אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ראש השנה: איך להישאר רזים אחרי החגים? המדריך למנותח הבריאטרי

ראש השנה: איך להישאר רזים אחרי החגים? המדריך למנותח הבריאטרי

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

ראש השנה והחגים שאחריו עמוסים בארוחות משפחתיות, ועל כן עתירי קלוריות. כיצד נכבד את מסורת החג, נתרענן מהתפריט השגרתי ולא נוסיף קילוגרמים מיותרים? דיאטנית מלב"י, סיגל אלפסה, מדריכה את המנותחים הבריאטריים כיצד ללעוס בתבונה בחגים

ראש השנה

לכבוד החגים המתקרבים הכנו עבורכם מספר הנחיות חשובות:

8 טיפים לאכילה נכונה בארוחת ראש השנה:

שתייה: הקפידו לשתות חצי שעה לפני תחילת הארוחה. זכרו כי יש להמתין בין אוכל ושתייה ועל כן מומלץ לשתות לפני הארוחה.

תכנון הארוחה: מומלץ לתכנן מראש את הארוחה – במידה ואתם מכירים את התפריט התכנון בר ביצוע, במידה ולא – השתדלו לא לאכול מנות ראשונות, התופסות נפח ולהימנע מלחמניות וחלת חג, מכיוון שבשלב זה עשויה להסתיים עבורכם הארוחה…

דג או בשר? ארוחות החג כוללות לרוב גם מנת דג וגם מנת בשר: באפשרותכם לבחור אחד מן השניים כתבשיל העיקרי או לאכול גם דג וגם בשר, אבל עליכם לאכול בכמות של מנת הגשה אחת.

התרחקו מפיתויים: מומלץ לקום מהשולחן מדי פעם במטרה להתרחק קצת מהאוכל והפיתויים. כמו כן, ניתן להרחיק מאכלים מפתים במיוחד, לחלק אחר של השולחן.

צלחת קטנה: מומלץ לקחת צלחת קטנה ולמלא אותה בהעדפותיכם האישיות, אל תוסיפו לאחר שתסיימו. לרוב כמויות האוכל אינן מוגבלות ולכן בידיכם המשימה ליצירת גבול מלאכותי שיעזור לכם לשמור על כמויות ריאליות.

רימון: פרי הרימון הינו פרי, שאינו מומלץ לאכילה לאחר הניתוח. עם זאת בסעודת ראש השנה אנו מחויבים לאוכלו ועל כן,  ניתן לאכול כמות קטנה לשם קיום המצווה, אך לא להרבות באכילתו ולא בכל ימי החג.

פעילות גופנית: נצלו את חופשת החג לטיולים בחיק הטבע והליכות, כך תשלבו פעילות גופנית במסגרת החג והמשפחה.

צום יום הכיפורים: לא מומלץ לצום במהלך השנה הראשונה לאחר הניתוח, אולם לעיתים, באישור רופא בלבד, ניתן לצום בליווי שתייה, לכן יש להתייעץ עם הרופא המנתח.

בברכת חג שמח, שתהייה לכם שנה טובה ומתוקה,

צוות מלב"י.

עוד בנושא:

חשיבות הדיאטה בשמירה על המשקל לאחר ניתוח בריאטרי

חומוס בלי פיתה

תלוש השכר והשפעתו על המשקל העודף

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים