פריצת דיסק

הדיסק הוא חלק גמיש הנמצא בין שתי חוליות הגב ומאפשר את תנועתן. תפקידו למנוע חיכוך בין העצמות ולשמש בתור ספוג ובולם זעזועים.

הסחוס בנוי משני חלקים: חלק חיצוני של מעטפת וחלק פנימי של ג'ל נוזלי. תנועות פתאומיות או חבלות עלולות לגרום לסדק במעטפת, הג'ל יכול לדלוף החוצה מצב המכונה- פריצת דיסק.

דיסק שפורץ בולט לתוך תעלת השדרה, אשר מכילה מערכת של עצבים שיורדים ומעצבבים את כל הגוף בתחושה ובתנועה, הדיסק עלול ללחוץ על העצב ולגרום לכאבים עזים, בעיקר בגפיים.

הכאב תלוי בגובה העצב ובחוליה שבה הדיסק בולט, חשוב להבין שהכאבים לא נובעים רק מפריצת הדיסק והלחץ הנגרם בגינו אלא גם ובעיקר (כ- 80% מהמקרים) מהתגובה הדלקתית הקשה המלווה והנובעת מהפריצה. התגובה הדלקתית שמאופיינת בתהליך בצקתי מערבת ולוחצת על מוצא העצב הסמוך. פריצת הדיסק המלווה בדלקת גורמת להפעלת העצב ולתחושת כאב, שמקרין מאזור הפריצה אל הגפה ולתחושת נימול.

בחוליה שבה הדיסק בולט, חשוב להבין שהכאבים לא נובעים רק מפריצת הדיסק והלחץ הנגרם בגינו, אלא גם עבור 80% מהמקרים הכאב נובע מן התגובה הדלקתית הקשה המלווה והנובעת מהפריצה. התגובה הדלקתית שמאופיינת בתהליך בצקתי מערבת ולוחצת על מוצא העצב הסמוך. פריצת הדיסק המלווה בדלקת גורמת להפעלת העצב ולתחושת כאב, שמקרין מאזור הפריצה אל הגפה ולתחושת נימול.

לתיאום תור תוך 72 שעות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לתיאום תור תוך 72 שעות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לזימון תור
נדאג להפנות את פנייתך לנציג/ת זימון תורים ונחזור אליך בהקדם.