Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > אפליקציה בריאטרית: חדש

אפליקציה בריאטרית: חדש

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אפליקציות לניהול דיאטה, שמציפות את החנויות הווירטואליות, הן כבר לא עניין חדש, ועכשיו קבלו את החידוש – אפליקציות לניהול יומן בריאטרי המיועדות לרופאים המטפלים. רפואה בכף יד

אם כבר התרגלתם לאפליקציות ניווט, הזמנת פיצה ויומן משוכלל, כנראה שתתרגלו גם לארגן את חייכם עם האפליקציות הבריאטריות שמתחילות להציף את החנויות הווירטואליות.

אפליקציה להשמנת יתר

אם עד כה שמעתם על אפליקציות המסייעות בניהול דיאטות, הרי שכעת גם הצוותים הרפואיים, המטפלים בחולים הלוקים בהשמנת יתר קיצונית, מתחילים להבין את חשיבותו של מידע זמין ונוח עבורם בנושאים מקצועיים, שהנגישות אליהם תהיה גבוהה במיוחד.

ניהול רפואי מתקדם או מתחכם?
מומחים בתחום ניתוחי הרזיה פיתחו לאחרונה אפליקציה, אשר מסייעת בניהול מצבם של מטופלים הלוקים בהשמנת יתר ובהגדרת סטטוס מצבם הרפואי. האפליקציה הייחודית, מספקת מידע רקע על השמנת יתר חולנית, ניתוחים וטיפולים אחרים, ומציעה גם פתרונות והצעות קונקרטיות לניהול המצב בו נתון המטופל על סמך הנתונים שהיא מקבלת ומעבדת.

מעקב וניהול אחר מצבם הרפואי של מטופלים הלוקים בהשמנת יתר קיצונית ואשר מועדים למצבי חירום  לעיתים, יכולים להיות עניין מרתיע של ממש עבור רופאים שאינם בקיאים ברזי ניתוחי השמנה.

גם כאשר מטופלים אשר עברו את הניתוח, ירדו במשקל, ישנם לעיתים תופעות לוואי שונות אשר צריכות להילקח בחשבון והשינוי באנטומיה של המטופל בעקבות הניתוח צריך להילקח בחשבון בעת הטיפול בו.

חלקם של הסימפטומים עלולים להיות מבלבלים גם עבור רופאים, וכתוצאה מכך חווים מטופלים בריאטרים רבים עיכובים בטיפול אותו הם צריכים לקבל.

אפליקציה בריאטרית בחינם
דוקטור סאלי נורטון, מנתחת בריאטרית ויועצת השמנה באגודה הבריטית BOMSS,  הייתה שותפה לאחרונה בתהליך פיתוח אפליקציית אייפון חינמית, שמטרתה לסייע במציאת פתרון רפואי למצבים של חולים בעלי משקל עודף במטרה לשפר את בטיחות הטיפול בחולה.

"יותר ויותר מתלמדים ויועצים מתמודדים עם ניהול מצבי חירום בקבוצת מטופלים מאתגרת זו. יישום זה מספק להם את כל המידע שהם זקוקים לו ממש על ידי הקלדה באייפון", אומרת ד"ר נורטון. האפליקציה מספקת תמונות, איורים, ומידע רדיולוגי אשר עוזר למשתמש להבין את הפעילות המתרחשת אצל החולה, ומציגה מידע על סיבוכים אפשריים העלולים להיגרם למטופל.

האפליקציה מציעה גם קישורים לאתרי מידע רפואיים אינפורמטיביים, על מנת לספק לרופא המטפל מידע נוסף במידת הצורך. מפתחי האפליקציה מקבלים תמיכה ועדכונים שוטפים מאגודת ההשמנה הבריטית כך שהמידע בה נותר מעודכן.

אוטוסטרדת המידע היא דבר נהדר, מידע עדכני, אמין, זמין ומהיר בידי צוות רפואי מטפל יכול להיות בעל ערך רב כאשר נזקקים לו וניתן למצוא אותו בקלות ובמהירות. נדמה כי אך טבעי הוא המצב בו מכשירי הטלפון הניידים שלנו, הופכים להיות כלי עזר גם בתחום זה, לא רק עבור מטופלים אלא גם עבור הצוות הרפואי המטפל בהם.

להורדת האפליקציה: I-Tune

לקריאה נוספת:
משחקי הרעב: גרסת ההורמונים
תודה, בשבילי בלי סוכר
נביאי הסוכרת סוג 2
נשים מכורות יותר לאוכל
הרצאות החודש במלב"י

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים