Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז לטיפול בכאב

מרכז לטיפול בכאב

כאבי עמוד שדרה ומפרקים

מרכז לטיפול בכאב מתמחה בטיפול בכאב על כל גווניו, כולל כאבי גב, כאבי גפיים, כאבים כרוניים לאחר חבלה או ניתוח ופציעות ספורט. המרכז משתמש בגישות שונות ומגוונות המשלימות אחת את השניה, כולל הזרקה של תרופות שונות  תחת בקרת CT  או אולטראסאונד, טיפולים בגלי הלם או אולטראסאונד, טיפולים תרופתיים ורפואה אלטרנטיבית . בנוסף המרכז מתמחה בטיפול ייחודי , אורטוקין, בו נעשה שימוש בתכונות ריפוי עצמי של רקמות הגוף .

מומחים

 • ד"ר סטפן בן שושן

  רדיולוג פולשני, מומחה לעמוד שדרה ומפרקים בקבוצת אסיא מדיקל. ד"ר בן שושן, יליד צרפת, סיים לימודי רפואה באוניברסיטת ליון בשנת 1998. התמחה בבית-החולים בישה בפריז ברדיולוגיה כללית … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר רות גור

  מומחית בנוירוכירורגיה, מומחיות על ברפואת כאב וחברה באיגוד הנוירוכירורגיה הישראלי. בעלת ניסיון רב בעבודה משותפת עם מומחים, איתם היא מבצעת… למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחלות

 • שחיקת סחוס

  שחיקת סחוס הינה נפוצה מאוד (אוסטאוארתרוזיס בשפה המקצועית). למעשה עם השנים כמעט כל אדם בוגר יחווה סוג של שחיקת סחוס. השחיקה למעשה יכולה להיות בכל מפרק בגוף שלנו והיא יוצרת כאבים ומוגבלות בתנועה. … למידע נוסף »

 • פריצת דיסק

  הדיסק הוא חלק גמיש הנמצא בין שתי חוליות הגב ומאפשר את תנועתן. תפקידו למנוע חיכוך בין העצמות ולשמש בתור ספוג ובולם זעזועים. הסחוס בנוי משני חלקים חלק חיצוני של מעטפת וחלק פנימי של ג'ל נוזלי. תנועות פתאומיות או חבלות עלולות לגרום לסדק במעטפת, הג'ל יכול לדלוף החוצה מצב המכונה פריצת דיסק. דיסק שפורץ בולט לתוך… למידע נוסף »

 • כאבי מפרקים

  לרוב נובעים משחיקת המפרק. באפשרותינו להציע טיפול תרופתי משולב להקלת הכאבים הנובעים מהשחיקה, וכן הזרקות למפרקים של סטרואידים, חומצה היאלורונית (מה שנקרא בטעות בציבור "כרבולת תרנגול"( , וגורמי גדילה (אורטוקין). הטיפולים הללו מסוגלים לדחות בכמה שנים את הצורך בהשתלת מפרק תותב או להוות תחליף למי שאינו יכול מסיבות רפואיות לעבור השתלה כזו…. למידע נוסף »

 • תסמונת הכאב האיזורית הכרונית

  CRPS- תסמונת הכאב האיזורית הכרונית. מחלה נדירה שסיבת התפרצותה לא ידוע, אולם מתפרצת לרוב אחרי טראומה מינורית. הטיפול המיטבי הוא מייד עם ההתפרצות ולכן חשוב ביותר אבחון מוקדם וטיפול מוקדם. הטיפול הוא ע"י הפעלה מקסימלית אולם בשל הכאב זו תתכן רק אם מצליחים לנטרל את הכאב. לפיכך טיפול חייב להיות משולב בטיפול יעיל של מרפאת… למידע נוסף »

 • כאבים ממקור סרטני

  לעיתים גידולים סרטניים לוחצים עם רקמת עצב או על רקמות אחרות בגוף ויוצרים כאב. אם המדובר הוא ברקמות שונות שאינם עצביות – הטיפול הוא לרוב בהקטנת הגידול, כלורמ טיפול אונקולוגי, תוך העזרות באיזון תרופתי עד השגחת המטרה. אם מדובר ביצירת לחץ על רקמה עצבית – למשל בגידולי ראש הלבלב, בגידולי ריאה ושד בלחץ על מקצעות… למידע נוסף »

 • כאבי פאנטום

  תחושות כאב לא "אמיתיות"- כאבי פאנטום  – עלולות להיגרם בשל עצבים שנפגעו מחיתוך או טראומה או בשל איברים כרותים. מהו המנגנון העומד מאחורי כאבים אלו ומהם הטיפולים שעשויים להכחידם…. למידע נוסף »

 • כאבי גפיים כתוצאה מסוכרת או מחלת כלי דם

  במחלות אילו נפגעים כלי הדם הקטנים ביותר בגוף – אילו שמספקים חמצן לרקמת העצבים. כתוצאה מכך נפגעים העצבים המרוחקים ומתחילה הפרעה תחושתית המזכירה בתוואי שלה גרביים וכפפות. התלונות יהיו של כאב נוירופטי – בעל אופי עצבי. כמובן שהדרך הטובה ביותר היא להמנע מהנזק – ע"י איזון קפדני של הסוכר ולחץ הדם, אולם במידה והנזק כבר… למידע נוסף »

 • כאבים מקרינים מעמוד השדרה

  לרוב מעמוד השדרה המותני הכאבים יקרינו לאורך הרגליים ומעמוד השדרה הצווארי – לאורך הידיים. כאבים אילו לרוב נובעים מפריצת דיסק הלוחצת על העצב או על חוט השדרה עצמו…. למידע נוסף »

 • כאבי גב לא מקרינים

  כאבים בגב תחתון, או בצוואר הינם אחת מהסיבות השכיחות ביותר לגשת לרופא. לרוב מדובר בכאבים כתוצאה משחיקת עמוד השדרה. עמוד השדרה עצמו מעוצבב לכאב וכך שחיקת החוליות הסחוסים כולל הדיסקים והמפרקים שבו תגרום לכאבים. רוב האנשים מכנים את זה "גב תפוס" ולעיתים אינם מסוגלים לתפקד כלל חלק מהשנה…. למידע נוסף »

 • הרפס זוסטר טיפול בכאבים

  הרפס זוסטר הינה מחלה זיהומית שמתפרצת לרוב עקב ארועי ירידה פתאומית בחסינות הגוף, אך יכולה להופיע גם ללא סיבה. הכאבים לרוב מתחילים מספר ימים לפני הופעת הפריחה מתחזקים ואחרי כמה ימים מופיעה הפריחה האופיינית. לרוב בשלב החריף ינתן טיפול באציקלו-ויר, למניעת התפתחות נוספת של הזיהום, אולם הנזק העצבי כאמור נוצר עוד לפני הופעת הפריחה כך… למידע נוסף »

 • כאבי ראש

  כאבי ראש כוללים 4 קבוצות עיקריות מיגרנות כאב ראש מקבצי כאב ראש הנובע ממתח שרירים כאב ראש מוקרן – לרוב מהצוואר. במקרים של מיגרנות וכאב ראש מקבצי האבחנה היא קלינית, והטיפול מבוסס על מניעה יעילה תרופתית של התקפי מיגרנה וכאבי ראש מקבציים, ובמידת הצורך שילוב של טיפול בחסמים עצביים עם סטרואידים,  טיפול בגלי רדיו והשתלת… למידע נוסף »

 • כאבי פנים כולל טריגמינל נאורלגיה

  כאבי פנים ממקור עצבי נובעים לרוב מפגיעה בעצבי הפנים עקב טראומה ניתוח או מחלה. מחלות שכיחות שגורמות לכאבים כאילה הינם הרפס זוסטר ונאורלגיה טריגמינלית. כאבים מסוג זה עלולים להופיע גם אחרי ניתוחי מערות הפנים, או כתוצאה מלחץ של גידול על רקמה עצבית. האבחנה של סיבת הכאבים הינה מורכבת והטיפול כולל טיפול משולב תרופתי, בעיקר בתרופות… למידע נוסף »

טיפולים

 • רג'נוג'ל OSP

  רג'נוג'ל OSP מורכב מחומצה היאלרונית מאוקטבת המתחברת לפיברינוגן שבפלסמה של המטופל והמועשרת בטסיות (PRP). בזכות ה PRP המכיל בין היתר גורמי גדילה, מואץ תהליך השיקום וההחלמה של המפרק הפגוע…. למידע נוסף »

 • רג'נוג'ל – טיפול ומניעת שחיקת סחוס

  רג'נוג'ל טיפול ביולוגי לאוסטיאוארטריטיס , שחיקת סחוס וכאבי מפרקים. רג'נוג'ל הינו חומר בעל מרקם גמיש ואלסטי חדשני ופורץ דרך לטיפול ולמניעת המשך שחיקת סחוס וכאבי מפרקים.
  יחודו בשילוב והחיבור המיוחד בין מרכיביו … למידע נוסף »

 • זריקת אפידורל לכאבי גב

  זריקת אפידורל לכאבי גב נעשית כחלק ממגוון גדול של אמצעים בהתמודדות עם כאבי גב על רקע פריצות דיסק, בלטי דיסק, שינויים ניוניים והצרות תעלת השדרה. מטרת ההזרקה אל החלל האפידורלי היא להפחית את הלחץ שנוצר על העצבים בשל הבצקת והנפיחות… למידע נוסף »

 • אורטוקין: טיפול ביולוגי-טבעי בבאוסטאוארטריטיס ובבעיות גב

  אורטוקין היא שיטת טיפול חדשה באוסטאוארטריטיס (דלקת מפרקים ניוונית), וכן בבעיות גב כמו פריצת דיסק או בלט ועוד. טיפול באורטוקין מתאים במיוחד לספורטאים, ד"ר בן שושן מטפל בספורטאי נבחרות צרפת.
  למידע נוסף »

 • אורטוקין – שיטת טיפול חדשנית בבעיות מפרקים

  היא מטפלת בבעיות מפרקים ללא שימוש בחומרים זרים, מפחיתה כאב מהטיפול הראשון, ונפוצה מאוד בקרב ספורטאים ברחבי העולם. הכירו את האורטוקין – שיטת טיפול חדשנית בבעיות מפרקים.
  למידע נוסף »

 • טיפול מונחה CT

  טיפול מונחה CT אותו מבצע ד"ר סטפן בן שושן מתאים למגוון רחב של בעיות כמופריצת דיסק, שחיקת סחוס, הצרות התעלה, כאבי גב, כאבים אונקולוגיים לחולי סרטן ועוד.
  למידע נוסף »

 • טיפול בכאב בהנחיית CT לחולים אונקולוגיים

  Pain Managment Under CT Control קיים סיכוי אמיתי וגדול שניתן להוריד את רמת הכאב שלך עקב פיזור גרורתי, ללא ניתוח. השירות החדש מיועד לחולי סרטן הסובלים מכאבים הנובעים מפיזור גרורתי. הנה מספר פרטים שחשוב לדעת: פיזור גרורתי לעצמות הוא הסיבה הנפוצה ביותר לכאב לחולי סרטן כאשר טיפולים בכימותראפיה ורדיותרפיה אינם יעילים בהפחתת כאב, השיטות:neurolysis (בטן גוש… למידע נוסף »

 • אורטוקין (דם עצמי – מיקרותרפיה)

  אורטוקין היא שיטת טיפול חדשה באוסטאוארטריטיס (דלקת מפרקים ניוונית), וכן בבעיות גב כמו פריצת דיסק או בלט ועוד. טיפול באורטוקין מתאים במיוחד לספורטאים, ד"ר בן שושן מטפל בספורטאי נבחרות צרפת. שיטת אורטוקין פותחה בגרמניה על ידי חברת התרופות Rhein Device GmbH ומתבססת על עקרון הריפוי העצמי – האפשרות הניתנת לגוף לרפא את עצמו. הטיפול הינו טבעי… למידע נוסף »

 • לשמור על הגב: טיפולים אורטופדיים חדשניים

  לשמור על הגב: טיפולים אורטופדיים חדשניים/ בעיות מפרקים ומחלות עמוד שדרה גורמות לכאבים כרוניים בדרגות משתנות, ולעתים אף לקשיים בתפקוד ולפגיעה חמורה באיכות החיים. יש מספר רב של בעיות ומחלות. בכל זאת ישנם כיום שלל טיפולים חדשניים שהוכיחו את יעילותם. … למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

 • אורטוקין: טיפול ביולוגי חדשני

  מאת: אסיא 15/05/18

  פציעת ספורט מהווה בעיה גדולה מאוד עבור ספורטאים. היא עלולה להשבית אותם מפעילות למשך זמן בלתי מבוטל – ולעתים גם אחרי טיפול, הכאבים אינם פוסקים, או עלולים לחזור לאחר הפוגה. שיטת טיפול חדשנית ומהפכנית, הנקראת "אורטוקין".
  למידע נוסף »

 • כשכאב הופך למחלה: רפואת כאב

  מאת: אסיא 30/04/15

  כאב כרוני עלול לגרום פגיעה קשה באיכות החיים ולגבות מחיר פיסי ונפשי כבד. רפואת כאב היא מומחיות-על העוסקת בתרופות ובטיפולים פולשניים להפחתת כאב… למידע נוסף »

 • אפשר למנוע פציעות כדורגל?

  מאת: אסיא 17/04/14

  בין אם אתם שחקנים מקצועיים, או אם אתם סתם משחקים כדורגל בשכונה – חשוב שתדעו לשמור על עצמכם במגרש. ד"ר בן שושן, לשעבר הרופא של קבוצת פריז סאן ז'רמן, מציע כמה טיפים
  למידע נוסף »

 • ללא עצבים, עם כאבים

  מאת: אסיא 02/01/14

  כאבי פנטום הם כאבים שמופיעים בחלקים החסרים בגוף, אצל אנשים שעברו כריתת איבר, יד או רגל, אך גם אצל כל אדם שנפגע אצלו עצב – למשל בשל חיתוך האצבעות או כף היד, לדוגמה במטבח, או בשל טראומה – פציעה, תאונה או מעיכה – ובשל כך איבד את התחושה באיבר שעדיין קיים. בישראל אלפי כרותי איברים… למידע נוסף »

ביטוח בריאות

ביטוחי בריאות

אנו שואפים למצוא פתרונות מימון לכל המטופלים שלנו – בכל קשת האפשרויות הקיימות, ורואים לעצמנו למטרה להגיע להסדרים עם כל קופות החולים וחברות הביטוח. במרבית השירותים אנחנו פועלים בהסדרי מימון עם ארבע קופות החולים. בניגוד לתפישה הרווחת בציבור המימון למרבית הפרוצדורות באסיא מדיקל נעשה על ידי קופות החולים, הביטוחים המשלימים וחברות הביטוח הפרטיות. צוות היועצות… למידע נוסף »