצל נשים… למידע נוסף »

 • סובלים מבקע צלקתי? הכי טוב טיפול לפרוסקופי

  מאת: אסיא 08/02/13

  ברפואה המודרנית אפשר לבחור בין חלופות טיפוליות למצבים שונים, כך גם לאחת הבעיות הנפוצות והקלות יחסית לטיפול בקע (הרנייה). השאלה איזה מכל הטיפולים המוצעים הוא המתאים ביותר מבחינת יעילות הטיפול, משך ההחלמה, איכות החיים והבטיחות. מחקר שוודי חדש, בראשותו של ד"ר פדר רוגמארק מבית החולים האוניברסיטאי סקיין במאלמו, שפורסם באפריל השנה ב- Annals of Surgery… למידע נוסף »

 • מהו ניתוח אנדוסקופי?

  מאת: אסיא 05/10/12

  בעשור האחרון מתרחשת מהפכה שקטה אך דרמטית בכל המקצועות הכירורגיים ברפואה והיא מתאפשרת כתוצאה משיפורים טכנולוגיים עצומים. מדובר בהחלפתם של ניתוחים רבים בפעולות העושות שימוש בטכנולוגיות ווידאו, הדמיה ולייזר תוך גרימת טראומה מינימלית למנותח – ניתוחים אנדוסקופיים. מהו ניתוח אנדוסקופי? בניתוח מסורתי צריך המנתח לחתוך ולהפריד את הרקמות הבריאות העוטפות את האבר החולה כדי לטפל… למידע נוסף »