Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ספורט אתגרי והרזייה: לרדת באקסטרים?

ספורט אתגרי והרזייה: לרדת באקסטרים?

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

איך ספורט האקסטרים האתגרי יכול לסייע לנו בהפחתה של המשקל או בשמירה עליו? נדמה כי הטרנד הנוכחי של ספורט אתגרי שוטף את המדינה וכמעט כולם רוצים לקחת חלק בספורט מסוג שונה ואחר

האם יכולה להיות לכך גם תרומה לשמירה על המשקל? או שמדובר בעצם באופרה אחרת….

אין ספק כי ההתעניינות הגוברת במגוון סוגים של ספורט אתגרי היא חלק ממגמה של תרבות פנאי של אנשים שזמנם וממונם בידם שכן אין ספק שחלק מסוגי הספורט האתגרי דורשים מימון לא קטן לרכישת ציוד, או לפעילות השוטפת שלהם.

ספורט אתגרי והרזיה

ספורט אתגרי מסמל לאנשים רבים חופש, סגנון חיים שהוא "על הקצה" ומאפשר סוג של לכידות חברתית שאינה מתקיימת בענפי ספורט אחרים.

 ספורט אתגרי – מה מייחד אותו?

חלק מן העוסקים בו יאמרו לכם בזעם כי מדובר בסגנון חיים, לא באימון חדר כושר רגיל, אלא בתפיסה מנטאלית שהיא חלק מסגנון חיים. סגנון לבוש, חברים חדשים ואפילו סגנון דיבור שהוא אופייני לעוסקים באותו ספורט. נסיעות לחו"ל, חיפוש אתרים מלהיבים, חברות בפורומים ובמועדוני ספורט אתגרים ייעודיים לסוג הספורט הספציפי.

מה הם הענפים המרכזיים בספורט האתגרי?

שאלה מורכבת בדיוק כמו מגוון הענפים בספורט האתגרי אבל נדמה שכדאי לבצע את החלוקה לענפים ימיים ולענפי היבשה.

בגזרה הימית אנו מדברים על כל סוגי הגלישה, גלים, קיאקים, קיטים, קייט סרף, קאטרמרנים, סקי, צלילה וכל ספורט ימי אחר שאתם יכולים לחשוב עליו ואשר מגדיר לכם מאמץ פיזי גבוה.

ספורט היבשה, כולל אופני הרים, ענפים מוטורים, טיפוס הרים, דאייה, סנפלינג, תרגילים אקרובטים, רולר בלייד ועוד.

מהי התרומה של ספורט אתגרי למבצעים אותו והאם יש הגבלות?

ובכן כן, בהחלט יש הגבלות למי שיכול לבצע ספורט אתגרי, מי שאינו בכושר רצוי שיכנס לכושר לפני שיתחיל לבצע ספורט אתגרי.

כדאי לבחור את סוג הספורט תוך כדי התאמה מקסימאלית של האישיות שלכם לסוג הספורט על מנת למנוע פציעות מיותרות.

מרבית סוגי הספורט האתגרי דורשים כושר גופני גבוה, מימון לא מועט לרכישת ציוד וככלל הרבה מאד זמן פנוי.

האדרנלין הרב המופק תוך כדי ביצוע הפעילות הספורטיבית הוא יתרון לרבים ומי שמנהל אורח חיים בריא יכול רק להרוויח מביצוע ספורט אתגרי.

לגבי המשקל, זו כבר שאלה מורכבת, ביצוע של ספורט אתגרי הוא צרכן קלוריות ואנרגיה גדול מאד, תחושת הרעב לאחר ביצוע ספורט אתגרי יכולה בהחלט להוות בעיה אם לא משתלטים עליה ואם לא דואגים לאכול באופן מוקפד ומושכל אפשר אפילו להשמין בקלות עקב צריכה מוגברת של קלוריות אל מול הכמות שאנו שורפים תוך כדי ביצוע הספורט.

אבל זו בהחלט יכולה להיות דרך טובה לשרוף שומנים, כל עוד הנושא משולב בפיקוח תזונתי אשר יכול לסייע לירידה במשקל על ידי צמצום הצריכת הקלורית.

לפני שאתם עולים על עגלת הספורט האתגרי שאלו את עצמכם כמה שאלות: האם אתם בכושר גופני טוב מאד, האם הספורט שאתם רוצים להתחיל בעיסוקו בהחלט מלהיב אתכם? ההשקעה מבחינת הזמן, האנרגיה והכסף הם בהחלט נושא שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים לעסוק בספורט אתגרי. עניתם לעצמכם על כל השאלות בחיוב? – אפשר בהחלט לצאת לדרך….

עוד בנושא:

אוהבות אותך, זומבה

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים