אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > חוגים מפחיתי שומן: ילד פעיל הוא ילד בריא

חוגים מפחיתי שומן: ילד פעיל הוא ילד בריא

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

עונת החוגים בפתח וזה הזמן לכוון את הילד לבחור את החוגים המתאימים לו ביותר. אם הילד שלכם סובל מעודף משקל, הרשו לנו להציע עבורו חוגים שגם יתנו לו העשרה חברתית וגם יעזרו לו לרדת במשקל

ילדים פעילים הם ילדים בריאים. העולם הטכנולוגי של היום בו ילדים מתמכרים בקלות רבה מדי למשחקי מחשב או לצפייה ממושכת מול הטלוויזיה הוא עולם עם פוטנציאל גדול במיוחד להשמנת יתר קיצונית אצל ילדים.

חוגים לילדים

הפתרון מונח בידיכם – ההורים. הילד שלכם מצפה להדרכה של ממש מכם בעניין זה, ודאי תופתעו לגלות אצלו נכונות גבוהה הרבה יותר ממה שחשבתם אם תבחרו יחד חוג שמתאים לכישורים, למטרות ולהעדפות של הילד.

אין טעם לרשום את הילד לפעילות ספורטיבית שאיננו מתחבר אליה. נסו להקשיב לרצונות של הילד ונסו לבחור יחד את החוג המתאים ביותר  המשלב פעילות גופנית. ניתן לקחת את הילד לשיעורי ניסיון להתרשמות עד שיימצא החוג המתאים ביותר.

כל חוג והתרומה שלו

חוגי אומנויות לחימה כגון ג'ודו, ג'ו ג'יטסו או קרב מגע לילדים משלבים פעילות פיזית, בניית הביטחון האישי והעצמת הדימוי, תחושת השווי והערך של הילד. פעילויות "אקסטרים" רבות הן פעילויות המעצימות ומחזקות את הילד, חלק גדול מן הפעילויות הללו מתקיים גם בגרסאות מרוככות; חוגים המתאימים במיוחד לילדים ואשר לא יסכנו אותם, כמו רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, חוגי הישרדות וכדומה. חוגים מעין אלה משפיעים גם על שינוי תזונתי וגם על הירידה במשקל.

תתפלאו אך גם חוגי אומנויות ותרפיה באומנויות מביאות את הילד לידי ביטוי של ממש באישיותו, חוגים אלו בעלי השפעה מעצימה במיוחד על הכוח הפנימי ועיצוב אופיו של הילד כתוצאה מן העיסוק בהם. חוגים אלו המספקים לו שליטה עצית, רוגע וביטחון מספקים לילד מסגרת חברתית נעימה ורצון להיראות טוב יותר ולשפר את הרגלי התזונה.

כאשר אדם מרגיש טוב עם עצמו הוא מתמלא במוטיבציה לחולל שינוי אמיתי של ממש בחיים ולסגל אורח חיים בריא, הדבר נכון גם לגבי ילדים. תחושת העצמה, הישגיות ושייכות הן תחושות השייכות גם לעוסקים בספורט וגם לעוסקים באומנות או בתחביבים. ולכן האחריות לשינוי בקרב ילדכם נמצא בידיים שלכם, להצביע, לכוון ולטפח אותו לעסוק בחוג מעשיר ותפקידכם הוא הבלטת התוצאות החיוביות על חייו. הירידה שלהם במשקל יכולה להגיע מהר יותר ממה שתצפו, ובמפתיע.

*הכתבה מיועדת לשני מיני הילדים, וכל החוגים מתאימים לבנים ולבנות.

עוד בנושא:

יומני היקר: על חשיבות מעקב הדיאטה

מותר לאכול גלידות בקיץ

מדריך תזונה: היתרונות הבריאותיים של פירות הקיץ

ספורט לימי הקיץ

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים