Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים – אסיא מדיקל

בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים – אסיא מדיקל

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

בלון קיבה הוא פתרון לא ניתוחי חדש שנכנס לענף הרפואה הבריאטרית ויכול לסייע בירידה במשקל. הנה עדויות של עמנואל, ג'ורג' ואיזבל שהצליחו להוריד יחד 83 ק"ג ממשקלם וזכו לקבל הזדמנות שנייה לחיים בריאים ומאושרים

בלוני קיבה הופכים במהירות לנשק הלא ניתוחי החדש לטיפול לסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בלון קיבה הוא שתל זמני אשר מותקן בקיבה והמטופלים בו נעזרים בו למשך כחצי שנה לצורך ירידה במשקלם. לאחר סיום התהליך הוא מוסר מהם והם חוזרים למצבם הרגיל ולאתגר המתמשך של שמירה על משקל תקין.

לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה לחצו כאן

בלון קיבה

הסאנדי טלגרף תיעד לאחרונה מספר עדויות של מטופלים הלוקים בהשמנת יתר קיצונית אשר בחרו להשתמש בהליך חדשני זה של בלון קיבה במלחמתם בהשמנת היתר. להלן העדויות שלהם בנושא כפי שתועדו על ידי ג'ין הנסן וזהו סיפורם האישי של שניים מהם.

עמנואל: נפטר מ-40 ק"ג עודפים ומהסוכרת

עמנואל בן 42 תפח למשקל שיא של 134 ק"ג והיה במצב של סכנת חיים כתוצאה מהשמנת היתר בה לקה. הוא הבין את חומרת מצבו ואת העובדה כי היה צורך בפעולה דרסטית. עמנואל פנה לטכניקה לא ניתוחית חדשה להילחם בהשמנת היתר שלו בעזרת בלון מלא בתמיסת מלח. מאז הכנסת הבלון השיל עמנואל 40 ק"ג ונרפא מהסוכרת ממנה סבל. "שקלתי 134 ק"ג ועכשיו אני שוקל 95 ק"ג בלבד, לא שקלתי פחות מ-100 ק"ג מאז גיל תשע", מספר עמנואל בהתרגשות. "אני יכול כעת לאכול כרגיל, רק בכמויות קטנות יותר, והסוכרת נעלמה".

כך למשל, בעבר כדי שעמנואל ירגיש שבע בארוחה הוא היה זקוק לשש כוסות פסטה, וכיום רק לכוס וחצי. "אם אתה אוכל יותר מדי או שבטעות אכלת עוד משולש פיצה מיותר, מופיעה הרגשה של אי נוחות והיא יוצרת זיכרון שלילי פיזיולוגי של אכילת יתר וזה כבר מסייע לך להימנע ממנה בעתיד", אומר עמנואל.

ד"ר ג'ורג': השיל 25 ק"ג

ד"ר ג'ורג מארינוס, שאיבד בעצמו 25 ק"ג בעזרת טיפול בלון קיבה, מזהיר כי "הירידה במשקל באמצעות הבלון הזמני היא פתרון חלקי בלבד. הירידה המהירה לא תישמר אם המטופלים לא נעזרים בהכוונה וליווי של דיאטנית ופסיכולוג לטיפול בבעיית אכילת היתר, כדי לסגל אורח חיים בריא והרגלי אכילה תקינים. "הבלון מלמד לשלוט בכמויות בעת האכילה ואת העובדה שאתה יכול לחיות את החיים שלך עם מנות קטנות יותר".

שיטה לא ניתוחית הזו מוכיחה את עצמה כאחת מן השיטות הטובות ביותר עבור מי שנחשב כסובל מעודף משקל, לא עבור מי שסובל מהשמנת יתר קיצונית במיוחד, והוא נחשב כמתאים לבעלי מדד מסדת גוף (BMI) מעל 27 שיש להם צורך לרדת 20 עד 30 ק"ג.

איזבל: 18 ק"ג בחמישה חודשים

איזבל גם כן בת 42 מארצות הברית, עברה משבר שבעקבותיו מצאה את עצמה עולה במשקלה באופן קיצוני, כפי שהיא מספרת: "עליתי משקל רב בתוך זמן קצר – 20 ק"ג, ואני לא יכולה לשלוט בו עם דיאטה ורעב. כשהגעתי לקו התשעים ק"ג חשבתי לעצמי שזה מספיק ואני לא רוצה לחכות עד שאני באמת אסבול מהשמנת יתר".  איזבל ירדה באמצעות התקן בלון הקיבה הזמני כשמונה עשר ק"ג בחמישה חודשים בלבד.

"אני יכולה לאכול כל דבר, אבל המנות קטנות יותר, אני אוכלת פחות, כי אני מרגישה מלאה כל הזמן", היא משתפת איך השיטה עובדת.

בלון הקיבה הוא הליך חדש יחסית המוכיח את יעילותו גם במחקרים. עם זאת, בלון הקיבה הזמני יכול להתאים רק לחלק מן המטופלים אשר מרגישים כי הם זקוקים לעזרה של ממש בירידה במשקל אך בו בעת אינם רוצים לחיות בתחושה שביצעו הליך בלתי הפיך.

עוד בנושא:

מחקר: בלון קיבה לבעלי משקל עודף

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים