Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ניתוח לעיצוב זרועות: בזרוע נטויה וחטובה

ניתוח לעיצוב זרועות: בזרוע נטויה וחטובה

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

הטרנד האמריקאי נוחת בישראל: ניתוח לעיצוב זרועות. מעתה אימרו שלום ל"כנפי העטלף" ואמצו לכם זרועות חטובות. בקיץ הבא הולכים עם גופיה בידיים מורמות

ניתוח לעיצוב זרועות

אחד הניתוחים אשר הפכו פופולריים בשנים האחרונות הוא ניתוח לעיצוב זרועות. על פי נתוני האיגוד האמריקאי לכירורגיה אסתטית, שכיחות ניתוח זה עלתה ב-4,000 אחוז בעשור האחרון.

ניתוח זה נותן פתרון לנשים וגברים, אשר סובלים מעודפי עור לאורך הזרוע, כתוצאה מירידה במשקל או הזדקנות. עודפי העור צונחים כמו וילון ולא סתם מכונים באנגלית "כנפי עטלף".

איך זה עובד?

מדובר בניתוח פשוט יחסית, במהלכו מסיר המנתח את עודף העור דרך חתך, שנמצא באספקט הפנימי של הזרוע. החתך נתפר באמצעות תפרים נספגים.

למעשה, מיקום וכמות עודפי העור מכתיבים את מיקום ואורך החתך הניתוחי. באם קיים עודף עור קל באספקט העליון של הזרוע, ניתן למקם את הצלקת בבית השחי, כך שהיא תהיה מוסתרת לחלוטין. במקרה שעודפי העור משתרעים לכל אורך הזרוע ועד המרפק, חתך הניתוח ימוקם לכל אורך הזרוע ועד המרפק, מתוך רצון לעצב את הזרוע כולה בצורה פרופורציונלית ויפה.

החתך מחלים באופן נורמלי כצלקת אשר הולכת ומתבהרת עם הזמן. יחד עם תיקון הזרוע ניתן להוסיף לניתוח גם עיצוב של החזה הצידי ובית השחי, באם קיימים שם עודפי עור.

מיומנות, זמן החלמה וסיבוכים אפשריים

דווקא בניתוח זה חשובה מיומנות המנתח כדי להשיג תוצאות מירביות. כריתה מופחתת מדי של עור תגרום לרפיון עור מוקדם; מיקום לא נכון של החתך עלול לגרום להפרעה בהרמת הזרוע בשל צלקת, העוברת בתוך בית השחי או חתך, שייראה מאחורי הזרוע עם הזמן.

ניתוח זה אינו מחייב אשפוז ולמעשה נהוג לשחרר הביתה עוד באותו היום. עם זאת, פעמים רבות במהלך הניתוח מעצבים מספר אזורים בגוף, כמו זרועות וחזה או זרועות ובטן, ולכן המטופל נשאר להשגחה למשך יממה. הטיפול היחידי לאחר הניתוח הנו הקפדה על הרמת הזרוע החבושה למשך שבוע, ולבישה של שרוולון למשך מספר שבועות נוספים.

הסיבוכים האפשריים של הניתוח דומים לאלו של ניתוחים אחרים, וכוללים זיהום, דימום, הפרעות בריפוי פצעי הניתוח כמו תפר מבצבץ ונפיחות זמנית בכף היד.

בקיץ הבא תוכלו ללכת עם זרועות חשופות.

עוד בנושא:

ניתוח בריאטרי ואיכות האכילה

הרצאות החודש במלב"י 

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים