Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מרכזים > מרכז סולד

מרכז סולד

ניתוחים זעיר-פולשניים - לפרוסקופיים

המרכז מתמחה בניתוחים זעיר פולשניים בכל חלל הבטן. ניתוחים אילו מתבצעים דרך מספר חתכים זעירים ויתרונם הוא החלמה מהירה ושיעור סיבוכים נמוך יותר מהניתוחים המסורתיים. כיום ניתן לבצע ניתוח זעיר פולשני במקום כמעט כל ניתוח מסורתי, בתנאי שהמטופל ומצבו מתאימים לכך. החל בכריתת כיס המרה, תיקון בקעים בדופן הבטן על כל סוגיהם, המשך בניתוחי מעי כולל טיפול מתקדם לסרטן, ניתוחי קיבה למחלות שפירות וממאירות וכלה בניתוחים באברים כמו טחול, יותרת הכליה (אדרנל), לבלב ועוד. בנוסף המרכז מתמחה בניתוחים המשתמשים  בטכנולוגיה רובוטית המאפשרת ניתוחים מורכבים במיוחד. בהרבה מקרים רצוי לשקול לפני ניתוח את האפשרות לבצעו בגישה זעיר פולשנית בשל יתרונותיה המרובים.

מומחים

 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • פרופ' אנדריי קידר

  מנהל המחלקה לכירורגיה כללית בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. מנהל רפואי של היחידה הבריאטרית במרכז הרפואי בלינסון. מומחה בטיפול ובניתוח "כשלים" של ניתוחים וטיפולים בריאטרים קודמים ובמקרים בהם לא הושגו המטרות בניתוחים שנעשו בעבר…. למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר ברק בר-זכאי

  כירורג בכיר ומנתח באסיא מדיקל. מנהל היחידה לניתוחי כבד, לבלב ודרכי מרה בבית החולים קפלן רחובות.

  למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית והיחידה לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת ובריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה. מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית, בוגר התמחות על באירופה. מזכיר החוג לכירורגיה בריאטרית בישראלה.
  למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח במלב"י- המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר יורי מנוסקין

  מנהל היחידה ללפרוסקופיה מתקדמת בבית החולים אסותא אשדוד. מומחה במגוון רב של ניתוחים בתחומי הכירורגיה הכללית, מומחה בניתוחים בשיטה לפרוסקופית
  למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר חסן קיס

  מומחה בכירורגיה כללית והתמחות על בכירורגיה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה/אינדוסקופיה) והשמנת יתר. מנהל שרות של הכירורגיה הלפרוסקופית והשמנת יתר במרכז רפואי אסף הרופא…. למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • ד"ר מקרין ודים

  מנהל השירות הכירורגי במיון במרכז הרפואי איכילוב. מומחה עתיר נסיון בניתוחי בקע, כריתות כיס המרה לפרוסקופית, ניתוחי שד, כריתות מעי גס ודק בשל גידולים או מחלות דלקתיות, כריתות קיבה בשל גידולים… למידע נוסף »


  שלח שאלה
 • אתי ברק

  אחות מתאמת כירורגית ניתן להתייעץ עימה בכל שלבי הטיפול הרפואי, לפני הניתוח במהלכו ולאחריו…. למידע נוסף »

  שלח שאלה

מחלות

 • בקע צלקתי בדופן הבטן

  בקע צלקתי בדופן הבטן נוצר בשל של איחוי לא טוב של חתך ניתוחי, כתוצאה מכך אברי בטן פנימיים, כמו מעיים או שומן תוך בטני, עוברים דרך אותו פתח אל מתחת עור. הלחץ שאיברים אלו מפעילים על דופן הבטן עשוי לגרום לכאב חזק ולעיתים אף לכליאה של האיבר הבטני בפתח וצורך בניתוח דחוף למניעה של נמק האיבר. תיקון בקע צלקתי אפשרי רק בניתוח…. למידע נוסף »


 • גידול בכליה – גידול בכליות

  התפקיד של הכליות הוא סינון הדם והפרדת רעלים ופסולת לא נחוצה מהגוף וגם מייצרות את השתן. אורח חיים לא בריא, מחסור בספורט, ועישון כבד עלולים להעלות את הסיכויים לגידול בכליה ולפגוע בכליות. הסימפטומים הראשוניים של גידול בכליות – סרטן בכליות יהיו בדרך דם בשתן, גושים במותניים, כאבי בטן עזים, אנמיה ועלייה בלחץ הדם. כמובן שסימפטומים אלה… למידע נוסף »

 • אכלזיה

  מהי אכלזיה? אכלזיה הוא מחלה של הסוגר בין הוושט לקיבה. בחולים הלוקים באכלזיה הסוגר התחתון נותר מכווץ כאשר גל הבליעה מגיע אליו, ולכן נוצרת חסימה מכנית בוושט התחתון ודיספגיה(Dysphagia) -קושי בבליעה…. למידע נוסף »

 • צרבת

  "צרבת" הוא ביטוי בו משתמשים בציבור הרחב לתאר מגוון של תלונות. למעשה, מדובר בביטוי של רפלוקס קיבתי-ושטי. מצב זה מתרחש כאשר חומצה הנמצאת בקיבה עולה אל הוושט, וגורמת לתחושה של "שריפה" או כאב במרכז החזה או בבסיס הצוואר, העשוי להיות מוקרן לכל הצוואר או לגב. תלונות נדירות יותר יכולות להיות עליה של מזון בחזרה אל… למידע נוסף »

 • בקע פמורלי

  דומה לבקע מפשעתי, אך נמוך יותר ויכול לגלוש לכיוון המפשעה, לעומת הבקע המפשעתי שדומה לו. הסיכון לכליאה וצורך בניתוח דחוף הרבה יותר גדול, ולכן חשוב לגשת לרופא שיבדיל ביניהם …. למידע נוסף »

 • פסציה

  שכבה העוטפת את חלל הבטן ונמצאת מתחת למעטפת השרירים. בעברית נקראת חיתולית ובלועזית נקראת FASCIA… למידע נוסף »

 • המנגיומה

  המנגיומה Hemangioma  – הגידול השפיר השכיח ביותר של הכבד, מורכב מצבר של כלי דם, ולכן הוא בעל מבנה ספוגי, במרכזו יש ברוב המקרים אזור צלקת. בדרך כלל הוא בגודל פחות מ-3 ס"מ אולם יכול להגיע לגודל שמעל 20 ס"מ. הסיבה היחידה לכריתתו היא באם הוא גורם לסימפטומים (תסמינים) וללא קשר לגודל ההמנגיומה. המנגיומה לא מדממת עצמונית…. למידע נוסף »

 • ריפלוקס ניסן

  רפלוקס – כאשר בולעים מזון הוא עובר מן הפה אל הקיבה דרך צינור שרירי הנקרא ושט, בקצהו התחתון של הוושט, העובר במעבר בין החזה לבטן דרך פתח קטן בסרעפת, ישנו שריר טבעתי המתפקד כשסתום חד כיווני ומאפשר למזון לעבור מהוושט אל הקיבה. במצב תקין השסתום נסגר מייד לאחר שהמזון עובר לקיבה כדי למנוע עליה של… למידע נוסף »

 • בקע שפיגליאני

  בקע מעל המפשעה בדופן הבטן… למידע נוסף »

 • בקע אפיגסטרי

  מהו בקע אפיגסטרי? (Epigastric Hernia) בקע אפיגסטרי נגרם עקב חולשה מולדת של דופן הבטן באזור רום הבטן בין עצם החזה לטבור, שכיח בעיקר בגילאי 20-50. הבקע מאפשר לרקמות שומניות או איברים בחלל הבטן, כמו המעיים, לחדור דרך דופן הבטן ולבלוט מתחת לעור. הדבר עלול לגרום לכאב ולאי נוחות במקום. במקרים נדירים עלול המעי להיכלא באזור… למידע נוסף »

 • בקע בסרעפת

  מצב בו קיימת חולשה בדופן הסרעפת. הדופן משוחרר מידי ושסתום הושט חלש. בזמן בליעה האוכל עולה למעלה. בניתוח מחזקים את שסתום הושט ומתקנים את הבקע הסרעפתי… למידע נוסף »

 • בקע כלוא

  בקע כלוא הוא מצב של בקע המחייב ניתוח דחוף ומהווה סכנה ממשית. במרבית המקרים במצב זה קטע מהמעי הדק נדחף דרך פתח צר בדופן הבטן (כמו בבקע). כתוצאה מהלחץ קיימת סכנה ממשית, נפגמת אספקת הדם לאזור והתוצאה היא נמק רקמות, גרימת נזק בלתי הפיך וזיהום רב מערכתי, שעלול אף להסתיים במוות‏…. למידע נוסף »


 • בקע טבורי

  מהו בקע טבורי? בקע טבורי הוא מצב שבו רקמות ואיברים בבטן נדחקים כלפי העור החיצוני דרך האזור הסמוך לטבור. מבחינים בין שני סוגים: בקע מולד ובקע נרכש. בקע טבורי מולד חבל הטבור הוא צינור חזק וגמיש המזרים את הדם משליית האם לעובר וסופג ממנו את חומרי ההפרשה. החבל הנכנס לגוף עובר בין שני שרירי הבטן… למידע נוסף »

 • בקע צלקתי בדופן הבטן Incisional Hernia

  מהו בקע צלקתי בדופן הבטן? בקע בצלקת בדופן הבטן נוצר בשל של איחוי לא טוב של חתך ניתוחי, כתוצאה מכך אברי בטן פנימיים, כמו מעיים או שומן תוך בטני, עוברים דרך אותו פתחאל מתחת עור. הלחץ שאיברים אלו מפעילים על דופן הבטן עשוי לגרום לכאב חזק ולעיתים אף לכליאה של האיבר הבטני בפתח וצורך בניתוח… למידע נוסף »

 • הידבקויות בחלל הבטן

  סוג של צלקות בחלל הבטן. (Intra-abdominal adhensions) הידבקויות  בבטן ובאגן בעקבות ניתוחי בטן למיניהם הן תופעה ידועה ששכיחותה  גבוהה. על המחלה קירות חלל הבטן והאגן מצופים בשכבה דקה וגמישה המכסה את החלק העליון של שלפוחית השתן, הרחם, החצוצרות וחלקים ניכרים מהמעיים. שכבה זו נקראת קרום הצפק (פריטונאום). את החלקים האחרים של המעיים ואיברים נוספים מכסה האומנטום… למידע נוסף »

 • סרטן המעי הגס

  סרטן המעי הגס הוא הגידול השני בשכיחותו בקרב האוכלוסיה בישראל, אחרי סרטן השד אצל נשים וסרטן הערמונית אצל גברים, ומופיע בשיעור דומה אצל גברים ונשים. בשנה האחרונה אובחנו בישראל כ- 3,000 נשים וגברים כחולים בסרטן המעי הגס והחלחולת. סיכויי הריפוי עומדים ביחס ישר לשלב המחלה בעת גילויה. המחלה שכיחה במיוחד בקרב בני גיל 50 ומעלה, והסיכון… למידע נוסף »

 • הזעת יתר סימפטקטומיה

  מי מאיתנו לא מכיר את המבט המרחם המתלווה ביום קיץ מהביל להופעתו של אדם הסובל מהזעת יתר. אנחנו סופקים את ידנו ברחמים, מודים לאל שטוב שלא מדובר בנו, מציעים לאדם המזיע מטלית או מטפחת לספוג את הזיעה מתוך אמפטיה אמיתית או מתוך תחושת חוסר נעימות להיות בנוכחות של אדם המזיע ונדמה לנו שהוא במצוקה. על… למידע נוסף »

 • עצירות

  סרטן המעי הגס (באנגלית: Colorectal Cancer) הוא מחלה הכוללת גידולים סרטניים במעי הגס, בחלחולת (סרטן הרקטום) ובתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו, והשני בגורמי המוות הסרטניים בעולם המערבי. הסברה היא כי גידולים סרטניים במעי הגס מקורם לרוב בפוליפים אדנומטיים במעי הגס. גידולים אלה שפירים בדרך כלל, אך כמה מהם עלולים להיעשות ממאירים עם הזמן. המחלה… למידע נוסף »

טיפולים

 • ניתוח הצמדת אוזניים

  הבעיה מציקה יותר לגברים לעומת נשים בשל השיער הקצר יותר החושף את האוזן. ככל שהבעיה חמורה יותר, המטופל או המטופלת יפנו לקבלת פתרון ניתח הצמדת אוזניים בגיל צעיר יותר…. למידע נוסף »


 • ניתוח רובוטי

  רובוט דה וינצ'י נכנס לא מכבר לשימוש ברפואה המודרנית ושינה את פני עולם הכרורגיה, במיוחד בתחום הניתוח הזעיר פולשני בכלל, והשיטה הלפרוסקופית בפרט. ניתוח רובוטי לוקח את הלפרוסקופיה צעד אחד קדימה… למידע נוסף »


 • כריתת בלוטת האדרנל

  יותרת הכליה, ובשמה הלועזי האדרנל, היא בלוטה הממוקמת מעל כל כליה, עמוק בתוך חלל הבטן. לבלוטה תפקידים חשובים בהפרשת הורמונים שונים, אך מדי פעם יש צורך להרחיקה לטיפול בהפרעה בפעילותה, או להרחקת גידולים שפירים או ממאירים בבלוטה…. למידע נוסף »


 • הזעת יתר טיפול

  מי מאיתנו לא מכיר את המבט המרחם המתלווה ביום קיץ מהביל להופעתו של אדם הסובל מהזעת יתר. אנחנו סופקים את ידנו ברחמים, מודים לאל שטוב שלא מדובר בנו, מציעים לאדם המזיע מטלית או מטפחת לספוג את הזיעה מתוך אמפטיה אמיתית או מתוך תחושת חוסר נעימות להיות בנוכחות של אדם המזיע ונדמה לנו שהוא במצוקה…. למידע נוסף »


 • ניתוח פרוסטטה לפרוסקופי – ניתוח פרוסטטה רובוטי

  פרוסטטה  (ערמונית) היא איבר מרכזי במערכת הרבייה של הזכר, בלוטה זו אחראי על חלק ניכר מהזרע. עם השנים, הבלוטה גודלת (בצורה טבעית) לחלק מהגברים בגיל 50 אין מנוס מלבצע ניתוח פרוססטה לפרוסקופי להסרה. בעבר לא היתה אפשרות לבצע ניתוח פרוסטטה רובוטי ומן הסתם שאחוזי התמותה מבעיות ערמונית היה גדול יותר. כיום , בעזרת הנאנו טכנולוגיה ניתן ליהנות… למידע נוסף »

 • כירורגיה אורולוגית בניתוח רובוטי

  הטכנולוגיות החדשות בתחום הכירורגיה האורולוגית מאפשרות ניתוח שאינו פתוח. בסרטון זה מספר ד"ר גל קרן פז- מומחה לכירורגיה אורולוגית בקבוצת אסיא מדיקל על תחום ניתוחי הכירורגיה האורולוגית. במסגרת הניתוחים האורולוגיים של היום מבוצעים ניתוחים באמצעות רובוט "דה וינצ'י" בניתוח רובוטי זעיר פולשני…. למידע נוסף »


 • ניתוח הסעיף ע"ש צנקר

  מהו ניתוח הסעיף ע"ש צנקר? סעיף על שם צנקר הוא מעין כיס היוצא מהוושט בחלקו העליון ומצוי בעומק הצוואר. הכיס נוצר בשל חולשה מולדת של דפנות הוושט ומפריע לבליעה תקינה של מזון כתוצאה של הצטברות מזון לא מעוכל. הסימפטומים של צנקר לרוב סעיף צנקר מופיע בגילאים מבוגרים והוא גורם לקשיי בליעה ועליית מזון מעוכל לחלל… למידע נוסף »

 • לפרוסקופיה אבחנתית

  לפרוסקופיה משמעותה הסתכלות ('סקופיה') לתוך הבטן ('לפרו'). השיטה מבוצעת באמצעות צינורות דקיקים שמכילים עדשות וסיבים אופטיים, דרכם מועבר אור לחלל הבטן, כך שניתן להקרין את שדה הניתוח על גבי צג בחדר הניתוח. בדיקה היכולת לכריתה טיפולית או מרפאת של תהליכים ממאירים של הקיבה, לבלב, כבד תוך שימוש בכירורגיה זעיר פולשנית, ודגימה של רקמות מתוך הבטן… למידע נוסף »

 • הערכה לפרוסקופית + אולטרא סאונד תוך בטני

  בניתוחים אונקולוגיים (כבד,לבלב,קיבה ומקרים מיוחדים אחרים), בהם יש חשש של פיזור בטני פריטונאלי או תהליכים גרורתיים בכבד, המנתח מתחיל את הניתוח בהערכה לפרוסקופית המשולבת עם אולטראסאונד לפרוסקופי. בדיקה זו מתבצעת על ידי מתמר(PROBE) אולטרה סאונד בקוטר של 10 מ"מ שמוחדר דרך שרוול בחתך נפרד בבטן . לאחר שנשללת מעורבות לא צפויה כזו- מחליטים על המשך… למידע נוסף »

 • כריתה מקומית של צינור המרה

  Cholangiocarcinoma הניתוח מתבצע במקרה של סרטן דרכי המרה. נוזל המרה, המיוצר בכבד, נאגר בכיס המרה. תפקידו העיקרי של נוזל המרה הוא לפרק שומנים במעי הדק. צינורות מרה אלה מהווים את מערכת דרכי המרה. שיטת הניתוח לכריתת צינור המרה ניתוח כריתת צינור המרה מתבצע בשני שלבים: השלב הלפרוסקופי בחלק הראשון מתבצעת הערכה לפרוסקופית, שכוללת הערכת אולטראסאונד… למידע נוסף »

 • השתלת קוצב סרעפתי

  הניתוח מתאים ל: נפגעי עמוד שידרה צוואר חולי ALS (ניוון שרירים) – לא מונשמים פרטי הניתוח הניתוח אורך כשעה. יש לאשפז את המנותח ערב לפני. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית בגישה לפרוסקופית דרך ארבעה חתכים קטנים בדופן הבטן. בתחילת הניתוח מתבצע מיפוי חשמלי של הסרעפות כדי לבדוק אם יש תגובה לגירוי חשמלי – אם אין תגובה… למידע נוסף »

 • כריתת כיס המרה – ניתוח לפרוסקופי

  מהו כיס המרה? כיס המרה הוא אבר דמוי אגס (ובערך באותו גודל) הנמצא מתחת לצידו הימני של הכבד. תפקידו העיקרי הוא אגירת מרה המיוצרת בכבד. המרה משתחררת מכיס המרה ועוברת דרך צינור עדין לתריסריון לאחר ארוחות ועוזרת בעיכול, בעיקר של שומנים. כריתת כיס המרה אינה משפיעה על העיכול – המרה ממשיכה לעבור ישירות מהכבד לתריסריון…. למידע נוסף »

 • כריתת טחול לפרוסקופית

  מדי שנה מבוצעים בארץ מספר לא מועט של ניתוחים לכריתת הטחול. בחלק מהמקרים מבוצע ניתוח זה בשל חבלה וקרע של הטחול, אך ישנם מצבים בהם יש להרחיק את הטחול כחלק מטיפול במחלה כרונית. ניתוחים אלו בוצעו עד לאחרונה דרך חתך גדול בדופן הבטן, אך מספר גדל והולך מבוצע בדרך הלפרוסקופית.  ניתוחים לכריתת טחול לפרוסקופית קיימים… למידע נוסף »

 • כריתת מעי גס ימני Right Hemi-Colectomy

  הסיבות הנפוצות להסרת המעי הגס הימני: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית.  מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס. מחלת מעי דלקתית (קרוהן). הניתוח להסרת המעי הגס הימני במהלך הניתוח מתבצעת כריתת המחצית הימנית של המעי הגס, יש צורך בהסרת קטע מעי נרחב על… למידע נוסף »

 • כריתת מעי גס מלאה/חלקית

  בניתוח נכרת קטע המעי הגס החולה ומבוצעת השקה (חיבור) של שני קצוות המעי שנותרו. הקטע שהוסר יישלח לבדיקה במכון לפתולוגיה. במקרים מסוימים יש צורך ביצירת קולוסטומיה (סטומה "שקית" חיצונית של המעי הגס) או אילאוסטומיה (סטומה של המעי הדק) – יצירת נתיב חלופי לפינוי הפסולת מהגוף. פרוצדורה זו מתבצעת ע"י יצירת פתח קטן בחלק הקדמי של… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

 • הרניה (בקע מפשעתי) – מדריך ניתוחים

  מאת: אסיא 13/04/15

  בקע מפשעתי הוא הבקע הכי נפוץ אצל גברים. מדוע הוא מופיע? מה הקשר שלו ללידה? ואיזה ניתוח הכי מתאים: פתוח או סגור? וגם: בקע פמורלי אצל נשים… למידע נוסף »


 • מה אנחנו יודעים על מערכת העיכול?

  מאת: אסיא 10/01/14

  רבים שוכחים כי האיבר הראשוני במערכת העיכול הוא אולי האיבר הדומיננטי מכולם, חלל הפה. הפה הוא איבר חיצוני אומנם המהווה חלק מן הפנים של גוף האדם אך פעולת העיכול של כל דבר שאנו מבקשים לעכל מתחילה כבר בו.
  למידע נוסף »


 • מהו ניתוח אנדוסקופי?

  מאת: אסיא 05/10/12

  בעשור האחרון מתרחשת מהפכה שקטה אך דרמטית בכל המקצועות הכירורגיים ברפואה והיא מתאפשרת כתוצאה משיפורים טכנולוגיים עצומים. מדובר בהחלפתם של ניתוחים רבים בפעולות העושות שימוש בטכנולוגיות ווידאו, הדמיה ולייזר תוך גרימת טראומה מינימלית למנותח – ניתוחים אנדוסקופיים. מהו ניתוח אנדוסקופי? בניתוח מסורתי צריך המנתח לחתוך ולהפריד את הרקמות הבריאות העוטפות את האבר החולה כדי לטפל… למידע נוסף »

ביטוח בריאות

ביטוחי בריאות

אנו שואפים למצוא פתרונות מימון לכל המטופלים שלנו – בכל קשת האפשרויות הקיימות, ורואים לעצמנו למטרה להגיע להסדרים עם כל קופות החולים וחברות הביטוח. במרבית השירותים אנחנו פועלים בהסדרי מימון עם ארבע קופות החולים. בניגוד לתפישה הרווחת בציבור המימון למרבית הפרוצדורות באסיא מדיקל נעשה על ידי קופות החולים, הביטוחים המשלימים וחברות הביטוח הפרטיות. צוות היועצות… למידע נוסף »