אסיא מדיקל > מחלות > חסימת חצוצרות

חסימת חצוצרות

חסימת חצוצרות הינה אחת מהסיבות לבעיה של אי פיריון נשית (Female Infertility).

במקרה של חסימה בחצוצרה אין אפשרות של מעבר זרע לצורך תהליך ההפריה של הביצית באזור החצוצרה. זיהוי חסימת חצוצרות ניתן לבצע בעזרת צילום רחם או לאפרוסקופיה אבחנתית.

טיפולים

  • אורודינמיקה -בדיקת עזר להערכת אי נקיטת שתן

    אורודינמיקה  הינה בדיקת עזר אשר מבוצעת ע"י אורוגניקולוג לצורך אפיון סוג דליפת השתן.  ההתוויה לביצוע הבדיקה היא על פי רוב במקרים בהם קשה לקבוע בבירור על פי היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית את סוג דליפת השתן, לקראת אפשרות של התערבות כירורגית לתיקון אי נקיטת שתן ובמקרים של קושי בריקון שלפוחית השתן.מדובר בבדיקה פשוטה אשר בוחנת את תפקוד… למידע נוסף »

  • היסטורוסקופיה ניתוחית

    כאשר מבצעים התבוננות לתוך חלל הרחם וביצוע פעולות שונות המצב נקרא " היסטרוסקופה ניתוחית " –ההיסטרוסקופיה היא פעולה פולשנית יותר שבעזרתה אפשר לטפל בדברים חריגים יותר אשר גולו לרוב בעזרת האולטרסאונד…. למידע נוסף »


דרכי טיפול

בעבר היה מקובל לבצע שחזור פתח החצוצרה בעזרת ניתוחים מיקרוכירורגים, אולם בשל שיעור גבוה של הריונות חוץ רחמים לאחר ניתוחי שיחזור חלל חצוצרה מספר ניתוחי שיחזור חלל החצוצרה פחת באופן משמעותי. במקרים בהם קיים נוזל בחצוצרה ותהליך דלקתי מקובל לכרות את החצוצרה לצורך שיפור סיכויי הריונות עתידים. הכריתה על פי רוב מבוצעת בגישה לאפרוסקופית מדובר בהליך יחסית פשוט עם משך החלמה קצר.

בנשים עם חצוצרה אחת תקינה ניתן לנסות להרות באורח עצמוני (טבעי) לעומתן בנשים בהן נמצאה פגיעה בשתי החצוצרות מקובל להציע טיפול הפרייה חוץ גופית.

המרכז לגניקולוגיה

המרכז מטפל ברוב תחומי הכירורגיה הגניקולוגית כולל בבעיות של שרירנים רחמיים, סטיבוליטיס- כאבים בעת קיום יחסי מין, צניחה אברי האגן, דליפת שתן, תסמונת השלפוחית הרגיזה, כאבי אגן כרוניים, דימומים רחמיים לא סדירים וציסטות שחלתיות.

הרופאים מתמחים בניתוחים גניקולוגיים ואורוגניקולוגיים ושיפור איכות החיים, הקשר שבין תפקוד המערכת העצבית לתסמונת שלפוחית רגיזה, פיתוח רשתות חדשניות לשיקום רצפת האגן. ניתוחים גניקולוגיים בגישה לאפרוסקופית, ניתוחים רובוטים והשתלת קוצבים לשלפוחית השתן באי נקיטת שתן ואי נקיטת צואה. תחומי התמחות נוספים הם בניתוחים בגישה נרתיקית ובטנית כולל השתלת קוצב לשלפוחית השתן והזרקות בוטקוס כולל טיפולים כירורגים לתיקון דליפת שתן.

רוצה להתייעץ ? -  קבעי תור לטובי המומחים שלנו  >

... למידע נוסף »