Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > רופאים > ד"ר עמיר בן יהודה
ד"ר עמיר בן יהודה

התמחות: כירורגיה של מערכת עיכול עליונה (ושט-קיבה). כירורגיה זעיר פולשנית מתקדמת

שליחת שאלה
טלפון:
074-7050130
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
אנגלית / עברית

לזימון תור מהיר אונליין לד"ר עמיר בן יהודה ללא המתנה לחצו כאן

—-

מומחה לכירורגיה כללית ובוגר התמחות על בכירורגיה אונקולוגית של מערכת עיכול עליונה (Foregut surgery). כירורג בכיר ומנתח בחטיבה הכירורגית בבית החולים "אסף הרופא".

ד"ר עמיר בן יהודה, יליד ישראל, בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת "בן –גוריון" בבאר –שבע. סיים סטאז' בבית החולים "שיבא" תל השומר. משרת כרופא ביחידת החילוץ וההצלה של חיל האוויר.

התמחה בכירורגיה כללית בחטיבה הכירורגית בבית החולים "איכילוב". שימש כרופא בכיר בחטיבה הכירורגית ב"איכילוב" עד יציאתו להתמחות על.

השלים התמחות על בכירורגיה אונקולוגית של מערכת עיכול עליונה במרכז עולמי מוביל: המרכז הלאומי לסרטן, דרום קוריאה (Foregut surgery clinical fellowship, NCC ,South Korea).

במסגרת התמחות העל נחשף למגוון רב של ניתוחים בגישה פתוחה וזעיר פולשנית וניתח מאות ניתוחים של מערכת העיכול העליונה.

תחומי עניין עיקריים:

 • מחלות ממאירות וטרום ממאירות של ושט וקיבה.
 • החזר ושטי (Reflux).
 • מחלות המערבות טחול.
 • גידולי יותרת הכליה.
 • בקעים סרעפתיים.

ניתוחים:

 • כריתת קיבה תת מלאה-לפרוסקופית או פתוחה (Subtotal Gastrectomy)
 • כריתת קיבה קריבנית- לפרוסקופית או פתוחה (Proximal Gastrectomy).
 • כריתת קיבה מלאה- לפרוסקופית או פתוחה (total Gastrectomy).
 • כריתת קיבה תוך שימור השוער (Pylorus preserving Gastrectomy).
 • כריתת יתד של הקיבה.(Gastric Wedge Resection).
 • כריתת ושט רחיקנית. (Ivor-Lewis Esophagectomy).
 • פונדופליקציית קיבה למניעת החזר וושטי (Nissen-Funduplication).
 • תיקון בקעים בסרעפת (Paraesophageal Hernia).
 • כריתת טחול (Splenectomy).
 • כריתת זנב לבלב (Distal Pancreatectomy).
 • כריתת אדרנל (Adrenalectomy).
 • כירורגיה כללית זעיר פולשנית (Advanced Minimal Invasive Surgery).

טיפולים

כריתת בלוטת האדרנל

יותרת הכליה, ובשמה הלועזי האדרנל, היא בלוטה הממוקמת מעל כל כליה, עמוק בתוך חלל הבטן. לבלוטה תפקידים חשובים בהפרשת הורמונים שונים, אך מדי פעם יש צורך להרחיקה לטיפול בהפרעה בפעילותה, או להרחקת גידולים שפירים או ממאירים בבלוטה…. למידע נוסף »

הרחבת ושט לטיפול בצרבת כרונית

מהי הרחבת ושט? הרחבת ושט זו פעולה שבו הרופא מרחיב חלק צר של הושט (צינור בליעה). ישנם טכניקות שונות לעשות זאת ובדרך מבוצע כחלק מאנדוסקופיה תחת הרדמה. מדוע מרחיבים את הושט?… למידע נוסף »

כריתת קיבה אונקולוגית – סרטן קיבה

סרטן הקיבה מאוד קטלני – ונגרם בדרך כלל בעקבות תזונה לקויה. קשה מאוד לאתר את המחלה בשלב מוקדם, אך טיפול מתקדם הכולל כריתת קיבה עשוי להציל חיים
למידע נוסף »

ניתוח כריתת קיבה אונקולוגי

כריתת קיבה אונקולוגית היא ניתוח בו מסירים חלק מהקיבה או את כולה. מתי מבצעים את הניתוח? כריתת קיבה אונקולוגית מבוצעת במקרים של גידולים סרטניים של הקיבה. סוגי הניתוח
כאשר מסירים חלק מהקיבה, מדובר בכריתת קיבה אונקולוגית חלקית. כאשר מסירים את הקיבה כולה, מדובר בכריתת קיבה אונקולוגית מלאה. … למידע נוסף »

כריתת אדרנל – בלוטת יותרת הכליה

יותרת הכליה, ובשמה הלועזי האדרנל, היא בלוטה הממוקמת מעל כל כליה, עמוק בתוך חלל הבטן. לבלוטה תפקידים חשובים בהפרשת הורמונים שונים, אך מדי פעם יש צורך להרחיקה לטיפול בהפרעה בפעילותה, או להרחקת גידולים שפירים או ממאירים בבלוטה.

למידע נוסף »

ניתוח הסעיף ע"ש צנקר

מהו ניתוח הסעיף ע"ש צנקר?
סעיף על שם צנקר הוא מעין כיס היוצא מהוושט בחלקו העליון ומצוי בעומק הצוואר. הכיס נוצר בשל חולשה מולדת של דפנות הוושט ומפריע לבליעה תקינה של מזון כתוצאה של הצטברות מזון לא מעוכל…. למידע נוסף »

כריתה של צינור המרה

כריתה של צינור המרה- הניתוח מתבצע במקרה של סרטן דרכי המרה. נוזל המרה, המיוצר בכבד, נאגר בכיס המרה. תפקידו העיקרי של נוזל המרה הוא לפרק שומנים במעי הדק. צינורות מרה אלה מהווים את מערכת דרכי המרה…. למידע נוסף »

ביופסיה

מהי בדיקת ביופסיה?
ביופסיה היא פעולה שבה לוקחים דגימת רקמה מאיבר בגוף כדי לבדוק אותה. הבדיקה מסייעת לאבחן מחלות שונות…. למידע נוסף »

כריתת כיס המרה – ניתוח לפרוסקופי

מהו כיס המרה?

כיס המרה הוא אבר דמוי אגס (ובערך באותו גודל) הנמצא מתחת לצידו הימני של הכבד.
תפקידו העיקרי הוא אגירת מרה המיוצרת בכבד. המרה משתחררת מכיס המרה ועוברת דרך צינור עדין לתריסריון לאחר ארוחות ועוזרת בעיכול, בעיקר של שומנים.
כריתת כיס המרה אינה משפיעה על העיכול – המרה ממשיכה לעבור ישירות מהכבד לתריסריון…. למידע נוסף »

ניתוח נגד צרבת – ריפלוקס

ניתוח לפרוסקופי לטיפול בבקע סרעפתי והחזר קיבתי–וושטי (רפלוקס) "צרבת" הוא ביטוי בו משתמשים בציבור הרחב לתאר מגוון של תלונות. במקרים רבים, מדובר בביטוי של רפלוקס קיבתי-וושטי. מצב זה מתרחש כאשר חומצה הנמצאת בקיבה עולה אל הוושט וגורמת לתחושה של ״שריפה" או כאב במרכז החזה או בבסיס הצוואר, העשוי להיות מוקרן לכל הצוואר או לגב. תלונות… למידע נוסף »

כריתת המעי הדק Small Bowel Resection

תפקידו של המעי הדק הוא לספוג את המזון לתוך הגוף. אורכו של המעי הדק נע בין 4-3 מטרים. ישנם מצבים בהם ישנו צורך בכריתה חלקית של המעי הדק. במידה והכריתה מותירה אורך מספיק של מעי דק, לפחות מטר וחצי עד שני מטרים, אין לניתוח השלכות משמעותיות על ספיגת המזון…. למידע נוסף »

מרכז לניתוחי בקע

ניתוחים לתיקון בקעים ופגמים בדופן הבטן על כל סוגיהם… למידע נוסף »

מרכז לניתוחים זעיר פולשניים

המרכז מתמחה בניתוחים זעיר פולשניים בכל חלל הבטן. ניתוחים אילו מתבצעים דרך מספר חתכים זעירים ויתרונם הוא החלמה מהירה ושיעור סיבוכים נמוך יותר מהניתוחים המסורתיים…. למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

ניתוח לכריתת קיבה: מתי וכיצד?

במצבים מסוימים, אין מנוס מלבצע הסרה חלקית או מלאה של הקיבה. כדי להכיר קצת יותר את תחום ניתוחי הקיבה, ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות ביותר בתחום…. למידע נוסף »

צרבת וקושי בבליעה: כל הסימנים שעלולים להעיד על סרטן הקיבה

כ-740 ישראלים מאובחנים בסרטן הקיבה, אשר נחשב לאחד מהגידולים הממאירים האלימים ביותר. מהם התסמינים שעלולים להעיד על התפתחותו ואיזו בדיקה עשויה לשפר משמעותית את סיכויי ההחלמה מהמחלה? כל התשובות… למידע נוסף »