אסיא מדיקל > רופאים > פרופ' אייל ריינשטיין
פרופ' אייל ריינשטיין

התמחות: גנטיקה רפואית (סרטן, ילדים, מבוגרים, היריון)

שליחת שאלה
טלפון:
074-7050130
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
אנגלית / עברית

לזימון תור מהיר אונליין לפרופ' ריינשטיין ללא המתנה לחצו כאן

—-

מומחה ברפואה פנימית וגנטיקה רפואית, מנהל המכון לגנטיקה בבית חולים מאיר בכפר סבא, מנהל השרות למחלות גנטיות ואונקוגנטיקה באסיא מדיקל .

פרופ' ריינשטיין, בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, השלים לימודי תואר דוקטור לפילוסופיה בתחום הביוכימיה בהנחייתו של פרופ' אהרון צ'חנובר, זוכה פרס נובל. לאחר לימודיו מונה כעמית מחקר במחלקה לביולוגיה של Massachusetts Institute of Technology בבוסטון. עם סיום התמחותו ברפואה פנימית בבית החולים מאיר, התמחה בגנטיקה רפואית באוניברסיטת קליפורניה-לוס אנג'לס (UCLA) בארה"ב. במהלך התמחותו נבחר פרופ' ריינשטיין לתכנית לרופאים-חוקרים מצטיינים של בית החולים Cedars Sinai.

תחומי עניין קליניים ומחקריים: גנטיקה של תסמונות סרטן משפחתיות (שד-שחלה, מעי גס, בלוטת התריס, לבלב וקיבה), מחלות רקמת חיבור תורשתיות (תסמונת מרפן [Marfan], מפרצת של אבי העורקים, קומה נמוכה, מחלות שלד, תסמונת Ehlers-Danlos ).

עבודותיו של פרופ' אייל ריינשטיין זכו בפרסים, התקבלו לפרסום בעיתונים מובילים בתחום הגנטיקה והוצגו בכנסים בינלאומיים רבים. פרופ' ריינשטיין חבר בקולג' האמריקאי לרפואה גנטית (ACMG) והחברה האמריקאית לגנטיקה אנושית (ASHG) .

תחומי הפעילות בגנטיקה רפואית

  • ייעוץ גנטי לסרטן מערכת העיכול (קיבה, לבלב, מעי גס), סרטן שחלות, סרטן  שד, פוליפים שנמצאו בגסטרו – לאחר ניתוחים ופרוצדורות
  • הריון – אבחון מעמיק יותר/ידוע על מחלה גנטית הפלות חוזרות, חוסר פוריות, מטופלות שיש להן מחלות גנטיות – ניתן לעשות אבחון טרום השרשה ולוודא ב-IVF שמחזירים עוברים תקינים בלבד.
  • עיכוב התפתחותי בילדים – חשד למחלה גנטית, מומי לב, מומי ראות, מומי כליות, אוטיזם….
  • מחלות גנטיות במבוגרים (מגיל התבגרות צפונה) – אי ספיקת לב תורשתית, מוות פתאומי במשפחה , התעלפויות חוזרות, דמנציה של הגיל הצעיר, עיוורון, חרשות

מחקרים ומאמרים

הריון וסרטן השד

סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בזמן הריון ולאחר לידה, אחת מכל 3,000 נשים הרות חולה במחלה. ד"ר תמי קרני, כירורגית, מסבירה מתי חשוב להחליט על ביצוע בדיקות שד בהריון והנקה, מהם הטיפולים האפשריים בתקופה זו ומהם הסיכונים הכרוכים בהם. תקופות ההריון וההנקה הן מהמיוחדות והמאושרות בחייה של כל אישה, והמחשבות על מחלות ובעיות בריאותיות… למידע נוסף »

סרטן השד – ההיסטוריה המשפחתית – מדד חיוני לאבחון מוקדם וטיפול יעיל

אלת הניבוי והגילוי המוקדם מעסיקה נשים רבות. נשים רבות מבקשות לבצע בדיקה גנטית, בניסיון לברר את רמת הסיכון שלהן ללקות במחלה בעתיד. מחקר שנערך בסקנדינביה ניסה לכמת את מרכיבי הניבוי השונים נשים שיש להן אחות שאובחנה כחולת סרטן השד, נמצאות בסיכון מוגבר לפתח את המחלה במהלך חייהן, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית. הסיכון גבוה יותר אצל נשים… למידע נוסף »

האם חשוב לבצע ביופסיית בלוטת זקיף לפני כימותרפיה?

המלצה לכימותרפיה עשויה להתקבל על סמך נתוני הגידול בלבד, כולל גודלו ומאפייניו הביולוגיים. במצב בו אין נתוני הגידול מכוונים לצורך בכימותרפיה, נוכחות בלוטות לימפה נגועות בגידול יכולה להביא להמלצה כזו.
למידע נוסף »

שחזור שד

שאלה: אני בת 37, אם לשלושה ילדים. לאחרונה עברתי בדיקה גנטית והתגלה שהינני נשאית של גן BRCA. אני מעוניינת לעבור כריתה מניעתית של השדיים. ברצוני לדעת האם השחזור של השד מבחינה אסתטית נעשה מיד בניתוח הכריתה או בניתוח נוסף? אילו שיטות קיימות לשחזור ומה עדיף? תשובה: כיום יותר נשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן בוחרות… למידע נוסף »

סרטן השד: שכיחות, אבחון וטיפול

שכיחות סרטן השד סרטן השד, הנוצר כתוצאה מחלוקה לא מבוקרת של אחד התאים המצפים את בלוטות החלב, הוא המחלה השכיחה ביותר מבין מחלות הסרטן בקרב נשים. אף על פי כן, התמותה מהמחלה נמוכה, ומהווה רק כ- 15% מהתמותה ממחלות הסרטן השונות. בשנת 2007, סרטן השד היה שכיח יותר בצפון אמריקה, צפון אירופה, אוסטרליה, ברזיל וישראל…. למידע נוסף »

השמנה מגדילה הסיכון לסרטן השד

מחקר שפורסם בכתב העת Cancer, ובו נסקרו נתוניהן של 44 אלף נשים, מגלה כי סיכוייהן של אלו שהעלו במשקלן בתקופת הבגרות, ללקות בסרטן השד – גבוהים יותר משל חברותיהן הצנומות יותר. המחקר החדש מצטרף לשורה של מחקרים, המצביעים בבירור על הקשר שבין השומן לסרטן. נשים שהעלו בבגרותן 27 ק"ג או יותר הכפילו את סיכוייהן ללקות… למידע נוסף »

טיפול אנטי הורמונלי כטיפול מונע באוכלוסיית סיכון לסרטן השד

הקהילה הרפואית מסכימה: טיפול אנטי הורמונלי בנשים עם סיכון לחלות בסרטן שד עשוי להפחית ב-65 אחוז את הסיכון לחלות. ד"ר תמי קרני מציגה את כל מה שרצית לדעת על טיפול מונע ותופעות הלוואי הטיפול המונע בסרטן שד לרוב ניתן לנשים לאחר החלמה מטיפול בסרטן שד. טיפולים אלה נועדו להפחית את הסיכון לחזרתה של המחלה. הטיפול… למידע נוסף »

סרטן השד: המחלה שפוגעת בכל המשפחה

כשאישה חולה במחלת סרטן השד לא רק היא סובלת – גם בעלה וילדיה נפגעים בצורות שונות, וסובלים מדיכאון, הפרעות התנהגות ועוד. אז מה חשים הבעלים ומה קורה לילדים. מחקרים בנושא זיהוי סרטן השד אצל אישה משפיע קודם כל כמובן עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים. עבודות מחקר שונות ורבות נערכו בעולם… למידע נוסף »

ההיסטוריה של סרטן השד

מפעם לפעם מגיעה למרפאת השד חולת סרטן שד חדשה ויש לה רעיון: היא לא תטפל באופן שמציעה הרפואה השמרנית, ואולי "זה יעבור לבד". יותר מכך, לפעמים אני שומעת שאולי הביופסיות והטיפולים "שלנו" גורמים לסרטן שד או מחמירים את המצב. לכל החולות ה"חשדניות" האלו אני מספרת את ההיסטוריה של סרטן השד וממליצה להן לא להפקיר את… למידע נוסף »

סרטן השד – מחקר: 2,662 נבדקות, 110 מאובחנות

יחס הגילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה בקרב הנבדקות עומד על 1:127, מחקר חדש בדק את היעילות של ביצוע בדיקות ההמשך באמצעות MRI ואולטרסאונד. ד"ר תמי קרני עם הממצאים המרתקים
למידע נוסף »

מדריך: הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה. ד"ר תמי קרני עם המדריך המלא לבדיקות השונות, ההבדלים, השימושים ומידת יעילותן איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. כל אישה מגיל 50… למידע נוסף »

בחירות כירורגיות בצל גילוי סרטן שד

לחץ, פחד, אי ודאות ובלבול, הם רק חלק מהתחושות שמלוות כל אישה המגלה שחלתה בסרטן השד. מהו התהליך הכירורגי שבפתחו את עומדת, מהן ההחלטות החשובות שעלייך לקבל ומיהם אנשי המקצוע שיסייעו לך לעבור את התקופה הקשה? ד"ר תמי קרני מסבירה רגע קבלת הידיעה המבשרת שחלית בסרטן השד הוא ללא ספק רגע מפחיד. הידיעה שחלית בסרטן,… למידע נוסף »

משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד

על הקשר בין משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד. המחקר, אשר פורסם בכתב העת Cancer Causes and Control, בדק את הקשר בין מדד מסת הגוף (BMI) של נשים בזמן אבחון המחלה ושינויים במשקלן לאחר האבחון, לסיכויי ההחלמה שלהן. במחקר, שהתפרש על פני 7 שנים, השתתפו 1,692 נשים עם סרטן שד בשלבים מוקדמים. הן נשאלו לגבי… למידע נוסף »

האם איתור מוקדם של סרטן השד מסייע להארכת חיים?

נשים ורופאים רבים מעלים שוב ושוב את השאלה האם יש טעם בביצוע בדיקות סקר לסרטן שד. מבחן כלל האוכלוסייה בהולנד מאז שהחלו בדיקות לזיהוי מוקדם לסרטן שד הראו כי לבדיקות הממוגרפיה יש השפעה רבה על הירידה בתמותה מהמחלה. תוכנית הסקר הארצית הוטמעה בהולנד בהדרגה החל ב- 1989… למידע נוסף »

צרכים פסיכו-סוציאליים של נשים במהלך אבחון וטיפול בסרטן השד

המחקר, אשר פורסם במגזין Health Expectations, מציג ניתוח של הצרכים העיקריים של נשים בשלב הראשון של המחלה בהתבסס על ראיונות עם מטופלות שאובחנו ב-12 החודשים האחרונים… למידע נוסף »

התמודדות עם סרטן השד – סרטן השד בראי הנפש

זיהוי סרטן שד אצל אשה משפיע קודם כל עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים, והיא מושפעת חזרה מתגובותיהם. האם תגובות מסוימות של המטופלת וסביבתה ישפיעו על סיכויי החלמתה מהמחלה? … למידע נוסף »

סרטן וייעוץ גנטי: הצלת חיים

אדם חולה בסרטן – מה יש לעשות לאחר ההלם הראשוני? מה הסיכוי של בני משפחתו לחלות? כיצד יש לברר את הרקע הגנטי של המחלה? מי צריך להיבדק – ומתי? … למידע נוסף »

מטופלים מספרים