אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > לחזור למשקל של פעם: 10 טעויות נפוצות

לחזור למשקל של פעם: 10 טעויות נפוצות

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

כמה פעמים מצאתם עצמכם מתרפקים על הגזרה של פעם ושוקלים להחזיר עטרה ליושנה? אפילו שמרתם את הג'ינס בארון במיוחד ליום בו תוכלו ללבוש אותו שוב. ובכן, קחו בחשבון שחלומות לא תמיד מתגשמים…

קמתם בבוקר עם החלום  לחזור למשקל ולגזרה של פעם, והצהרתם בפי כל קבל עם ועדה על הכוונה להגשים את החלום כבר בשנה הקרובה. הג'ינס הצמוד והשמלה החתיכית שמורים בארון במיוחד לרגע בו תחזרו לגזרה מימי הצבא, רק ממש לא בטוח שיהיה להם שימוש. למה? כי במציאות הדברים נראים קצת אחרת.

לחזור לג'ינס של פעם

הנה לפחות עשר סיבות טובות למה תישארו עם המכנסיים של פעם ביד:

1. אתם כבר לא בני 18

אין מה לעשות והגיע הזמן להשלים עם הגיל. תצרוכת הקלוריות המומלצת שלכם יורדת בכל עשור בכמעט עשרה אחוזים. אתם לא גדלים יותר, אתם שומרים על הקיים. ועל מנת לשמור על הקיים, הגוף שלכם זקוק עם השנים לפחות קלוריות.

2. אימא כבר לא מבשלת לכם

אתם קובעים את התפריט שלכם, וכאדוני התפריט הזה אתם מרשים לעצמם לחמוק מתזונה מאוזנת. מוטיב הדאגה ההורית לשמירה על משקל תקין מתחלף בארוחות יום שישי מפנקות. תפריט מאוזן ודיאטה נמצא ממש תחת האחריות שלכם, האם אתם שומרים עליהם?

3. שעות עבודה רבות

בעבר זמנכם החופשי היה יותר בידיכם. שעות העבודה הארוכות, העומס שמביאות איתן המטלות הפשוטות והיומיות של החיים מובילים לעיתים לחוסר אנרגיה לפעילות בשעות הפנאי. פעילות פיזית כמו טיולים רגליים או כל תחביב ספורטיבי אחר חיוניים לשמירה על משקל תקין.

4. המומחים לדיאטות

אז זהו, שאתם לא. מחקרים מצביעים על כך כי סוג הדיאטה יכול להשתנות, אך סופו של דבר ועניין היא תצרוכת הקלוריות היומית והיא זו שתקבע את משקלכם. אז לא חשוב כמה דיאטות עברתם או אתם מכירים, חשוב מה בסוף נכנס לכם לגוף.

5. הכל יחסים

אנשים רבים מתרגמים את הביטחון שנותנת להם מערכת יחסים בצורה שלילית ומקשרים תזונה נכונה ומשקל תקין לאטרקטיביות ולא לבריאות. אנחנו שמחים ומאושרים לדעת שמצאתם בן או בת זוג. עכשיו, תעשו לעצמכם טובה ענקית, הישארו בריאים ושימרו על משקל תקין גם בתוך המערכת הזוגית. זו שאלה של בריאות, לא של אטרקטיביות.

6. "לא נורא אם עליתי קצת"

לא נורא זה נכון, אבל חבל. עלייה במשקל היא תהליך קל הרבה יותר מירידה במשקל. עלייה במשקל מצביעה על הפרה של השגרה הטובה והמאוזנת שגופכם היה בה עד כה.

7. "כולו להוריד חמישה קילו"

כעת אנחנו בטוחים שאתם באמת חולמים. אם אתם משתייכים לקבוצה שמנפנפת ביכולת שלה להיכנס למשטר דיאטה בכל רגע נתו, ו"להוריד במהירות" את כל העודפים שצברתם, אתם ככל הנראה מנהלים שגרה של עודף משקל. שגרה של שמירה על משקל תקין אינה מצריכה "חלומות" על ירידה במשקל.

8. "אני לא צריכה עזרה מאף אחד"

טעות. כולנו צריכים עזרה. זה יכול להיות מבן או בת הזוג, זה יכול להיות מהחברים לעבודה שלוקחים אתכם כל הזמן לאכול בחוץ וזה יכול להיות בישולים טעימים ובריאים של אם אוהבת. אתם זקוקים לגיבוי חברי אוהד דווקא מהאנשים הקרובים לכם על מנת להצליח בדיאטה.

9. דיאטנית זה לשמנים

טעות. דיאטנית זה לכולם. לדיאטניות מוסמכות יש ותק וניסיון רב בלסייע לאנשים רבים לרדת במשקל ואף לשמור על משקל מאוזן. דיאטה היא אורח חיים, ודיאטניות יודעות בדיוק איך לעזור לכם לנסח דיאטה מתאימה לאורח החיים שלכם לאורך זמן.

10. מחר מתחילים בדיאטה

נכון תמיד אפשר, אבל קשה להיפטר מנזקים מצטברים לגוף כמו סוכרת מסוג 2, כבד שומני או שלל מחלות אחרות הנילוות להשמנת יתר קיצונית, שהשפעתן והנזק שהן מייצרות רב ומיותר. ייתכנו מצבים מסוכנים ובלתי הפיכים, ולכם הקדימו להגיע למשקל תקין ולשמירה על תפריט מאוזן ואורח חיים בריא.

עוד בנושא:

יומני היקר: על חשיבות מעקב הדיאטה

האם עצירות מפריעה לכם לרזות?

הפרעות קשב, תזונה ואיכות החיים של ילדים

ספורט בעשר דקות

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 03-7645444  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים