Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > רופאים > ד"ר ברק בר-זכאי
ד"ר ברק בר-זכאי

התמחות: כבד, לבלב ודרכי מרה

שליחת שאלה
טלפון:
074-7050130
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
איטלקית / אנגלית / עברית

לזימון תור מהיר אונליין לד"ר ברק בר-זכאי ללא המתנה לחצו כאן

—-

מנהל המחלקה לכירורגיה כללית וכירורגית כבד לבלב ודרכי המרה, ביה"ח קפלן.

מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיה של הכבד לבלב ודרכי המרה.
ד"ר בר-זכאי סיים לימודי רפואה בהצטיינות בבית הספר לרפואה ע"ש ברוס רפפורט בטכניון חיפה.

את התמחות העל בכירורגיה של הכבד לבלב ודרכי המרה בדגש על כירורגיה לפרוסקופית, ביצע ד"ר בר זכאי בצרפת בבתי החולים "הנרי מונדור" ו "מונט סורי" תחת שרביטם של שני מנתחי כבד מהמובילים בעולם בתחום הכירורגיה ההפטוביליארית הלפרוסקופית, פרופסור דניאל שרקי ו פרופסור בריס גאיה.

בתום ההתמחות בצרפת, משנת 2008 ועד שנת 2014 היה ד"ר בר זכאי יד ימינו של פרופסור צרניאק ז"ל ושותף בהקמת המחלקה לכירורגיה של הכבד לבלב ודרכי המרה, בשיבא תה"ש.

בשנת 2015 קיבל לידיו ד"ר ברק בר-זכאי את ניהול היחידה לניתוחי כבד לבלב ודרכי המרה במרכז הרפואי קפלן רחובות. לד"ר בר זכאי ניסיון רב בניתוחי כבד, לבלב ודרכי המרה הן בגישה פתוחה והן בגישה לפרוסקופית בשילוב עם אולטרא סאונד תוך ניתוחי ופרוצדורות זעיר פולשניות כגון RF

 

חבר באיגודים מקצועיים

  • איגוד הרופאים בישראל
  • איגוד הכירורגים בישראל

  • איגוד הישראלי לכירורגיה אונקולוגית
  • International Hepato-Biliary Association

  • European Association for Endoscopic Surgery (EAES)
  • Israeli Society of Endoscopic Surgery (ISES)

אני מאמין
"שהעיסוק ברפואה, יותר משהוא מקצוע או עיסוק – הוא דרך חיים במחויבות מוחלטת למטופל ובשאיפה וחתירה למצויינות".

טיפולים

כריתת כיס המרה – ניתוח לפרוסקופי

מהו כיס המרה?

כיס המרה הוא אבר דמוי אגס (ובערך באותו גודל) הנמצא מתחת לצידו הימני של הכבד.
תפקידו העיקרי הוא אגירת מרה המיוצרת בכבד. המרה משתחררת מכיס המרה ועוברת דרך צינור עדין לתריסריון לאחר ארוחות ועוזרת בעיכול, בעיקר של שומנים.
כריתת כיס המרה אינה משפיעה על העיכול – המרה ממשיכה לעבור ישירות מהכבד לתריסריון…. למידע נוסף »

כריתת ראש לבלב לטיפול בסרטן ראש הלבלב

טיפול בסרטן ראש הלבלב שכולל כריתת ראש לבלב שמשולבת עם כריתת תריסריון כיס המרה צינור המרה המשותף הרחיקני חלק רחיקני של הקיבה וחלק קריבני של המעי הדק, ולאחר מכן שחזור המשכיות המעי על ידי חיבור המעי הדק ללבלב שנותר, לצינור המרה ולקיבה…. למידע נוסף »

גרורות בכבד – הרס על ידי גלי רדיו

הרס על ידי גלי רדיו לטיפול בגרורות בכבד טיפול בגרורות בכבד או בגידול כבד ראשונים באמצעות חימום על ידי גלי רדיו של הגידול ומעטפת רקמת כבד תקינה סביבו. השיטה המדוייקת והיעילה ביותר לטיפול בגרורות בכבד הוא על ידי חימום (שיטת הרס על ידי RF)ונעשה בגישה לפרוסקופית. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית. בשלב ראשון מתבצע הערכה לפרוסקופית + אולטרא… למידע נוסף »

כריתת כבד

כריתת כבד- הכבד הוא איבר המשמש כמעבדה הביוכימית החשובה ביותר של הגוף, בהיותו מייצר חלבונים חיוניים, מסלק את הרעלים (פסולת) ושומר על מאזן החומציות של הגוף. מכאן שפעולתו התקינה חיונית לחיים. פעילות כזו מחייבת נפח מסוים של רקמת כבד תקינה לצורך תפקוד תקין…. למידע נוסף »

ניתוח טוטל פנקריאטקטומי (Total Pancreatectomy)

ניתוח טוטל פנקריאטקטומי (Total Pancreatectomy) הוא ניתוח בו מסירים את כל הלבלב יחד עם הטחול. הסיבןך העיקרי לניתוח זה הינו סוכרת קשה לאיזון אם כי היום האמצעים העומדים לרשותנו לאיזון הסכרת מאפשרים איכות חיים טובה …. למידע נוסף »

כריתת זנב לבלב – ניתוח דיסטל פנקריאטקטומי (Distal pancreatectomy)

כריתת זנב לבלב – מבוצע בעיקר במקרים של סרטן הלבלב המערב את גוף וזנב הלבלב. במקרים בהם מדובר בגידולים ממאירים מסירים את זנב הלבלב יחד עם הטחול מטעמים אונקולוגיים…. למידע נוסף »

ניתוח וויפל (Whipple)

ניתוח וויפל (Whipple) הוא הניתוח השכיח ביותר לטיפול באדנוקרצינומה בלבלב…. למידע נוסף »

כריתה של צינור המרה

כריתה של צינור המרה- הניתוח מתבצע במקרה של סרטן דרכי המרה. נוזל המרה, המיוצר בכבד, נאגר בכיס המרה. תפקידו העיקרי של נוזל המרה הוא לפרק שומנים במעי הדק. צינורות מרה אלה מהווים את מערכת דרכי המרה…. למידע נוסף »

הקפאה – כריתת כבד חלקית

הקפאה (Cryoablation).
בשיטה זו מכניסים מחט למרכז הגידול ליצירת "כדור קרח" סביב הגדיול. שיטה זו יעילה בגידולים בגודל עד 5 ס"מ.
עם זאת, יש לזכור שגם כיום השיטה שהוכחה כיעילה ביותר היא כריתת כבד חלקית…. למידע נוסף »

כריתת תת שלימה של הלבלב המרוחק

Distal Subtotal Pancreatecomy כריתה של חלק הלבלב הרחיקני עקב תהליכים גידוליים בגוף או בזנב הלבלב כריתת תת שלימה של הלבלב המרוחק  – דרכי טיפול הניתוח כולל שני חלקים. בחלק הראשון של הניתוח מתבצעת הערכה לפרוסקופית שכוללת הערכת אולטראסאונד לפרוסקופי להערכת אפשרות הכריתה. לעיתים יהיה צורך בבדיקת פתולוגיה לחתך קפוא לשלילת פיזור גרורתי בעיקר בכבד ועל… למידע נוסף »

כריתת ראש לבלב

WHIPPLES PROCEDURE טיפול בסרטן ראש הלבלב שכולל כריתת ראש לבלב שמשולבת עם כריתת תריסריון כיס המרה צינור המרה המשותף הרחיקני חלק רחיקני של הקיבה וחלק קריבני של המעי הדק, ולאחר מכן שחזור המשכיות המעי על ידי חיבור המעי הדק ללבלב שנותר, לצינור המרה ולקיבה. הלבלב הלבלב הוא בלוטה קטנה יחסית, בצורת אגס, הממוקמת בעומק הבטן,… למידע נוסף »

כריתת טחול לפרוסקופית

מדי שנה מבוצעים בארץ מספר לא מועט של ניתוחים לכריתת הטחול. בחלק מהמקרים מבוצע ניתוח זה בשל חבלה וקרע של הטחול, אך ישנם מצבים בהם יש להרחיק את הטחול כחלק מטיפול במחלה כרונית. ניתוחים אלו בוצעו עד לאחרונה דרך חתך גדול בדופן הבטן, אך מספר גדל והולך מבוצע בדרך הלפרוסקופית.  ניתוחים לכריתת טחול לפרוסקופית קיימים… למידע נוסף »

מרכז לניתוחי בקע

ניתוחים לתיקון בקעים ופגמים בדופן הבטן על כל סוגיהם… למידע נוסף »

מרכז ע"ש צ'רניאק כבד לבלב

מרכז כבד ולבלב ע"ש פרופ' אברהם (רמי) צ'רניאק ז"ל – היה ממיייסדי אסיא מדיקל, כיהן כמנהל המחלקה ההפטוביליארית בבי"ח שיבא תל-השומר עד דצמבר 2013. פרופ' צ'רניאק היה בוגר בית-הספר לרפואה בירושלים, התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים שיבא , תל השומר. השתלם בכירורגיה של הכבד והלבלב בבית-חולים המרסמית' בלונדון, ואחר-כך בהשתלות כבד וכליה בבית-חולים ע"ש מלכה אליזבת… למידע נוסף »

מרכז לניתוחים זעיר פולשניים

המרכז מתמחה בניתוחים זעיר פולשניים בכל חלל הבטן. ניתוחים אילו מתבצעים דרך מספר חתכים זעירים ויתרונם הוא החלמה מהירה ושיעור סיבוכים נמוך יותר מהניתוחים המסורתיים…. למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

טיפולים מתקדמים בגרורות בכבד

ד"ר ברק בר זכאי, מנהל היחידה לניתוח כבד, לבלב ודרכי המרה במרכז הרפואי קפלן ורופא בכיר באסיה מדיקל – ניתוחי כבד בראיון בתוכניתו של ד"ר רפי קרסו

למידע נוסף »

סרטן הלבלב: אבחון וטיפול

מספר הלוקים בסרטן הלבלב עולה מידי שנה. בכתבה הבאה נדבר על מחלה קשה זו, נסביר כיצד מאבחנים את סרטן הלבלב, מהם הסממנים הראשוניים, ואילו ניתוחים אפשריים בהתאם לשלב גילוי הגידול. וגם: מתי משלבים כימותרפיה? ומהם בעצם הסיכויים להחלים מסרטן הלבלב?… למידע נוסף »

ניתוח בקע מפשעתי (הרניה)

בקע מפשעתי הוא הבקע הכי נפוץ אצל גברים. מדוע הוא מופיע? מה הקשר שלו ללידה? ואיזה ניתוח הכי מתאים: פתוח או סגור? וגם: בקע פמורלי אצל נשים… למידע נוסף »

אבחנו את עצמכם: כאב בטן כרוני

האם כאב בטן כרוני אצלכם קשור לאכילת ארוחה שומנית? יתכן ויש אבנים בכיס המרה. כדאי לבצע אולטרה סאונד בטן עליונה. רוצה להתייעץ?… למידע נוסף »

סרטן הלבלב: לא מה שחשבתם

המחקר בתחום סרטן הלבלב הוליד לא מעט תוכניות טיפול המנסות לאתר ולטפל בסרטן בשלבים מוקדמים. כיום, חיים אחרי סרטן הלבלב הם לא בגדר רעיון מופרך.
למידע נוסף »

סרטן המעי הגס: מהם סימני האזהרה?

הוא הסרטן השני בשכיחותו בישראל, אך גילוי מוקדם שלו מעלה את סיכויי החלמה לכ-90%. מי נמצא בקבוצת הסיכון, איך לזהות שאתם עלולים לחלות ואיזה כללים יעזרו לכם למנוע את הישנות המחלה? כתבתם של ד"ר ברק בר זכאי וד"ר דין קרן (Ynet, 22.12.13)… למידע נוסף »

מטופלים מספרים