Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז לכירורגיה קולורקטלית

מרכז לכירורגיה קולורקטלית

המעי הגס רקטום ורצפת אגן

מרכז כירורגיה קולורקטלית מתמחה בכירורגיה של המעי לכל ארכו ורצפת האגן. המרכז עוסק בניתוחים וטיפולים נוספים של מחלות המעי הגס כמו סרטן המעי הגס ומחלת סעיפים, ומחלות מעי דלקתיות המערבות את המעי הגס או הדק. בנוסף המרכז עוסק בניתוחי סטומה ושחזור מערכת העיכול ותיפקודה, וכן בניתוחים וטיפולים נוספים בבעיות של רצפת האגן, טחורים ופיסורות (סדקים) של פי הטבעת. במרכז מומחים השולטים במגוון הגישות הניתוחיות כולל כירורגיה מסורתית, ניתוחים לפרוסקופיים וניתוחים בעזרת רובוט. בנוסף המרכז מתמחה באבחנה של בעיות מורכבות תוך שימוש באולטראסאונד רקטלי.

מומחים

 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • פרופ' מיכה רבאו

  שותף ומנתח בכיר באסיא מדיקל, ניהל את היחידה לטיפול במחלות המעי הגס והרקטום בבית-חולים איכילוב עד 2012. מומחה בולט בכירורגיה של מערכת העיכול, ניתוחי המעי הגס והרקטום, פוליפים וגידולים. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר יהודה קריב

  כירורג בכיר ומנתח באסיא מדיקל, מומחה לכירורגיה כללית ובוגר התמחות על בכירורגיה של המעי הגס והרקטום (כירורגיה קולו רקטלית), מנהל השירות לגידולי רקטום ופי הטבעת במרכז רפואי "איכילוב".
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר ליאור שגב

  מומחה בכירורגיה כללית ובוגר התמחות על בכירורגיה של המעי הגס והרקטום, כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה אונקולוגית- כירורגית ג׳ בבית החולים שיבא בתל השומר…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דן טורנר

  רופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ומנהל מערך האיידס בבית החולים איכילוב. כמו כן משמש כמרצה, בביה"ס לרפואה, אוניברסיטת ת"א…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחלות

 • ניתוח טחורים

  טחורים הינם הסיבה השכיחה ביותר לפניה למרפאה פרוקטולוגית בשל תלונות של סבל באזור פי הטבעת. כיום קיימות שיטות טיפול שהכאב בהם מועט, ומאפשרות שיפור באיכות החיים. לפני ניתוח טחורים מומלץ להיבדק אצל כירורג מומחה לתחום זה, מאחר שתלונות דומות יכולות להיגרם גם עקב בעיות אחרות. מה היא תופעת הטחורים? טחורים הם מעין "כריות" המכילות כלי… למידע נוסף »

 • אי שליטה בסוגרים: פי הטבעת

  ירידה ביכולת השליטה בסוגר פי הטבעת, המתבטאת בקושי בשליטה במעבר גזים או צואה, הוא אחד המצבים המביכים ביותר, היכולים לפגוע באיכות החיים באופן ניכר. קושי בשליטה הוא בהחלט לא דבר נדיר, אולם רבים מהסובלים ממצב זה לא פונים לעזרה רפואית בשל המבוכה שהם חשים…. למידע נוסף »

 • בעיות בפרוסטטה

  הסיבות הנפוצות להסרת המעי הגס הימני: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית. מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס. מחלת מעי דלקתית (קרוהן). הניתוח להסרת המעי הגס הימני במהלך הניתוח מתבצעת כריתת המחצית הימנית של המעי הגס, יש צורך בהסרת קטע מעי נרחב… למידע נוסף »

 • קרוהן מחלות מעיים

  קרוהן הינה מחלת מעיין דלקתית אשר המאפיינים הבולטים שלה הם התקפים בלתי צפויים שגורמים אי נוחות עבור הסובל מהמחלה. המחלה "מחלקת" את עצמה לתקופות כאשר יש תקופה "שקטה" ויש תקופה "רועשת" יותר שבה המחלה מתפרצת – בשפה המקצועית התקופה הרועשת נקראת "התקלחות" והתקופה השקטה נקראת "רמיסיה" הרבה אנשים אינם יודעים כי קרוהן יכולה בהרבה מהחלקים… למידע נוסף »

 • כלמידיה טרכומטיס

  כלמידיה טרכומטיס חיידק העובר בדרכי המין, ונחשב לאחד החיידקים השכיחים ביותר הגורמים למחלות מין. יתרה מזאת הוא גם החיידק השכיח ביותר הגורם לזיהומים ואחת הסיבות השכיחות לעקרות אצל נשים. מדובר במחלה נפוצה בכל העולם. לפי נתוני ה CDC (Center Diseases Control) – המרכז לבקרת מחלות האמריקאי,  בשנת 2012 אובחנו בארה"ב 1,422,976 עם זיהום  על ידי החיידק…. למידע נוסף »

 • הידבקות בכלמידיה

  כלמידיה הוא חיידק העובר בדרכי המין. זיהום או הידבקות בכלמידיה נחשבים לאחת מהסיבות החשובות  לעקרות בנשים.  המחלה יכולה להופיע ללא תסמינים ולאור התוצאות הקשות בעיקר אצל נשים מומלץ לבצע סקר למחלה  בנשים פעילות מינית וגם בגברים…. למידע נוסף »

 • סטומה

  בעלי סטומה אשר חלו בסרטן המעי הגס וטופלו ע"י הסרת הגידול בניתוח, חובה ליידע את בני משפחתם מדרגה ראשונה. למחלת סרטן המעי הגס יש מרכיב משפחתי וגנטי ולכן יש לשכנע את האחים/אחיות בנות/בנים של החולה להיבדק בהקדם בקולונוסקופיה כדי לוודא שאין במעי הגס שלהם פוליפים אשר עלולים להתפתח לסרטן המעי הגס…. למידע נוסף »

 • כלמידיה ומחלות מין

  כלמידיה היא מחלה הנגרמת מזיהום של חיידק בשם כלמידיה טרכומטיס, העובר בדרכי המין ונחשב לאחד החיידקים השכיחים שגורמים למחלות מין ולזיהומים… למידע נוסף »

 • סרטן אנאלי – סרטן פי הטבעת

  סרטן אנאלי או סרטן פי הטבעת הוא תוצאה של התפתחות נגעים עם דרגת ממאירות נמוכה לדרגת ממאירות גבוהה,  בדומה לצוואר הרחם. בשני המקרים הגורם הראשוני הוא נגיף ה HPV- HUMAN PAPAILLOMA VIRUS.  הוא עשוי להתפתח גם בנשים וגם בגברים. התלונות העיקריות הן דימום מפי הטבעת והיסטוריה של קונדילומות. האבחנה מבוצעת לאחר לקיחת דגימה (כמו PAP SMEAR… למידע נוסף »

 • מחלות זיהומיות

  תחום המחלות זיהומיות מערב את כל התחומים ברפואה. מחלות קהילתיות שנחשבות בנאליות כמו חום וכאבי גרון, חיסונים, זיהומים הנרכשים בחו"ל (מחלות טרופיות בעיקר), מחלות מין, מניעת זיהומים לפני ניתוחים וזיהומים שנרכשים בעקבות ניתוח. במקרים רבים המומחה למחלות זיהומיות מפנה מטופל לכירורג כאשר הטיפול הוא כירורגי ובמקרים אחרים הכירורג פונה למומחה למחלות זיהומיות על מנת להתאים… למידע נוסף »

 • פיסטולה של פי הטבעת Perianal Fistula

  פיסטולה של פי הטבעת הינו מצב של זיהום כרוני של פי הטבעת שבו קיים חיבור בין תוך פי הטבעת (תעלת פי הטבעת) והעור מסביב לפי הטבעת על ידי תעלה מתחת לעור. פיסטולה היא לעיתים קרובות תוצאה של מורסה (כיס מוגלה) של פי הטבעת שהתנקז עצמונית או נוקז כירורגית. רבע עד חצי מהמורסות של פי הטבעת… למידע נוסף »

 • קונדילומות – יבלות ויראליות

  קונדילומות (Condyloma ) הינן נגעים בצורת יבלות שיכולים להווצר באיברי המין של נשים וגברים ובפי הטבעת כתוצאה מפעילות וירוס הפפילומה human papilloma virus HPV. בפי הטבעת היבלות מופיעות בעור סביב פי הטבעת או בתוך תעלת פי הטבעת. לוירוס HPV כ 200 תת זנים, מהם כ-100 מזוהים. וירוס זה גורם להיווצרות יבלות על-פני אברי המין הגבריים, הנשיים,… למידע נוסף »

 • טחורים

  טחורים הינם הסיבה השכיחה ביותר לפניה למרפאה פרוקטולוגית בשל תלונות של סבל באזור פי הטבעת. כיום קיימות שיטות טיפול שהכאב בהם מועט, ומאפשרות שיפור באיכות החיים. לפני הטיפול מומלץ להיבדק אצל כירורג מומחה לתחום זה, מאחר שתלונות דומות יכולות להיגרם גם עקב בעיות אחרות…. למידע נוסף »

 • גרד אנאלי

  גרד סביב אזור פי הטבעת הוא תופעה שכיחה, שבמהלכה נוצר דחף בלתי נשלט לגרד במקום. הדחף עשוי להיות מורגש יותר בלילה או לאחר יציאה…. למידע נוסף »

 • דימום במעי הדק, זיהום וכיבים במעי הדק

  דימום במעי הדק – הסיבות הנפוצות להסרת המעי הגס הימני: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית. מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס. מחלת מעי דלקתית (קרוהן). הניתוח להסרת המעי הגס הימני במהלך הניתוח מתבצעת כריתת המחצית הימנית של המעי הגס, יש צורך בהסרת קטע מעי נרחב…. למידע נוסף »

 • חסימת מעיים

  חסימת מעיים והסרת מעי יכולה להיות כתוצאה מהמחלות הבאות: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית. מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס. מחלת מעי דלקתית (קרוהן). הניתוח להסרת המעי הגס במהלך הניתוח מתבצעת כריתת המחצית הימנית של המעי הגס, יש צורך בהסרת קטע מעי… למידע נוסף »

 • הידבקויות בחלל הבטן

  סוג של צלקות בחלל הבטן. (Intra-abdominal adhensions) הידבקויות בחלל הבטן ובאגן בעקבות ניתוחי בטן למיניהם הן תופעה ידועה ששכיחותה גבוהה…. למידע נוסף »

 • מחלת קרוהן (Crohn's Disease)

  מחלת קרוהן (Crohn's disease) הינה מחלה דלקתית כרונית של מערכת העיכול, אשר פוגעת בעיקר במעיים הדקים והגסים, אך יכולה לפגוע בכל חלק לאורך מערכת העיכול מהפה ועד פי הטבעת…. למידע נוסף »

 • קוליטיס

  קוליטיס כיבית הקוליטיס כיבית, ulcerative colitis, הינה מחלה דלקתית כרונית שמערבת את המעי הגס והרקטום בלבד, בניגוד למחלת הקרוהן שיכולה לערב את כל מערכת העיכול. הקוליטיס מתבטאת בכאבי בטן ובשלשול דמי, ואצל החולה במחלה תיתכן גם ירידה במשקל. אך לא כמו בקרוהן, מעורבות של פי הטבעת אינה שכיחה אצל חולי קוליטיס. מחלה זו, כמו הקרוהן,… למידע נוסף »

 • סרטן הרקטום

  סרטן הרקטום – הגדרה: הרקטום (חלחולת) הוא החלק האחרון של המעי הגס ואורכו כ- 15 סנטימטרים. הרקטום ממשיך את המעי הגס בחלק השמאלי התחתון של הבטן ועובר מטה דרך רצפת האגן אל פי הטבעת, והוא למעשה צינור לאיחסון זמני של צואה הממתינה להתרוקנות. הרקטום מחובר לפי הטבעת. פי טבעת הינו  תעלה באורך כ – 3… למידע נוסף »

 • מורסה בפי הטבעת (perianal abscess)

  מורסה בפי הטבעת הוא חלל מזוהם ודלקתי מלא במוגלה באזור פי־הטבעת או הרקטום שהטיפול בו כולל בדרך־כלל פתיחה כירורגית וניקוז המוגלה. המורסה נגרמת בד"כ כתוצאה מדלקת חריפה של בלוטה קטנה הנמצאת בתוך תעלת פי הטבעת (anus) שתפקידה באופן תקין הוא להפריש נוזלי סיכה לפי־הטבעת.  הזיהום נגרם כאשר חיידק או חומר זר חודרים לרקמה דרך הבלוטה. … למידע נוסף »

 • פיסורה אנאלית Anal Fissure

  פיסורה הוא סדק ברירית המצפה את מוצא פי הטבעת. בדרך כלל הפיסורה (החתך) ממוקמת בדופן האחורית של פי הטבעת, ולעיתים בדופן הקדמית. הפיסורה מתאפיינת בכאבים עזים בעת היציאות ובדימום קל. מהם הגורמים לפיסורה? הגורם העיקרי להופעת פיסורה הוא בדרך כלל עצירות קשה ומעבר של צואה קשה הגורמת לשריטה ברירית ובעור. לעיתים גם שלשול יכול לגרום לפיסורה. הפציעה… למידע נוסף »

 • צניחה של הרקטום Rectal Prolapse

  צניחה של הרקטום (פרולפס) הוא מצב בו החלק התחתון של המעי הגס מיד מעל פי הטבעת, הנקרא רקטום (חלחולת), "צונח" ומתבלט החוצה דרך פי הטבעת. במצב זה הרקטום למעשה הופך את עצמו, והדופן הפנימית הופכת לחיצונית. חולשה של שרירי רצפת האגן וסוגר פי הטבעת יכולה להיות קשורה לצניחת הרקטום. הצניחה יכולה לגרום לדליפת צואה וריר… למידע נוסף »

 • פילונידל סינוס (או ציסטה פילונידלית) Pilonidal Cyst

  סינוס (חלל תת עורי הנפתח לעור) באזור עצם הזנב. החלל יכול להזדהם או להתמלא בלכלוך ושער ומכונה בלשון העם דם "שערה הפוכה". קיימת מחלקות האם מדובר במצב מולד או נרכש. זיהום הסינוס גורם לכאבים הפרשות מוגלתיות ולעיתים גם חום גוף גבוה. המוגלה יכולה להצטבר ליצירת מורסה (אבצס). המורסה יכולה להתנקז עצמונית ואז הכאבים פוחתים והחום… למידע נוסף »

 • סרטן המעי הגס

  סרטן המעי הגס הוא הגידול השני בשכיחותו בקרב האוכלוסיה בישראל, אחרי סרטן השד אצל נשים וסרטן הערמונית אצל גברים, ומופיע בשיעור דומה אצל גברים ונשים. בשנה האחרונה אובחנו בישראל כ- 3,000 נשים וגברים כחולים בסרטן המעי הגס והחלחולת. סיכויי הריפוי עומדים ביחס ישר לשלב המחלה בעת גילויה. המחלה שכיחה במיוחד בקרב בני גיל 50 ומעלה, והסיכון… למידע נוסף »

טיפולים

 • ניתוח רובוטי

  רובוט דה וינצ'י נכנס לא מכבר לשימוש ברפואה המודרנית ושינה את פני עולם הכרורגיה, במיוחד בתחום הניתוח הזעיר פולשני בכלל, והשיטה הלפרוסקופית בפרט. ניתוח רובוטי לוקח את הלפרוסקופיה צעד אחד קדימה… למידע נוסף »

 • ניתוח ליפט

  ניתוח ליפט לטיפול בפיסטולה ומחלות חיידקיות – פיסטולה היא כינוי לכמה מחלות באזור פי הטבעת, שעיקרן חיידקים שנכנסים לאזור העור ויוצרים מוגלה וחיידקים. … למידע נוסף »

 • ניתוח כריתת מעי גס שמאלי

  Left Hemi-Colectomy ניתוח כריתת המעי הגס השמאלי מתבצע במקרים של מחלות שפירות וממאירות. סרטן המעי הגס והחלחולת סרטן המעי הגס והחלחולת הוא גידול סרטני המתפתח בתוך גידול שפיר הנקרא פוליפ, שהוא למעשה גידול שפיר ולא סרטני. הפוליפ מופיע במעי ויכולות לעבור כעשר שנים עד להתפתחות גידול סרטני, יש לציין כי לא כל פוליפ מתפתח לכדי גידול… למידע נוסף »

 • כריתת תת-שלמה של המעי הגס Subtotal Colectomy

  ניתוח זה נועד לכריתת גידולים מרובים במעי הגס, גידול יחיד ומספר פוליפים נוספים, גידולים חוסמים או לחולים בסיכון גבוה להופעת גידולים נוספים בעתיד… למידע נוסף »

 • ניתוח כריתת המעי הגס והרקטום ושחזור עם פא'וץ

  Proctocolectomy ileoanal pouch Proctocolectomy, Coloproctectomy הוא ניתוח בו מוסר כל המעי הגס והרקטום. קיימים מספר סוגי ניתוחים שכאלו, ובראשם: ניתוח כריתה משחזרת של המעי הגס והרקטום, או ניתוח פאוץ' הוא ניתוח בו מוסר כל המעי הגס וחלקו הסופי (רקטום), אך משמרים את פי הטבעת עצמו (החלק שמוקף בשרירי פי הטבעת). הרקטום מוחלף בכיס (פאוץ') הנבנה… למידע נוסף »

 • בדיקת פי הטבעת ברזולוציה גבוהה

  בדיקת אנוסקופיה מרזולוציה גבוהה (HRA) הינה בדיקה מתקדמת לאבחון וטיפול בשינויים טרום סרטניים בפי הטבעת. מדובר בבדיקה של פי הטבעת תחת הגדלת מיקרוסקופ. מטרת הבדיקה לזהות בשלב מוקדם שינויים טרום סרטניים על מנת להשמידם ולמנוע הופעת סרטן פי הטבעת. שיטה זו הינה טיפול סטנדרטי במקומות רבים ומובילים בעולם. בשנתיים האחרונות הבדיקה מוצעת גם בישראל. סרטן… למידע נוסף »

 • קולוסטומיה

  ניתוח שמיועד להעביר חלק של המעי הגס מבעד לדופן הבטן החוצה כדי לעקוף את המעי התחתון. אזור הניתוח משתנה בהתאם למצב. את פתח הניתוח (סטומה) מכסים בשקית שנועדה להכיל את הצואה. קולוסטומיה יכולה להיות זמנית או קבועהקולוסטומיה זמנית נעשית במצבים בהם יש לתת זמן ריפוי ומנוחה למעי הגס לאחר ניתוח או פגיעה אחרת. קולוסטומיה זמנית… למידע נוסף »

 • כירורגיה רובוטית

  רובוט דה וינצ'י נכנס לא מכבר לשימוש ברפואה המודרנית ושינה את פני עולם הכרורגיה, במיוחד בתחום הניתוח הזעיר פולשני בכלל, והשיטה הלפרוסקופית בפרט. הרובוט המשמש לביצוע ניתוחים פותח לפני יותר מעשור והשימוש בו הולך ומתרחב. ניתוח רובוטי מתאפשר הודות למכשור טכנולוגי חדשני ומתקדם שפותח וכולל טכנולוגיות בתחום האופטיקה, הראייה התלת ממדית ומכניקה עדינה. ניתוח רובוטי הוא למעשה שיטת ניתוח זעיר פולשנית, כלומר, הניתוח איננו כולל פתיחה של בטן המנותח ומתבצע דרך חתכים בעור, דרכם מוחדר מכשור רפואי ומצלמות המתעדות ומציגות את הנעשה בשדה הניתוחי.
  למידע נוסף »

 • אנופלסטי

  ניתוח שמשחזר באזור פי הטבעת הכולל: כריתת רקמה צלקתית לטיפול בפצע חמור שאינו נרפא. שחזור האזור באמצעות קידום מתלה עור מהיקף פי הטבעת… למידע נוסף »

 • כריתת גידול דרך פי הטבעת

  זוהי שיטה מתקדמת יותר לכריתת פוליפים וגידולים סרטנים מוקדמים דרך פי הטבעת. בשיטה זו ניתן לכרות פוליפים וגידולים עמוקים יותר (עד גובה 15-20 סמ') מאשר בשיטה הטראנסאנאלית (=דרך פי הטבעת) הרגילה… למידע נוסף »

 • אילאוסטומיה

  יצירת פתח של קצה המעי הדק הסופי והוצאתו מבעד לדופן הבטן בכדי לאפשר מוצא להפרשות פסולת וגזים ממערכת העיכול. אילאוסטומיה היא מילה המורכבת משתי מילים יווניות: אילאום – שהוא החלק הסופי של המעי הדק. סטומה – שפירושה "פה" או "פתח"…. למידע נוסף »

 • כריתת מעי גס ימני Right Hemi-Colectomy

  כריתת מעי גס ימני – הסיבות הנפוצות להסרה: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית. מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס.
  מחלת מעי דלקתית (קרוהן). … למידע נוסף »

 • כריתת המעי הדק Small Bowel Resection

  תפקידו של המעי הדק הוא לספוג את המזון לתוך הגוף. אורכו של המעי הדק נע בין 4-3 מטרים. ישנם מצבים בהם ישנו צורך בכריתה חלקית של המעי הדק. במידה והכריתה מותירה אורך מספיק של מעי דק, לפחות מטר וחצי עד שני מטרים, אין לניתוח השלכות משמעותיות על ספיגת המזון…. למידע נוסף »

 • כריתת מעי גס מלאה או חלקית

  בניתוח כריתת מעי גס נכרת קטע המעי הגס החולה ומבוצעת השקה (חיבור) של שני קצוות המעי שנותרו. הקטע שהוסר יישלח לבדיקה במכון לפתולוגיה. במקרים מסוימים יש צורך ביצירת קולוסטומיה (סטומה "שקית" חיצונית של המעי הגס) או אילאוסטומיה (סטומה של המעי הדק) – יצירת נתיב חלופי לפינוי הפסולת מהגוף. פרוצדורה זו מתבצעת ע"י יצירת פתח קטן… למידע נוסף »

 • כריתת רקטום

  הרקטום (חלחולת) הוא החלק האחרון של המעי הגס ואורכו כ- 15 סנטימטרים. הרקטום ממשיך את המעי הגס בחלק השמאלי התחתון של הבטן ועובר מטה דרך רצפת האגן אל פי הטבעת, והוא למעשה צינור לאיחסון זמני של צואה הממתינה להתרוקנות. הרקטום מחובר לפי הטבעת. פי טבעת הינו  תעלה באורך כ – 3 ס"מ המוקפת שרירים ותפקידו… למידע נוסף »

 • צניחה של הרקטום – ניתוח

  כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל ברוב המקרים הינו ניתוחי. ישנן מספר אפשרויות ניתוחיות לטיפול במצב זה, ויש להתאים את הניתוח המוצע לצרכי כל מטופל באופן פרטני. הניתוחים מתחלקים לאלה המבוצעים מהבטן, ואלה המבוצעים דרך פי הטבעת, כשלכל גישה יתרונותיה וחסרונותיה. סוג הטיפול יכול להיות תלוי במספר גורמים, כגון גיל, מצב בריאותי, גודל הצניחה… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים