Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז ע"ש צ'רניאק כבד לבלב

מרכז ע"ש צ'רניאק כבד לבלב

כבד לבלב ודרכי מרה

dr_cherniakמרכז כבד ולבלב ע"ש פרופ' אברהם (רמי) צ'רניאק ז"ל – היה ממיייסדי אסיא מדיקל, כיהן כמנהל המחלקה ההפטוביליארית בבי"ח שיבא תל-השומר עד דצמבר 2013.

פרופ' צ'רניאק היה בוגר בית-הספר לרפואה בירושלים, התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים שיבא , תל השומר. השתלם בכירורגיה של הכבד והלבלב בבית-חולים המרסמית' בלונדון, ואחר-כך בהשתלות כבד וכליה בבית-חולים ע"ש מלכה אליזבת בברמינגהם, אנגליה.
כיהן כמנהל המחלקה לכירורגיה כללית והשתלות בבית-חולים בברן בשווייץ.
משם שב לארץ ב-93' לתפקיד מנהל המחלקה הכירורגית בוולפסון, אותה ניהל עד שנת 2008
משנת 2008 כיהן כמנהל המחלקה לכירורגיה כללית והפטוביליארית בבי"ח שיבא תל השומר עד שהלך לעולמו בשנת 2013.

 

מומחים

מחלות

 • ציסטה בלבלב

  ציסטה בלבלב יכולה להופיע כמעט בכל שלב בחיים אבל כמו בהרבה מחלות אחרות, הגילאים המבוגרים הינם הגילאים שבהם ציסטות בלבלב יותר נוטות להופיע. כיום קיימים טיפולים אשר מטרתם היא להסיר ציסטות בלבלב והם דורשים מכשור מתקדם עם טכנולוגיה ברמה גבוהה. כאשר זה מגיע אל הבריאות שלכם אסור לכם להתפשר ! אסיא מדיקל המרכז לכירורגיה ורפואה… למידע נוסף »

 • גידולים ממאירים בכבד

  גידולים ממאירים בכבד יכול להיות ראשוני או משני (גרורתיים). גידול ראשוני של הכבד הינו הסרטן החמישי בשכיחותו בעולם מבין סוגי הסרטנים השונים, ומופיע ובמרבית המקרים בנוכחות שחמת של הכבד. הכבד הוא המקום השכיח ביותר להופעת גרורות מגידולים ממאירים של מערכת העיכול. כיום קיימות שיטות בדיקות הדמייה יעילות ומדוייקות, שמאפשרות זיהוי ממצאים בכבד בגדול של סנטימטר אחד,… למידע נוסף »

 • סרטן הקיבה

  הקיבה הנה איבר הממוקם בבטן העליונה בצורת האות J. דופן הקיבה מורכב מ-3 שכבות: הרירית, השרירית והמעטפת. סרטן הקיבה השכיח ביותר (אדנוקרצינומה) מתחיל במרבית המקרים משכבת הרירית ופורץ לשכבות האחרות עם גדילתו. גורמי סיכון להתפתחות סרטן קיבה: הדבקה בחיידק H.Pylory. דלקת קיבה כרונית. אנמיה מחוסר ויטמין B12. החלפה של רירית הקיבה לרירית מעי דק. מחלות… למידע נוסף »

 • סרטן הכבד

  סרטן הכבד – טיפול חדיש בשיטת ננו נייף. טכנולוגיית הננו נייף היא חוד החנית הטכנולוגי של ניתוחים חדשניים בתחום הטיפול בסרטן הלבלב והכבד… למידע נוסף »

 • הסרת גוש מהכליה – גידולים בבלוטת האדרנל

  הסרת גוש מהכליה – גידולים בבלוטת האדרנל- בגופנו שתי בלוטות אדרנל. האחת מעל הכליה הימנית ואחת מעל השמאלית, כל אחת בגודל של אגודל. בלוטות האדרנל הן בלוטות אנדוקריניות, כלומר – הן מייצרות הורמונים. הורמונים אלו לוקחים חלק בבקרה על ייצור הדם, רמות כימיות בדם, שימוש הגוף במים, שימוש בגלוקוז, ותגובת "לחימה או בריחה" במצבים של סטרס. הורמונים אלו, המיוצרים על ידי בלוטות האדרנל, כוללים בין השאר קורטיזול, אלדוסטרון ואדרנלין – אפינפרין ונוירופינפרין, וכן חלק קטן מהורמוני המין של הגוף (אסטרוגן ואנדרוגנים)…. למידע נוסף »

 • מחלות זיהומיות

  תחום המחלות זיהומיות מערב את כל התחומים ברפואה. מחלות קהילתיות שנחשבות בנאליות כמו חום וכאבי גרון, חיסונים, זיהומים הנרכשים בחו"ל (מחלות טרופיות בעיקר), מחלות מין, מניעת זיהומים לפני ניתוחים וזיהומים שנרכשים בעקבות ניתוח. במקרים רבים המומחה למחלות זיהומיות מפנה מטופל לכירורג כאשר הטיפול הוא כירורגי ובמקרים אחרים הכירורג פונה למומחה למחלות זיהומיות על מנת להתאים… למידע נוסף »

 • גידול FNH

  גידול FNH – ( FNH (Focal Nodular Hyperplasia– גידול שאינו מושפע הורמונאלית, יש הוראה לכריתתו אם הוא סימפטומטי (כמו לחץ מקומי על הקיבה שגורם לבחילות והקאות)…. למידע נוסף »

 • סרטן הלבלב

  סרטן הלבלב – הלבלב הוא בלוטה דמוית אלה באורך של כ-15-18 ס"מ, שממוקמת מאחור לקיבה. הלבלב מתחלק לשלושה חלקים: החלק הימני והרחב ביותר נקרא ראש הלבלב. ראש הלבלב דבוק ונמצא בתוך קשת התריסריון. דרך חלק זה עובר צינור המרה (מנקז את מיץ המרה לתריסריון). השליש האמצעי של הלבלב נקרא גוף הלבלב, והחלק הצר השמאלי של הלבלב שמגיע עד לטחול נקרא זנב הלבלב…. למידע נוסף »

 • המנגיומה

  המנגיומה Hemangioma – הגידול השפיר השכיח ביותר של הכבד, מורכב מצבר של כלי דם, ולכן הוא בעל מבנה ספוגי, במרכזו יש ברוב המקרים אזור צלקת. בדרך כלל הוא בגודל פחות מ-3 ס"מ אולם יכול להגיע לגודל שמעל 20 ס"מ… למידע נוסף »

טיפולים

 • הוצאת גוש מהכליה – גוש בכליה

  אבחנו לכם בכליה ? רוצים לבצע הוצאת גוש מהכליה אבל חוששים מרשלנות רפואית או חוסר מקצועיות ? אסיא מדיקל המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית "אסיא מדיקל" הוא פרי חזונם המשותף של טובי המנתחים בישראל… למידע נוסף »

 • כריתת ראש לבלב לטיפול בסרטן ראש הלבלב

  טיפול בסרטן ראש הלבלב שכולל כריתת ראש לבלב שמשולבת עם כריתת תריסריון כיס המרה צינור המרה המשותף הרחיקני חלק רחיקני של הקיבה וחלק קריבני של המעי הדק, ולאחר מכן שחזור המשכיות המעי על ידי חיבור המעי הדק ללבלב שנותר, לצינור המרה ולקיבה…. למידע נוסף »

 • גרורות בכבד – הרס על ידי גלי רדיו

  הרס על ידי גלי רדיו לטיפול בגרורות בכבד טיפול בגרורות בכבד או בגידול כבד ראשונים באמצעות חימום על ידי גלי רדיו של הגידול ומעטפת רקמת כבד תקינה סביבו. השיטה המדוייקת והיעילה ביותר לטיפול בגרורות בכבד הוא על ידי חימום (שיטת הרס על ידי RF)ונעשה בגישה לפרוסקופית. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית. בשלב ראשון מתבצע הערכה לפרוסקופית + אולטרא… למידע נוסף »

 • ניתוח כריתת קיבה אונקולוגי

  כריתת קיבה אונקולוגית היא ניתוח בו מסירים חלק מהקיבה או את כולה. מתי מבצעים את הניתוח? כריתת קיבה אונקולוגית מבוצעת במקרים של גידולים סרטניים של הקיבה. סוגי הניתוח
  כאשר מסירים חלק מהקיבה, מדובר בכריתת קיבה אונקולוגית חלקית. כאשר מסירים את הקיבה כולה, מדובר בכריתת קיבה אונקולוגית מלאה. … למידע נוסף »

 • ניתוח טוטל פנקריאטקטומי (Total Pancreatectomy)

  ניתוח טוטל פנקריאטקטומי (Total Pancreatectomy) הוא ניתוח בו מסירים את כל הלבלב יחד עם הטחול. הסיבןך העיקרי לניתוח זה הינו סוכרת קשה לאיזון אם כי היום האמצעים העומדים לרשותנו לאיזון הסכרת מאפשרים איכות חיים טובה …. למידע נוסף »

 • כריתת זנב לבלב – ניתוח דיסטל פנקריאטקטומי (Distal pancreatectomy)

  כריתת זנב לבלב – מבוצע בעיקר במקרים של סרטן הלבלב המערב את גוף וזנב הלבלב. במקרים בהם מדובר בגידולים ממאירים מסירים את זנב הלבלב יחד עם הטחול מטעמים אונקולוגיים…. למידע נוסף »

 • ניתוח וויפל (Whipple)

  ניתוח וויפל (Whipple) הוא הניתוח השכיח ביותר לטיפול באדנוקרצינומה בלבלב…. למידע נוסף »

 • הערכה לפרוסקופית + אולטרא סאונד תוך בטני

  אולטרא סאונד תוך בטני – בניתוחים אונקולוגיים (כבד,לבלב,קיבה ומקרים מיוחדים אחרים), בהם יש חשש של פיזור בטני פריטונאלי או תהליכים גרורתיים בכבד, המנתח מתחיל את הניתוח בהערכה לפרוסקופית המשולבת עם אולטראסאונד לפרוסקופי. בדיקה זו מתבצעת על ידי מתמר(PROBE) אולטרה סאונד בקוטר של 10 מ"מ שמוחדר דרך שרוול בחתך נפרד בבטן …. למידע נוסף »

 • הקפאה – כריתת כבד חלקית

  הקפאה (Cryoablation).
  בשיטה זו מכניסים מחט למרכז הגידול ליצירת "כדור קרח" סביב הגדיול. שיטה זו יעילה בגידולים בגודל עד 5 ס"מ.
  עם זאת, יש לזכור שגם כיום השיטה שהוכחה כיעילה ביותר היא כריתת כבד חלקית…. למידע נוסף »

 • הרס בגלי רדיו לטיפול בגרורות בכבד

  Rf-laproscopic radiofrequency ablation הרס על בגלי רדיו לטיפול בגרורות בכבד… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

 • טיפולים מתקדמים בגרורות בכבד

  מאת: אסיא 23/02/17

  ד"ר ברק בר זכאי, מנהל היחידה לניתוח כבד, לבלב ודרכי המרה במרכז הרפואי קפלן ורופא בכיר באסיה מדיקל – ניתוחי כבד בראיון בתוכניתו של ד"ר רפי קרסו

  למידע נוסף »

 • סרטן הלבלב: אבחון וטיפול

  מאת: אסיא 14/09/16

  מספר הלוקים בסרטן הלבלב עולה מידי שנה. בכתבה הבאה נדבר על מחלה קשה זו, נסביר כיצד מאבחנים את סרטן הלבלב, מהם הסממנים הראשוניים, ואילו ניתוחים אפשריים בהתאם לשלב גילוי הגידול. וגם: מתי משלבים כימותרפיה? ומהם בעצם הסיכויים להחלים מסרטן הלבלב?… למידע נוסף »

 • מחלת חניכיים קשורה להתפתחות עתידית של סרטן הלבלב

  מאת: אסיא 15/06/16

  מחקר שהוצג באחרונה בניו-אורלינס, הצביע על קשר בין שני זנים של חיידקים הנמצאים בחניכיים לבין סרטן הלבלב. מחלת חניכיים, גורמת להרבה יותר מריח פה רע – היא למעשה סמן פוטנציאלי ראשוני לסרטן לבלב…. למידע נוסף »

 • בדיקה פשוטה לאבחון סרטן הלבלב עשויה להציל אלפי בני אדם

  מאת: אסיא 06/08/15

  חוקרים זיהו חתימה של שלושה חלבונים המזוהים עם סרטן הלבלב, ומאמינים כי הגילוי יאפשר להם לפתח בדיקת שתן פשוטה לזיהוי המחלה הקטלנית
  למידע נוסף »

 • אבחנו את עצמכם: כאב בטן כרוני

  מאת: אסיא 05/12/11

  האם כאב בטן כרוני אצלכם קשור לאכילת ארוחה שומנית? יתכן ויש אבנים בכיס המרה. כדאי לבצע אולטרה סאונד בטן עליונה. רוצה להתייעץ?… למידע נוסף »

 • רובוטיקה לפרוסקופיה וכירורגיה הפטוביליארית

  מאת: אסיא 30/03/15

  עולם הכירורגיה מתאפיין בעיקר בשנים האחרונות בחידושים פורצי דרך, כאשר ניתוחים לפרוסקופיים מהווים היום אמת מידה ותנאי סף למגוון ניתוחים כירורגיים
  למידע נוסף »

 • סרטן הלבלב: לא מה שחשבתם

  מאת: אסיא 17/03/15

  המחקר בתחום סרטן הלבלב הוליד לא מעט תוכניות טיפול המנסות לאתר ולטפל בסרטן בשלבים מוקדמים. כיום, חיים אחרי סרטן הלבלב הם לא בגדר רעיון מופרך.
  למידע נוסף »

 • סרטן המעי הגס: מהם סימני האזהרה?

  מאת: אסיא 22/12/13

  הוא הסרטן השני בשכיחותו בישראל, אך גילוי מוקדם שלו מעלה את סיכויי החלמה לכ-90%. מי נמצא בקבוצת הסיכון, איך לזהות שאתם עלולים לחלות ואיזה כללים יעזרו לכם למנוע את הישנות המחלה? כתבתם של ד"ר ברק בר זכאי וד"ר דין קרן (Ynet, 22.12.13)… למידע נוסף »

 • כריתה לפרוסקופית של סרטן המעי מפחיתה אשפוז סיעודי

  מאת: אסיא 02/10/13

  מחקר חדש מעלה את האפשרות שביצוע ניתוחי כריתת המעי הגס באמצעות לפרוסקופיה משפר את סיכוייו של חולה מבוגר להשתחרר הביתה במקום למוסד סיעודי. כך טוען ד"ר ריצ'רד ליו, מתמחה בכירורגיה באוניברסיטת דלהאוזי בנובה סקוטיה, שהציג את מחקרו בכנס הקליני מטעם איגוד המנתחים האמריקאי (ACS) לשנת 2013 , שעבודתו זכתה בפוסטר הצטיינות לציון לשבח. מחקרו של… למידע נוסף »