אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > אימפוטנציה והשמנת יתר: גברים שמנים מאבדים את החשק המיני

אימפוטנציה והשמנת יתר: גברים שמנים מאבדים את החשק המיני

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אימפוטנציה, התגברות פעילות ההורמון הנשי ותחושת חוסר אונים מול נשים הן רק חלק מהתופעות, שיכולות להופיע בקרב גברים שמנים. מה עושים? יורדים במשקל, מרגישים מלאי ביטחון עצמי ומחזירים את האטרקטיביות לזוגיות

אימפוטנציה והשמנה

השמנה חולנית הופכת את בעליה לעבד לה, הגבר השמן לא יכול להנות מחייו ומהיחסים האינטימיים עם בת-הזוג. ההשמנה היא לא רק מחלה כרונית וקשה לטיפול, יש לה גם השלכות חמורות ביותר על מימד האטרקטיביות של גברים, כזו הפוגעת בגבריות שלהם ובמערכות יחסים תקינות עם הסביבה.

ההשמנה פוגעת בעבודה, פעולות יומיומיות הופכות קשות וההשלכות הנפשיות הקשות גורמות לדיכאון, אובדן הביטחון העצמי ותחושת חוסר אונים כללית. כשאדם בעל משקל יתר מגיע למצב כזה, הוא כבר לא מסוגל להתמודד עם החיים באופן רגיל.

התרחשויות אלה גורמות בסופו של דבר למצב אימפוטנציה של הגבר. בנוסף, פעילות ההורמון הנשי אצלם גובר על זה של ההורמון הגברי, דבר הפוגע קשות בגבריות שלהם.

בעיה 1: שמן ולא אטרקטיבי

יכול להיות כי האדם השמן אינו מושך את אשתו. ברם, הבעיה לא נגמרת בנקודה זו. הגבר מוצא עצמו מתבייש בגופו לעיתים קרובות ויימנע ממצבים אינטימיים שיעמידו את גבריותו בספק.

חלקם של אלה, הסובלים מחוסר ביטחון עצמי, יתקשה להתמודד עם בעיה זו ובכך הם למעשה מאשימים את עצמם ומתחילים לזלזל בעצמם. לרוב אנשים אלו מפתחים תאבון מוגבר והם מעלים עוד במשקל, דבר שרק מגביר את תחושת חוסר האונים וכניסה למעגל אינסופי של תסכול והשמנה.

בעיה 2: שומן, ריחות ופטריות

לחלק מהשמנים יש קפלי עור רבים עם הצטברות של זיעה והפרשות בתוכם, וזה בתורו מוביל להתרבות של חיידקים, פטריות הגורמות לריחות לא נעימים וזיהומים של העור בעיקר באזורים מתחת לבתי השחי, הירכיים ואברי המין. אלה כמובן מרחיקים את האישה ממנו, ובכך מפחיתים את

החשק המיני של השמן ומצבו מתדרדר עוד יותר.

איך מחזירים ביטחון עצמי לגבר שמן?

ירידה במשקל גורמת לשיפור ניכר בתפקוד המיני והחברתי וגורמת לחזרת הביטחון העצמי של הגבר. ירידה במשקל גורמת לשיפור המצב הבריאותי, הנפשי והיכולת להנות מחיי היומיום, והיא הדרך היחידה לצאת מהמעגל הסגור של תחושת חוסר האונים וההשמנה.

ניתוח בריאטרי לטיפול בהשמנת יתר מסייע לגברים להיפטר מ-80% מהמשקל העודף שלהם. מחקרים הראו כי לנתון זה הייתה השפעה משמעותית בשיפור קיום יחסי המין והחיים האינטימיים.

בחברה שלנו לא הולכים לרופא, אלא אם כן מישהו מרגיש ברע וסובל מכאבים. השמנת יתר הורסת לנו את החיים ומובילה להחמרה במצבנו הבריאותי, ובכל זאת קשה לחלק גדול מאנשים בעלי משקל עודף להגיע לרופא. הגיע הזמן לשנות את הגישה.

השמנת יתר היא מחלה קשה ומורכבת והשמנים נופלים בפח שלה, לרוב כאשר מתלוננים על לחץ דם גבוה, החמרה בסוכרת, כבד שומני, חוסר פוריות, אין אונות מינית או שינויים פתולוגיים אחרים, רק לאחר החמרה במצב הבריאותי הולכים לרופא ומבקשים את עזרתו "הצילו", לעיתים

השלב הזה הוא מאוחר מדי. כדאי להקדים ביקור אצל הרופא בטרם המצב הבריאותי מגיע לנקודת אל-חזור, לעשות שינוי דרמטי באורח החיים ולצאת ממעגל השמנה.

עוד בנושא:

סיפורו האישי של מאיר בעל הנס

ניתוח בריאטרי והתפקוד המיני בקרב גברים

ניתוח הרזיה יעיל בשיפור התפקוד המיני בקרב נשים

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים