ניתוח הרזיה: האם הוא יעלה את תוחלת החיים שלך?

ניתוח הרזיה ותוחלת חיים: מחקרים מוכיחים שלניתוחים הבריאטריים השפעה חיובית לא רק על איכות החיים, אלא אף על אורכם. הסיבה: הירידה במשקל משפרת את הבריאות

ניתוח הרזיה ותוחלת חיים

מאז החלה הרפואה להציע לבעלי עודף משקל קיצוני את הניתוחים הבריאטריים, היתה תועלתם ברורה ומוכחת מעבר לכל ספק: הורדת משקל, והרבה. בשנתיים שלאחר הניתוח, צפויים המטופלים להשיל 50-70 אחוזים מהמשקל העודף שלהם. אולם מתברר כי לניתוחים הבריאטריים יתרון משמעותי נוסף: הם עשויים להאריך את החיים.

מחקרים מדעיים שפורסמו ב-2007 בכתב-העת הרפואי של ניו אינגלנד וכללו כ-20,000 נבדקים בעלי משקל עודף בארה"ב ובשוודיה מראים, כי בקרב בעלי מדד מסת גוף (BMI) של 40 או יותר שעברו ניתוח הרזיה, הסיכויים למות מסוכרת מסוג 2, ממחלת לב ומסרטן ירדו ב-30-40 אחוזים ב-7-10 השנים שלאחר ניתוח כזה.

ניתוח הרזיה, מעקף קיבה או שרוול קיבה, עשוי להאריך את חייך, מפני שהוא משפר ולעיתים אף מרפא בעיות בריאותיות מסכנות חיים הקשורות להשמנת יתר. 96 אחוזים מהמנותחים מדווחים שבעיות הבריאות שהיו להם לפני ניתוח ההרזיה – כגון סוכרת מסוג 2 ותנגודת לאינסולין, לחץ דם גבוה, תשניק נשימה בשינה, דיכאון וכולסטרול גבוה-  השתפרו לאחר הניתוח במידה ניכרת או נעלמו כליל. רובם חדלו ליטול תרופות שנטלו באופן קבוע לטיפול במצבים מסוג זה.

אם כן, לא זו בלבד שהניתוח הבריאטרי מסייע לסובלים מעודף משקל לחיות זמן רב יותר, הוא אף מאפשר להם לחיות טוב יותר. ממחקרים המלמדים על ירידה בשיעור התמותה בעקבות ניתוח בריאטרי עולה גם כי 95 אחוזים מהמנותחים מדווחים על עלייה משמעותית באיכות חייהם.

 

צוות רפואי

No data was found