אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מה בין קיימות ותזונה ?

מה בין קיימות ותזונה ?

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

שמעתם את המושג קיימות בהרבה הקשרים – בנייה, אנרגיה ומיחזור, ועכשיו גם בתחום המזון. מה זה בדיוק, ואיך זה קשור למה שאתם מכניסים לפה ביומיום שלכם? ד"ר אסנת רזיאל עם כל מה שרציתם לדעת על קיימות ותזונה

תזונה וקיימות

רבים מאיתנו שומעים את המילה "קיימות" כמילה החודרת לשיח שלנו, אך לא מבינים בהכרח את משמעויותיה ואת היכולת שלה להשפיע על חיי היומיום גם בבחירות התזונתיות שאנחנו עושים, וכיצד בעצם היא יכולה להוביל לשיפור באיכות חיינו. ובכן, בדיוק בשביל זה אנחנו פה, להסביר ולהדגים.

ראשית נבין את המושג קיימות (Sustainability) במובנה הרחב היא היכולת להמשיך לקיים תהליך או מצב לאורך זמן. מבחינה אקולוגית, מערכת בת-קיימא היא מערכת שהמגוון הביולוגי שלה ופוריותה נשמרים לאורך זמן. ביצות ויערות בוגרים ובריאים הם דוגמאות למערכות ביולוגיות בנות קיימא. בשביל בני האדם, קיימות היא הפוטנציאל לחיים של רווחה בטווח הרחוק, מבחינה סביבתית, כלכלית וחברתית. מערכות אקולוגיות וסביבות בריאות מספקות סחורות ושירותים חיוניים לבני האדם וליצורים חיים אחרים.

הבעיה: מזון תעשייתי
הנטייה של רבים מאיתנו היא להתייחס להשפעתו של מונח הקיימות והשפעותיו בתחום הסביבה והבנייה הירוקה, אך לצד האג'נדות החשובות של מונח הקיימות בתחום זה, חשוב להבין כי מונח הקיימות מספק לנו גם אפשרויות בחירה יומיומיות לחיים בריאים יותר גם בבחירות התזונתיות שאנחנו מבצעים בחיינו.

מרביתנו רוכשים את מוצרי המזון שלנו במרכולים ובחנויות רשת גדולות, אלו בתורם מגיעים ממפעלי מזון תעשייתיים גדולים, אשר הערך הכלכלי של ייצור במסות גדולות מנחה אותם, ועל אף שמוצרי המזון המגיעים מהם "בטוחים" לשימוש הרי שהם עתירים ברכיבי שימור, מייצבי מזון, משמרי טעם וריח אשר כולם תוצרים של עידן המזון המתועש. על אף שחלק מן החומרים הללו הוגדרו כלא בריאים לנו, שומן הטרנס למשל, והם הוצאו בהדרגה מהמזון התעשייתי, הרי שהם מוחלפים על ידי רכיבים אחרים, אשר מטרתם זהה – ייצור תעשייתי בכמויות גדולות וחיי מדף ארוכים ככל שניתן למוצרי המזון המשווקים לצרכנים.

מהי תזונה מקיימת?
בשנים האחרונות מתרחשת בעולם, ובמקביל גם בארץ, גישת ייצור מזון מהפכנית חדשה הקשורה כולה למונח הקיימות. כך למשל חקלאים קטנים ויצרני מזון זעירים תופסים נתח גדול יותר ויותר בשוק ייצור המזון המקומי, זאת הודות לאימוץ תפיסת הקיימות אשר נועדה להפוך את ייצור המזון לתעשייתי פחות, קהילתי יותר וידידותי יותר למשאבי כדור הארץ.

ביקור קצר בשווקי האיכרים, הצצים כפטריות אחר הגשם במקומות רבים בארץ, יחשוף אתכם לשפע של יצרני מזון קטנים, החל מיצרני גבינות בוטיק, אטליזים לבשר ודגים מקומיים, וכלה בחקלאים המייצרים תוצרת אורגנית אשר גאים בתוצרתם נטולת חומרי הריסוס וההדברה. הטעמים והזנים הייחודים של הירקות והפירות שלהם, השפע, הגיוון והטריות חסרת הפשרות שהם מציעים לצרכן הינם מהפכה תזונתית של ממש. טעמו של ירק שנקטף מן השדה ולא אוחסן בתהליכי קירור והבחלה (קירור לצורך הבשלה) טעים יותר ובריא יותר. הדבר כמובן ידרבן אתכם לשלב יותר ירקות בתפריט שלכם ולהבין את חשיבותו של ערך הטריות והטעם המקורי שלהם.

עוד בשבחי הביקור בשווקים כאלו היא החשיפה לעולם תזונתי אחר בו תוכלו לבחור מוצרי מזון מזן אחר המוכר לכם, כאהל שאינם מתועשים, מיוצרים בכמויות קטנות ומציעים לכם בחירה תזונתית חדשה, אחרת ובעיקר כזו המשוחררת מעקרונות ייצור המזון התעשייתי ועקרונות התזונה הפוגעניים שלו לעיתים.

אחד הכללים החשובים ביותר בתזונה נכונה היא תזונה המתבססת על רכיבי מזון טבעי, לא מעובד שאינו כולל חומרים זרים והתבססות על מוצרים טריים. ביום גם ברשתות הבינו את העניין והחלו לשווק יותר מוצרים אורגניים, מוצרי בוטיק ומוצרים שמיוצרים לפי תו ירוק והתחשבות בטבע ובאדם. וזה עוד לפני שהתחלתנו להיכנס לסוגיית האריזות, שזה עניין תעשייתי ואלמנט נוסף בעולם הקיימות. אם הצלחנו לגעת בכם בנושא מהמזון – דיינו הפעם, מדובר במשוואה מנצחת שבה כולם מרוויחים הסביבה, היצרנים הקטנים והבריאות שלכם.

בתאבון ולבריאות!

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

  • פרופ' דוד גויטיין

    כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

    שליחת שאלה
  • ד"ר נאסר סקרן

    ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

    שליחת שאלה

מחקרים דומים