Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ג'יירוקינסיס: הריון, ספורט, משקל

ג'יירוקינסיס: הריון, ספורט, משקל

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

תקופת הריון היא לא תעודת פטור מביצוע פעילות גופנית, להפך דווקא בתקופה זו מומלץ לבצע אימון גופני כדי לחזק את השרירים שצריכים להסתגל לשאת משא כבד ולמנוע עלייה במשקל. אחת השיטות היא באמצעות ג'יירוקינסיס

ג'יירוקינסיס

אם את מרגישה טוב במהלך ההריון והרופא שלך לא מוצא כל בעיה המצדיקה מתן פטור מפעילות גופנית בתקופה זו, אין שום סיבה לרבוץ על הספה במקום לבצע תרגילים. אימון גופני במהלך ההריון מסייע לשמור על כושר גופני, בריאות הנפש ועוזר במניעת עלייה מיותרת במשקל.

חשוב להדגיש כי התעמלות במהלך ההריון צריכה להיות מתונה, מאוזנת ובעיקר יש לבצע או לקחת בה חלק רק לאחר קבלת אישור רפואי. לא כל אישה בהריון יכולה להתעמל, אך רבות כן יכולות לקחת חלק בפעילות מתונה, הג'יירוקינסיס היא בהחלט אופציה טובה למי שמחפשת פעילות מעין זו.

ג'יירוקינסיס GYROKINESIS ® היא שיטת אימון המשלבת עקרונות מתוך שחייה, יוגה טאי צ'י ומחול. מטרת השיטה היא חיזוק של הגוף ומערכות שרירים שונות בכדי להגדיל את הגמישות ואת טווח התנועה של הגוף גם בימי ההריון. השיטה שמה דגש, כמו שיטות אימון מזרחיות רבות, על חיבור בין גוף ונפש, מודעות פיזיולוגית גבוהה וקשב רב למערכות הגוף. שילוב של רכות ועוצמה מביאים לפי שיטה זו לתוצאות מיטביות.

יתרונות השיטה

הכנה ללידה – חלק גדול מן ההכנה ללידה הינה המוכנות הנפשית של היולדת. השיטה שמה דגש על שילוב בין גוף לנפש ומסייעת בבניית החוסן הנפשי של האישה לקראת הלא נודע, בין אם זה הריון ולידה ראשונים או אירועים חוזרים. אין הריון ולידה דומים האחד לשני.

שיפור היציבה – שיפור היציבה של הגוף חשוב לאישה בהריון, משקל הגוף עולה והגוף משתנה, ישנה חשיבות רבה ללמידה מחודשת של יכולות הגוף במצבו החדש.

שיפור זרימת הדם – זרימה טובה יותר של הדם בגוף משמרת את תקינות המערכות ואת תחושת החיוניות שלך.

חיזוק ריצפת האגן – תרגילים לאזור הבטן, האגן ותרגולים תנועתיים חשובים ליכולת לשלוט בשרירים ברצפת האגן אשר להם תפקיד חשוב במהלך הלידה.

חזרה לשגרה – כל הריון סופו להסתיים, תרגילי שיטה זו יכולים להעניק ליולדת חזרה את השליטה בגופה ולחזור לשגרה מבורכת של פעילות גופנית בהדרגה.

היכן מתרגלים?

מכוני כושר רבים בארץ מציעים קורסים ייעודיים בשיטה הזו לנשים בהריון, אך גם אם אין באפשרותך להגיע לאימון כזה במכון כושר מסודר, ניתן למצוא הדרכות פרטיות בבתים ואף סרטונים רבים ברשת היכולים לתת לך סדרה שלמה של תרגילים.

קבלו מספר סרטוני הדרכה מתוך יוטיוב בנושא:

עוד בנושא:

סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!

הנזק האקולוגי של השמנת היתר

מכורים לאוכל מתוק? כדאי לכם לקרוא

כמה שעות צריך כדי לרזות?

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 074-7050130  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים