Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > איך לבנות כושר גופני בהדרגה

איך לבנות כושר גופני בהדרגה

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

זו נשמעת לחלקכם אולי קלישאה שחוקה, אבל זה לעולם לא מאוחר באמת להתחיל לבנות כושר גופני מאפס.

כושר גופני

כן! אין גיל שבו לא ניתן להתחיל לבנות בצורה מסודרת וליניארית כושר גופני שיהלום את משקלכם, גופכם, גילכם ואורח חייכם.

לעולם לא מאוחר להתחיל בפעילות ספורטיבית מתונה ולהעלות בהדרגה את הכושר שלכם גם אם לא התאמנתם במשך כל ימי חייכם בפעילות גופנית  בצורה סדורה.

לא כל ספורטאי חייב להישלח לאולימפיאדה. וכל אחד, אבל באמת כל אחד יכול להפוך לספורטאי גם אם אורח חייו אינו כזה.

פעילות גופנית היא עניין נבנה. היא מותאמת גיל, ויכולות גופניות וכאשר היא נעשית בצורה מתוכננת הרי שהיא מביאה אך ורק תועלת לאורח החיים שלנו.

אז כיצד באמת אפשר לבנות כושר גופני מאפס? כיצד אפשר להפוך לאנשים פעילים יותר ברמה הגופנית ואיך בונים כושר גופני בהדרגה. קחו לעצמכם היכרות בסיסית כיצד לבנות כושר גופני מאיתנו:

אם כן, מהו בדיוק כושר גופני?

כושר גופני הוא דבר מדיד בעל ערכים ברורים. הוא מורכב בעצם מרכיבים שונים אשר משפרים את תפקודי הגוף שלנו ואשר כולם ביחד יכולים לגרום לנו להפוך לאנשים פעילים יותר בעלי יכולת סיבולת לב ריאה טובה יותר.

כושר גופני הוא מכלול הקשור בתזונה טובה, הרגלי בריאות נכונים, הימנעות מעישון וממשקל יתר ויכולת סיבולת לב ריאה טובה יותר לביצוע פעילות יומיומיות רגילות שאנו מבצעים באופן תדיר.

כיצד אנחנו יכולים לשפר כושר גופני?

אנו משפרים את כושרנו על ידי שיפור מרכיבי התזונה, שיפור הרגלי החיים וכמובן שילוב של פעילות גופנית מתונה המתאימה לצרכינו.

אנו צריכים לבדוק את אורח חיינו ולראות כיצד והיכן לבצע את השינוי התזונתי ומתי לנסות ולבצע מאמץ מוגבר יותר ברמה הגופנית גם אם בהדרגה על מנת להשיג את השיפור בכושר הגופני.

שיפור סיבולת לב ריאה הוא אולי המרכיב הבולט ביותר בהשגת כושר גופני טוב יותר. אדם שלא התעמל מעולם ורוצה להתחיל להתעמל זקוק לבדיקה גופנית מקיפה אצל רופא המשפחה שלו ולאחר מכן עליו לבחור לעצמו את סוג הפעילות הגופנית המתאים והנכון לו.

זה יכול להתחיל מעליה במדרגות בחדר המדרגות במקום שימוש במעלית ולהמשיך לחוג ספורטיבי בתחום שהוא מוצא בו בעניין בחדר הכושר הקרוב לביתו או סתם להליכות ארוכות מואצות בפארק השכונתי הקרוב אליו.

עקומת השיפור של כל אדם היא אישית אך השיפור הוא אמיתי ואנו יכולים לעקוב אחריו בעצמנו ברגע שאנו מבחינים ביכולת טובה יותר שלנו לבצע פעולות שבעבר גרמו לנו לעייפות רבה.

בדיקות רפואיות תקופתיות גם הן יכולות לתת לנו מדד מדויק על השיפור ביכולת הגופנית שלנו.

העלאת מסת שריר

פחות שומנים בגוף ויותר מסת שריר משפרים באופן מיידי את מראה הופעתו של אדם גם אם לא הפחית בהכרח במשקלו, אנו נמרצים יותר וחזקים יותר.

את השינוי הזה משיגים בעזרת שילוב של תזונה עתירת חלבונים ואימוני כוח נכונים. אין צורך להרים משקולות בשביל להעלות את מסת השריר, יש דרכים נוספות לכך ופעילויות ספורטיביות נוספות הדורשות הפעלת כוח גם הן מעלות את מסת השריר.

נשיאה וסחיבה של דברים ועבודות פיזיות מתונות בבית או בחצר גם הן מפתחות את מסת השריר לאורך זמן.

כושר גופני הוא לא מונח ערטילאי קשה להשגה, נהפוך הוא, הוא הרבה יותר בהישג ידנו ממה שנראה לנו.

אנחנו יכולים להפוך לאנשים עם כושר גופני ואיכות חיים טובה יותר על ידי שינויים קטנים בחיי היום יום שלנו, ברמת התזונה, הפעילות הגופנית והקפדה על שמירה של בריאות תקינה.

מאמץ מרוכז ייתן לנו תוצאות מיידיות וטובות בהעלאת הכושר הגופני שלנו ועקב כך ישפר גם את איכות חיינו.

עוד בנושא:

גם בגיל 90 לא מאוחר להתחיל לעשות ספורט

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים