מהי מידת ההצלחה של ניתוח עיצוב הגוף?

אצל מרבית המנותחים הבריאטרים הירידה במשקל לאחר הניתוח היא מהירה, ועד כמה שזה נשמע פרדוקסלי כאן בדיוק צריך להיזהר לא לרדת בצורה דרסטית. מחקר חדש בנושא שופך אור על הקשר שבין ירידה במשקל וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים לעיצוב הגוף לאחר מכן

מרבית האנשים שעוברים הליך ניתוחי בריאטרי יכולים להעיד על ירידה מהירה במשקל. אחרי שנים שהם סבלו ממשקל עודף ומהשמנת יתר קיצונית מסכנת חיים מדובר בשינוי מבורך, אבל גם על הירידה הזו להיות מפוקחת ומלווה על ידי רופא. ירידה תלולה מדי במשקל עלולה להביא איתה סיכונים בעיקר בעת ניסיון לעצב את הגוף מחדש בעזרת ניתוחים נילווים, שנועדו לשפר את המראה החיצוני לאחר הירידה במשקל, כגון מתיחת עור ושאיבות שומן מתקנות מראה.

ניתוח עיצוב הגוף

מחקר חדש אשר נערך לאחרונה מגלה כי אנשים שאיבדו את רוב המשקל היו בסיכון הגבוה ביותר לסיבוכים במהלך ניתוח עיצוב הגוף לאחר מכן. ניתוחים אלו כרוכים בהסרה של שומן עודף נפול ועור מיותר. מדובר בניתוחים קוסמטיים נפוצים בקרב אנשים, שסבלו מהשמנת יתר קיצונית, ואשר בחרו להסתייע בניתוח בכדי לשפר את המראה הכללי. אלו הם ניתוחים המהווים ניתוחים משלימים לדעת רבים ומטרתם היא עיצוב תפיסת הגוף החדשה של המנותחים והם נועדו לסייע להם להשיל את הסממנים האחרונים של היפרדות מהשמנת היתר, כמו עור נפול כתוצאה מירידה דרמטית במשקל.

הורדת מעל 50 ק"ג? אתה בסיכון!

המחקר החדש כלל 450 חולים שעברו פרוצדורות עיצוב גוף, כגון גוף מתיחת בטן, הידוק ירכיים, מתיחת זרועות, מילוי או הקטנת חזה ושאיבת שומן.

המחקר מצא אצל  124 חולים, שעברו ניתוח עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל, ירידה של 25 ק"ג ויותר. אולם אלו שאיבדו יותר מ-50 ק"ג במשקלם בתקופה קצרה מדי נמצאו בסיכוי גבוה יותר לסיבוכים הכרוכים בניתוחים המתקנים, בין אם הם איבדו ממשקלם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית ובין אם הם ירדו במשקל באמצעות הליך בריאטרי.

השיעורים הגבוהים ביותר של בעיות שהתגלו היו בקרב המנותחים הבריאטריים, וביניהם הסיכון לסיבוכי פצע, היו גבוהים ביותר בקרב אלה שביצעו ניתוח מעקף קיבה, והנמוך ביותר בקרב אלה שעברו ניתוחים בריאטריים מגבילים כגון שרוול קיבה או טבעת.

מה גורם להצלחה או כישלון?

"תזונה לקויה יכולה להיות אחת הסיבות מדוע מנותחים בריאטריים נמצאים בסיכון גבוה יותר לסיבוכי פצע", כך מעיד פרופ' ג'פרי קנקל, מחבר המחקר ויו"ר בפועל של ניתוחים פלסטיים במרכז הרפואי סאוסווסטרן בדאלאס.

קנקל הסביר כי לאחר ניתוח בריאטרי חולים רבים נוטים לצרוך פחות מ-1,000 קלוריות ביום, מה שהופך את התמודדות גופם מורכבת יותר בעת שהם עוברים ניתוחי עיצוב גוף משלימים. לדבריו "זה הכרחי שהמטופלים יבינו מהם הליקויים התזונתיים שלהם וכיצד עליהם להכין את גופם לניתוח. לתזונה יש תפקיד חשוב בריפוי עור, ייצור קולגן וייצור כלי דם חדשים, שכולם חשובים בהתאוששות. הרופאים גם צריכים לשים לב לתזונה של החולים ולהבטיח שתוספי הוויטמינים וצריכת החלבונים שלהם מספיקים".

אם גם אתם עברתם לאחרונה הליך ניתוחי, שהביא לירידה דרמטית במשקל ואתם שוקלים ניתוחים מתקנים משלימים, חשוב להפנים מסר זה. הגוף השתנה וכעת הוא זקוק לזמן התאוששות ובעיקר להכין עצמו לקראת התמודדות חדשה עם הליך ניתוחי נוסף. את הליווי הזה תוכלו לקבל על ידי רופא או דיאטנית מוסמכת, וחשוב מאד לקחת את הזמן ולתת לגוף את מה שנדרש לו ברמה התזונתית על מנת להתחזק ולהתאושש לפני כניסה להליך ניתוחי נוסף, וכל זאת על מנת לעבור גם אותו בהצלחה בדרך לדימוי הגוף האידיאלי והרצוי ביותר מבחינתכם.

צוות רפואי

No data was found