אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ליל סדר פסח הראשון שלכם אחרי ניתוח בריאטרי

ליל סדר פסח הראשון שלכם אחרי ניתוח בריאטרי

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

גם אם עבר מספיק זמן מהניתוח הבריאטרי ועליתם על גל התזונה הנכונה, הנה מגיע פסח וטורף את כל מה שידעתם על מה מותר ואסור להכניס לפה. להלן מדריך נבוכים למנותח הבריאטרי המתחיל לקראת חג המצות

פסח

אחד מהשמות הנרדפים לחג פסח הוא חג החירות, ואולי השנה החג ירגיש לכם בדיוק כך. חג החירות שלכם מעול המשקל הכבד והשמנת היתר הקיצונית ממנה סבלתם בעבר. הפעם, פסח תופס אתכם במשקל אחר ואורח חיים שונה מבעבר, ונדמה כי ישנם כמה רבדים להתמודדות הזו, לא רק ברובד הפיזיולוגי אלא גם ברובד הנפשי.

"אני לא שמן"

אתם כבר לא שמנים, גם אם יש לכם נטייה להציג את עצמכם בפני אחרים ככאלו. כשמנים שלעבר, הרי שאתם רק מחלישים את הכוח שלכם להתמודד עם פיתויים ועם המציאות החדשה. זכרו, בחג פסח הזה אתם מגיעים אל ארוחת ערב החג והסעודות, שאתם מוזמנים אליהן במהלך הימים שאחרי, כאנשים חדשים, כמי שבחרו לעשות שינוי.

אמצו את השינוי הזה גם מבפנים, אין לכם שום סיבה לחוש כמו כל אחד אחר מן הסועדים בשולחן. הניתוח הזה הרי שינה את חייכם לטובה, ערב החג והחג הזה הוא רק נדבך אחד בחיים שלכם, רק ארוחה אחת שאותה צריך לעבור בשלום בתוך מציאות חדשה. המציאות שלכם כאנשים בעלי משקל תקין או פשוט אנשים רזים שבחרו באורח חיים בריא.

הגודל כן קובע

כללי האצבע לשמירה על משקל תקין לאחר הניתוח תקפים גם לחג פסח: מנות קטנות יותר, בחירה של מזון בריא, ללא משקאות מוגזים, אכילה אטית, פעילות גופנית מתונה וללא סוכרים מרוכזים.

השנה הראשונה לאחר הניתוח היא שנה חשובה ברכישה ואימוץ אסטרטגיית ההרגלים החדשים שלכם, אלו משנים את אורח החיים שלכם לעתיד, אל תחרגו מהם בגלל החג. התאמצתם מספיק בכדי להגיע עד לכאן.

ארוחת חג פסח תספק לכם מבחר גדול של פיתויים, כדי להתמודד מולם בחרו את המנה שאתם הכי אוהבים, לא את כולן. ממילא אין לכם מקום יותר, ואתם בהחלט לא מרגישים כאילו שאתם צריכים לאכול את כל השולחן יותר, זהו היתרון הגדול שלכם על כל יתר המשתתפים בארוחה הזו.

הימנעו ממטוגנים, דברי מאפה עתירי סוכר ורצוי מצות, הן קשות לעיכול ואין בהן שום ערך תזונתי.

העדיפו מנות שלא יכבידו עליכם, כמו עוף צלוי או אפוי, בשר רזה או דג ברוטב. זכרו, המגוון הרחב על השולחן אינו מייצג את כל מה שאתם צריכים לאכול, אלא רק את האפשרויות שלכם.

הימנעו ממשקאות מוגזים הם משפיעים לרעה על הקיבה ומרחיבים אותה, אתם חייבים להימנע מהם ככל שניתן. וכמובן, אל תשכחו לקחת את הוויטמינים והמינרלים שנרשמו לכם גם במהלך החג, הם חשובים לגופכם להשלים את מה שחסר לו.

מתכוני חגים דלי קלוריות:

עוגת גבינה דלת קלוריות

מנגל דל קלוריות

סופגנייה דלת קלוריות

קניידלעך מופחת קלוריות

משלוח מנות בריא ודל קלוריות

עוד בנושא:

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 03-7645444  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים