כלמידיה טרכומטיס

כלמידיה טרכומטיס הינו חיידק העובר בדרכי המין, ונחשב לאחד החיידקים השכיחים ביותר הגורמים למחלות מין בקרב נשים וגברים.

מדובר בחיידק הנפוץ בכל העולם והגורם העיקרי לדלקות צוואר הרחם אצל נשים ודלקות בשופכה אצל גברים.

לפי נתוני ה-CDC (המרכז לבקרת מחלות האמריקאי),  בשנת 2012 אובחנו בארה"ב 1,422,976 עם זיהום על ידי החיידק. מחקר שבוצע בהולנד על 21,000 גברים ונשים בגילאים 15-26 הדגים 2.6 אחוזי נשאות אצל נשים ו- 2% אצל גברים. נתונים דומים נמצאו גם בסין.

החיידק נמצא בשכיחות גבוהה באוכלוסיות חלשות מבחינה כלכלית הן בקרב גברים המקיימים יחסי מין עם גברים והן בקרב נשים המקיימות יחסי מין עם נשים. 

בנוסף נמצא כי רבים נושאים את החיידק ללא תסמינים, בעיקר גברים ולכן קיימת הדבקה רחבה שלו.  אחוז ההדבקה שהודגם מנשים לגברים ומנשים לגברים היה דומה.

העובדה שרבים נושאים את החיידק ללא תסמינים גורמת לתפוצה והדבקה מאד רחבה. בנוסף הודגם שאחוז ההדבקה מנשים לגברים ומגברים לנשים דומה.

בקרב גברים התלונות העשויות להעיד על כלמידיה הן בדרך כלל: הפרשות מהפין אצל הגבר.  מומלץ לבצע סקר למחלה ומתגלה החיידק לטפל בו על מנת למנוע הדבקה.

בקרב נשים התלונות העשויות להעיד על כלמידיה הן בדרך כלל: כאבים באזורים אגניים והפרשות מהנרתיק.
זיהום בכלמידיה נחשב לאחת מהסיבות העיקריות לעקרות בקרב נשים. תחילה החיידק גורם לזיהום בנרתיק או בצוואר הרחם ויותר מאוחר עולה לכיוון האגן. העקרות נגרמת עקב פגיעה בחצוצרות. בזמן הריון החיידק יכול לגרום להריון מחוץ לרחם ולהפלה.

מומלץ לנשים אשר פעילות מינית מתחת לגיל 24 ולנשים מעל גיל זה אשר בעלות סיכון גבוה לבצע סקר למחלה לטובת גילוי מוקדם.

לתיאום תור תוך 72 שעות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לתיאום תור תוך 72 שעות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לזימון תור
נדאג להפנות את פנייתך לנציג/ת זימון תורים ונחזור אליך בהקדם.