אסיא מדיקל > רופאים > ד"ר עמיר סולד
ד"ר עמיר סולד

התמחות: ניתוחים זעיר-פולשניים לפרוסקופיים מורכבים

שליחת שאלה
טלפון:
03-764-5444
מייל:
info@asia.com
שפות:
אנגלית / עברית

יליד ישראל, גדל והתחנך בירושלים. שירת בצה"ל בנח"ל המוצנח. השלים לימודי רפואה בבי"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית ובית חולים הדסה. סטאז' בבית חולים הדסה. התמחה בכירורגיה כללית בבית חולים הדסה הר הצופים. לקראת סוף ההתמחות השתלם בכירורגיה לפרוסקופית בבית חולים Mount Sinai בניו יורק, ממש בשנים בהם החלו לבצע ניתוחים ראשונים בשיטה זו (תחילת שנות ה- 90). חזר לארץ כאחד המנתחים הבודדים שהתמחו בכירורגיה לפרוסקופית. בשנת 1993 קיבל תואר מומחה בכירורגיה.

1993-1995 רופא מומחה בבית חולים הדסה הר הצופים. בשנים אילו מבצע לראשונה בארץ ניתוחים לפרוסקופיים מורכבים כתיקון בקע סרעפתי, כריתת טחול וניתוחי מעי גס לפרוסקופייםבמקביל מקבל תואר מרצה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית.

ב- 1995 הקים את היחידה הראשונה בארץ לכירורגיה אנדוסקופית, במסגרת החטיבה הכירורגית בבית חולים איכילוב. במקביל לביצוע ניתוחים רבים ומגוונים, פועל להחדרת הכירורגיה האנדוסקופית כחלק מובנה של תכנית ההתמחות ומכשיר מתמחים ומומחים רבים בטכניקה הכירורגית החדשה. בין תלמידיו מספר מנתחים המובילים את התחום בארץ.

בשנת 1999 מייסד את החברה הישראלית לכירורגיה אנדוסקופית ומתמנה ליו"ר החברה. החברה עוסקת בהדרכה ובארגון כנסים וימי עיון מרובים, ונחשבת לאחד האירגונים הכירורגיים החזקים והפעילים בישראל. בשנת 2000 מתקבל הארגון הישראלי וחבריו כחברים באיגוד האירופי לכירורגיה אנדוסקופית. דר' סולד מתמנה לחבר בוועדה לחינוך וכנסים של האיגוד האירופי, וכן כחבר בוועד המנהל. כיום משמש כחבר בוועדה לטכנולוגיות של האיגוד האירופי לכירורגיה אנדוסקופית.

בשנת 2001 מקים מרכז הדרכה לכירורגיה אנדוסקופית בבית חולים איכילוב. המרכז הוא הראשון והיחיד מסוגו בארץ, והוא מצויד בציוד רב כולל סימולטורים של מציאות מדומה לאימון בניתוחים אנדוסקופים. מדריך סדנאות רבות להכשרת מתמחים ומומחים בטכניקות בסיסיות ומתקדמות של ניתוחים אנדוסקופיים.

בשנת 2002 מתמנה כמרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב. פירסם קרוב למאה מאמרים בספרות הרפואית, כולל בעיתונים יוקרתיים ביותר, ופרקים בספרי כירורגיה.
למאמרים של ד"ר עמיר סולד באתר PUBMED 

הרצה מאות פעמים בכנסים רפואיים ברחבי העולם, כולל בארה"ב, אירופה סין והודו, ומוזמן לעיתים קרובות להדריך סדנאות בכירורגיה ולנתח ניתוחי הדגמה בכל העולם.

חבר בצוות ההדרכה הקבוע של מרכז ההדרכה הגדול ביותר באירופה (המבורג, גרמניה), ובחבר המנהלים של בית חולים חדש בפונה, הודו.

מזה שנים רבות מדריך של משתלמים מארצות מתפתחות, במסגרת תכניות השתלמות שונות. עד כה עברו השתלמות בת מספר חדשים מנתחים מהודו, סין, רומניה, פיליפינים, תורכיה, בולגריה, גואטמלה והרשות הפלסטינית.

בשנת 2000 יזם את הקמת המרפאה לעובדים זרים בתל אביב, מרפאת מתנדבים המשרתת אוכלוסיה של אלפי עובדים זרים חסרי ביטוח בריאות. משמש מנתח מתנדב במרפאה זו עד היום ופעיל בעמותת רופאים לזכויות אדם.

בנוסף לעיסוקים הקליניים עוסק בפיתוח טכנולוגיות רפואיות מתקדמות. יועץ ושותף פעיל בפיתוח למספר חברות בישראל ובחו"ל. בין היתר שותף לפיתוח מערכת וידאו רפואית תלת מימדית, מערכת סימולטור מציאות מדומה להדרכת ניתוחים, התקן חדשני לחיבור מעיים, רובוטים ניתוחיים ועוד. בנוסף יועץ לבתי השקעות גדולים בתחום הציוד הרפואי.

בשנת 2003 ייסד יחד עם שלושה מנתחים בכירים את אסיא מדיקל, המרכז הגדול לכירורגיה פרטית בתל אביב. המיזם הוא הראשון מסוגו בארץ, והוא מוביל את הכירורגיה הפרטית בישראל הן בהיקף הניתוחים והן במספרם. לאחרונה הוקם במסגרת המרכז גם מרכז בינתחומי לטיפול בהשמנת יתר.

דר' סולד הוא לא רק רופא ומנתח. הוא מתאמן באומנויות לחימה סיניות (טאי צ'י וקונג פו) קרוב ל- 20 שנים, ומשמש כמדריך בכיר במרכז הישראלי לטאי צ'י בתל אביב – לכתבה בעיתון הארץ

בנוסף הוא אב לשלושה, סב לנכד  וחובב בישול ויין.

 

2016 – פרס לרובוטיקה רפואית ע"ש שטורץ הופקינס 

הפרס לרובוטיקה רפואית ע"ש שטורץ הופקינס הוענק לד"ר עמיר סולד

 

 


 

 

טיפולים

ביופסיה

מהי בדיקת ביופסיה?
ביופסיה היא פעולה שבה לוקחים דגימת רקמה מאיבר בגוף כדי לבדוק אותה. הבדיקה מסייעת לאבחן מחלות שונות…. למידע נוסף »

לפרוסקופיה אבחנתית

לפרוסקופיה משמעותה הסתכלות ('סקופיה') לתוך הבטן ('לפרו'). השיטה מבוצעת באמצעות צינורות דקיקים שמכילים עדשות וסיבים אופטיים, דרכם מועבר אור לחלל הבטן, כך שניתן להקרין את שדה הניתוח על גבי צג בחדר הניתוח. בדיקה היכולת לכריתה טיפולית או מרפאת של תהליכים ממאירים של הקיבה, לבלב, כבד תוך שימוש בכירורגיה זעיר פולשנית, ודגימה של רקמות מתוך הבטן לצורך אבחנה שלא ניתן להשיג אחרת.

למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

הריון לאחר ניתוח בריאטרי: השפעות על האם, העובר והתינוק שבדרך

מחקר חדש קובע כי ניתוחי הרזיה לא רק מפחיתים את הסיכון בהריון לאם, אלא גם משפיעים בצורה חיובית גם על העובר וגם על הרך הנולד
למידע נוסף »

מחקר חדש: לנשים קשה יותר להתגבר על רעב

בהשוואה לגברים, נשים שניצבות מול המאכלים האהובים עליהן מתקשות יותר בדיכוי הרעב שהן חשות. גם כשהשתמשו בטכניקה לדיכוי רעב – מוחן עדיין פעל במלוא המרץ באזורים השולטים בדחף לאכול בהשוואה לגברים, נשים שניצבות מול המאכלים האהובים עליהן מתקשות יותר בדיכוי הרעב שהן חשות. גילוי זה יכול, אולי, להסביר את שיעורי ההשמנה הגבוהים יותר בקרב נשים,… למידע נוסף »

פרוביוטיקה מפחיתה השמנת יתר לאחר לידה

תוצאות המחקר מעלות את האפשרות כי שינוי אוכלוסיית החיידקים הפרוביוטיים במעי, יחד עם תזונה מאוזנת, עשוי לשמש כאחד הכלים למניעת השמנת יתר נשים הרות, הנוטלות תוספים פרוביוטיים החל בשליש הראשון של ההיריון, מועדות פחות לפתח השמנת יתר מרכזית לאחר הלידה, כך עולה ממחקר חדש שפורסם במגזין "רויטרס בריאות", שעל ממצאיו דווח בחודש מאי 2009 בוועידה… למידע נוסף »

השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן

השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן – כ 6000 מקרים חדשים של סרטן בכל שנה הן תוצאה של השמנת יתר בקרב נשים, כך על פי מחקר חדש עליו מדווח עיתון הגארדיין…. למידע נוסף »

על חשיבות משקל תקין לפני הריון ובמהלכו

מרביתן של הנשים ההרות יודעות: עישון או שתית אלכוהול אינם הולכים יד ביד עם מהלך הריון תקין ופוגמים בבריאות האישה ההרה ועוברה. כשאת בהריון רצוי לא לעשן ולא לשתות אלכוהול. אך מה בדבר המשקל? משקל עודף לפני הריון ובמהלכו מזיק הן לאם והן לעובר, ועם זאת, נשים הרות רבות, מתעלמות מכך ואינן שומרות על משקל… למידע נוסף »

כיצד משפיעה השמנה על פוריות והריון

מנסה להיכנס להריון ולא מצליחה? עברת כבר טיפולי פוריות ללא הצלחה? יתכן והבעיה העיקרית הינה עודף משקל. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה על הקשר בין פוריות והשמנה עודף משקל והשמנה עשויים להפחית רמת פוריות בנשים. מסת גוף מעל 25 מוגדרת כעודף משקל. השמנה משמעותה מסת גוף מעל 30. כשכבר מושג הריון, עודף המשקל מעלה את הסיכונים… למידע נוסף »

מחקר: השמנה מגדילה הסיכון לפתח סרטן השד

1 מתוך 8 נשים עלולה ללקות במהלך חייה במחלת סרטן השד. כעת מתברר כי סיכוייהן של השמנות ללקות במחלה – גבוהים יותר מחקר שפורסם השבוע בכתב העת Cancer, ובו נסקרו נתוניהן של 44 אלף נשים, מגלה כי סיכוייהן של אלו שהעלו במשקלן בתקופת הבגרות, לפתח סרטן השד – גבוהים יותר משל חברותיהן הצנומות יותר. המחקר… למידע נוסף »

הקשר שבין סרטן לשומן

למרות שהשמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכוי ללקות בסוגי סרטן שונים – רק מיעוט מבין השמנים מודע לכך. אילו מחלות סרטן תוכלו למנוע אם תרזו? הפרטים המלאים בכתבה הבאה ונפתח בשורה התחתונה: השמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכון ללקות ב-6 סוגי סרטן. הנה הנתונים המלאים, כפי שמפרסמת אותם האגודה למלחמה בסרטן, לרגל חודש המודעות לסרטן… למידע נוסף »

מטופלים מספרים