אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > תה ירוק: יתרונותיו הבריאותיים

תה ירוק: יתרונותיו הבריאותיים

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

החורף כבר כאן ואין זמן מתאים יותר להתחמם עם כוס תה ירוק, גם מפנק וגם בריא. ד"ר אסנת רזיאל מציינת ארבעה יתרונות בולטים של התה הירוק בשמירה על גוף בריא ובמניעת מחלות, אפילו סרטן

בימים קרים וגם בימים לא קרים, מומלץ לשתות תה ירוק על בסיס קבוע. מלבד העובדה כי שתייה חמה מחממת את הגוף ומשרה אווירה נינוחה ונעימה, לתה הירוק סגולות מרפא מיוחדות מומלצות במיוחד.

תה ירוק

למה תה ירוק?

בין ששת המינים של התה, תה ירוק נחשב לאחד המשקאות הבריאים ביותר. בהשוואה לסוגי התה השונים, ומנקודת המבט של עיבוד התה, בתה ירוק העלים עוברים חימצון מינימלי.

עם זאת, מחקרים מדעיים הציגו מגוון יתרונות בריאותיים בשתיית תה ירוק, ואנשים רבים יותר ויותר שותים כיום תה ירוק, בהשוואה לתה השחור המסורתי המוכר.

היתרונות הבריאותיים של התה הירוק מיוחסים למרכיב התזונתי EGCG Epigallocatechin Gallate , הנה כמה מהם:

יתרון 1: שורף שומן במהירות

היתרון החשוב ביותר של התה הירוק הוא כי הוא מגביר את קצב שריפת השומן בגוף, ובמיוחד את שומן הבטן. EGCG אחראי להפעלת הגנים שורפי השומן בגוף, והם מזרזים את הירידה במשקל ב-77 אחוז.

יתרון 2: מונע סרטן

לפי מחקר שפורסם בכתב העת Cancer Prevention Research באפריל 2010, EGCG מונע צמיחת תאי סרטן. לפי מחקר אחר, שבוצע במרץ 2010, ופורסם ב-Cancer Science ה-EGCG  גורם לתאי סרטן פרוסטטה להשמיד את עצמם. ישנם מספר מחקרים נוספים שאף בהם צויין שתה ירוק הוא גורם חשוב בעצירת הצמיחה של תאים שונים הקשורים לסרטן המעי והחלחולת.

יתרון 3: מאזן את רמות הסוכר בדם

אפשר לייחס ל-EGCG את היתרון של שיפור השימוש שעושה הגוף באינסולין, המונע התרסקויות ועליות חדות של רמות הסוכר.

יתרון 4: מונע נזקים וקמטים בעור

מאחר ובגוף קיימים רדיקלים חופשיים, הם יכולים ליצור אינטראקציה עם תאים בריאיים ולגרום לנזק, במיוחד נזק לעור בצורת הזדקנות וקמטים. המרכיב התזונתי EGCG מונע זאת על-ידי נטרול הרדיקלים החופשיים, והוא נחשב לפי 200 יותר יעיל מוויטמין E  בעניין זה, כאשר בנוסף לכך הוא גם מונע מחלות כגון דלקת פרקים וסוכרת.

עוד בנושא:

המשקל, המאכל והמטופל: תפקיד התזונאי בדיאטה שלך

מדריך תזונה: מהי מחלת הצליאק?

10 כללים לשמירת בריאות ילדכם

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

מלב"י, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר מרכז מלב"י הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח במלב"י- המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים