Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > דיאטה מהירה – אליה וקוץ בה !

דיאטה מהירה – אליה וקוץ בה !

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

הקיץ תפס אתכם לא מוכנים עם חמישה קילו מיותרים והחלטתם לעשות דיאטה מהירה ? החדשות הטובות: אפשר להוריד במשקל ומהר. החדשות הרעות: המחירים הגופניים והמנטליים של דיאטות הכסאח יקרים מדי. ראו הוזהרתם!

פעמים אתם מגיעים לרגע הכרעה מהסוג שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים ל"דחיפה קטנה" על מנת לחזור למשקל היעד הרצוי שלכם. הטריגר יכול להיות בגד ים חדש, עונת הרחצה או סתם אירוע משפחתי שאתם רוצים להיראות בו במיטבכם.

דיאטה מהירה

 דיאטות בזק שונות ומגוונות המבטיחות לכם ירידה מהירה במשקל נמצאות כאן מאז ומתמיד. נדמה שהן נמצאות כאן מאז הולדתה של תופעת השמנת היתר. זה השלב שבו אתם מחפשים פתרון קסם, שיחזיר אתכם למשקל היעד הרצוי שלכם או לפחות ייתן לכם את יריית הפתיחה לדיאטה ארוכת טווח ומאוזנת יתר.

היתרונות של דיאטת בזק
זה אפשרי. משמעת חזקה וצמצום דרסטי של פחמימות בתפריט מאפשרות למרבית האנשים הורדה מהירה במשקל. כאשר גופנו אינו מקבל תזונה מספקת של פחמימות, הגוף נכנס למצב הידוע בספרות הרפואית כ"קתוזיס". הצורך של גוף האדם בפחמימות ברמה מספקת הוא מובנה, כאשר אנחנו מונעים את הפחמימות מעצמנו לחלוטין, גוף האדם פונה אל השומנים ומפרק אותם, התוצאה היא ירידה מהירה מאוד במשקל.

כללי הזהב לדיאטה מהירה:

  1. שתו הרבה נוזלים, לא מוגזים, לא דיאט, מים בלבד והרבה! שתייה מרובה תאיץ את חילוף החומרים בגופכם ותסייע בתהליך ההרזיה.
  2. אכלו הרבה ירקות, רצוי ירקות מאודים ללא שמן. ירקות עם ערכים קלוריים נמוכים כדוגמת כרוב, סלטים עתירי חסה ולא ירקות פחמימתיים כתפוח אדמה או אפונה.
  3. המעיטו בפירות. פירות רבים מכילים ערכים קלוריים רבים ותכולת סוכר גבוהה, אמנם הם עדיפים על חטיפי מזון מעובדים ועל שוקולד מבחינת הערכים הקלוריים, אך בדיאטת בזק צריך למנן גם אותם באופן מדויק.
  4. שתו מרקים דלי קלוריות כמו מרקים נוזליים צחים, דלי-קלוריות ולא עתירים בשומן, גופכם גם מקבל נוזלים רבים, ונוצרת תחושה של מלאות ושובע בקיבה.
  5. הקפידו על ארוחות קטנות, מנות קטנות, בכל כמה שעות. תחושת השובע שתשיגו תסייע לכם לשמור על תפריט קשוח.
  6. שלבו בתפריט בשר דל שומן, כגון חזה עוף או הודו ודגים דלי שומן, מבושלים עם מעט שמן ובמנות שאינן עולות על 200 גרם.

ברגע שאתם מורידים את תצרוכת הקלוריות שלכם באופן דרמטי הרבה מעבר לדרוש, ולא נותנים לגוף את מנת הפחמימות לה הוא רגיל, תהליך הירידה הקיצוני מתחיל בתוך זמן קצר ואכן תוכלו להוריד בקלות משקל עודף קטן.

החסרונות של ירידה מהירה במשקל
ובכן, החסרונות של דיאטת בזק רבים לצערי עולים על היתרונות במובנים רבים ודרושה אישיות חזקה ביותר לא רק להצליח בדיאטת בזק, אלא בעיקר לשמור על ההישגים שלה לאורך זמן ולחזור למשקל תקין.

האמרה מה שיורד בקלות עולה בקלות, נכונה במיוחד במצב של דיאטות בזק. תהליך הקתוזיס של פירוק מהיר של שומנים בדיאטה נטולת פחמימות הוא דרסטי ומהיר. ברגע שמסיימים את דיאטת הבזק, הגוף רוצה להחזיר לעצמו את מאגרי השומן מתוך אינסטינקט הישרדותי. אנחנו, שהגענו למשקל המיוחל בתוך זמן קצר, "מרשים לעצמנו" לחטוא מעט, והתוצאה במרבית המקרים היא עלייה מהירה במשקל.

אם תשאלו אותי, דיאטה מאוזנת כדרך חיים היא ההמלצה שלי.

לקריאה נוספת:

משקל בגיל השלישי: מה הבעיה?
דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה
סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!
מותר לאכול כולסטרול
הרצאות החודש במלב"י

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים