Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > אורח חיים בריא אלטרנטיבי

אורח חיים בריא אלטרנטיבי

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

מה יש לרפואה המשלימה להציע לנו כדי שנוכל לשמור על אורח חיים בריא? נתונים חדשים מציגים כי יוגה, טיפולים אלטרנטיביים ושימוש בצמחי מרפא לא סתם הפכו פופולריים, והנעזרים בהם מדווחים על שיפור באיכות החיים.

אם נדמה לכם שכולם סביבכם נמצאים בדיוק כעת בשיעור יוגה או אצל המטפל האלטרנטיבי שלהם, יש סיכוי טוב שאתם צודקים. ואם התרשמתם שיוגה וטיפולים אלטרנטיביים הפכו בבת אחת למצרך פופולרי, נגיש ועממי ולא רק לטרנד האופנתי ביותר בעולם המערבי, אתם לא רחוקים מהאמת. מסתר כי היוגה, שמן הדגים ומדיטציות הפכו להרבה יותר מטרנד של יודעי דבר לאחת מן האפשרויות המקובלות ביותר עבור אנשים המעדיפים אורח חיים בריא יותר.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר - אורח חיים בריא

21 מיליון אמריקאים מתרגלים יוגה

נתונים חדשים מהמרכז הלאומי לרפואה משלימה ואינטגרטיבית בארצות הברית (NCCIH) מצביעים על כך שמספר האמריקאים המתרגלים יוגה הוכפל בין השנים 2002 ל-2012. על פי הנתונים, בשנת 2012 34% מהאוכלוסייה הבוגרת עושה שימוש בגישה כלשהי מתחומי הרפואה המשלימה, מהם כ-21 מיליון אמריקאים (10% מהאוכלוסייה) מדווחים על עיסוק פעיל ביוגה.עוד עולה מנתוני הסקר, נרשמה עלייה ניכרת בשימוש בשמן דגים, מדיטציה ואקופונקטורה כחלופות לפתרונות למכאובים או פשוט כדרך חיים אלטרנטיבית. מחברי הדו"ח מציינים כי העלייה בשימוש ביוגה דרמטית במיוחד, ויש לה קשר ישיר לתוצאות מחקרים אשר מצביעים על יעילותה של היוגה בפתרון בעיות שונות וכדרך להעלאת איכות החיים וההרגשה הכוללת של העוסקים בה.

גם ילדים צורכים בריאות אלטרנטיבית

ממצאים נוספים של הסקר עוסקים בתחום צמחי המרפא, מהנתונים עולה כי גם השימוש בהם הפך פופולרי מאוד בקרב האמריקאים, וכ-18% מהאוכלוסייה המבוגרת דיווחו על צריכה שלהם. לא רק מבוגרים כך עולה מן הסקר, גם ילדים ובני נוער עושים שימוש בצמחי מרפא יותר ממה שהיה מקובל לחשוב עד כה.

הסקר מדווח גם על עלייה ניכרת בשימוש בפרוביוטיקה בקרב מבוגרים וילדים, וכן גם מלטונין. לעומת זאת הסקר מציין כי נרשמה ירידה בצריכת גלוקזמין/כונדרואיטין, אכינצאה ושום.עורכי הסקר מציינים כי לעובדה שלתוספים רבים יש אינטראקציות עם תרופות, ושבמרבית המטופלים משתמשים בתוספים אלה כטיפולים משלימים לטיפולים הרפואיים המקובלים, חשוב להכשיר רוקחים ואנשי רפואה בתחומים אלו על מנת שיקבלו דיווח על שימוש בתוספים בעת שהם רושמים או מעניקים תרופה.

בישראל כידוע המילה יוגה כבר מזמן שקולה לספורט בריאותי, טיפולים אלטרנטיביים הפכו שגורים וזוכים למקום נכבד מאורח החיים הישראלי. יתרה מכך, קופות החולים טרחו והקימו מרכזי בריאות המאגדים מתן שירותים אלה תחת קורת גג אחת לנוחות הלקוחות מתוך הבנה של הרוח הנושבת של האוכלוסייה המקומית לשאוף לנהל אורח חיים בריא.

עוד בנושא:

ניתוח עוצר התמכרות למזון

10 כללים לבטיחות בתזונה

ארוחה משפחתית רגועה

עולם ללא גלוטן

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 074-7050130  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים