Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > הופ! לבריכה-משחקי מים עם הילדים

הופ! לבריכה-משחקי מים עם הילדים

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

הולכים עם הילדים לברכה? מצוין. למה שלא תביאו כדור, נודל ומשקפת ותעשו התעמלות עם הילדים במים – גם כושר וגם אושר. ברכה עם הטף, לא מה שחשבתם

החלטתם על בילוי משותף עם הילדים בברכה. עומדות בפניכם מספר אפשרויות, האחת היא לשבת בצד על תקן המציל הפסיבי ולהשגיח על הילדים, מדי פעם להעביר להם ענבים או כריך. אפשרות נוספת היא להביא מספר אביזרים ולעשות פעילות חווייתית במים עם הילדים. תתפלאו כמה משחקים רטובים עם הילדים יכולה לשמור על הכושר של כל בני המשפחה.

משחקי מים עם הילדים

 התעמלות במים מסייעת לשמור על הכושר הגופני, עיצוב הגוף, יכולת המשחק החברתי, משפרת את המיומנויות האישיות של הילדים, ובעיקר מהדקת את הקשר המשפחתי ומספקת לכם חוויה מרעננת בימים החמים.

משחקי מים עם הילדים
הנה מספר רעיונות שאתם יכולים לממש כבר מחר בברכה

כדור מים
כדור מתנפח או כדור גומי פשוט בהחלט יעשו את העבודה. זריקה ותפיסה של כדור גורמת לגוף לנוע במהירות, מאמנת את קשר עין-יד, משפרת את סיבולת הלב ריאה ואת שרירי הרגליים בעת הזינוק. רק שימו לב לא לקפוץ על אנשים אחרים בדרך אל הכדור הנכסף.

משקולות מים
זרקו לילדים אביזרים ששוקעים במים, הדבר יגרום לילדים לצלול, לאמן את הנשימה ולשפר מיומנויות של מוטוריקה מתחת למים. ישנם אביזרים קנויים וניתן לאלתר בשטח כל דבר כל עוד הוא לא מזהם את הברכה או מסכן את שאר השוחים.

נודל
הידוע גם בשם נחשוש, אטריה ובננה. הכוונה לספוג מאורך שניתן להיעזר בו מלימוד שחייה ועד שפע רעיונות לביצוע תרגילים והפעלות שיגרמו לגוף לזוז ולהיות אקטיבי. למשל, לרכוב על הנודל, לנסות לצוף איתו, לשחות איתו כשהוא מונח במקומות שונים בגוף, לשחק משוך בנודל ועוד.

המזרן המעופף
הילד שוכב על המזרן ואתם משיטים ברחבי הברכה או מנסים להפוך אותו. הדבר גורם לילד לשמור על שיווי משקל. עכשיו תתחלפו בתפקידים.

שעת כושר
בבריכות רבות מתקיימת הפעלת ילדים במים על ידי מדריכים מוסמכים בדרך חווייתית ומלאת אנרגיה. דאגו עודדו את הילדים להשתתף בפעילות זו ואף הצטרפו אליהם.

תרגילים בסגנון חופשי
נסו לעשות אופניים עם הרגליים, אבל במים. להניח את הרגליים על דופן הברכה ולעשות כפיפות בטן. להישען על הדופן ולפתוח ולסגור את הרגליים לצדדים. ואלה רק חלק מהרעיונות, אנחנו בטוחים שאתם יכולים לחשוב לבד על תרגילים נוספים שיהפכו את השהות בברכה לשורפת קלוריות.

שחייה בסגנון חופשי
תנו לילדים לשחות בצורות מעניינות והמציאו סגנונות שחייה חדשים. למשל הכריזו על מקצה שליחים, או תנו להם משימה לאחוז ברגליים של השחיין מלפנים ולנסות להגיע ליעד מסוים, ואפשר גם להכריז על שחייה עם יד קשורה מאחורי הגב.

במרבית הבריכות היום ניתן למצוא עזרים רבים המחולקים בחינם על ידי המצילים, כמו בננות, משקולות מים, כדורים ועוד. מאחורי כל אחד מהם עומדת אפשרות למשחק מהנה המעניק לכולכם שפע של אפשרויות אירוביות.

*סייע בהכנת הכתבה: רועי פוגל, סגן מנהל הולמס פלייס גרנד קניון.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר פיוטר לנגר

  מומחה בכירורגיה כללית, רופא הבית אסיא מדיקל… למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים