Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > רופאים > אנגלית > פרופ' אייל ריינשטיין
פרופ' אייל ריינשטיין

התמחות: גנטיקה רפואית (סרטן, ילדים, מבוגרים, היריון)

שליחת שאלה
טלפון:
03-7645444
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
אנגלית / עברית

מומחה ברפואה פנימית וגנטיקה רפואית, מנהל המכון לגנטיקה בבית חולים מאיר בכפר סבא, מנהל השרות למחלות גנטיות ואונקוגנטיקה באסיא מדיקל .

פרופ' ריינשטיין, בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, השלים לימודי תואר דוקטור לפילוסופיה בתחום הביוכימיה בהנחייתו של פרופ' אהרון צ'חנובר, זוכה פרס נובל. לאחר לימודיו מונה כעמית מחקר במחלקה לביולוגיה של Massachusetts Institute of Technology בבוסטון. עם סיום התמחותו ברפואה פנימית בבית החולים מאיר, התמחה בגנטיקה רפואית באוניברסיטת קליפורניה-לוס אנג'לס (UCLA) בארה"ב. במהלך התמחותו נבחר פרופ' ריינשטיין לתכנית לרופאים-חוקרים מצטיינים של בית החולים Cedars Sinai.

תחומי עניין קליניים ומחקריים: גנטיקה של תסמונות סרטן משפחתיות (שד-שחלה, מעי גס, בלוטת התריס, לבלב וקיבה), מחלות רקמת חיבור תורשתיות (תסמונת מרפן [Marfan], מפרצת של אבי העורקים, קומה נמוכה, מחלות שלד, תסמונת Ehlers-Danlos ).

עבודותיו של פרופ' אייל ריינשטיין זכו בפרסים, התקבלו לפרסום בעיתונים מובילים בתחום הגנטיקה והוצגו בכנסים בינלאומיים רבים. פרופ' ריינשטיין חבר בקולג' האמריקאי לרפואה גנטית (ACMG) והחברה האמריקאית לגנטיקה אנושית (ASHG) .

השירות לאונקו-גנטיקה במרכז אסיא כולל

 • אבחון, ייעוץ, הערכת סיכון, התאמת מעקב רפואי והמלצות טיפוליות לחולים עם ממאירויות של מערכת העיכול (כולל ריבוי פוליפים), שד, שחלה, לבלב ובלוטת התריס.
 • הייעוץ ניתן לחולים ולקרובי משפחתם. לחולים ו/או בני משפחתם שיתקבלו לייעוץ ויימצאו ברמת סיכון גבוהה, יומלץ על ביצוע בירור גנטי הכולל בדיקה של הגידול או בדיקת דנ"א.
 • תוצאות הבירור הגנטי עשויות לסייע בקביעת תדירות ואופן המשך המעקב הרפואי הנדרש, נחיצותם של נקיטת אמצעים נוספים להקטנת סיכון וכן יאפשרו זיהוי בני משפחה נוספים בסיכון מוגבר ללקות בסרטן.

 

 • סרטן שד ו/או שחלה
  במידה ומדובר בסרטן שד, שחלה או לבלב, רוב המקרים התורשתיים נגרמים על רקע מוטציות בגנים BRCA1 ו BRCA2, אך ישנן גם תסמונות נוספות האחראיות ל-50% מהמקרים שאינם מוסברים על ידי מוטציות ב BRCA . באוכלוסייה אשכנזית, שיעור הנשאות למוטציה בגן BRCA1/2 היא 1 ל 40 (2.5%).
 • סרטן המעי הגס וריבוי פוליפים
  הצורות העיקריות של תסמונות משפחתיות של סרטן במערכת העיכול הן תסמונת על שם לינ'ץ, (HNPCC) ותסמונת פוליפוזיס משפחתית (FAP).
 • סרטן קיבה משפחתי
  ניתן לזהות שינויים גנטיים הגורמים לתסמונות אלו ואחרות ולהציע מניעה ראשונית ושניונית עבור המטופל ומשפחתו. לזיהוי מוקדם יש השלכות מיידיות על תכנון הטיפול הרפואי, כולל התאמת תרופה למאפיינים הביולוגיים של הגידול (רפואה מותאמת אישית) הכירורגי. לדוגמה, המלצה על כריתת מעי גס מלאה לעומת חלקית, המלצה ודיון על היתרונות והחסרונות של כריתת שחלות או שדיים מונעת לנשאיות BRCA וכדומה. שירות אונקו-גנטי ניתן היום ברוב המרכזים הרפואיים המובילים בעולם המספקים שירות רפואה רב-תחומי ורפואה מותאמת אישית לחולים עם ממאירויות שונות.

ליידי אסיא

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.
למידע נוסף »

מרכז כבד ולבלב ע"ש צ'רניאק

מרכז כבד ולבלב ע"ש פרופ' אברהם (רמי) צ'רניאק ז"ל - היה ממיייסדי אסיא מדיקל, כיהן כמנהל המחלקה ההפטוביליארית בבי"ח שיבא תל-השומר עד דצמבר 2013. פרופ' צ'רניאק היה בוגר בית-הספר לרפואה בירושלים, התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים שיבא , תל השומר. השתלם בכירורגיה של הכבד והלבלב בבית-חולים המרסמית' בלונדון, ואחר-כך בהשתלות כבד וכליה בבית-חולים ע"ש מלכה אליזבת… למידע נוסף »

המרכז לגנטיקה רפואית

אבחון ייעוץ ובדיקות גנטיות… למידע נוסף »

מרכז לכרורגית חזה

המרכז לכירורגיית חזה מטפל באבחון ובטיפול של סרטן הריאות לסוגיו, גידולים בבית החזה, מחלות ושט ודופן בית החזה, מחלות שפירות של הריאות ועוד…. למידע נוסף »

מרכז קולורקטאלי רבאו

טיפול קולורקטאלי בבעיות המעי הגס, רקטום ורצפת אגן (פרוקטולוגיה)… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

בדיקה גנטית בהריון עשויה לנבא סרטן אצל האם

חוקרים מבוסטון גילו כי בדיקת DNA עוברי – בדיקה חדשה יחסית אשר מוצעת באופן פרטי גם בישראל – יכולה לזהות גם … למידע נוסף »

היעילות של כריתת שד וקשריות לימפה בטיפול והישנות סרטן השד

הניתוח הראשון לכריתת שד בוצע כבר בשנת 1894 והניב תוצאות משביעות רצון. מאז, המחקר הרפואי הצליח לשפר את הביצועים והתוצאות, וממשיך לבדוק את הדקויות של יעילות כריתת שד מלאה מול חלקית וכריתת בלוטת הזקיף מול קשריות לימפה בבית השחי ההחלטות העומדות בפני נשים, שחלו בסרטן השד, טרם ההחלטה על ניתוח, היא האם לכרות את כל… למידע נוסף »

סרטן וייעוץ גנטי: הצלת חיים

אדם חולה בסרטן – מה יש לעשות לאחר ההלם הראשוני? מה הסיכוי של בני משפחתו לחלות? כיצד יש לברר את הרקע הגנטי של המחלה? מי צריך להיבדק – ומתי? … למידע נוסף »

מטופלים מספרים