אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > דיאטה חדשנית: "אכול לפי הגנים שלך"

דיאטה חדשנית: "אכול לפי הגנים שלך"

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

חשבתם ש"אכול לפי סוג הדם שלך" הוא הרעיון הכי מופרך של דיאטה? אז זהו, שלא. השיגעון התזונתי החדש הוא האצת שריפת השומנים באמצעות מזון שמותאם לקוד הגנטי

דיאטה אכול לפי הגנים שלך

כאילו ש"דיאטות אטקינס" שונות ומשונות עוד לא הספיקו לנו, מגיע עכשיו ד"ר מארק היימן עם דיאטה חדשה ומהפכנית: בספרו החדש "אולטרה-מטבוליזם" הוא מציע לנו להגביר את שריפת השומנים בגופנו באמצעות מזון שמותאם לצופן הגנטי שלנו.

"המזון", הוא מסביר, "מכיל אינפורמציה והוראות הפעלה לגוף שלנו. אם נאכל את המזונות שמתאימים לנו – אנחנו נשלח לגוף שלנו מסר של הפחתת משקל ובריאות. אבל אם נסעד את ליבנו במזונות שלא מתאימים לנו – המסר שהגוף שלנו יקבל יהיה 'השמנה' ו'צבירת שומנים'".

ומה חושבת הדיאטנית שלנו על הדיאטות הפופולאריות החדשות?

התיאוריה שלו, לדבריו, מסבירה מדוע רק 6% מהדיאטות מצליחות בסופו של דבר. "אנחנו צריכים לאכול לא רק פחות", גורס ד"ר היימן, "אלא גם את המזון שנכון לנו".

"הגנים שלנו התפתחו בסביבה של מחסור, כאשר המזון לא היה זמין לאבותינו", הוא מסביר. "עד לפני 10,000 שנה כולנו היינו ציידים ולקטים. תקופה כזו היא שבריר שנייה במונחים גנטיים, ולכן אנחנו עדיין 'מתוכנתים' לתקופה אחרת לגמרי".

"היום", הוא ממשיך, "עם כל שפע המזונות הבלתי מוגבל מסביב, הגנים שלנו עדיין מעודדים אותנו לצרוך עוד מזון ולצבור עוד שכבות שומן".

בספרו מציע היימן דיאטה להפחתת משקל בת 8 שבועות, המותאמת אישית על פי הקוד הגנטי שלך. "מכיוון שכל אחד מאיתנו הוא שונה", הוא מסביר, "לכל אחד מאיתנו יש מזונות שונים ש'מאיצים' את שריפת השומנים בגופו, על פי התוכנית הגנטית שכתובה ב-DNA שלו".

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים