Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחלות > סרטן הערמונית

סרטן הערמונית

הערמונית היא בלוטה בגודל שמייצרת נוזל, שיחד עם תאי הזרע המגיעים מהאשכים, יוצא בשפיכה. היא נמצאת מתחת לשלפוחית, קדמית לרקטום (החלק הסופי של המעי הגס, לפני פי הטבעת), ועוטפת את החלק העליון של השופכה (הצינור שמוביל את השתן מהשלפוחית החוצה). הערמונית עוזרת לשליטה בהשתנה ולתפקוד המיני.

סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל
הוא נוטה להתפתח עם הגיל. רוב הגברים עם סרטן הערמונית מתים עם המחלה, ולא בגללה. רוב מקרי סרטן הערמונית הם אדנוקרצינומה, כלומר סרטן שהמקור שלו מתאי בלוטה.

לא כל המקרים של סרטן הערמונית הם דומים. המחלה מתנהגת בצורה שונה במטופלים שונים. זו הסיבה שחשוב להבין את הסיכון שלך אישית לפתח את המחלה ואת הסיכון להתפשטות המחלה במקומות אחרים בגוף.

יותר מ-90% מהמקרים של סרטן ערמונית מאובחנים כשתאי הסרטן עדיין ממוקמים בתוך בלוטת הערמונית. בחלק מהמקרים המחלה מתפשטת מוקדם ובמקרים אלה יש צורך בטיפול תרופתי. ברוב המקרים, לעומת זאת, המחלה גדלה באיטיות והיא בעלת סיכויים נמוכים לגרום לבעיות רציניות במהלך חייך.

טיפולים

 • ביופסיה ערמונית מונחית MRI

  שיטה זו נקראת ביופסיה ערמונית MRI-US fusion. רדיולוג מנוסה בפענוח MRI של הערמונית, קורא את הבדיקה מבעוד מועד ומסמן את האזורים החשודים בעזרת התוכנה הייחודית. האורולוג שמבצע את הביופסיה מקבל את הקובץ המסומן… למידע נוסף »

 • סרטן הערמונית טיפול – ביופסיות ערמונית מונחות TRUS

  ביופסיות ערמונית מונחות TRUS – הגישה המסורתית לביופסיות ערמונית היא בהכוונת אולטרה-סאונד טרנסרקטלי (TRUS). כאמור, הבדיקה נעשית ע"י הכנסת מתמר US לרקטום. גישה זו מאפשרת לראות בצורה טובה את הערמונית…. למידע נוסף »

 • ניתוח פרוסטטה לפרוסקופי – ניתוח פרוסטטה רובוטי

  פרוסטטה  (ערמונית) היא איבר מרכזי במערכת הרבייה של הזכר, בלוטה זו אחראי על חלק ניכר מהזרע. עם השנים, הבלוטה גודלת (בצורה טבעית) לחלק מהגברים בגיל 50 אין מנוס מלבצע ניתוח פרוססטה לפרוסקופי להסרה. בעבר לא היתה אפשרות לבצע ניתוח פרוסטטה רובוטי ומן הסתם שאחוזי התמותה מבעיות ערמונית היה גדול יותר. כיום , בעזרת הנאנו טכנולוגיה ניתן ליהנות… למידע נוסף »

 • כריתת ערמונית רובוטית

  הניתוח לכריתת ערמונית, הנקרא גם "כריתת ערמונית רדיקלית", מיועד לאנשים שלקו בסרטן הערמונית – והוא כולל הסרה מלאה של הערמונית ומספר רקמות מסביב לה. למרות שסרטן הערמונית הוא השכיח ביותר בקרב גברים, רק ב-20% מהמקרים נדרש טיפול כלשהו, בין אם מדובר בכריתה או בהקרנות. לטיפול בניתוח 3 גישות שונות; כריתת ערמונית רובוטית שפותחה בשנים האחרונות, היא העדיפה מבין 3 הגישות…. למידע נוסף »

 • אבחון מוקדם של סרטן הערמונית

  יותר מקרים של סרטן ערמונית מאובחנים בישראל כיוון שיותר גברים נבדקים וכיוון שרופאים משתמשים בבדיקות רגישות יותר, בדיקות שיכולות לגלות אפילו שינויים קלים ברקמת הערמונית…. למידע נוסף »

 • סרטן הערמונית – מעקב פעיל

  כשאתה מגלה שיש לך סרטן ערמונית, התגובה הטבעית שלך יכולה להיות לרצות להוציא את הסרטן מהגוף מיד. זו תגובה מובנת ונורמלית. אבל לא כל מקרי סרטן הערמונית הם דומים, ולא כולם אגרסיביים ובעלי סיכון להתפשטות באותה מידה. לפעמים, הגישה הטובה ביותר היא להשגיח על הסרטן. גישה זאת נקראת מעקב פעיל. אנחנו יכולים להמליץ לך מעקב פעיל אם יש לך:
  למידע נוסף »

 • ביופסיית ערמונית

  ברוב הגברים, ביופסיה היא הבדיקה כשיש חשד שמתפתח סרטן בערמונית. בביופסיה, הרופא לוקח דגימות רקמה מהערמונית בעזרת מחטים דקות. הבדיקה נעשית ללא צורך באשפוז.
  למידע נוסף »

 • בדיקת PSA לסרטן הערמונית

  PSA הוא ראשי תיבות באנגלית ל'אנטיגן יחודי לערמונית' (Prostate Specific Antigen – PSA). מדובר בחלבון שמיוצר על-ידי תאי ערמונית. בדיקת ה-PSA מודדת את הרמה שלו בדם. רמת ה-PSA עולה כשיש בעיה בערמונית…. למידע נוסף »

 • אבחון סרטן הערמונית

  אבחון סרטן הערמונית – שתי בדיקות נפוצות לאבחון מוקדם של סרטן ערמונית הן בדיקת PSA (קישור) ובדיקה רקטלית. למרות זאת, אף אחת מהבדיקות הנ"ל, לבד או יחד, לא יכולה לתת אבחון ודאי של סרטן ערמונית. לשם כך יש צורך ב:… למידע נוסף »

 • טיפול בסרטן הערמונית

  בין אם אובחנת לאחרונה אם סרטן ערמונית בשלב מוקדם, או שהסרטן חזר לאחר טיפול קודם, או שיש לך מחלה מתקדמת יותר, ניצבות בפניך כיום יותר אפשרויות טיפול מאי-פעם. אנחנו יכולים לעזור לך להחליט איזה טיפול או טיפולים מעניקים לך את הסיכוי הטוב ביותר לשלוט בסרטן או לרפא אותו.
  למידע נוסף »

 • כריתה רדיקלית של הערמונית

  ניתוח כריתה רדיקלית של הערמונית הוא ניתוח שבו מסירים את בלוטת הערמונית בשלמותה. זו אפשרות הטיפול המקובלת להרבה גברים עם סרטן ערמונית. בניתוח משתמשים במערכת רובוטית מסוג "דה-וינצ'י" (da Vinci).
  למידע נוסף »

מרכז אורולוגיה

מרכז אורולוגיה מטפל בכירורגיה של סרטנים במערכת השתן ומערכת המין הגברית, ניתוחים רובוטיים באמצעות רובוט דה וינצ'י, לפרוסקופיים ופתוחים מורכבים לטיפול בסרטן ערמונית, סרטן שלפוחית, סרטן אשכים וסרטן כליה.

רובוט דה וינצ'י

... למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר גל קרן-פז

  מומחה לכירורגיה אורולוגית ובוגר התמחות על בכירורגיה של סרטנים במערכת השתן ומערכת המין הגברית. התמחות-על בת שלוש שנים באורולוגיה אונקולוגית במרכז עולמי מוביל: ממוריאל סלואן-קטרינג שבניו-יורק, ארה"ב – Memorial Sloan-Kettering Cancer Center… למידע נוסף »

  שלח שאלה