Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מצה וקניידעלך: לפסוח על הקלוריות

מצה וקניידעלך: לפסוח על הקלוריות

דיאטנית קלינית סיגל אלפסה

דיאטנית בריאטרית באסיא בריאטריק –המרכז לטיפול בהשמנת יתר , מקבוצת "אסיא מדיקל " – משתתפת בוועדות הערכה של המועמדים לניתוח וליווי של המנותחים לאחריו, כמו כן מנחת קבוצות לאחר ניתוחים בריאטרים .
למידע נוסף »

שלח שאלה

לא חייבים לסיים את חג המצות, הקניידעלך והלטקס עם עודף משקל. הדיאטנית סיגל אלפסה בשלל עצות מעשיות לימי חג הפסח, שיעזרו לכם לעבור את החג במינימום קלוריות

מצה, לטקס וקניידלעך הם לא המאכלים הכי דיאטטיים, בלשון המעטה, אבל אי אשר להעביר את שמונת ימי הפסח בלי לגלגל אותם על הלשון ברוב מסורתיות. גם ארוחת ליל הסדר היא עתירת קלוריות, ואי אפשר לעמוד בפיתוי לטעום משלל המטעמים, כמו גם, שעות של ישיבה ממושכת סביב שולחן האוכל בהחלט מאתגרת את טובי המתאפקים לא לשלוח יד לעוד סיבוב של מצה עם חרוסת.

מצה קלוריות

כדי שתוכלו לצלוח את חג המצות במינימום קלוריות ומקסימום הנאה קולינרית, קיבצנו מספר עצות שימושיות, שיעזרו לכם להנות מכל העולמות.

תכנון מראש – נסו לברר מראש את תפריט ארוחת הערב ולתכנן מבעוד מועד את ארוחתכם, חישבו על מה אתם מוכנים לוותר ומהם המזונות שאותם אתם רוצים במיוחד.

הארוחה המרכזית – בערב החג מומלץ להפוך את סדר הארוחות, כלומר ארוחת הערב תהיה הארוחה העיקרית באותו יום. מומלץ לבחור מנת דג או מנת בשר באותה ארוחה, באם הדבר בלתי נמנע רצוי לקחת מנות דג ובשר קטנות.

הערך הקלורי של מצה – 1 מצה רגילה = 2 פרוסות לחם = 1.5 מצה קלה. מומלץ לאכול רבע מצה או מצה קלה ולהימנע מאכילת פחמימה בהמשך הארוחה.

מצה ומנותחים בריאטריים – ההמלצה היא להימנע ממצות ומקמח מצות, ועל כן יש להעדיף אכילת פחמימות כגון תפוח אדמה או אורז (לאוכלי קטניות).

יין – בליל הסדר מרבים בשתיית יין, אחד גרם אלכוהול מספק שבע קלוריות, לעומת אחד גרם סוכר שמספק ארבע קלוריות. מכאן ששתיית כוס יין מספקת כ-170 קלוריות, פי שניים מכוס מיץ.

יין ומנותחים בריאטריים – יש להימנע משתיית אלכוהול עד ארבעה חודשים לאחר הניתוח, כשמתחילים לשתות לראשונה יש להתנסות עם כמות קטנה ובכל מקרה לא על קיבה ריקה.

קינוחים – יש להגביל או להימנע כליל מאכילת העוגות והעוגיות. כדאי לזכור שעוגיות חג הפסח עתירות בקלוריות במיוחד, מרכיביהן העיקריים הם בוטנים, אגוזים, קוקוס ושוקולד. כמנה אחרונה מומלץ לאכול כוס סלט פירות.

הימנעות מפיתויים – כדי להתרחק מפיתויים ניתן לקום מידי פעם במהלך הארוחה, למשל התנדבו להוריד כלים מהשולחן, לעזור במטבח, עם הילדים וכדומה. השתדלו להרחיק את המזונות המשמינים והמפתים לחלק אחר של השולחן.

פעילות גופנית – מומלץ לנצל את ימי החג והזמן הפנוי לטיולים בחיק הטבע, נסו לשלב הליכה במסלוליכם והקפידו על פעילות גופנית גם בימים אלו.

עוד בנושא:

פסח: כמה זה משמין? טבלת הקלוריות של מאכלי החג

שמן וטוב לו

פסח? אל תפסחו – לכו ברגל!

אכילת יתר: התמכרות או הישרדות?

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 03-7645444  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר אסנת רזיאל

  מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים