Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > רופאים > פרופ' מיכה רבאו
פרופ' מיכה רבאו

התמחות: ניתוחי המעי הגס והרקטום

שליחת שאלה
טלפון:
074-7050130
מייל:
info@assia.co.il
שפות:
אנגלית / עברית

לזימון תור מהיר אונליין לפרופ' מיכה רבאו ללא המתנה לחצו כאן

—-

פרופ' מיכה רבאו, שותף ומנתח בכיר באסיא מדיקל, ניהל את היחידה לטיפול במחלות המעי הגס והרקטום בבית-חולים איכילוב עד 2012. מאז ועד היום מנהל תחום קולורקטאלי בקבוצת "אסיא מדיקל" .מומחה בולט בכירורגיה של מערכת העיכול, ניתוחי המעי הגס והרקטום, פוליפים וגידולים.

השכלה:
1966 – 1967: לימודי מדעים, אוניברסיטת תל-אביב
1967 – 1969: ביה"ס לרפואה, אוניברסיטת ג'נווה, שוויץ
1969 – 1973: ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב, תל-אביב

התמחות:
1974-1980 : כירורגיה כללית, מרכז רפואי שיבא, ביה"ח תל-השומר, ת"א

מומחיות מוכרת:
מומחה בכירורגיה כללית

השתלמויות בארץ ובחו"ל (Fellowship):

1980-1981: כירורגיה קולורקטלית St. Marks hospital, London England
1982: לימודי המשך, מחלות קולון ורקטום, Minneapolis, MN, USA
1984-1985: כירורגיה קולורקטלית, Mount Sinai Hospital, Toronto, Canada
1995: לימודי המשך מחלות קולון ורקטום , Cleveland Clinic, Fort Lauderdale, FL, USA

שטחי התעניינות ועיסוק מיוחדים:

ניתוחי המעי הגס והרקטום:

  • מחלות מעי דלקתיות כמו מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית
  • פוליפים וגידולים של הרקטום תוך שחזור ושימור המשכיות מערכת העיכול

ניתוחי פי הטבעת:

  • אי שליטה בפי הטבעת
  • פיסטולות, טחורים ופיסורות בפי הטבעת

ניסיון קליני:
1981 – 1991 : כירורג בכיר במחלקה כירורגית כללית, ביה"ח שיבא ובהמשך כירורגית א' ביה"ח איכילוב
1991 – והיום: מנהל היחידה הפרוקטולוגית, מח' כירורגית ב' , מרכז רפואי תל-אביב

ניסיון אקדמי:
1975-1980: מדריך בכירורגיה, ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב
1980-1987: מרצה בכירורגיה, ביה"ס לרפואה אוניברסיטת תל-אביב
1987: מרצה בכיר בכירורגיה ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב
1997: פרופ'חבר קליני בכירורגיה ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוןניברסיטת תל-אביב

חברות באיגודים מקצועיים:
החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום
החברה האירופאית של הקולון והרקטום
האיגוד הישראלי לכירורגיה

טיפולים

סטומה של המעי הדק: אילאוסטומיה

יצירת פתח של קצה המעי הדק הסופי והוצאתו מבעד לדופן הבטן בכדי לאפשר מוצא להפרשות פסולת וגזים ממערכת העיכול. אילאוסטומיה היא מילה המורכבת משתי מילים יווניות: אילאום – שהוא החלק הסופי של המעי הדק. סטומה – שפירושה "פה" או "פתח"…. למידע נוסף »

ניתוח ליפט

ניתוח ליפט לטיפול בפיסטולה ומחלות חיידקיות – פיסטולה היא כינוי לכמה מחלות באזור פי הטבעת, שעיקרן חיידקים שנכנסים לאזור העור ויוצרים מוגלה וחיידקים. … למידע נוסף »

טחורים – קשירה מונחת דופלר

פרוצדורת  – Hemorrhoidal Artery Ligation , HAL  (קשירת טחורים מונחית דופלר) פרוצדורת HAL הינה פרוצדורה אידיאלית לאנשים אשר אינם מעוניינים בכריתה כירורגית של הטחורים. שיטה זו מתאימה לטיפול בטחורים בדרגה נמוכה עד עד בינונית (שלב 1-4). קשירת הטחורים מפחיתה את זרימת הדם לעורק אשר "מזין" את האיזור ומאפשרת התכווצות הטחור לרמה הנורמלית ובהמשך להיעלמותו. באופן זה ,שיטת … למידע נוסף »

ניתוח כריתת מעי גס שמאלי

Left Hemi-Colectomy ניתוח כריתת המעי הגס השמאלי מתבצע במקרים של מחלות שפירות וממאירות. סרטן המעי הגס והחלחולת סרטן המעי הגס והחלחולת הוא גידול סרטני המתפתח בתוך גידול שפיר הנקרא פוליפ, שהוא למעשה גידול שפיר ולא סרטני. הפוליפ מופיע במעי ויכולות לעבור כעשר שנים עד להתפתחות גידול סרטני, יש לציין כי לא כל פוליפ מתפתח לכדי גידול… למידע נוסף »

כריתת תת-שלמה של המעי הגס Subtotal Colectomy

ניתוח זה נועד לכריתת גידולים מרובים במעי הגס, גידול יחיד ומספר פוליפים נוספים, גידולים חוסמים או לחולים בסיכון גבוה להופעת גידולים נוספים בעתיד… למידע נוסף »

ניתוח כריתת המעי הגס והרקטום ושחזור עם פא'וץ

Proctocolectomy ileoanal pouch Proctocolectomy, Coloproctectomy הוא ניתוח בו מוסר כל המעי הגס והרקטום. קיימים מספר סוגי ניתוחים שכאלו, ובראשם: ניתוח כריתה משחזרת של המעי הגס והרקטום, או ניתוח פאוץ' הוא ניתוח בו מוסר כל המעי הגס וחלקו הסופי (רקטום), אך משמרים את פי הטבעת עצמו (החלק שמוקף בשרירי פי הטבעת). הרקטום מוחלף בכיס (פאוץ') הנבנה… למידע נוסף »

קולוסטומיה

ניתוח שמיועד להעביר חלק של המעי הגס מבעד לדופן הבטן החוצה כדי לעקוף את המעי התחתון. אזור הניתוח משתנה בהתאם למצב. את פתח הניתוח (סטומה) מכסים בשקית שנועדה להכיל את הצואה. קולוסטומיה יכולה להיות זמנית או קבועהקולוסטומיה זמנית נעשית במצבים בהם יש לתת זמן ריפוי ומנוחה למעי הגס לאחר ניתוח או פגיעה אחרת. קולוסטומיה זמנית… למידע נוסף »

תיקון שריר פי הטבעת

שריר פי הטבעת הינו שריר מעגלי המאפשר את השליטה על מתן צואה. במקרים בהם נקרע שריר זה (בעיקר במהלך לידה) יש צורך לבצע תיקון ניתוחי וחיבור של קצות השריר הקרוע…. למידע נוסף »

כריתת מעי גס מלאה או חלקית

בניתוח כריתת מעי גס נכרת קטע המעי הגס החולה ומבוצעת השקה (חיבור) של שני קצוות המעי שנותרו. הקטע שהוסר יישלח לבדיקה במכון לפתולוגיה. במקרים מסוימים יש צורך ביצירת קולוסטומיה (סטומה "שקית" חיצונית של המעי הגס) או אילאוסטומיה (סטומה של המעי הדק) – יצירת נתיב חלופי לפינוי הפסולת מהגוף. פרוצדורה זו מתבצעת ע"י יצירת פתח קטן… למידע נוסף »

כריתת רקטום

הרקטום (חלחולת) הוא החלק האחרון של המעי הגס ואורכו כ- 15 סנטימטרים. הרקטום ממשיך את המעי הגס בחלק השמאלי התחתון של הבטן ועובר מטה דרך רצפת האגן אל פי הטבעת, והוא למעשה צינור לאיחסון זמני של צואה הממתינה להתרוקנות. הרקטום מחובר לפי הטבעת. פי טבעת הינו  תעלה באורך כ – 3 ס"מ המוקפת שרירים ותפקידו… למידע נוסף »

צניחה של הרקטום – ניתוח

כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל ברוב המקרים הינו ניתוחי. ישנן מספר אפשרויות ניתוחיות לטיפול במצב זה, ויש להתאים את הניתוח המוצע לצרכי כל מטופל באופן פרטני. הניתוחים מתחלקים לאלה המבוצעים מהבטן, ואלה המבוצעים דרך פי הטבעת, כשלכל גישה יתרונותיה וחסרונותיה. סוג הטיפול יכול להיות תלוי במספר גורמים, כגון גיל, מצב בריאותי, גודל הצניחה… למידע נוסף »

בדיקת פי הטבעת ברזולוציה גבוהה

בדיקת אנוסקופיה מרזולוציה גבוהה (HRA) הינה בדיקה מתקדמת לאבחון וטיפול בשינויים טרום סרטניים בפי הטבעת. מדובר בבדיקה של פי הטבעת תחת הגדלת מיקרוסקופ. מטרת הבדיקה לזהות בשלב מוקדם שינויים טרום סרטניים על מנת להשמידם ולמנוע הופעת סרטן פי הטבעת. שיטה זו הינה טיפול סטנדרטי במקומות רבים ומובילים בעולם. בשנתיים האחרונות הבדיקה מוצעת גם בישראל. סרטן… למידע נוסף »

אנופלסטי

ניתוח שמשחזר באזור פי הטבעת הכולל: כריתת רקמה צלקתית לטיפול בפצע חמור שאינו נרפא. שחזור האזור באמצעות קידום מתלה עור מהיקף פי הטבעת… למידע נוסף »

כריתת גידול דרך פי הטבעת

זוהי שיטה מתקדמת יותר לכריתת פוליפים וגידולים סרטנים מוקדמים דרך פי הטבעת. בשיטה זו ניתן לכרות פוליפים וגידולים עמוקים יותר (עד גובה 15-20 סמ') מאשר בשיטה הטראנסאנאלית (=דרך פי הטבעת) הרגילה… למידע נוסף »

כריתת המעי הדק Small Bowel Resection

תפקידו של המעי הדק הוא לספוג את המזון לתוך הגוף. אורכו של המעי הדק נע בין 4-3 מטרים. ישנם מצבים בהם ישנו צורך בכריתה חלקית של המעי הדק. במידה והכריתה מותירה אורך מספיק של מעי דק, לפחות מטר וחצי עד שני מטרים, אין לניתוח השלכות משמעותיות על ספיגת המזון…. למידע נוסף »

אילאוסטומיה

יצירת פתח של קצה המעי הדק הסופי והוצאתו מבעד לדופן הבטן בכדי לאפשר מוצא להפרשות פסולת וגזים ממערכת העיכול. אילאוסטומיה היא מילה המורכבת משתי מילים יווניות: אילאום – שהוא החלק הסופי של המעי הדק. סטומה – שפירושה "פה" או "פתח"…. למידע נוסף »

כריתת מעי גס ימני Right Hemi-Colectomy

כריתת מעי גס ימני – הסיבות הנפוצות להסרה: סרטן המעי הגס. גידולי מעי-הגס שפירים (פוליפים) שאינם ניתנים לטיפול בצורה שאינה ניתוחית. מחלת סעיפים של המעי הגס. מחלות כלי הדם של המעי הגס.
מחלת מעי דלקתית (קרוהן). … למידע נוסף »

מרכז לכירורגיה קולורקטלית

טיפול קולורקטאלי בבעיות המעי הגס, רקטום ורצפת אגן (פרוקטולוגיה)… למידע נוסף »

מחקרים ומאמרים

סרטן המעי הגס – סימפטומים

סרטן המעי הגס הוא אחד הגידולים הממאירים השכיחים בחברה המערבית, ועל פי ההערכות 1 מכל 20 בני אדם צפוי לחלות בסוג זה של סרטן. סיכויי הריפוי שלו עומדים ביחס ישר לשלב המחלה בעת גילויה, ולכן ישנה חשיבות רבה לגילוי מוקדם של מחלה זו.
למידע נוסף »

כל מה שרצית לדעת על סטומה

פתרון הניתוחי במחלות מעיים, סרטן המעי או בשלפוחית השתן יכול להסתיים ביצירת סטומה, ולא אחת פתרון זה מהווה אלטרנטיבה לחיים. לאחר הניתוח המטופל יחיה עם שקית סטומה מיוחדת שתהיה צמודה לדופן הבטן שלו (מבחוץ) ואליה יתנקזו הצואה או השתן…. למידע נוסף »

מטופלים מספרים