Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > לשקול "כמו פעם"- עשר הטעויות הנפוצות שלכם

לשקול "כמו פעם"- עשר הטעויות הנפוצות שלכם

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אתן או אתם קמים בוקר אחד עם חלום. יש לי "חלום" אתם אומרים לעצמכם ולסביבתכם הקרובה, לשקול בדיוק כמו ששקלתי בצבא. זה מה שאני רוצה. לעיתים החלום מקבל גם צורה פיזית של מכנס ג'ינס או שמלה ישנה צמודה ששמרתן בארון.  ד"ר אסנת רזיאל מסבירה לכם מדוע חלומות, לא תמיד מתגשמים.

אתם כבר לא בני שמונה עשרה
זה נכון. אין מה לעשות. תצרוכת הקלוריות המומלצת שלכם יורדת בכל עשור בכמעט עשרה אחוז! אתם לא גדלים יותר, אתם שומרים על הקיים. ועל מנת לשמור על הקיים, הגוף שלכם זקוק עם השנים דווקא לפחות קלוריות ולא יותר.

אימא כבר לא מבשלת לכם
אתם קובעים את התפריט שלכם, וכאדוני התפריט הזה, אתם מרשים לעצמם לחמוק מתזונה מאוזנת. מוטיב הדאגה ההורית לשמירה על משקל תקין, מתחלף בארוחות יום שישי מפנקות. תפריט מאוזן ודיאטה, מבקשים מכם לקחת את האחריות הזו בעצמכם. האם אתם עושים זאת?

אתם עובדים שעות ארוכות
בעבר, זמנכם החופשי היה יותר בידכם. שעות העבודה הארוכות, העומס שמביאים איתן המטלות הפשוטות והיום יומיות של החיים מתרגם את עצמו לעיתים לחוסר אנרגיה לפעילות בשעות הפנאי. פעילות פיזית כמו טיולים רגליים, או תחביב ספורטיבי כלשהוא, חיוניים לכם לשמירה על המשקל התקין.

אתם מומחים לדיאטות
אז זהו, שאתם לא. מחקרים מצביעים על כך כי סוג הדיאטה יכול להשתנות, אך סופו של דבר ועניין, תצרוכת הקלוריות היומית שלכם, היא זו שתקבע את משקלכם. גם אם נדמה לכם שאתם "וותיקים" בנושא הדיאטה, וותק, הוא עניין יחסי. הוא לא מעניק לכם שום יתרון, המציאות היום יומית היא זו שקובעת.

יצאתם משוק הפנויים פנויות
אתם מרגישים דחף פחות חזק להיראות טוב מכיוון שאתם במערכת יחסים זוגית? אתם לא לבד. אנשים רבים מתרגמים את הביטחון שנותנת להם מערכת יחסים בצורה שלילית ומקשרים תזונה נכונה ומשקל תקין לאטרקטיביות ולא לבריאות. אנחנו שמחים ומאושרים לדעת שמצאתם בן או בת זוג. עכשיו, תעשו לעצמכם טובה ענקית, הישארו בריאים ושימרו על משקל תקין גם בתוך המערכת הזוגית. זו שאלה של בריאות, לא של אטרקטיביות.

אני יכול בכל רגע נתון להוריד את החמישה קילו האלו
כעת אנחנו בטוחים שאתם באמת חולמים. אם אתם משתייכים לקבוצה שמנפנפת ביכולת שלה להיכנס למשטר דיאטטי בכל רגע נתון, ו"להוריד במהירות" את כל העודפים שצברתם, אתם ככל הנראה מנהלים שגרה של עודף משקל. שגרה של שמירה על משקל תקין, אינה מצריכה "חלומות" על ירידה במשקל. אתם יכולים להיות במצב נתון מאוזן בכל עת, אם זו דרך החיים שלכם, ולא משאלת הלב שלכם.

אני לא צריך עזרה מאף אחד
טעות. כולנו צריכים עזרה. זה יכול להיות מבן או בת הזוג, זה יכול להיות מהחברים לעבודה שלוקחים אתכם כל הזמן לאכול בחוץ וזה יכול להיות בישולים טעימים ומפתים של אם אוהבת. אתם זקוקים לגיבוי חברי אוהד דווקא מהאנשים הקרובים לכם על מנת להצליח בדיאטה.

דיאטנית זה לשמנים
טעות. דיאטנית זה לכולם. לדיאטניות מוסמכות יש ותק וניסיון רב בלסייע לאנשים רבים לרדת במשקל ואף לשמור על משקל מאוזן. דיאטה- היא אורח חיים, ודיאטניות יודעות בדיוק איך לעזור לכם לדיאטה שלכם, כלומר לאורח החיים שלכם, להצליח לאורך זמן. הן מביאות לשולחן ניסיון לימודי רב, אמפתיה רבה ויכולת לאתר את הקשיים שלכם ואת התפריט המתאים לכם.

לא נורא אם עליתי קצת
לא נורא, זה נכון. אבל חבל. עליה במשקל היא תהליך קל הרבה יותר מירידה במשקל. עליה במשקל מצביעה על הפרה של השגרה הטובה והמאוזנת שגופכם היה בה עד כה.

תמיד אפשר להתחיל דיאטה
נכון, תמיד אפשר, אבל קשה להיפטר מנזקים מצטברים לגוף כמו סוכרת מסוג 2, כבד שומני או שלל מחלות אחרות הקשורות להשמנת יתר קיצונית שהשפעתן והנזק שהן מייצרות בגופכם, "עד שתתחילו דיאטה", עלולה לעתים להיות בלתי הפיכה.

 

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים