Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > דיאטת סאות' ביץ'

דיאטת סאות' ביץ'

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

מחסלים חשקים לסוכר ועמילנים, אוכלים הרבה חלבונים ופחות פחמימות ומבשלים בעצמכם ארוחות בריאות. אה, ועושים פעילות גופנית לחיזוק שרירי הליבה, סיבולת וגמישות. כל מה שרציתם על דיאטת סאות' ביץ'

דיאטת סאות' ביץ'

דיאטת סאות' ביץ' היא למעשה אורח חיים בריא לגוף, שפותחה בידי ד"ר ארתור אגטסטון, קרדיולוג ופרופסור לרפואה באוניברסיטת מיאמי. ד"ר אגטסטון תיכנן במקור את הדיאטה הזו כתכנית הרזיה למטופלים חולי לב, שסבלו ממשקל עודף, אך מצא בה יתרונות בריאותיים נוספים, שהובילו לעוד מחקרים ולשכלול הדיאטה. התורה התזונתית של דיאטת סאות' ביץ' כוללת שלושה שלבים:

שלב ראשון: חיסול החשקים הפתאומיים והתחלת ההרזיה בתנופה

בשלב הראשון, שנמשך שבועיים, תחסלו את החשקים לסוכר ולעמילנים מזוקקים ותתנו פוש לאובדן המשקל. עושים זאת על-ידי תזונה עשירה במאכלים מאוד מזינים ועשירים בסיבים, בכלל זה בשר רזה, מוצרי חלב דלי-שומן, ירקות וביצים, בדומה לדיאטת אטקינס, בה הפחמימות מהוות חלק קטן מאוד מהתזונה.

שלב שני: הרזיה שיטתית

השלב השני של דיאטת סאות' ביץ' הוא השלב בו מרזים. בשלב זה תשלבו קצת פחמימות "טובות" בדיאטה עשירה בחלבונים, עדיין תהיו מסוגלים לנשנש, תוכלו להכין את המזון בעצמכם ולהשתמש במתכוני דיאטת סאות' ביץ'. שלב זה נמשך עד ההגעה למשקל היעד.

שלב שלישי: תחזוקה לכל החיים

השלב השלישי הוא התחזוקה, אימוץ אורח החיים של סאות' ביץ' לתמיד. שלב זה מתחיל לאחר שהגעתם למשקל היעד שלכם. לוקחים את מה שלמדתם בשלב השני – לבחור בצורה נבונה את המאכלים, לדעת להעריך את גודל המנות, ללמוד לבשל בצורה בריאה – ומיישמים את זה בחיי היומיום. השלב הזה פחות מגביל מבחינת הפחמימות, אבל עדיין תלוי בתזונה דלת פחמימות ועתירת חלבון. אתם אמורים להיות מסוגלים לשמר את המשקל שהגעתם אליו בעזרת השלב השלישי והאחרון.

שלא כדיאטות של שומרי משקל, אין לדיאטה הזו חנויות, משרדים או פגישות. יש אתר אינטרנט, המאפשר להצטרף לקבוצות דיון, למצוא חבר תומך לדיאטה ולקרוא סיפורי הצלחה. באתר ניתן לקבל ייעוץ תזונתי ומומחי תזונה המשיבים על שאלות באופן מקוון. כמו כן, ניתן לקבל תכניות יומיות לארוחות, הצעות למאכלים ומאגר נרחב של מתכונים לארוחות בוקר, צהריים, ערב, וקינוחים.

אין דיאטה בלי פעילות גופנית

כחלק מדיאטת סאות' ביץ' תצטרכו לשלב פעילות גופנית. תכנית הכושר המומלצת לפי מייסדי השיטה, מדגישה חיזוק של שרירי הליבה, סיבולת לב-ריאה, תרגילי כוח וגמישות – כל הצעדים הנדרשים כדי להגיע לגוף בריא ולהיות בכושר. מדובר בשיגרת הליכה יומית ותרגילי חיזוק שרירי הליבה מבוססי-פילאטיס. ניתן לבצע תרגילים בכל רמת קושי, ואין צורך בציוד משוכלל או בחברות יקרה במכון כושר, העיקר להזיז את הגוף.

ומה החיסרון?

לאחר שקראתם על הדיאטה והבנתם את השלב שבו אתם נמצאים, קל לעקוב אחר הדיאטה. לעיתים נדירות תרגישו רעב.

החיסרון האחד, טמון בעיקר באורח החיים – במקום לקנות מזון דיאטה מסחרי מוכן תצטרכו לבשל בעצמכם, תצטרכו ללמוד על פחמימות טובות ורעות ולספור את הפחמימות. הנחמה היא, כי מרגע שסיגלתם את אורח החיים, המסלול כבר סלול ואתם בדרך הנכונה.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים