Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ילדים בחופשה: הזדמנות לשנות הרגלים

ילדים בחופשה: הזדמנות לשנות הרגלים

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת להשפיע על הרגלי האכילה והפעילות הגופנית של הילדים. הדיאטנית יפית קסלר ריכזה מבחר עצות שימושיות לימי הקיץ הארוכים, רק שהילדים לא ישבו מול המחשב וישמינו

השמנת ילדים היא תופעה מדאיגה, שעשויה להשפיע על הדימוי העצמי של הילד ולהביא לפגיעה חברתית, הפרעות אכילה ולדיכאון. הילדים חשופים היום למגוון גדול של מזונות, פרסומות ואריזות המעודדות צריכת מזון לא מזין. אורח החיים המעודד ישיבה מעלה את הסיכון להשמנה בקרב ילדים.החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת להשפיע על הרגלי האכילה והפעילות הגופנית של הילדים. לשם כך יש ליצור סביבה תומכת לילדים בחופשה ולתת דוגמה אישית. הנה כמה המלצות מעשיות לשימושכם.

קיץ ילדים ותזונה

צידה לדרך, דוגמה אישית ומים
כדי למנוע זלילה מיותרת, וגם הוצאה כספית, כאשר מדובר ביציאה מחוץ לבית ובארוחות במהלך היום מומלץ להקפיד על הדברים הבאים:

 • Take Away Home Made
  הקפידו להביא איתכם אוכל ולהימנע מקניית מזון בחוץ, שהוא בדרך כלל פחות מזין ועשיר בקלוריות, סוכר, שומן ומלח.
 • אוכל קל
  לבילוי בים או בבריכה, הביאו מהבית אוכל קל, כגון: פירות וירקות חתוכים, יוגורט (אפשר לשמור מקורר בצידנית), כריך מלחם מלא עם ממרח, פירות יבשים, אגוזי מלך ושקדים.
 • שתו מים
  השתדלו להפחית בשתייה ממותקת, מתיקות הינה טעם נרכש שמתרגלים אליו. ניתן להפחית את רמות הסוכר בהדרגה על ידי הכנת בקבוק שמכיל מיץ מדולל במים. הקפידו להוות דוגמה אישית ושתו מים.
 • ארוחה משפחתית
  הקפידו לשלב ארוחה קבועה ביום בה כל המשפחה אוכלת ביחד. זוהי הזדמנות מצוינת להקנות הרגלי אכילה לילדים באמצעות דוגמה אישית.
 • אוכל הוא לא פרס
  הימנעו מחיזוקים באמצעות מתן ממתק. אוכל אינו פרס. אם בכל זאת רוצים לתגמל את הילד ניתן לעשות זאת באצעות צעצוע או הבטחה לפעילות שאוהב.

הופ, שתיים, שלוש – חופשה!
החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת לביצוע פעילות ספורטיבית משותפת, למשל:

 • שעה ביום
  בחופש הגדול בצעו פעילות ספורטיבית שעה ביום בה משתתפת כל המשפחה, כגון: טיול עם הכלב, הליכה ברגל לבקר חברים, בילוי בפארק במשחקי כדור או הליכה ברגל לסופר וסחיבת הקניות הביתה ביחד.
 • סוף שבוע אתגרי
  שלבו בכל סוף שבוע יום של פעילות גופנית לכל המשפחה, כגון: ספורט אתגרי, מסלולי טיול בטבע, רכיבה על אופניים או שחייה.
 • תחביבים
  החופש הוא הזדמנות טובה לפתח תחביבים. עודדו את הילד לבחור חוג המשלב תנועה, כגון: ריקוד, אומנויות לחימה או התעמלות קרקע יפתחו את יכולתיו הגופניות של הילד, יתרמו לבטחונו העצמי ויספקו סביבה חברתית תומכת.
 • בחירה חופשית
  חשוב לתת לילד לבחור פעילות שהוא אוהב.
 • תהנו
  הדגש של הפעילות הגופנית צריך להיות על פעילות מהנה ולא על ירידה במשקל.
 • תבלו
  בחברה הישראלית הפך האוכל לעיקר הבילוי. נסו לתת יותר דגש על הפאן החברתי והמשפחתי של הבילוי ולא על האוכל עצמו.

החופש הגדול מאפשר בילוי זמן רב יותר עם הילדים. כדאי לנצל אותו כדי להשפיע על הרגלי החיים ולעודד אכילה בריאה והגברת התנועה. השינויים הטובים ביותר אינם זמניים, אלא נכנסים לשגרת החיים.

לקריאה נוספת:

ספורט רטוב לימי הקיץ

מדריך תזונתי: היתרונות הבריאותיים של פירות הקיץ

מניעת השמנה בתקופת הילדות

תזונה נכונה גם בחופש הגדול

 

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים