Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מדריך תזונתי: גבינות ומוצרי חלב עיזים

מדריך תזונתי: גבינות ומוצרי חלב עיזים

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

חלב, גבינה ומעדנים המבוססים על תוצרת חלב עיזים הם לא רק טרנד בריאותי חולף. שבעה דברים שכדאי לדעת על הנושא רגע לפני שאתם נסחפים עם העדר

צריכה של מוצרים עשויים מחלב עיזים הפכה בשנים האחרונות לעניין שבשגרה, וניתן למצוא אותם לא רק במעדניות כי אם בכל סופרמרקט רגיל ומרבית החברות מייצרות מוצרי חלב וגבינה מתוצרת הדיר. ולא בכדי. חלב עזים הוא בעל ערכים תזונתיים רבים במיוחד ויש לו סגולות בריאותיות.

7 דברים שצריך לדעת על מוצרי חלב עיזים

מוצרי חלב עיזים

החלב הקדמון

העז היא אחת מבעלי החיים הראשונות אותן ביית האדם וצירף למשק ביתו, צריכת החלב ממנה הקדימה בשחר ההיסטוריה את צריכת חלב הבקר ומידע תזונתי רב נאסף לגביה בשל הרצף הזה.

עיכול מהיר
חלב עיזים מתעכל באופן קל ומהיר יותר בקיבת בני האדם. בזכות העובדה שהחלבונים והשומנים בחלב עיזים הם בעלי הרכב כימי שונה, הם מתפרקים מהר יותר ומשאירים פחות ספיחים במערכות העיכול שלנו.

מרפא מחלות פה וטלפיים

אחת מן ההשפעות הרפואיות הידועות ביותר של חלב עיזים היא יכולתו לרפא אפטות בפה.

מנטרל רעלים

חלב עיזים מכיל רכיבים הנקראים בשם המקצועי גנגליאוזידים אשר מסייעים בנטרול רעלים ומחזקים את המערכת החיסונית של גוף האדם.

פחות לקטוז

חלב עיזים, וכתוצאה מכך מוצריו, מכילים לקטוז ברמות פחותות בהרבה מחלב פרה, מה שמוביל אנשים רבים הסובלים מרגישות מוגברת ללקטוז לצרוך אותו מבלי לפתח תופעות לוואי.

חשוב להתפתחות תינוקות וילדים

חלב עיזים מכיל טאורין, חומצה אמינית וחומצות גרעין הידועות כחיוניות להתפתחות תינוקות. כמו כן, הוא מכיל סידן ברמות גבוהות מאשר זה של חלב פרה, ולפיכך הוא תורם להתפתחות העצמות אצל ילדים ולחיזוקם אצל מי שסובלים מתופעות של בריחת סידן.

אחוזי שומן

חלב עיזים הוא בעל אחוז שומן לא סדיר, זוהי בעיה שיצרני הגבינות והחלב צריכים להתמודד עמה ולכן דרוש להם חלב רב יותר בכדי ליצור את המוצרים השונים, מה שמסביר את רמת המחירים הגבוהה לרוב של מוצרים מחלב עיזים.

שימו לב לרמות השומן של המוצרים שאתם צורכים. בעידן השפע של המרכולים ומחלבות הבוטיק, אתם יכולים לבחור בין שלל מוצרי חלב עיזים עם רמות שומן שונות. על מדפי הסופרים תמצאו היום גבינות רכות מצוינות למריחה עם שיעור שומן סביר של 5% אחוז, אך יש גם כאלה המגיעות לשיעורים של עשרות אחוזים. צריכה לא אחראית שלהם בתפריט עלולה להוביל להשמנת יתר ולחיסול היתרונות התזונתיים הכרוכים בצריכה של חלב עיזים.

שילוב חכם של מוצרי חלב עיזים בתפריט

הנוכחות הגבוהה של חלב עיזים ומוצריו בעשור האחרון, נחשבת בעיני תזונאים רבים כברכה של ממש. ריבוי ויטמינים, סידן, יכולת הסדרת עיכול קל ונגישות למי שרגיש מלקטוז הם יתרונות שקשה להתעלם מהם.

אם הם מגיעים בשילוב של צריכה של מוצרים בעלי אחוז שומן סביר או נמוך, סביר להניח שגם אתם תרוויחו תזונתית מצריכה שוטפת של מוצרים המבוססים על חלב עיזים.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים