אסיא מדיקל > רופאים > ד"ר תמי קרני
ד"ר תמי קרני

התמחות: בריאות השד

שליחת שאלה
טלפון:
074-7050130
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
אנגלית / עברית

לזימון תור מהיר אונליין לד"ר תמי קרני ללא המתנה לחצו כאן

—-

השכלה

1977-1983 תואר M.D – בי"ס לרפואה בנגב, אוניברסיטת בן-גוריון, באר-שבע.

2006-2007 תואר M.H.A מוסמך אוניברסיטה במינהל מערכות בריאות. בית הספר למוסמכים במינהל עסקים ע"ש ליאון רקאנטי אוניברסיטת תל אביב.

1984 סטאז' בי"ח שיבא תל- השומר.

1985-1992 התמחות בכירורגיה כללית.במחלקת כירורגיה כללית וילדים בראשות פרופ' וולפשטין ובמחלקה לכירורגיה כללית ואונקולוגיה בראשות פרופ' בן ארי.רוטציות במחלקות אורטופדיה, פלסטיקה, כירורגיית חזה, נוירוכירורגיה, הרדמה.לימודי המשך בכירורגיה, אוניברסיטת תל אביב.

1991 קורס .ATLS

1993 קורס כירורגיה לפרוסקופית.

1996 סיור לימודי במרכזי טראומה בארה"ב: ג'קסון ממוריאל, מיאמי, פלורידה מרכז טראומה, בולטימור, מרילנד בי"ס לרפואה ביילור, יוסטון, טקסס

2008 קורס GCP  לניהול מחקר רפואי.

נסיון בעבודה – ד"ר תמי קרני
1974-1976 שרות צבאי, מדכ"ית בקורס קצינות בדרגת סגן.
1984-1993 בי"ח שיבא תל השומר.
1993-היום בי"ח אסף הרופא, כירורגיה כללית.
1995-2009 מדריכה בבית ספר לרפואה סאקלר תל-אביב. כירורגיה
2006-2009 מנחה בקורס בשורה מרה שנה א'
2006 מנחה בחוג לחינוך רפואי בית ספר לרפואה. מלווה קבוצה משנה א'–ד'
2008 מרכזת הנחיית קבוצות מדריכים משנה א'–ב'מרצה בקורס אתיקה לרופאים.
1996 ארגון מחדש של מערך הטראומה בי"ח אסף הרופא.
1998-2000 יוזמה עצמית להקמת מכון לבריאות השד באסף הרופא.
המכון מעסיק מומחים מתחומים שונים: כירורגים, רנטגנולוגים, אונקולוגית, טכנאיות רנטגן, אחיות, עובדת סוציאלית, מזכירות. הכל תחת קורת גג אחת. כמו כן יעוץ פתולוגי צמוד, גנטיקאית, גניקולוג ופלסטיקאי.במכון ממוגרפיה, אולטרה סאונד וממוטום, ביופסיות נעשות במקום עם זיהוי הצורך.

2000-2009 עבודה כראש המכון לבריאות השד ובמחלקה הכירורגית.

תפקידים נוספים

1997-2009 חברת ועד הרופאים בבי"ח אסף הרופא. גזברית הוועד וסגנית יו"ר.
1997-2001 חברת ועד אגוד הכירורגים.
1997-2000 ועדת תקנון של הר"י.
2001-2005 חברת לשכת האתיקה של הר"י.
2005-2009 סגנית יו"ר לשכת האתיקה של הר"י.
2006-2009 יו"ר ועדת פרסום פרסומת רופאים.
2004-2009 חברה בוועדה למניעת הסרטן מחלות באגודה למלחמה בסרטן.

טיפולים

כריתת שד חלקית

למידע נוסף »

אונקולוגיה

אונקולוגיה של סרטן השד – כיצד ניתן טיפול ההקרנות? הקרנה סטנדרטית ניתנת לרקמת השד עם תוספת המכוונת למיטת הגידול (האיזור שבו התפתח הסרטן), שם שכיחות יותר חזרות מקומיות של המחלה. הטיפול ניתן מדי יום, 5 ימים בשבוע, במשך 6 עד 7 שבועות…. למידע נוסף »

ניתוח סרטן השד

מתי מועדף ניתוח כריתה מלא של השד ומתי כריתה חלקית משמרת שד? מה הם סיכויי ההחלמה בשני המקרים? טיפול הניתוחי בסרטן השד התאפיין לאורך ההיסטוריה שלו בניסיון להקטין את היקף הניתוח, תוך צמצום הנזקים הגופניים והנפשיים העלולים להיגרם בעקבותיו, וזאת ללא פגיעה בסיכויי הריפוי. הניתוח כולל טיפול בגידול בשד ובאותו זמן ניתוח בבית השחי לצורך כריתת… למידע נוסף »

סרטן השד – טיפול בהקרנות

טיפול בהקרנות ניתן כחלק מהטיפול המקומי בסרטן שד, ונועד לצמצם את הסיכון לחזרה מקומית של המחלה. עם זאת, במצבים מסוימים יכול הטיפול לשפר את סיכויי ההחלמה (כלומר, למנוע את הופעתן של גרורות בעתיד).
למידע נוסף »

מרכז לבריאות השד – ליידי אסיא

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.
למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

למה גברים שחולים בסרטן השד שורדים פחות מנשים?

מדי שנה מאובחנים כ-50 גברים בישראל כחולים בסרטן השד – אך בשל מודעות נמוכה למחלה, רבים מהם מפספסים את ההזדמנות לגילוי מוקדם שיכול להציל חיים… למידע נוסף »

5 דילמות: סרטן שד אצל נשים מבוגרות

תוחלת החיים של בני האדם עולה ועמה שיקולים חדשים, שנכנסו למערכת הבריאות, בכל הנוגע לגבי דבר הכדאיות לטפל או לא לטפל במקרים מסוימים ומהו הטיפול המתאים ביותר עבור נשים מבוגרות…. למידע נוסף »

ממוגרפיה מגיל 45, ולא 40

ארה"ב משנה את ההמלצות – בשנים האחרונות צצו שאלות סביב יעילותה של בדיקת הממוגרפיה, בעיקר בנשים צעירות. רופאים בישראל מברכים על השינוי בהמלצות ומזהירים מפני הפחדת יתר…. למידע נוסף »

השמנה וסרטן השד – יש קשר!

השמנת יתר מגדילה את הסיכוי ללקות בסרטן בכלל, ובסרטן השד בפרט. ד"ר תמי קרני מסבירה מדוע עודף משקל מסוכן לגוף, מהו המשקל שמגדיל את הסיכון ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת
למידע נוסף »

אבחון ומעקב אחר סרטן השד

אחד המאפיינים של גידולים סרטניים הוא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול… למידע נוסף »

סרטן השד ופוריות – האם הטיפולים הכימותרפיים פוגעים בפוריות?

גילוי של סרטן השד מייצר אתגר של ממש עבור נשים בתחום הפוריות. כ-8% מהנשים החולות בסרטן השד הן מתחת לגיל 40, וחלקן עדיין לא הביאו ילדים לעולם.
למידע נוסף »

חשיבותה של ביופסיית בלוטת הזקיף

ביופסיה של בלוטת הזקיף היא טכניקה רפואית חדשנית שהחליפה בשנים האחרונות את הדיסקציה האקסילרית בחולות אצלן אין בלוטות לימפה נגועות. אצל 70% מחולות סרטן השד אין מעורבות של בלוטות לימפה בגידול… למידע נוסף »

אובחנתי כחולה בסרטן השד. מה עלי לעשות עכשיו?

מדובר בגוף שלך ובחיים שלך, ולא ייגרם לך כל נזק רפואי אם תדחי את תחילתו לזמן קצר, שיאפשר לך לשקול את החלופות השונות בצורה שקולה… למידע נוסף »

מאיזה גיל מומלץ להתחיל לבצע ממוגרפיה?

בספרות הרפואית קיימות כיום עדויות מבוססות ומוצקות, המצביעות על כך שבדיקות ממוגרפיה שנתיות, החל בגיל 50, מפחיתות באופן משמעותי את התמותה מסרטן השד, המחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם. המדריך המלא לממוגרפיה: כל מה שרצית לדעת על הבדיקה המלצות משרד הבריאות בישראל מבוססות על מחקרים אלו, וכוללות הנחייה לביצוע הבדיקה מגיל 50 אחת לשנתיים. אולם גופים… למידע נוסף »

באמת אחת מכל 8 נשים חולה בסרטן השד?

יחד עם העלייה במודעות ובאבחון המוקדם, עלה גם החשש של הנשים מפני סרטן השד, מה שהוביל לשלל מיתוסים בנושא. האם חייבים לטפל בסרטן שד בדחיפות ומדוע גוש שפיר לא יכול להפוך לממאיר? הכירורגית ד"ר תמי קרני עם כל התשובות לכתבה ב YNET צמד המילים "סרטן שד" הוא אולי המפחיד ביותר עבור נשים. עם המודעות הגוברת… למידע נוסף »

על הקשר בין נטילת הורמונים לסרטן השד

ההשפעה על הסיכוי ללקות בגידול שפיר בשל נטילת האסטרוגן מסוג equine אינה ברורה דיה לחוקרים.
למידע נוסף »

הריון וסרטן השד

סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בזמן הריון ולאחר לידה, אחת מכל 3,000 נשים הרות חולה במחלה. ד"ר תמי קרני, כירורגית, מסבירה מתי חשוב להחליט על ביצוע בדיקות שד בהריון והנקה, מהם הטיפולים האפשריים בתקופה זו ומהם הסיכונים הכרוכים בהם. תקופות ההריון וההנקה הן מהמיוחדות והמאושרות בחייה של כל אישה, והמחשבות על מחלות ובעיות בריאותיות… למידע נוסף »

סרטן השד – ההיסטוריה המשפחתית – מדד חיוני לאבחון מוקדם וטיפול יעיל

אלת הניבוי והגילוי המוקדם מעסיקה נשים רבות. נשים רבות מבקשות לבצע בדיקה גנטית, בניסיון לברר את רמת הסיכון שלהן ללקות במחלה בעתיד. מחקר שנערך בסקנדינביה ניסה לכמת את מרכיבי הניבוי השונים נשים שיש להן אחות שאובחנה כחולת סרטן השד, נמצאות בסיכון מוגבר לפתח את המחלה במהלך חייהן, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית. הסיכון גבוה יותר אצל נשים… למידע נוסף »

טיפול תרופתי וכימותרפי בסרטן השד

טיפול תרופתי ניתן במטרה להשמיד תאי גידול שהגיעו לאיברים מרוחקים דרך מערכת הלימפה ודרך זרם הדם. ניתן להעריך סבירות לנוכחות תאים כאילה על סמך מאפייני הגידול ומידת מעורבותן של בלוטות הלימפה בו. כאשר הסבירות לפיזור תאים גידוליים היא גבוהה דיה – מומלץ על טיפול תרופתי. ככל שהמחלה מתקדמת יותר, המשקל של הטיפול התרופתי גדול יותר. עם… למידע נוסף »

איך תדעי אם לקית בסרטן השד?

סרטן השד יכול להסתמן ולהתגלות באופנים שונים. אופן ההסתמנות השכיח ביותר הוא גוש נמוש בשד. יותר ויותר נשים מאתרות גוש בבדיקה עצמית.
למידע נוסף »

האם חשוב לבצע ביופסיית בלוטת זקיף לפני כימותרפיה?

המלצה לכימותרפיה עשויה להתקבל על סמך נתוני הגידול בלבד, כולל גודלו ומאפייניו הביולוגיים. במצב בו אין נתוני הגידול מכוונים לצורך בכימותרפיה, נוכחות בלוטות לימפה נגועות בגידול יכולה להביא להמלצה כזו.
למידע נוסף »

שחזור שד

שאלה: אני בת 37, אם לשלושה ילדים. לאחרונה עברתי בדיקה גנטית והתגלה שהינני נשאית של גן BRCA. אני מעוניינת לעבור כריתה מניעתית של השדיים. ברצוני לדעת האם השחזור של השד מבחינה אסתטית נעשה מיד בניתוח הכריתה או בניתוח נוסף? אילו שיטות קיימות לשחזור ומה עדיף? תשובה: כיום יותר נשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן בוחרות… למידע נוסף »

סרטן השד: שכיחות, אבחון וטיפול

שכיחות סרטן השד סרטן השד, הנוצר כתוצאה מחלוקה לא מבוקרת של אחד התאים המצפים את בלוטות החלב, הוא המחלה השכיחה ביותר מבין מחלות הסרטן בקרב נשים. אף על פי כן, התמותה מהמחלה נמוכה, ומהווה רק כ- 15% מהתמותה ממחלות הסרטן השונות. בשנת 2007, סרטן השד היה שכיח יותר בצפון אמריקה, צפון אירופה, אוסטרליה, ברזיל וישראל…. למידע נוסף »

השמנה מגדילה הסיכון לסרטן השד

מחקר שפורסם בכתב העת Cancer, ובו נסקרו נתוניהן של 44 אלף נשים, מגלה כי סיכוייהן של אלו שהעלו במשקלן בתקופת הבגרות, ללקות בסרטן השד – גבוהים יותר משל חברותיהן הצנומות יותר. המחקר החדש מצטרף לשורה של מחקרים, המצביעים בבירור על הקשר שבין השומן לסרטן. נשים שהעלו בבגרותן 27 ק"ג או יותר הכפילו את סיכוייהן ללקות… למידע נוסף »

גורמי סיכון לסרטן השד

11% מהנשים, על פי הנתונים העדכניים (או 1 מכל 9) לוקות כיום בסרטן השד, הנחשב למחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם. סיכויי הריפוי של המחלה, כאשר היא מתגלה בשלביה הראשונים, יכולים להגיע ל-90% ויותר. משמעות הדברים: אם גילית בזמן שלקית בסרטן שד – יש לך סיכוי מצויין להבריא ממנו לחלוטין. חשוב להדגיש כי למרבית החולות אין… למידע נוסף »

השפעת נטילת אסטרוגן, פרוגסטין על גילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה וביופסיות של השד

רקע עדיין לא הוכחה ההשפעה של טיפול חלופי הורמונלי על יכולת גילוי סרטן השד שיטה נבחנה השפעת טיפול באמצעות שילוב הורמונים על יכולת גילוי סרטן השד בניסוי הראשון של בריאות האישה, בו נדגמו 16,608 נשים הנמצאות בשלב שלאחר המנופאוזה (חדלון הווסת). ההורמונים אותם קיבלו הנדגמות הם: CEE – conjugated equine estrogens (0.625 mg/d) בשילוב עם… למידע נוסף »

טיפולים בסרטן השד – טיפול אנטי הורמונלי בסרטן השד

אחד מהטיפולים המקובלים בסרטן השד הוא טיפול אנטי הורמונלי. מה כולל הטיפול, מה יעילותו, ובאילו מקרים הוא ניתן? בחלק מגידולי השד נמצאים קולטנים להורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון (ER, PR). במצב כזה, האסטרוגן מזרז את החלוקה של התאים הגידוליים. ניתן לחסום השפעה זו על ידי שימוש בתרופות, שהעיקרית והותיקה בהן נקראת טמוקסיפן. בדיקת הרצפטורים נעשית על ידי… למידע נוסף »

מעקב על תצלום ממוגרפיה יכול לסייע בקביעת הצורך בביופסיה

המחקר קובע כי תקופת מעקב של שישה חודשים וחזרה על צילום הממוגרפיה במהלך תקופה זו מציע 83% רגישות גבוהה "של אחוזי הצלחה בקביעת הצורך בביופסיה בדומה לשיעורי הצלחה דומים במקרים רגילים בהם הוכרע הצורך בביופסיה בדרך הנורמטיבית, כך טוענת ד"ר ארין ג'י איילו באולס, עורכת המחקר הראשית. "רגישות גבוהה" , משמעותה זיהוי של פרופורציות גבוהות… למידע נוסף »

בלוטות זקיף מחוץ לבית השחי

הניקוז הלימפטי העיקרי של גידולים בשד הוא לבית השחי, אולם לעתים קיים ניקוז לאיזורים אחרים. אחרי הזרקת סמן רדיואקטיבי ניתן לבצע מיפוי, שהוא בדיקה המזהה רדיואקטיביות. מיפוי כזה, המבוצע טרם הניתוח, יכול לעתים לזהות בלוטות לימפה אליהן יש זרימת לימפה מחוץ לבית השחי. מידע זה יכול לשפר את היכולת לזהות בלוטות לימפה נגועות ובכך לשפר… למידע נוסף »

טיפול אנטי הורמונלי כטיפול מונע באוכלוסיית סיכון לסרטן השד

הקהילה הרפואית מסכימה: טיפול אנטי הורמונלי בנשים עם סיכון לחלות בסרטן שד עשוי להפחית ב-65 אחוז את הסיכון לחלות. ד"ר תמי קרני מציגה את כל מה שרצית לדעת על טיפול מונע ותופעות הלוואי הטיפול המונע בסרטן שד לרוב ניתן לנשים לאחר החלמה מטיפול בסרטן שד. טיפולים אלה נועדו להפחית את הסיכון לחזרתה של המחלה. הטיפול… למידע נוסף »

כריתת ושחזור השד מלאה או חלקית?

הטיפול בסרטן השד כולל את כריתת הגידול בניתוח וטיפול בהקרנות וכימותרפיה. אחד מהלבטים הגדולים של חולות לפני ניתוח להסרת גידול ממאיר מהשד כרוך בשאלה האם לכרות את השד כריתה מלאה או שמא להסתפק בכריתה חלקית? "ההחלטה היא בסופו של דבר רק של האישה", אומר ד"ר מיכאל קורץ, מומחה בכירורגיה כללית ובכירורגיית שד, מנהל המרכז לבריאות… למידע נוסף »

טיפול אנטי הורמונלי לסרטן השד

בחלק מגידולי השד נמצאים קולטנים להורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון (ER, PR). במצב כזה, האסטרוגן מזרז את החלוקה של התאים הגידוליים. ניתן לחסום השפעה זו על ידי שימוש בתרופות, שהעיקרית והותיקה בהן נקראת טמוקסיפן…. למידע נוסף »

סרטן השד – לשתף, זה לקבל עזרה

רבות מן החולות בסרטן השד, מתלבטות לגבי רמת השיתוף שהן צריכות להציע לבני המשפחה ולילדים. הלבטים הללו מורכבים ממגוון רחב של שיקולים. הרצון לחלוק ברגשות שלך כשאת חולה הוא טבעי בדיוק באותה המידה כמו הרצון להפנים. כל אחת ודרכה שלה. מערכת ליידי אסיא, מסייעת לך בהתלבטות. כאימהות, אנו נוטות להגן על ילדנו באופן אינסטינקטיבי, חלק… למידע נוסף »

עייפה? יש לכך פתרונות

עייפות פיזית היא תופעה מוכרת בקרב חולים בכלל, ובפרט בקרב חולים או חולות העוברים טיפולי הקרנות או כימותרפיה. מה גורם לעייפות? וכיצד אפשר להתמודד אתה?, מערכת ליידי אסיא מפרטת את הסיבות לעייפות כרונית ואת דרכי ההתמודדות המומלצות להתגבר עליה. אנו חווים שורה של שינויים פיזיולוגים בזמן תהליך ההחלמה ממחלה, בעיקר כאשר היא מציגה בפנינו כחולות… למידע נוסף »

הגבורה של אנג'לינה ג'ולי

הכוכבת ההוליוודית אנג'לינה ג'ולי גילתה שעברה ניתוח כריתה מניעתי של שדיה, לאחר שאובחן כי היא נמצאת בסיכון לחלות בסרטן השד. גילויי אהדה ומחלוקת סביב הצורך הרפואי. לכתבה בישראל היום אג'לינה גולי – סרטן השד… למידע נוסף »

תרופות כמו אספירין עשויות להקטין את הסיכון לסרטן השד ולעזור לחולים בסרטן השד

סקר על פני 27 שנים המכסה 21 מחקרים של 37,000 נשיםתרופות אנטי דלקתיות כמו אספירין עשויות להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד בשיעור של עד 20%, כך לפי סקר מחקרים אשר נעשה על ידי רופאים מומחים בבית החולים GUY שבלונדון ופורסם בגיליון חודש מארס של ירחון IJCP – the International Journal of Clinical Practice.החוקרים מדגישים… למידע נוסף »

סרטן השד: המחלה שפוגעת בכל המשפחה

כשאישה חולה במחלת סרטן השד לא רק היא סובלת – גם בעלה וילדיה נפגעים בצורות שונות, וסובלים מדיכאון, הפרעות התנהגות ועוד. אז מה חשים הבעלים ומה קורה לילדים. מחקרים בנושא זיהוי סרטן השד אצל אישה משפיע קודם כל כמובן עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים. עבודות מחקר שונות ורבות נערכו בעולם… למידע נוסף »

ממוגרפיה: המדריך השלם

מה זה ממוגרפיה, איך זה עובד, מה מחפשים, מה מוצאים, מתי חשוב להתחיל ואיך להתייחס לממצאים. מורה נבוכים לבדיקת הממוגרפיה לגילוי סרטן השד מה המשמעות של הכתמים הלבנים בצילום? ביטוי נוסף לגידולים בצילום הוא "הסתיידויות" – נקודות לבנות זעירות בעלות מראה אופייני (בצילום השני, מוקפות בעיגול אדום). גם כאן, קשה יותר בדרך כלל לראות הסתיידויות בנשים… למידע נוסף »

כריתת שד מונעת: דילמה קשה

מתמודדת בתחרות מיס אמריקה הצהירה כי אחרי התחרות תעבור כריתה של שני שדיה כדי לא לחלות בסרטן כמו אמה. מה היתרונות והחסרונות, ואיך מחליטים ?
למידע נוסף »

ההיסטוריה של סרטן השד

מפעם לפעם מגיעה למרפאת השד חולת סרטן שד חדשה ויש לה רעיון: היא לא תטפל באופן שמציעה הרפואה השמרנית, ואולי "זה יעבור לבד". יותר מכך, לפעמים אני שומעת שאולי הביופסיות והטיפולים "שלנו" גורמים לסרטן שד או מחמירים את המצב. לכל החולות ה"חשדניות" האלו אני מספרת את ההיסטוריה של סרטן השד וממליצה להן לא להפקיר את… למידע נוסף »

סרטן השד – מחקר: 2,662 נבדקות, 110 מאובחנות

יחס הגילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה בקרב הנבדקות עומד על 1:127, מחקר חדש בדק את היעילות של ביצוע בדיקות ההמשך באמצעות MRI ואולטרסאונד. ד"ר תמי קרני עם הממצאים המרתקים
למידע נוסף »

תשע ההחלטות החשובות עם גילוי סרטן שד

אישה שהתבשרה כי לקתה בסרטן השד מתמודדת לא רק עם המחלה המאיימת על חייה, הפחד ואי הוודאות, אלא גם עם פגיעה בשלמות גופה ובנשיותה. בנוסף, עליה לקבל במהירות לפחות תשע החלטות קריטיות על אופן ובחירת אפשרויות הטיפול.
למידע נוסף »

מדריך: הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה. ד"ר תמי קרני עם המדריך המלא לבדיקות השונות, ההבדלים, השימושים ומידת יעילותן איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. כל אישה מגיל 50… למידע נוסף »

סרטן השד – כיצד מאבחנים בלוטות לימפה נגועות?

למעורבותן של בלוטות הלימפה בסרטן השד יש השלכות משמעותיות על הטיפול התרופתי, הצורך בהקרנה וסיכויי ההחלמה מהמחלה, ולכן חשוב לברר ביסודיות האם הגידול הגיע אליהן. כדי לברר את מעורבותן בתהליך, היה מקובל עד לשנים האחרונות, כהליך שגרתי, לכרות חלק מהבלוטות, באמצעות פרוצדורה כירורגית מסודרת ומובניית בשם "דיסקציה אקסילרית". הדיסקציה נערכת בעת ביצוע ניתוח כריתת הגידול,… למידע נוסף »

סרטן שד גרורתי – אבחון

אחד המאפיינים של גידולי סרטן שד גרורתי היא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול, ולכן יש חשיבות לבירור נוכחות ופיזור הגידול בגוף…. למידע נוסף »

בחירות כירורגיות בצל גילוי סרטן שד

לחץ, פחד, אי ודאות ובלבול, הם רק חלק מהתחושות שמלוות כל אישה המגלה שחלתה בסרטן השד. מהו התהליך הכירורגי שבפתחו את עומדת, מהן ההחלטות החשובות שעלייך לקבל ומיהם אנשי המקצוע שיסייעו לך לעבור את התקופה הקשה? ד"ר תמי קרני מסבירה רגע קבלת הידיעה המבשרת שחלית בסרטן השד הוא ללא ספק רגע מפחיד. הידיעה שחלית בסרטן,… למידע נוסף »

משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד

על הקשר בין משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד. המחקר, אשר פורסם בכתב העת Cancer Causes and Control, בדק את הקשר בין מדד מסת הגוף (BMI) של נשים בזמן אבחון המחלה ושינויים במשקלן לאחר האבחון, לסיכויי ההחלמה שלהן. במחקר, שהתפרש על פני 7 שנים, השתתפו 1,692 נשים עם סרטן שד בשלבים מוקדמים. הן נשאלו לגבי… למידע נוסף »

סרטן השד – האסטרטגיה הטיפולית

הטיפול בסרטן השד עשוי לכלול כמה שלבים. ד"ר משה כרמון מסביר מה הן האפשרויות שעומדות לרשות המטופלות, וכיצד בוחרים את הטיפול המתאים הטיפול בסרטן השד מתחלק לשלושה סוגים: טיפול ניתוחי (הסרת הגידול ובלוטות לימפה) טיפול תרופתי (הכולל כימותרפיה ותרופות "אנטי-הורמונליות") טיפול קרינתי (רדיותרפיה). הטיפול הנתפס כמרכזי הוא הטיפול הניתוחי. הטיפולים האחרים, לפיכך, הם טיפולים "נוספים"… למידע נוסף »

האם איתור מוקדם של סרטן השד מסייע להארכת חיים?

נשים ורופאים רבים מעלים שוב ושוב את השאלה האם יש טעם בביצוע בדיקות סקר לסרטן שד. מבחן כלל האוכלוסייה בהולנד מאז שהחלו בדיקות לזיהוי מוקדם לסרטן שד הראו כי לבדיקות הממוגרפיה יש השפעה רבה על הירידה בתמותה מהמחלה. תוכנית הסקר הארצית הוטמעה בהולנד בהדרגה החל ב- 1989… למידע נוסף »

סרטן השד – דרכים להערכת חומרת המחלה

גודל הגידול, סוג הגידול, הדרגה שלו ומעורבות בלוטות הלימפה – הם כולם אלמנטים שמשפיעים על סוג הטיפול וסיכויי ההחלמה. כיצד קובעים זאת?
למידע נוסף »

סרטן השד – טיפול בבלוטות זקיף מחוץ לבית השחי

ניקוז הלימפטי העיקרי מהשד מתבצע לבית השחי, אך לעתים קיים ניקוז לאזורים אחרים. באמצעות זיהוי בלוטות לימפה אליהן ישנה זרימה מחוץ לבית השחי, ניתן לשפר את היכולת לזהות בלוטות נגועות, ובכך לשפר את דיוק הטיפול בלוטת הזקיף היא בלוטת הלימפה הראשונה אליה מתנקז אזור הגידול הניקוז הלימפטי העיקרי של גידולים בשד מתבצע לבית השחי, אך… למידע נוסף »

צרכים פסיכו-סוציאליים של נשים במהלך אבחון וטיפול בסרטן השד

המחקר, אשר פורסם במגזין Health Expectations, מציג ניתוח של הצרכים העיקריים של נשים בשלב הראשון של המחלה בהתבסס על ראיונות עם מטופלות שאובחנו ב-12 החודשים האחרונים… למידע נוסף »

סרטן שד בגיל מתקדם

איך מטפלים בחולות סרטן שד בגיל מתקדם ? נשים מגיל 70 ומעלה מהוות שליש מהנשים שנמצא אצלן סרטן שד בשנה, ועדיין הן פחות מטופלות. איזה אופציות עומדות בפני חולות סרטן שד מעל גיל 70, האם כריתת שד היא אופציה טובה ומה תורמות ההקרנות?… למידע נוסף »

התמודדות עם סרטן השד – סרטן השד בראי הנפש

זיהוי סרטן שד אצל אשה משפיע קודם כל עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים, והיא מושפעת חזרה מתגובותיהם. האם תגובות מסוימות של המטופלת וסביבתה ישפיעו על סיכויי החלמתה מהמחלה? … למידע נוסף »