Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ריקודי בטן: לענטז כל הדרך למשקל

ריקודי בטן: לענטז כל הדרך למשקל

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אוהבת לרקוד ולא מתביישת בגוף שלך אבל אין לך באמת חשק להגיע לשיעורי אירובי? ריקודי בטן הם כנראה ההתעמלות הרשמית שלך

ריקודי בטן מתפארים במסורת אנתרופולוגית מרתקת של מאות בשנים באזור הים התיכון, ולפי עדויות ארכאולוגיות סגנון ריקודי זה קיים לפחות אלף שנה. ישראל הפכה, מבלי שהרגשנו למעצמת ריקודי בטן. לאחרונה, התקיימה כאן תחרות בין לאומית אליה הגיעו נציגים מכל העולם.

ריקודי בטן

הריקוד המסורתי מתהדר ברקדניות בעלות גמישות באזורי הכתפיים, חזה, מותניים והאגן והנעתם בצורות מעגליות, הלבוש הססגוני מדגיש אזורים אלו במיוחד. רקדניות מנוסות ומקצועיות מכניסות לריקודי המודרני אלמנטים נוספים ונעזרות באביזרים כמו צעיפים ומוטות.

אם טרם מצאת את הספורט המתאים ביותר עבורך ואינך מתביישות בגוף שלך, ומעל לכל, את אוהבת פעילות גופנית שתגרום לך להרגיש שונה ומיוחדת – יתכן כי ריקודי בטן יתאימו לך בדיוק.

הריקוד שמקדש את הגוף העגול

אתן מקנאות בחברות שלכן שעסוקות ברכישת טייץ צמוד לחדר הכושר או לשיעור הפילאטיס? אל דאגה, יהיה קשה להן להתחרות עם הססגוניות, שמציע העיסוק בהשגת פריטים מיוחדים להשגת המראה המושלם של רקדנית בטן. זהו עיסוק של ממש הטומן בחובו הנאה, סיפוק ובעיקר הוא מטפח את דימוי הגוף ומסייע לכן להשלים איתו ולקבל את עצמכן.

הריקוד המזרחי מהלל את העיגולים והקימורים הנשיים, הוא רואה בהם את פסגת הנשיות ומשמש מודל לגוף האישה המושלם. לא סתם קיימת מגמה להוקיע את תעשיית האופנה ועידוד דוגמניות רזות, העולם עובר וחוזר למגמה בה עגול הוא יפה ונשי.

הכרה במידות גוף נורמליות ובעובדה כי אין אידיאל יופי אחד ולכל אחת ואחת מבנה גוף שונה, הגם ששמירה על משקל תקין היא תמיד חשובה, תעזור לך להבין כי מוטב להשקיע ולטפח את עצמך מתוך הכרה במבנה הגוף הספציפי שלך ולא לשאוף להיות מי שאינך.

חברתי, יצירתי ושורף קלוריות

לזכותו של ז'אנר ריקודי בטן ניתן לומר, כי מלבד הססגוניות, העיגוליות והיצירתיות שבו, הוא משמש כיום ספורט לכל דבר, מדובר באימון מאומץ של ממש השורף קלוריות בדיוק כמו בכל פעילות אירובית אחרת.

עוד לזכותו ייאמר כי הלימוד הקבוצתי מהווה חוויה חברתית ומחברת עם נשים אחרות, יש משהו באחווה הנשית שהיא הרבה מעבר לכל ספורט אחר. המפגש החברתי ותחושת הגאווה והסיפוק של ממש מגופך יגרמו לך לאושר וחיזוק השרירים בו זמנית.

באופן אירוני משהו, העולם המערבי מאמץ בשנים האחרונות את סוג המחול העתיק הזה כספורט מן המניין והפופולריות שלו גואה בכל מקום, בעוד שבמדינות המזרח התיכון, נשים לעיתים נתקלות בקושי להמשיך את האומנות הזו בגלל שמרנות.

אם עשינו לך חשק להצטרף  לפעילות נשית פיזית ומעצימה, הגיע הזמן לברר במכון הכושר או בסטודיו הקרוב לביתך מתי מתחיל הקורס הקרוב. מתביישת או רוצה לעשות את הצעדים הראשונים שלך לבד עד שתרגישי בנוח להצטרף לקבוצה? מהפכת היוטיוב יכולה לסייע לך בכך, קליק אחד מהיר ואת מוצאת את עצמך בשיעור פרטי בסלון הבית. אז יאללה, תתחילי לענטז!

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים