Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > במקום הראשון: ניתוח שרוול

במקום הראשון: ניתוח שרוול

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

בשאלה האם לעבור ניתוח שרוול או מעקף קיבה הנתונים מדברים בעד עצמם. מחקר חדש מציג כי חולים עם סוכרת סוג 2 מעדיפים ניתוח שרוול, ד"ר אסנת רזיאל מסבירה למה

ניתוח שרוול

ניתוח השרוול נחשב עם הופעתו כהליך חריג ויוצא דופן בתחום הניתוחים בתחום השמנת היתר הקיצונית לאנשים הסובלים ממדד מסת גוף (BMI) גבוה במיוחד. אך עם הזמן, מה שהיה הליך ניתוחי חריג וחדשני, הופך לקונצנזוס של ממש בשל הוכחות רבות לאפקטיביות שלו.

הליך ניתוח השרוול תופס הפך בשנים האחרונות לאמצעי היעיל והפופולרי ביותר למלחמה בהשמנת יתר קיצונית, בעיקר כהליך המועדף מבחינתם של חולי סוכרת מסוג 2. עד כדי כך שעקף את ניתוחי מעקף הקיבה מבחינת מספר הניתוחים המבוצעים, והוא הופך אט אט למוביל בתחום.

מחקר חדש, שפורסם לאחרונה בכתב העת JAMA, קובע כי מספר ניתוחי השרוול אשר בוצעו במהלך שנת 2012 במדינת מישיגן בחולי סוכרת מסוג 2 גבוה יותר מניתוחי מעקף הקיבה המסורתיים, ניתוח השרוול הפך לניתוח המועדף בקרב אוכלוסיית חולים זו שחלק גדול ממנה סובל מהשמנת יתר קיצונית.

המטופלים בוחרים ניתוח שרוול

שינויים ושיפורים בהליך הניתוחי של ניתוחי שרוול הפכו אותו לבטיחותי יותר עבור חולים והפכו אותו לאפקטיבי ובר ביצוע יותר בקרב אוכלוסיית חולים רבה וגדולה יותר.

ד"ר ברדלי מאוניברסיטת מישיגן ואן ארבור ניתחו נתונים של 43,732 מטופלים מבוגרים אשר עברו ניתוח בריאטרי בין השנים 2006 ועד 2013. החוקרים מצאו כי בשנת 2008 6% בלבד מן החולים בחרו באפשרות לעבור ניתוח שרוול קיבה בעוד שכ-67.3% בחרו בשרוול קיבה כהליך המועדף עליהם בשנת 2013.

שיעור ההליכים הניתוחיים האחרים, כגון מעקף קיבה וניתוח טבעת, ירד בהתאמה לעלייה בפופולריות של ניתוח השרוול. באותה תקופה, שיעור מעקף קיבה ירד מרמה של 58%  ל-27.4%, וניתוח טבעת מתכווננת בגישה לפרוסקופית ירד מ- 3405% ל-4.6%.

למרות שמדובר בהליך ניתוחי צעיר יחסית בעולם הרפואה הרי שהתוצאות המידיות ושביעות הרצון של החולים בהקשר להליך ניתוחי זה גבוהות. מרבית החולים מדווחים על ירידה דרמטית ומוצלחת במשקלם בטווח של שנתיים עד שלוש שנים מזמן הניתוח. החוקרים טוענים כי אלו ממצאים חשובים המסייעים למטופלים לקבל החלטה לגבי הניתוח המועדף עליהם.

ניתוח שרוול באסיא מדיקל

מרכז מלב"י באסיא מדיקל גאה להיות המרכז המוביל בניתוח זה בישראל ולהצביע על מגמה הולכת וגוברת של מטופלים המעדיפים הליך ניתוחי זה.
חולים הסובלים מסוכרת מסוג 2 ומהשמנת יתר קיצונית חשופים למגוון רחב ביותר של סכנות בריאותיות, שכולן תוצאה של השמנת היתר, כמו בעיות לבביות, בעיות מפרקים, לחץ דם גבוה ומחלות נלוות להשמנת יתר קיצונית.

רידה במשקל באמצעות ניתוח שרוול הוכח מחקרית כי פעמים רבות מעלים את הסוכרת או מוריד אותה לרמות שניתן לנהל את הסוכרת  באמצעות תרופות ותורמת לאיכות חייו של המטופל.

עוד בנושא:

ניתוח בריאטרי מקטין נזקים בבעיות כבד

ניתוח בריאטרי משפר נתוני סוכרת סוג1

מחקר סיני: ניתוח בריאטרי מרפא סוכרת

הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת

הרצאות החודש במלב"י

מתבלטים איזה ניתוח מתאים עבורכם יותר?

צרו עמנו קשר וקבעו פגישת יעוץ לצורך התאמת ההליך הניתוחי הנכון ביותר עבורכם.

לקביעת תור ליעוץ: 03-7645444  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים