Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > פיטבול: כדור הפלא לחיטוב הגוף

פיטבול: כדור הפלא לחיטוב הגוף

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

פיטבול מזכיר לאנשים בעיקר תרגילים הקשורים ללידה או ליוגה, אבל פיטבול הוא למעשה כדור פלא של ממש אם יודעים כיצד להשתמש בו בעזרת תרגילים יומיומיים לחיזוק והארכת שרירי הגוף והליבה. ואת התרגילים אפשר לעשות ממש בסלון הביתי הממוזג!

כדור פיטבול

רואים אותו בלא מעט מכוני כושר בחדר החוגים, עוברים לידו באדישות ומקשרים את הפעילות איתו לפעילות פיזית מתונה, לא למתאמנים הרציניים. אבל פיטבול הוא הברקה של ממש בכל מה שקשור לאימונים אישיים, במתחם פיזי נוח וקרוב אליכם, אפילו בסלון הביתי הממוזג בלי לצאת מהבית, הוא מציע זמינות נהדרת, הוא תמיד שם, לא צריך להתלבש במיוחד או לנסוע ברכב לחדר הכושר, אפשר פשוט ליהנות מכל מה שהוא מציע לכם. והכי חשוב – הוא יפתיע אתכם בתרומה הפיזית ובהרגשה הטובה שהוא יכול לייצר עבורכם עם עבודה.

פיטבול – כל היתרונות

חיזוק היציבה ואתגר שיווי המשקל – המבנה הכדורי מאתגר את שיווי המשקל של הגוף, בעוד הגוף מבקש באופן טבעי לשמור עליו הוא מפעיל מערכות שלמות של שרירים באופן אינסטינקטיבי והדחף הטבעי של הגוף הוא לשמור על שיווי המשקל ולא ליפול ממנו. מכאן ששרירי הליבה העמוקים שלא נמצאים בדרך כלל בשימוש עובדים. ישיבה על הכדור עוזרת לנו ללמוד מהי היציבה הנכונה עבורנו, כיצד "לסדר" את עמוד השדרה  באופן יציב וארוך, ללא מאמץ לאורך זמן.

גמישות שרירים ומפרקים – באמצעות הכדור ניתן להגיע לטווחי תנועה גדולים ולשפר את גמישות השרירים והמפרקים ובכך ליהנות מגוף גמיש וחטוב יותר. חשוב לשלב תרגילי חיזוק שרירים ובנייתם לצד תרגילי מתיחות- כך אתם גם בונים וגם משכללים את הביצועים הקיימים של השרירים שלכם.

מניעת כאב גב – עבודת כדור נכונה עשויה למנוע כאבי גב, כיוון שהיא מייצבת את עמוד השדרה המותני, מחזקת את שרירי הבטן והגב ומקנה גמישות אלסטית לשרירי הגב.

תמיכה – האלסטיות והצורה העגולה של הכדור מפזרים את המשקל באופן שווה יותר שלא מעמיס על המפרקים.

פיטבול נגיש גם מבחינת מחיר, הוא אינו יקר וקיים מגוון רחב של דגמים ואיכויות שונות. אם אתם נמנים על אלו שאוהבים שהסביבה הביתית שלהם תהיה נגישה גם לאורח החיים הבריא שלהם, כדאי להחזיק אותו בסלון, ולא רק ליופי. הוא באמת מציע זמינות נהדרת לאימונים קצרים בהפוגות בין מטלות הבית השונות והקסם שלו הוא בעיקר בזמינות הגדולה שלו ובתוצאות המפתיעות שהוא יכול להציע למתמידים שבכם. נסו ותיווכחו!

עוד בנושא:

תודה, בשבילי בלי סוכר

אין שמנים בריאים

בחן את עצמך:האם אתה אכלן כפייתי?

הפרעות קשב, תזונה וילדים

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים